banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 02 Feb 2014, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spijo@
Tacno,jedan dio bi se i vratio kada bi imao iole pristojan zivot ovdje..posao,sigurnost...sa druge strane ni matica ih ne zarezuje previse i desava se to sto se desava...
U Hrvatskoj tece proces asimilacije...koliko pratim tamo se vrsi velik pritisak i sve je vise Srba koji se na popisu izjasnjavaju kao Hrvati...
U Federaciji se ugl Srbi sele..pogotovo mladi...poznajem ih bruku koji su otisli iz Federacije u RS ili Srbiju...i ja cu lagano odavde prvom prilikom...
Wrangler je napisao:
Zahtjev da svi mi srbi (i hrvati) promjenimo naciju dolazi i dan danas iz SA i hoće da nas ubjede da smo mi bosanci pravoslavne vjeroispovjesti dok mi pričamo da smo jednostavno srbi i pri tom hocemo svoju drzavu, ko ce tu izaci kao pobjednik pitanje je

Bas im dobro ide,..Bosnje ni sebe ne mogu ubijediti u neke stvari... :lol:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 08:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Evo ja živim u Federaciji BiH i to ne bilo gdje nego u Sarajevu i do sada nisam osjetio niti naznaku nekog pritiska da promijenim etničku pripadnost niti bih bilo kome dozvolio da mi počne nametati nekakvu priču o asimilaciji. Ili bi ga ignorisao ili bi taj neko dobio po nosu (zavisno od slučaja).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 08:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
„Ja nisam ni glup ni naivan, a nisam za to ni toliko zagrejan. Ne želim da osnivam Republiku Srpsku koja će biti izolovana. Mi ćemo u Bosni i Hercegovini ostati onliko dugo dok svi ne shvate da ta zemlja jednostavno nije održiva. Ako ste to želeli da čujete, evo to je onda to“

http://www.dw.de/dodik-mi-srbi-bih-nism ... a-17403548

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ala mu slike, prosto covjek ne moze procitati ovaj tekst i ostati ozbiljan :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slikao ga Nedim sa Kljiksa :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ovo je za domacu upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 03 Feb 2014, 15:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
NenadV je napisao:
Evo ja živim u Federaciji BiH i to ne bilo gdje nego u Sarajevu i do sada nisam osjetio niti naznaku nekog pritiska da promijenim etničku pripadnost niti bih bilo kome dozvolio da mi počne nametati nekakvu priču o asimilaciji. Ili bi ga ignorisao ili bi taj neko dobio po nosu (zavisno od slučaja).


ne radi se tu o tome da će tebi neko doć i reć,čuj nenade,ajd odsad ti budi bošnjak.....meni su rekli,a ti potvrdi ili demantuj,da nema nijedne institucije u sarajevu,ni jedne javne ustanove,nijednog muzeja ili pozorišta,ili najobičnije gluposti,a da je direktor srbin!

niti tvrdim da je to tačno,niti da smo mi ili hrvati bolji,ali uglavnom da dočaram na koju vrstu diskriminacije se misli..od običnog zapošljavanja,pa do "šefovanja"....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 15:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
Schlager je napisao:
NenadV je napisao:
Evo ja živim u Federaciji BiH i to ne bilo gdje nego u Sarajevu i do sada nisam osjetio niti naznaku nekog pritiska da promijenim etničku pripadnost niti bih bilo kome dozvolio da mi počne nametati nekakvu priču o asimilaciji. Ili bi ga ignorisao ili bi taj neko dobio po nosu (zavisno od slučaja).


ne radi se tu o tome da će tebi neko doć i reć,čuj nenade,ajd odsad ti budi bošnjak.....meni su rekli,a ti potvrdi ili demantuj,da nema nijedne institucije u sarajevu,ni jedne javne ustanove,nijednog muzeja ili pozorišta,ili najobičnije gluposti,a da je direktor srbin!

niti tvrdim da je to tačno,niti da smo mi ili hrvati bolji,ali uglavnom da dočaram na koju vrstu diskriminacije se misli..od običnog zapošljavanja,pa do "šefovanja"....


Meni je zanimljiviji sve veci broj Srba iz I. Sarajeva koji rade u privatnom sektoru u Sarajevu, ja ih znam najmanje 4-5.
Mislim da je to znacajnije od politickih fotelja i igranki oko njih.


Poslednji put menjao budala dana 05 Feb 2014, 16:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 16:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
budala je napisao:

Meni je zanimljiviji sve veci broj Srba iz I. Sarajeva koji rade u privatnom sektoru u Sarajevu, ja ih znam najmenje 4-5.
Meni je to znacajnije od politickih fotelja.

Sam si sebi odgovorio....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 16:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
_зока je napisao:
budala je napisao:

Meni je zanimljiviji sve veci broj Srba iz I. Sarajeva koji rade u privatnom sektoru u Sarajevu, ja ih znam najmenje 4-5.
Meni je to znacajnije od politickih fotelja.

Sam si sebi odgovorio....


Vidis, to boldirano je tebi negativno, a meni pozitivno.
To ima li 1-2-3 direktora je stvar politickih reciprociteta i qraca palaca, a zaposljavanje u privatnom sektoru je nesto sasvim drugo i nema veze sa politikom.
To sto Bosnjaci zaposljavaju u svojim firmama omladinu iz I. Sarajeva je po meni million puta pozitivnije nego 5 politicki montiranih direktorcica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ili u prevodu,više ti je pozitivnije da Srbi rade u SA kao fizikalci dok u smrdljive fotelje sjedaju Bošnjaci

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 16:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
spijo je napisao:
Ili u prevodu,više ti je pozitivnije da Srbi rade u SA kao fizikalci dok u smrdljive fotelje sjedaju Bošnjaci

Nevjerovatan zakljucak, bra'o, vjeruj da se ni ja ne bih ovog sjetio. :confused2:
Kad su Srbi primali otkaze jer su Srbi tad su bili ugrozeni, a kada Srbi dobiju posao, onda su fizikalci.
Zanimljivo, uglavnom udri po Sarajevu kako god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Schlager je napisao:
NenadV je napisao:
Evo ja živim u Federaciji BiH i to ne bilo gdje nego u Sarajevu i do sada nisam osjetio niti naznaku nekog pritiska da promijenim etničku pripadnost niti bih bilo kome dozvolio da mi počne nametati nekakvu priču o asimilaciji. Ili bi ga ignorisao ili bi taj neko dobio po nosu (zavisno od slučaja).


ne radi se tu o tome da će tebi neko doć i reć,čuj nenade,ajd odsad ti budi bošnjak.....meni su rekli,a ti potvrdi ili demantuj,da nema nijedne institucije u sarajevu,ni jedne javne ustanove,nijednog muzeja ili pozorišta,ili najobičnije gluposti,a da je direktor srbin!

niti tvrdim da je to tačno,niti da smo mi ili hrvati bolji,ali uglavnom da dočaram na koju vrstu diskriminacije se misli..od običnog zapošljavanja,pa do "šefovanja"....



Isti je slučaj bilo gdje u BiH gdje je jedan narod u ogromnoj većini u odnosu na drugi ili na oba. U Mostaru u njegovom zapadnom dijelu u svim državnim firmama, javnim preduzećima direktori su Hrvati a u istočnom Bošnjaci. Jedino u gradskoj upravi je miješana situacija(samo što ni to ne funkcioniše kao jedna uprava a to sam iskusio par puta i još kažu da je uprava ujedinjena, jeste ali na papiru dok je u stvarnosti i dalje podijeljena). U firmama na nivou FBiH tj. javnim preduzećima čiji je osnivač Vlada FBiH direktor je ili Bošnjak ili Hrvat iz bilo koje stranke. U stvari stranke na vlasti FBiH podijelile su fotelje. Tako npr. u nekoj od firmi čiji je osnivač Vlada FBiH direktor je uvijek Bošnjak bez obzira koja ga stranka podržava dok je u drugoj direktor uvijek Hrvat bez obzira na stranku. Vjerovatno je tako i u Republici Srpskoj odnosno direktori svih javnih preduzeća su Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 05 Feb 2014, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
budala je napisao:
spijo je napisao:
Ili u prevodu,više ti je pozitivnije da Srbi rade u SA kao fizikalci dok u smrdljive fotelje sjedaju Bošnjaci

Nevjerovatan zakljucak, bra'o, vjeruj da se ni ja ne bih ovog sjetio. :confused2:
Kad su Srbi primali otkaze jer su Srbi tad su bili ugrozeni, a kada Srbi dobiju posao, onda su fizikalci.
Zanimljivo, uglavnom udri po Sarajevu kako god.



Zaboravio si napomenuti da se tete u bankama po Sarajevu uglavnom zovu Sanja, Tanja, Vesna, Ana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 28 Mar 2014, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
Citiraj:
Hague: RS se ne može uspoređivati s Krimom i Škotskom!
Nema više prekrajanja granica BIH!


Slika


STANJE u Bosni i Hercegovini ne bi se smjelo povezivati sa zbivanjima u Ukrajini jer nema niti jednog osnova za usporedbu Republike Srpske i Krima, ocijenio je ministar vanjskih poslova Velike Britanije William Hague u intervjuu kojega je u petak objavio sarajevski "Dnevni avaz".

Hague je u Sarajevo doputovao kako bi sudjelovao na konferenciji posvećenoj sprječavanju seksualnog nasilja u oružanim sukobima, a u razgovoru za "Avaz" je istaknuo kako su koraci koje Rusija poduzima u slučaju Krima "užasan primjer protupravnog pripajanja prema kojemu države-članice Eurpske unije imaju jedinstveno osuđujuće stajalište".

"Nema nikakvog valjanog načina za usporedbu Krima s nastupajućim referendumom u Škotskoj i situacijom u entitetu Republika Srpska", istaknuo je Hague očevidno aludirajući na teze koje ponavljaju dužnosnici RS kada govore da bi jednog dana i taj entitet mogao provesti referendum o otcjepljenju od BiH, a pritom se pozivaju upravo na primjere Krima i Škotske.

EU: Ne može biti novih iscrtavanja granica na Balkanu

Šef britanske diplomacije je podsjetio kako će se referendum u Škotskoj, najavljen za rujan, održati uz suglasnost vlade u Londonu, a za razliku od Škotske koja je u uniji s ostalim britanskim zemljama još od 1707. godine, RS ima jamstvo kao entitet nastao 1995. godine samo unutar granica BiH.

"Da budem jasan: ne može biti više iscrtavanja granica na Balkanu. Samo jedinstvena i suverena BiH unutar svojih sadašnjih granica može pristupiti Europskoj uniji. Ovo je uvjerenje koje dijelim sa svim svojim kolegama unutar 28 zemalja-članica EU", kazao je Hague.

Komentirajući unutarnje probleme u BiH britanski ministar vanjskih poslova je kazao kako za tu zemlju nema drugog izbora nego da njeni političari počnu raditi svoj posao i ispunjavati želje običnih ljudi iskazane i na prosvjedima u veljači.

Njihov uspjeh, poručio je Hague, mjerit će se ne po izvikivanju nacionalističkih parola nego po provedbi reformi i poboljšanju kvalitete života u zemlji.

Slika

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 28 Mar 2014, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ради гуза...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 28 Mar 2014, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2012, 19:52
Postovi: 2425
Lokacija: 静かな丘
sinip je napisao:
Ради гуза...

Radi nečijeg jeste sigurno. :lol: Šuplja priča više nego ikad. Predizborne nebuloze prave što bi rekao Savo Štrbac. :D

_________________
"Štetni i opasni mogu biti ljudi koji zbog svoje ograničenosti neograničeno
vjeruju u ispravnost svakoga svoga suda i zaključka." Ivo Andrić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 15 Feb 2016, 21:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 10 Jul 2017, 20:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Srpska je Bosna i smatram da je najbolje da tako i bude.
Bez obzira na sav politicko-medijsko-drustveni olos koji svakodnevno zagadjuje informativni prostor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srpska je Bosna
PostPoslato: 11 Jul 2017, 08:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ili je Bosna Srpska :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 195 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs