banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Treba li drzavni vrh RS otici u Srebrenicu u julu?
Da 27%  27%  [ 14 ]
Ne 73%  73%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Apr 2015, 21:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Nadam se da ce ova tema uspjeti. Teska jeste, ali nadam se da cemo zadrzati nivo. Ko bi da uporedjuje brojeve, neka izadje. Ko nije za civilizovanu diskusiju, nadam se da ce sam to procjeniti i izaci iz teme.

Kako znamo, u julu se navrsava 20 godina od dogadjaja u Srebrenici. Spremaju veliki do sad nevidjen pomen, mnogo zvanicnika ce doci, pozvan Bil Klinton i ovo ce definitivno biti vijest koja ide u svijet. A to nesto znaci. Zadnja vijest koja je sa ovih prostora imala taj globalni nivo bile su vjerovatno poplave. Ovo je definitivno naredna.
Moguci problemi? Odredjene strukture ce ovo definitivno iskoristiti da zlocin pripisu cjelokupnom narodu, da se nastavi mit o genocidnosti jednog naroda.. ludost. Takvo nesto ne postoji. Medju narodom postoje pojedinci koji su cinili zlocine. Njima i onima koji su to naredjivali treba suditi. Presuda jasno kaze da se zlocin desio na teritoriji Srebrenice, dakle pojedinci sa tog podrucja su cinili zlocine. Oni su ti koji bi se trebali izvinuti. Ostali nisu krivi.
Dodik je danas bio u Potocarima, vijest koja je obisla sve medije. To nesto znaci. Dodik je populista naravno, on da ima interesa uradio bi skroz suprotno da mu to kazu. Ali ovo mu odgovara ocigledno. Vucic ce vjerovatno biti na komemoraciji. Dodik?

Zelio bih da malo realno porazgovaramo o dogadjaju o kojem ce se brujati danima. Sta bi po vama Srbi uradili, sta ce vrh RS uraditi u julu? Kakve posljedice ostavlja neodlazak na komemoraciju, a kakve odlazak? Sta prosjecan covjek u RS misli o ovom svemu? Kako dalje?


Poslednji put menjao WrDa dana 16 Apr 2015, 22:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa ako idu svake godine ne vidim razlog da ovaj put preskoče.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 21:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16746
Jubilej spremaju? Zar nije jubilel usko vezan za veselu manifestaciju?
Ja sam toliko u "šta me briga" fazonu hoće li vrh otići ili ne. Totalno svejedno za poziciju i RS i političara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 22:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Cavic je bio. Odlazak tamo nece podrazumjevati samo fizicki odlazak.. mozda i nesto vise? Vucicev kurs me brine.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jsB-Wvia3fI[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2011, 23:08
Postovi: 1835
Lokacija: Banja Luka
otišli ili ne otišli, mi smo ocrnjeni za sva vremena ... buduće generacije snosiće posljedice odluka Haga i kompletnog vojno-političkog rukovodstva RS koji će biti osuđen za Srebrenicu.

_________________
Kupus sadim a Fridrih niče


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Treba da odu, bez ikakve sumnje! I otici ce..

Mozes to protumaciti na milion nacina, ali ispred svega je to cin humanosti (i hriscanskog uvjerenja -u slucaju ako bismo i o tome)

E sad, i sa pragmaticne strane vidjeno, neodlazak tamo bi bio neoprostiv gaf, strashno bi poljuljao polozaj same RS koji je i dalje ovako prilicno klimav, i doveo do ogromne ponovne plime negativnih aluzija ka nama u zapadnom javnom mnjenju, jer kao sto si i sam rekao, to ce biti dogadjaj od centralne vaznosti za Evropu i USA, a odjeknuce nesumnjivo i u ostatku svijeta.

Dodo ima odlicne savjetnike pri Vasingtonu i nece sigurno pogrijesiti po ovom pitanju.. Odluka o tome je vec sigurno poznata, tako i da nema smisla neka dalja rasprava.

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2015, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dragi vođa je danas obišao Potočare i već najavio da će im dati 50 000 maraka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 03:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Pitam se da li postoji neki narod koji nije genocidan? Ogromna vecina naroda ove napacene planete dala je svoj doprinos zlu. Jasno je da i mi nismo nevini samo smo prenaglaseni.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 04:58 
opustite se, nismo bas toliko bitni...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 05:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
I to. Za deceniju, dvije, samo će se u Bosni i Hercegovini spominjati i znati za ovo. Srebrenica je u svjetskim medijima posljednji put bila aktuelna kad je uhapšen Ratko Mladić...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 05:58 
Ma niko pojma na zapadu nema o tome, bice prilog 15-30 sekudni odnosno usputno se spomenuti i to je to. Pola njih i nema pojma da je ovdje negdje ikada rat bio...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 10:52 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Michigenac je napisao:
Treba da odu, bez ikakve sumnje! I otici ce..

Mozes to protumaciti na milion nacina, ali ispred svega je to cin humanosti (i hriscanskog uvjerenja -u slucaju ako bismo i o tome)

E sad, i sa pragmaticne strane vidjeno, neodlazak tamo bi bio neoprostiv gaf, strashno bi poljuljao polozaj same RS koji je i dalje ovako prilicno klimav, i doveo do ogromne ponovne plime negativnih aluzija ka nama u zapadnom javnom mnjenju, jer kao sto si i sam rekao, to ce biti dogadjaj od centralne vaznosti za Evropu i USA, a odjeknuce nesumnjivo i u ostatku svijeta.

Dodo ima odlicne savjetnike pri Vasingtonu i nece sigurno pogrijesiti po ovom pitanju.. Odluka o tome je vec sigurno poznata, tako i da nema smisla neka dalja rasprava.


Posle svih teroristickih napada,islamske drzave .antimuslimanske histerije na zapadu itd ne treba da se brines sto se tice zapadnog javnog mjenja.
Inace po zapadnoj evropi ojacale su antimuslimanske i desnicarske snage od Nacionalnog fronta Francuske do Slobodarske partije Austije i pokreta protiv islamizacije Evrope takozvane Pegide koja postaje sve popularnija.

Nikog nije briga za Srbrenicu,niti koga zanima sta se tamo desavalo pre 20 godina.
Muslimanski mediji i propaganda u Sarajevu tu pricu koriste nadajuci se da ce tako ostvariti svoje politicke i vojne-ratne ciljeve.
Zapadni mediji su pre mnogo vise propagandno koritsili tu pricu kako bi opravdali mjesanje zapada u rat,sankcije i bombardovanje Republike Srpske,kasnije i Srbije.Danas o tome vise niko ne govori.

Tako da je muslimansku verziju price o Srebrenici najbolje ignorisati.
Paznju treba posvetiti muslimasnkom genocidu nad Srbima u Podrinju ,selima oko Srebrenice i Brtunca u kojem su snage 28.divizije muslimanske vojske pobile oko 3500 ljudi od 1992 -1995


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2892
Lokacija: još mAlo i tU smo
ozna je napisao:
Michigenac je napisao:
Paznju treba posvetiti muslimasnkom genocidu nad Srbima u Podrinju ,selima oko Srebrenice i Brtunca u kojem su snage 28.divizije muslimanske vojske pobile oko 3500 ljudi od 1992 -1995


Upravo na to treba usmjeriti svu pažnju, sad kad svijet uviđa šta radi i donodi islamska država.sad je prilika da im umetnemo u glavu da i muslimani jesu željeli islamsku državu u sred evrope.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Apr 2015, 12:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ево данас је комеморација за оне жртве из авиона. Сребреничани тешко да уђу и у 15 секунди на БиБиСију... Само опуштено.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 01:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Feb 2014, 23:31
Postovi: 38
Gledaj njih molim te i gledaj im briga...brine ih imidz i koliko sekundi ce trajati spomen o Srebrenici u svijetu...

Evo vam dokumentarac sa Beogradske televizije pa probajte otvoriti oci, i izvinite molim vas sto vas provociramo svake godine kada obiljezavamo genocid koji su napravili monstrumi u vase ime...ali ne, vi ste spremni pljunuti u lice svakom postenom srpskom borcu iz devedesetih tako sto braneci monstrume izjednacavate ih s njima...
Vas mentalitet, vase shvatanje nikada mi nece biti jasno, moj brat rođeni da je ucestvovao u ovakvim stvarima odstrijelio bih ga licno...ali eto aferim ljudima ko sto ste vi, i pozdrav onima normalnim među vama, koji valjda ne mogu doci do rijeci...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vabiMhLOB58[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 04:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2004, 01:04
Postovi: 140
Lokacija: Venera
Al` ja ne kontam kako bosnje mogu sa`ranjivati na rate....20 godina...Nisu valjda drzali ljude u hladnjacama sprecijalno za svecani dan 1 godisnje...Mislim stvarno nek` mi neko realno objasni ovo...Mogu misliti kako je lokalnim mjestanima kojima je svega preko q...Oni kontaju tipa: gledaj ti sad ovaj medijski cirkus,svi se sminkaju za kamere,a put blato niko ne brine,trebalo bi da mi ne...stranacki/nacionalni stavimo rampu i naplacujemo ulaz bar da imamo za malo bolji put (i da platimo ciscenje smeca)...I onda Srbi posle par dana imaju svoj show program i svi bulje u mrtve,a niko da pomogne zivima...Realno sa`rana je religijski a ne medijski/politicki dogadjaj i isto kao sto je crkva/dzamija odvojena od drzave isto tako bi trebalo da su odvojeni i od politike

_________________
Zelite da vam farovi izgledaju kao novi?? - http://www.obnova-fara.cwahi.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 07:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
musakica je napisao:
Pitam se da li postoji neki narod koji nije genocidan? Ogromna vecina naroda ove napacene planete dala je svoj doprinos zlu. Jasno je da i mi nismo nevini samo smo prenaglaseni.

+1

I nije mi jasno da se iko pokušava distancirati od zla koje je radio njegov narod, a isto tako osuđivati generalno drugi narod za istu stvar. Žrtve nemaju nacionalnost, njihova nacionalnost glasi "žrtva". Nijedna žrtva nije više ili manje vrijedna od one druge.

Nema niko legitimno pravo drugoga zvati monstrum, a sve zbog svojih sunarodnika koji su im svojim (ne)djelima začepili usta forever.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Ko hoce da ide neka ide. Da pozira jer to tako treba po defaultu. Bez nekakvih izjava, revolucionarnih i sl... Vucic me ne brine, nije glup lik da u tudjem dvoristu glumi sudiju, pogotovo sto mu je popularnost kud i kamo manja...

A dogadjaji sami po sebi... svako neka i dalje gura svoju pricu i to je to.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 08:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5844
Cijeli rat u Bosni, uključujući Srebrenicu, je prije svega svedočanstvo i putokaz da mi "narodi i narodnosti" trebamo manje slušati "prijatelje" s vana, a više se pokušati dogovarati između sebe. Ko zna koliko bi bilo manje zla da Aliji nije sugerisano (očigledno) da odbaci Kutiljerov plan i da je rat zaustavljen, ili bar drastično usporen u samom početku. To naravno nije opravdanje ni za jedan zločin koji je kasnije neko svojim rukama počinio, ali ako imaš dva žestoka psa, pa nemoj ih gurati da se bore jer će se pokidati. Znalo se šta može tj. šta će izbiti u Bosni i krv nije na rukama samo lokalaca. Uostalom, ne razlikuje se to mnogo od zapadno inspirisanog orgijanja koje gledamo po svijetu iz godine u godinu.

Političari iz RS treba da odu, iz više razloga. Prvi bi trebalo da je radi doprinosa pomirenju među ovim življem, u svjetlu onog što gore rekoh o "prijateljima" i nama samima. Bez neke multi-kulti-bratstvo-jedinstvo patetike, ali nama je očigledno živjeti (u neku ruku, jer ipak postoji podijeljenost) zajedno, iz ovog ili onog razloga. Onda, u borbi za legitimitet RS, njihove riječi će sigurno imati manju težinu ako budu stalno pišali uz vjetar i davali gorivo onima koji napadaju RS kao nepotrebnu, nepravednu, zaostalu, zločinačku tvorevinu i šta sve još. Mali smo da se stalno igramo nekog *určenja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2015, 08:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Bosnjak je napisao:
Gledaj njih molim te i gledaj im briga...brine ih imidz i koliko sekundi ce trajati spomen o Srebrenici u svijetu...

Evo vam dokumentarac sa Beogradske televizije pa probajte otvoriti oci, i izvinite molim vas sto vas provociramo svake godine kada obiljezavamo genocid koji su napravili monstrumi u vase ime...ali ne, vi ste spremni pljunuti u lice svakom postenom srpskom borcu iz devedesetih tako sto braneci monstrume izjednacavate ih s njima...
Vas mentalitet, vase shvatanje nikada mi nece biti jasno, moj brat rođeni da je ucestvovao u ovakvim stvarima odstrijelio bih ga licno...ali eto aferim ljudima ko sto ste vi, i pozdrav onima normalnim među vama, koji valjda ne mogu doci do rijeci...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vabiMhLOB58[/youtube]



E naporan si... Guras bg dokumentarac i forsiras bg kad tebi/vama odgovara. Isti onaj bg koji je po vama izvrsio agresiju...
Licemjerni ste do bola!!!
Svakih malo se pojavi ovako neka budala koja ispranog mozga hoce da ispravlja krivu drinu.

I ako cemo o dokumentarcima suprotnih strana, ima jos jedan, muslimanski... Znas o kojem pricam.

Moj ti je savjet da ne gnojis sa supljom i prezvakanim pricama. Otice tema....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs