banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Treba li drzavni vrh RS otici u Srebrenicu u julu?
Da 27%  27%  [ 14 ]
Ne 73%  73%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Jul 2016, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
преживио и он, преживила и нана што га ставила у камион.. ал` 22 других је убијено и нос`о им је ножеве

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2016, 00:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2016, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Monstruozni zločini nad srbima u Srebrenici.Fotografije nisu za svakoga!

https://www.facebook.com/alexander.dori ... 216&type=3

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2016, 10:36 
Ne vjerujem da ce slike biti jos dugo na FB.

Ko je osjetljiv neka ne otvara.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Avg 2016, 14:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Hajdemo malo u lektiru!!!
Knjizica od 64stranice(uveo bih je kao obaveznu lektiru svim srbima) " Srebrenica-sluzbena LAZ jedne epohe " !!!!
Izdavac Istorijski projekat Srebrenica i Pecat - knjige slobodne Srbije
Samo 15000 primjeraka jedan je poslije dugog trazenja dopao i meni u ruke (stampano na srpskom i engleskom).

Izvadak br.1
Danas ,natureno generalno i sluzbeno ,kao i muslimansko vjersko doktrinirano,razmisljanje jeda svu krivnju i odgovornost snose Srbi. Pa i za Srebrenicu. Veoma je tesko ,cak i brutalno onemogucivano da se o posledicama rata u BiH iskreno i istinito razgovara. Kolektivna svijest bosanskih muslimana ,formirana jos od perioda kada su iz juznoslovenstva prevodjeni u okrilje islamske vjere ,nosi sa sobom i razvija kroz istorijske periode anatemisanu , najvise religijom kreiranu svijest o permanentnom GRIJEHU Srba sto su Srbi,Srba sto su NAROD i Srba sto su juznosloveni.
Srba sto su tradicionalnio i duhovno uvijek trazili i zeljeli slobodu.Srba sto su NAROD PRIJE DRUGIH i Srba sto su juznosloveni OD KOJIH SE ODIJELISE oni koji bi da ZABORAVE ko su.
Srebrenica je kamen u trasi puta istorijske zelje bosanskih muslimana da utjese i zatome sopstvenu svijest o SVOM PORIJEKLU

Mr Mehmedalija Nuhic
Doktorant,Pravni fakultet Beograd

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2016, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Izvadak br.2
Izjava prezivjelog Mevludina Suljica o borbama 28.divizije ABiH sa VRS i njenim brigadama (najvise Zvornickoj brigadi) o pokusajima proboja prema Tuzli. Sama 28.divizija sa civilima je brojala od 10000-15000 ljudi od toga 6000-8000 naoruzanih vojnika (sto prema medjunarodnom pravu predstavlja LEGITIMNI VOJNI CILJ) .
U pokusaju proboja na 19 LOKACIJA smo se sukobili sa jedinicama VRS a samo na jednoj lokaciji kod Konjevic Polja smo izgubili od 400-500 ljudi (njegova procjena).
Cinjenicu da je "ZNACAJAN BROJ MUSLIMANA POGINUO U BORBAMA " potvrdio je bivsi glavni istrazitelj Tuzilastva Haskog tribunala Zan-Rene Ruez.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2016, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Izvadak br.3
Norveski film Srebrenica-izdani grad u intervjuu americkog obavjestajca koji je sad profesor na mornarickom koledzu , Dzon Sindler iznosi svoje saznanje da je u borbama tokom proboja poginulo oko 5000 ljudi.

Po procjeni nacelnika generalstaba ABiH E.Hadzihasanovica na sudjenju generalu VRS Radislavu Krsticu , u povlacenju mjesovite kolone muslimanske 28.divizije iz Srebrenice za Tuzlu poginulo je 2628 vojnika i oficira ABiH(dakle ovdje nisu uracunati civili).
Zanimljiva je i cinjenica da je veliki broj iskopanih tijela za koja se tvrdi da su "zrtve genocida " nadjen upravo na lokalitetima gdje su se odvijale borbe srpskih i muslimanskih snaga za vrijeme proboja.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 14:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Portugalski general: U Srebrenici nije bilo genocida, teško onome ko porekne broj od 8.000 žrtava
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Po ... ava/428463

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Svog prvorođenog sina nazvaću Karlos Martins Branko de los muertos

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 15:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Top boraca za pravdu i istinu:

1. Nepy the Marbo destroyer
2. Asanž
3.Karlos Martins Branko

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2017, 15:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Nije ti baš realna lista. Treba ostaviti drugo mjesto prazno, jer im daješ veću vrijednost nego što zaslužuju. Branko ostaje treći.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Obilježen dan bijelih traka: Ruže za stradalu djecu
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... ecu/428651
Citiraj:
Dan bijelih traka u Prijedoru se obilježava već petu godinu. Građani Sarajeva pridružili su se obilježavanju. Na gradskim ulicama mogli su se primijetiti prolaznici sa bijelim trakama oko nadlaktica. Takođe, aktivisti su na Baščaršiji postavili instalaciju koja simbolizuje logor "Manjača", jedan od logora na prostoru opštine Prijedor, formiran u toku rata u BiH. Upriličen je i performans sa 15 statista, a građani su zvučnim efektima i autentičnim proglasom iz 1992. sa tadašnjeg Radija Prijedor simbolično podsjećani na dešavanja koja su uslijedila nakon poziva za postavljanje bijelih traka i bijelih zastava na kuće i traka na ruke nesrpskog stanovništva

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 07:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Jbt, pa taj narod je bas zglajzao...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 07:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Mit o genocidu u Srebrenici izblijedio...treba im novi preuveličani zločin da muzu pažnju....samo što Muslimani odavno više nikog ne interesuju.
Fun fact...u Mostaru su Hrvati tražili da građani koji neće belaja, obilježe sebe ili stan nečim bjelim

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 07:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Mit o genocidu u Srebrenici izblijedio...treba im novi preuveličani zločin da muzu pažnju....samo što Muslimani odavno više nikog ne interesuju.
Fun fact...u Mostaru su Hrvati tražili da građani koji neće belaja, obilježe sebe ili stan nečim bjelim


Izblijedi sve, ali od mene kapa do poda ovim sto se godinama bore da se obiljezi stradanje nevinih, pogotovo djece. Ili mislis da su jedna djeca manje vrijedna od drugih?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 08:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Glupo ti je pitanje. Za djecu nisam ništa rekao, moj komentar se odnosi na iznenadno pojavljivanje "bjelih traka", forsiranje tog narativa Muslimani-Jevreji Srbi-Nacisti. Naravno u Mostaru im ne pada na pamet takve performanse da izvode.
Misliš li da bi Srbi mogli u Sarajevu da šetaju i farbaju ulice za poginulu srpsku djecu u tom gradu, kao što Muslimani rade u Prijedoru, ili bi prošlo kao obilježavanje Dobrovoljačke?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Glupo ti je pitanje. Za djecu nisam ništa rekao, moj komentar se odnosi na iznenadno pojavljivanje "bjelih traka", forsiranje tog narativa Muslimani-Jevreji Srbi-Nacisti. Naravno u Mostaru im ne pada na pamet takve performanse da izvode.
Misliš li da bi Srbi mogli u Sarajevu da šetaju i farbaju ulice za poginulu srpsku djecu u tom gradu, kao što Muslimani rade u Prijedoru, ili bi prošlo kao obilježavanje Dobrovoljačke?


Mogu s tobom da se slozim da se neke stvari preuvelicavaju, prave neukusni i besmisleni konteksti i mozda mi to vise smeta nego tebi. Ja sam ZA da svako zali svoje zrtve, da se tim ljudima da prostor i vrijeme, gdje god i o kome god da se radi. Ono sto meni bode oci na SVIM stranama je to stalno uvelicavanje, ubacivanje pogresniih brojki, poginule vojske medju civilne zrtve i sve slicno. Ti koji to rade kao da svjesno zele ostaviti prostora za relativizaciju i obesmisljavanje cijelog obiljezavanja zlocina.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Još malo pa će ona standardna priča " svi su ubijali, sve su žrtve iste, ali bio bi red da se Srbi kazne oni su najveći zločinci i genocidaši"
Citiraj:
Fun fact...u Mostaru su Hrvati tražili da građani koji neće belaja, obilježe sebe ili stan nečim bjelim

Upadnu ti tako u kuću, krenu te silovati a ti kontaš od svih dana da baš danas obučem sarene gaće mjesto bjelih...neka sama sam kriva...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
http://zurnal.info/novost/20493/neduzne ... -prijedoru

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2017, 16:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ironično je to što muslimani i ne vole bas Jevreje, a ovi lokalni čine sve da ih kopiraju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs