banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 23:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 18:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ima jedna u potoku za par hiljada.
Traktor sada moze sici, ali da li ce vratiti... :lol:
Mislim, bolji ti je potok.. Bar neces doci u iskusenje da instaliras neku artiljeriju usmjerenu na ravnicu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vidiš li da se ništa nije promjenilo od četresttreće do danas :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 18:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da ja tebi ipak nadjem kakvu bogatu austrijsku babu? Da skratimo pricu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
čuvaj to za šakala

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Shakal nevjera, pricaju mi ljudi da voda samo takve cica mace... Daleko to od baba :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
ne živi se po austrijama od cica maci već od bogatih baba a sad admine briši ovo :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To reci njemu. On je taj koji jedno prica, a drugo radi. Zato i kazem, nevjera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Žrtvovaću se za druga i pričuvat ću mu cica mace dok se on bude "skućavao" u Austriji

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Svoj vi pos'o gledajte. :D


A spijo staro je to za tebe, ti maloljetnice juris :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
zato i kažem da bi se žrtvovao

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 14 Sep 2014, 19:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Joj :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 15:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ministar sklopio posao vrijedan 400 000 KM sam sa sobom
Ponedeljak 15. Sep 2014 15:31
Ministar poljoprivrede Stevo Mirjanić potpisao je ugovor sa Institutom na čijem je čelu, optužuje opozicija prvog čovjeka ministarstva.








Ministarstvo je izradu strategije za razvoj poljoprivrede od 2015. do 2020. godine povjerilo Institutu za ekonomiku na poljoprivrednom fakultetu u Banjaluci čiji šef je upravo ministar Mirjanić.

Poslanik SDS-a u Narodnoj skupštini Miladin Stanić optužuje ministarstvo poljoprivrede i ministra Stevu Mirjanića da su potpisali ugovor vrijedan 400 000 maraka sa Institutom za ekonomiku poljoprivrede na čijem čelu je upravo ministar poljoprivrede Stevo Mirjanić.

Ugovor je potpisan za pravljenje strategije razvoja poljoprivrede od 2015. do 2020 godine. Ministar Stevo Mirjanić nije se javljao na telefon.

Iz ministarstva saznajemo da je na službenom putu u Gradišci. Poslanik SDS-a podsjeća da je isti Institut i ranije u mandatu prethodnih ministara radio startegije za ministarstvo koje su ostale samo mrtvo slovo na papiru.

Opozicija navodi da će sve radnje biti ispitane kada za to dodje vrijeme, naročito podjela podsticaja podobnim firmama.

U SDS-u su napomenuli da očekuju i da mnoge sumnjive afere koje su oštetile budžet Srpske kroz ministatsvo poljoprivrede budu pokazane i u najnovijem revizorskom izvještaju.

Ovim povodom oglasilo se i ministarstvo poljoprivrede Republike Srpske. To ministarstvo je saopštilo da je provelo sve zakonom propisane procedure o odabiru najboljeg ponuđača za izradu Strateškog dokumenta razvoja poljoprivrede i ruralnih područja do 2020. Godine.

Ministarstvo je demantovalo i da je resorni ministar Stevo Mirjanić na čelu bilo koje organizacione jedinice Univerziteta u Banjaluci.

BN TV


Zvanični sajt Poljoprivrednog fakulteta: http://agrofabl.org/instituti/institut- ... jopivrede/


Slika
Citiraj:
Načelnik Dervente (SNSD) borcima: Što vas ustaše ne pobiše
Utorak 16. Sep 2014 14:21
Grupa nezadovoljnih ratnih vojnih invalida iz Dervente došla je u Banjaluku, gdje od resornog ministarstva traže da se konačno riješi njihov problem stambenog zbrinjavanja.






Njih je, kako tvrde, opštinska Komisija za stambeno zbrinjavanje potpuno ignorisala, iako se nalaze na konačnoj listi.Za portal Istinito su ispričali nisu bili pozvani 21. jula, kada su reosrni ministar Petar Đokić i premijerka Željka Cvijanović dodjeljivali rješenja o isplati sredstava za boračke kategorije u Derventi, iako se iz medicinske i druge dokumentacije jasno vidi da su ratni vojni invalidi koji se nalaze na konačnoj listi za stambeno zbrinjavanje.

Zbog takve situacije, zatražili su satanak s načelnikom opštine Derventa, Miloradom Simićem, u cilju pronalaska rješenja za njih četvoricu.Umjesto rješenja, dobili su teške uvrede, da bi potom njihovi zahtjevi bili maksimalno ignorisani.

-Pošto nismno dobili odgovor, uputili smo 25. avgusta pisani zahtjev nadležnom opštinskom odjeljenju i načelniku. S njim smo se sreli već sutradan na stepenicama ispred zgrade opštine, ali prije nego što smo se i pozdravili, on nam se obratio riječima: „Što vas ustaše ne pobiše '92. da se ne moram baviti vama", kaže Spasoje Kulaga, jedan od četvorice obespravljenih RVI.Na ove uvrede, neki od njih su htjeli otići, ali je jedan Simiću ipak odgovorio: „Valjda da bi tebi dosađivali!".

-Poslije toga pozvao nas je da uđemo u zgradu opštine kako bi razgovarali. Tu nas je smjestio u salu za sastanke, uz obrazloženje da ima zakazan sastanak i da sačekamo 10 časova uz kafu. Čekali smo do 12.00, i tada napustili salu, jer su neki od nas morali da uzmu redovne terapije. Niko nam se više nije obratio, niti smo čašu vode dobili, ogorčen je Kulaga .

On kaže da je to samo jedan od primjera bahatog ponašanja opštinske administracije u Derventi i načelnika prema ratnim vojnim invalidima.-U stvaranje Republike Srpske ugrađen je veliki broj života, mnogo krvi i dijelova tijela, mnoge majke su zaplakale, posljedice nosimo i danas, zato ne možemo prećutati uvrede ma od koga one dolazile. Izgubili smo mnogo ali ponos nismo.Od načelnika i nadležnih institucija tražimo ono što nam po zakonu pripada, a što su i drugi dobili, rekao je Kulaga koji je 100% ratni vojni invalid.Borci iz Dervente ističu da ne pripadaju ni jednoj političkoj opciji, te da i u tome vide razloge sporosti u rješavanju njihovih problema.

Nuđen im je daleko manji iznos od zagarantovanih 8000 KM, što su odbili, ističući da je to poniženje za njih koji su teški ratni vojni invalidi. U šali kažu da sva četvorica zajedno imaju samo pet nogu, i da nisu zaslužili takav odnos vlasti prema njima.Načelnik opštine Derventa, Milorad Simić, negirao je njihove navode i priču doveo u vezu sa izbornom kampanjom koja je u toku.

-Ljudi su ostrašćeni. Nemaju ni jednog elemnta. Ne može neko tek tako doći načelniku opštine i tražiti prijem. Može ako načelnik može, ali ako ne može, a kaže probaću, pa ne uspije, a dvije godine se kotrlja problem, šta ljudi onda misle. Ne daju ih potapšeš po ramenu, da se našališ, da im kažeš: „Hajde momci ako uspijemo, kako nećemo".

Simić tvrdi da je za ispravljanje greške i optužuje invalide da su odbili sve ponude i iscrpili sve žalbene postupke.-Ako neko nakon godinu i po, u jednom satu želi riješiti problem, to je nemoguće. Ja mislim da tu s drugih strana vjetar duva i imaću i ja svoju priču. Ne poganu, već istinitu. Sad vama samo mogu reći da to nije tačno te da negiram i odbacujem sve njihove navode, izjavio je Simić.

Izvor: Istinito

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
A rekob čovjek-ne zna se krua najest . Stevo ,naravno

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 16:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Apropo ovog ministra poljoprivrede....Pa ovaj Stanić koji ga proizva bi trebao biti predmet ozbiljne istrage kakvog odjeljenja za privredni kriminal da ima ikakve države. A ovog iz Dervente, ako je rekao ovo što RVI kažu, treba fino ukloniti sa svih funkcija i zabraniti mu da se zaposli u bilo kakvoj državnoj firmi ili instituciji, a ovim ljudima da isplati po petogodišnju invalidninu na ime duševne boli.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 16:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Da ne bude da pljujem bez veze...

Citiraj:
„Zanimljiv je slučaj prnjavarski Mlinpek, gdje je Miladin Stanić, komotno možemo reći - ratni i poslijeratni profiter, bio direktor tog preduzeća. Kao direktor je to preduzeće zadužio kod svog privatnog preduzeća Bisprom - i umjesto da odgovara za štetu koju je nanio Mlinpeku, on putem stečaja biva nagrađen i sad postaje većinski vlasnik tog preduzeća. To vam je tipski primjer legalizacije pljačkaške privatizacije putem stečaja. Da zlo bude veće, taj nesretni Miladin Stanić vam je sada narodni poslanik u Skupštini RS“, navodi Nebojša Jugović, predsjednik Udruženja malih akcionara RS


Kap u moru.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 17:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A ovog Simica po ko zna koji put biraju u Derventi. Od SDSovaca sam cuo da mu pera ne mogu odbiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Danas mi Slagzi rece za ovaj slucaj, nisam cuo za to, al' cu provjeriti.


Sto se tice doticnog, ovo mu je treci mandat i ruku na srce, otkad je on tu, ovaj grad/kasaba/varos se preporodio. U periodu do 2004. nije bilo nekih velikih pomaka u odnosu na 95-u a danas se skoro i ne vide poslovice rata, a opstina kao opstina fercera puno bolje na ove u okruzenju.
Sa druge strane, imao je i on svojih ispada, al' to je covjek sa sela i zna sa ljudima.

Da je ljakse (osobina) ljakse je, da je napravio dosta, napravio je.

Nema sanse da ga skinu ko god bude protukandidat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam cuo da nekad odjebe sve i ode u njivu raditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 17 Sep 2014, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
E jebiga sad :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SNSD
PostPoslato: 18 Sep 2014, 01:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
shakal je napisao:
Danas mi Slagzi rece za ovaj slucaj, nisam cuo za to, al' cu provjeriti.


Sto se tice doticnog, ovo mu je treci mandat i ruku na srce, otkad je on tu, ovaj grad/kasaba/varos se preporodio. U periodu do 2004. nije bilo nekih velikih pomaka u odnosu na 95-u a danas se skoro i ne vide poslovice rata, a opstina kao opstina fercera puno bolje na ove u okruzenju.
Sa druge strane, imao je i on svojih ispada, al' to je covjek sa sela i zna sa ljudima.

Da je ljakse (osobina) ljakse je, da je napravio dosta, napravio je.

Nema sanse da ga skinu ko god bude protukandidat.



Не знам каква је политичка ситуација у Дервенти (ево сад прочитах да је начелник из СНСД-а) али град се прилично пролепшао. Примећује се да је доста урађено задњих пар година. Штета једино што је добар део општине уништен и попаљен, па сходно томе зараста у трње и шуму.

Пошто се помиње Прњавор, ту ми је ситуација доста боље позната. А управо ту може да се види учинак смене власти тј. одлазак СНСД-а и долазак СДС-а. Значи, СНСД је смењен оправдано, а кривац је пре свега тадашњи носилац листе Калабић, који је једна најобичнија битанга, зрела за озбиљно суђење. Да су кандидовали до тадашњег начелника Томаша узели би сигурно више гласова, а можда и сачивали власт. Међутим, то није ни битно, битан је учинак СДС по преузимању власти. Ту се може да види тај бољитак.
Задњи утисак када сам био у Прњавору летос је следећи: главни градски трг потпуно неуредан и запуштен. Очигледно да градска власт није у стању да организује два најобичнија комунална радника да узму метлу и почисте папире и пикавце када већ немају паре за санацију трга. И раније је тај трг изгледао не претерано сјајно, али бар је чишћено.

На свакој могућој паркинг површини у центру и при центру уведена је наплата паркинга, што је у реду јер се на тај начин пуни градски буџет (ваљда). Шта није у реду? Није у реду што је цена паркинга у центру Прњавора иста као цена паркинга у центру Београда (зона 3 рецимо, то је Дорћол, Скадарлија, итд.), а нешто је мања од београдске зоне 2 (Славија, Сарајевска и сл. значи исто центар). У занатском такође се наплаћује паркинг и то 1 КМ (или је око 1,50 КМ, нисам сигуран) по дану (што свакако није скупо), али је проблематично да се цедуља за наплату паркинга купује у пекари (?!?), иако на паркингу ради извесни орган који пише казне ако не купите цедуљу. Приде је само један део паркинга асфалтиран, а један није,а тај који није потпуно је пропао и пун је рупа, тако да кад се паркирате морате да пазите да не одбијете точак. Наравно обележено није ништа, па се паркирате по принципу слободне воље и тренутног расположења.

С обзиром да град слабо садржи производне погоне (најјаче предузеће је био Градип који је у кризи и плата нема), највећи део новца долази из услужних и угоститељских објеката. Истима је време рада по доласку нове општинске власти скраћено, казне за непоштовање ригорозне, тако да је добар део угоститеља позатварао локале, што је директно довело до мање порезне суме.

И најјача прича је она од летос где је градска власт одлучила да промовише Прњавор као туристичку дестинацију (за шта донекле има основа). И од свих могућих и немогућих идеја, господа су одлучила да оборе Гинисов рекорд у кувању рибље чорбе, за шта је издвојено 150 хиљада марака из градског буџета. Мислим да би свако од људи који пишу на форуму успео да направи бољи туристички пројекат за мање паре, а са већим ефектом.

И онда појединци овде дођу са причом како ће промена власти донети промене у вођењу политике, те тако донети и бољи живот, стандард, запослења, итд.

Лепо је овде неко написао, партијска иделогија лако помрачи ум и заслепи човека, па он не види не реалност око себе. А реалност је да је цела та прича свирање урцузакуње.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2207 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 111  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs