banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 10:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Treba li drzavni vrh RS otici u Srebrenicu u julu?
Da 27%  27%  [ 14 ]
Ne 73%  73%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Okt 2015, 01:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BRITANIJA PLAĆA ODŠTETU SRPSKOM GENERALU: Albanac i još dvojica islamista mu rezali vrat zbog Srebrenice




LONDON – Bivši general Vojske Republike Srpske Radislav Krstić, koji je osuđen u Hagu, dobio je tužbu protiv Vlade Britanije i biće mu isplaćena odšteta od više od 50.000 funti pošto je napadnut dok je služio kaznu u britanskom zatvoru, pišu britanski mediji.



Odštetu je dobio jer država nije uspela da ga zaštiti od napada trojice „islamskih ekstremista“ u maju 2010. godine u zatvoru Vejkfild u Zapadnom Jorkširu, kada su mu žiletom prerezali vrat.

Napadači na Krstića – Indrit Krasnići, Iljas Halid i Kuam Ogumbiji, opisani su kao „veoma opasni“ i „poznati kao nasilni kriminalci ekstremističkih stavova“.

Oni su osuđeni za nanošenje teških telesnih povreda sa namerom, navodi „Gardijan“.

Sudija u tom slučaju Antonio Bueno je rekao da su zatvorske vlasti pokazale nemar u obavljanju dužnosti zaštite Krstića, koji je 2001. osuđen u Hagu na 35 godina zatvora.

On je dodao da je Krstić nakon tog incidenta doživeo manje ozbiljne napade u zatvorima Long Martin i Vudhil u koje je prebačen, a sa kojima je sud upoznat.

„Ovaj slučaj pokazuje da britanski pravni sistem funkcioniše odlično, da je pravedan i prema nepopularnom i ranjivom zatvoreniku koga su morali da zaštite“, rekla je Krstićev advokat Kejt Majnard nakon odluke sudije.

Krstić je izjavio da se nikada nije u potpunosti oporavio od tih napada.

Njemu je dodeljeno ukupno 52.500 funti (71.400 evra), od čega 35.000 funti (47.600 evra) za pretrpljenu traumu i 17.500 (23.800 evra) za fizičke povrede.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2015, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Tanko je to za pretrpljeni strah.....i covjek robija po komandnoj odgovornosti a omiriso srebrenicu nije....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2015, 00:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Momir Nikolić dobio boravak u Švedskoj, žena i djeca i posao

Osuđeni ratni zločinac Momir Nikolić, ratni pomoćnik komandanta za bezbjednost i obavještajne poslove vojske bosanskih Srba koji se nalazio u središtu zločina koji su počinjeni nakon pada Srebrenice u julu 1995. godine, prije više od godinu pušten je na slobodu, iako nije izdržao dvije trećine dosuđene kazne, te danas sa suprugom i djecom mirno živi u Švedskoj. - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/200611/momir- ... iMcQO.dpuf


Nalo mi je ovo nevjerovatno, ali ako se nagodio.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2015, 06:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ukazala se čovjeku prilika.......što.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2015, 06:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Covjek ima iskustva u obavjestajnim poslovima, a Svedi su Zapad. I kako Putin kaze, Zapad se vodi interesom i pragmaticnoscu.

Vase je hocete li vjerovati Putinu ili Apokaliptiku ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2015, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
А ја цијело вријеме мислио да се сви воде интересом и прагматичношћу..

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 09:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
dobar tekst, malo poduži, ali vrijedi pročitati.

СРЕБРЕНИЦА, ЧИЊЕНИЦЕ

http://www.standard.rs/istorija/35132-% ... 1%86%D0%B5

ovaj dio mi je uvijek bio interesantan, a Muslimanima nikako ne bode oči
Citiraj:
Једини који је пред МКТЈ осуђен као непосредни починилац злочина у Сребреници је Хрват из Тузле, Дражен Ердемовић (на слици испод), сведок-сарадник МКТЈ, осуђен 1998. г. за учешће у „убиству стотина цивила мушкараца босанских муслимана“ у Брањеву, за шта је осуђен (Пресуда, пар. 23) на пет година затвора (и то за наводно учешће у стрељању више стотина људи, на основу сопственог признања, чији је садржај више пута мењао), после нагодбе са Тужилаштвом МКТЈ. Кључна тачка договора са Тужилаштвом била је услов да мора сведочити против српских оптуженика кад год буде био позван. Ердемовић сада живи у неидентификованој западној земљи, са промењеним идентитетом.

Citiraj:
Ердемовић и његови саучесници били су припадници тзв. 10. диверзантског одреда, вишенационалне јединице у којој су били Срби, Хрвати, муслимани и Словенци. За ову јединицу никад није прецизно установљен њен положај у командном ланцу Војске Републике Српске. Неки од њених припадника су се касније борили у Африци, као плаћеници западних војски. По Ердемовићевим контрадикторним сведочењима, припадници јединице су добили новац, или злато, за погубљења – што свакако није понашање које се може ускладити са правилима која владају унутар регуларне војске.

Citiraj:
Прва крупна пресуда коју је Трибунал изрекао, и која је највише допринела конструкцији “званичне верзије” да се у јулу 1995. у Сребреници догодио “геноцид”, јесте пресуда генералу Војске Републике Српске, Радиславу Крстићу, донета у августу 2001.

По речима британског професора Таре Мекормак:

„На суђењу Крстићу установљено је да Крстић није знао ништа о било ком убиству које је почињено и да није на било који начин учествовао. Штавише, Трибунал је прихватио чињеницу да је Крстић лично издао наређења да се босанско-муслимански цивили поштеде. Његова пресуда заснована је на учешћу у 'злочиначком подухвату', у заузимању Сребренице“.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Srebrenica i dogadjaji po oslobodjenju iste od VRS su i dalje tajni i proci ce vremena dosta dok se PRAVA istina ne sazna. Bio sam u Kravicama i prezivjeli srbi u mi ispricali sve o krvavom bozicu i kasnijem po meni sumljivom ratnom zlocinu. Nazalost izgubili smo psiholosko-propagandni rat protiv haga.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.atvbl.com/bizaran-performans ... cku-video/

на свако спомињање суживота од стране срба има да постујем овај линк.
ови људи нису нормални, ово је тешко психичко обољење.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
http://pressrs.ba/vijesti/drustvo/video ... 12-07-2016

Pa ovo bas neka fina gospoda

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 16:27 
Пеле Мали je napisao:
http://www.atvbl.com/bizaran-performans-u-srebrenici-pozvao-alaha-da-skrsi-dodika-ivanica-majkicku-video/

на свако спомињање суживота од стране срба има да постујем овај линк.
ови људи нису нормални, ово је тешко психичко обољење.


Dobar :lol: :lol: :lol:

Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
V@nja je napisao:
http://pressrs.ba/vijesti/drustvo/video-evo-sta-su-oricevi-vojnici-iz-srebrenice-porucivali-srbima-12-07-2016

Pa ovo bas neka fina gospoda


Pa sad... Mislim da nisu ni svi nasi pricali o okopavanju kukuruza.



Elem, sta cemo sa ovim?


Пеле Мали je napisao:
http://www.atvbl.com/bizaran-performans-u-srebrenici-pozvao-alaha-da-skrsi-dodika-ivanica-majkicku-video/

на свако спомињање суживота од стране срба има да постујем овај линк.
ови људи нису нормални, ово је тешко психичко обољење.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Pa sad... Mislim da nisu ni svi nasi pricali o okopavanju kukuruza.


Nisu.
Samo sto mi to ni ne tvrdimo.
A oni tvrde da su samo isli da beru maslacke, a mi ih usput poklali.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ne, oni tvrde da su ih napao Dobrica Cosic, Ram i Sanu i da su se samo branili, a ovakvi slucajevi su samo pokazatelj ogorcenosti napadom pomenutih licnosti, ratnih planova i udruzenja gradjana. Ovi vojnici su zrtve agresije.

Doduse, ovi vojnici su zrtve, ali ne srpske agresije vec niza losih politickih odluka svih politickih elita tog doba.

E sad... Recite mi sta i kako dalje? Mislim da razbijanje mraka tehnicki nije neki problem koliko je problem sta nakon toga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 20:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Шта претпостављаш под "разбијањем мрака"?

Да се "малим зеленим" објасни да их је њихово руководство гурнуло у срање без обезбјеђења техничких предуслова (мени је Де Микелис рекао ко нас пипне добиће по прстима (c) Ченгић), па да они још то и схвате, или нешто треће?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 21:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Razbijanje mraka???!!!
Za pocetak uvesti lektiru pod obavezno da procitaju onu knjigu o Srebrenici sto napisa bivsi ratni nacelnik Srebrenice.
Kad to procitaju onda prvo da traze oprost za ubijene srbe iz ww2(ko ne zna ima niz Drinu veliki broj srpskih stratista) pa onda izvinjenje za ratne zlocine i genocid nad srbima u Kravicama,Skelanima,Zalazju itditd.
Pa kad to urade onda kolektivno da dodju u Kravice kna spomenik da se izvinu za pocinjene zlocine ovdje mislim na muslimansku politicku elitu komplet. I kad osude Orica na streljanje zbog ubistva vadjenja ociju silovanja ......
E onda mozemo razgovarati .....a dotle nista.
I naravno to sto neko tvrdi da se desio genocid ne znaci da se ja sa tim slazem. Zlocin da genocid Ne.
Toliko

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 21:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
https://www.youtube.com/watch?v=fNkynm9ZxAM


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Dosta, dosta slabiji publicitet ovog okupljanja u Srebrenici ove godine.
Strani mediji mrka kapa, domaci dosta slabije, pa cak i oni koji to sve predvode.

Sve mnogo skromnije, blijedje, ali rijeci pojedinaca koje se guraju u prvi plan zlobnije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 21:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Bitno da se dobro prodaju cevapi i pivo, vasar ko vasar...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 21:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
http://nap.ba/new/vijest.php?id=2910
Nosio vodu četnicima da peru noževe ...al mislim da je ključna rečenica da živi od stotinu km ... mislim da to sve objašnjava ..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs