banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jul 2013, 23:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
spijo je napisao:
Sledeće godine šaljemo Džontru i Timotica ispred BiH.Njih dvojica ispunjavaju sve uslove kao imaoci pojma o tajnim transparentnim organizacijama.


Ne znam odakl ti da ja imam pojma o nekim "tajnim transparentnim organizacijama". Ja se samo smijem Lopusini (i tebi).

Jer oni koji stvarno nesto znaju prodju u boljem slucaju kao Snouden ili Asanz, u gorem kao Litvinjenko.

Ne hodaju okolo slobodni, usput objavljujuci knjige o ubicama i Ceci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2013, 08:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
spijo je napisao:
" savetnik OHR u BiH i OEBS-a u Beogradu"," Od 2006. bio je savetnik Vlade Republike Srpske i Vlade Srbije"

Svestran covjek. Za njega ne postoji ova i ona strana, vec samo poslodavac. A tekst sam razumjela maltene kao hvalospjev trilaterali , koja po mom misljenju danas predstavlja skup trgovaca na globalnom nivou. Ova prica o promociji Srbije je smijesna.
Citiraj:
TRILATERALNA komisija je privatna organizacija, osnovana na idejama Zbignjeva Bžežinskog. Kada je osnovana, jula 1973. godine na imanju Dejvida Rokfelera, kao cilj je upisano očuvanje mira, upravljanje svetskom ekonomijom i ublažavanje svetskog siromaštva, „čime se uvećavaju šanse za evoluciju globalnog sistema“.

Mozda je i pocela na dobroj ideji, ali nesto sumnjam da su im ove vrijednosti i dalje primarne. Imovinska karta populacije nikad u vecem kontrastu nego danas.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2013, 08:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Meni je kontradiktorno što je bio savjetnik OHRa u BiH i Vlade Republike Srpske ako znamo da sve multi kulti
inicijative dolaze iz OHRa.Pitanje je šta je radio u Vladi RS i koga je savjetovao.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sad sam primjetio da su mijenjali nešto u tekstu,mamu im masonsku.Ali zato sam ja na vrijeme kopirao izvorni tekst :wink:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 19:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Slika

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2013, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2013, 05:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2013, 22:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://www.standard.rs/srdjan-nogo-tril ... aja-2.html 8)

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2013, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
idemo dalje 8)

Slika

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/4054 ... du-u-senci

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2013, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Buc buc :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2013, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kg1-1DEVOBU[/youtube]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2014, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
U susret skorašnjem sastanku ogranka Trilaterale u Srbiji...

http://www.ewb.rs/members.aspx

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2014, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Upravni odbor

http://www.ewb.rs/bog.aspx

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Moze neki blizi info o ovome, gdje si nabasao na aktuelnu vijest o skorasnjem sastanku i sl.?!

Neke veze mozda sa ovim?

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2014&mm=10&dd=27&nav_id=916708

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jel ti pratiš Dragaša ili ne :D
http://www.dragas.biz/tahir-hasanovic/

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 20:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
ma jok brale, ne zalazim ja u te kutke -neam taj fetish, sem ovako kad vi ovde nakacite, pa klik nam link.. :D

ali ima nekog drugog serioznijeg gradiva oko ovog MMF-a na sto sam se danas naherio, al ajd polako da vidimo dje cemo stici.. :P

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2014, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
ajde, procitao sad na brzinu ovaj prethodni i jos nekoliko njegovih kratkije komentara u tzv. 'reagovanjima'..-realno naprdjivanje..
radi cega, radi koga?? I ti velis prvi put da je sve prokaricevski? Ovako, neupucen sam, pa ajde da mi priblizis to- otkud tako da zakljucis?? Prije mi lici da tip lijeci neke svoje licne frustracije cjelokupnom polit.-drustvenom, raspalom srpskom scenom (sto je s druge strane i opravdano).. a takvih je hrpa na ovom serpskom online-dunjaluku...

I opet:-zbilja kad je taj sastanak i ima neka zvanicna tema o cemu je??

Edit: ok nasao!

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2014, 18:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... erali.html

Citiraj:
Kovačić: Dodik imao vrlo zapažen nastup na Trilaterali

Sednica Trilateralne komisije u Beogradu je završena i vrlo brzo će se videti njeni efekti u smislu investicija, dok je predsednik Republike Srpske Milorad Dodik imao vrlo zapažen nastup i dao interesantne ideje o pitanju BiH, rekao je predsednik srpskog ogranka evropske Trilaterale Jovan Kovačić.
"Dodik je bio jako izbalansiran, državnički je nastupao, preneo je viđenje situacije u BiH, koji su problemi. Dao je interesantne ideje kako napred. Zaključak i jeste da postoji dobra volja kod predsednika Dodika da se uradi i reši nešto po pitanju BiH - da ide napred sa svim problemima koje ima i složenom strukturom BiH", rekao je Kovačić.

On je dodao da su moćni ljudi iz Trilaterale, koji su učestvovali na skupu u Beogradu, odavno čuli za Republiku Srpsku i spremno dočekali predsednika Dodika, čuli njegovo izlaganje, koje je bilo jako zapaženo, kao i probleme koje je izneo.

Kovačić je istakao da zaključci i utisci sa ovog skupa, koji je održan protekla tri dana u hotelu "Kraun plaza", tek treba "da se donesu i slegnu", te da je činjenica da će u vrlo kratkom roku početi da se vide prvi efekti u smislu investicija i dalje saradnje sa mnogim velikim svetskim kompanijama.

On je rekao da su učesnici skupa otišli sa izvanrednim utiscima o Srbiji, o organizaciji, o svim učesnicima, a naročito o izlaganju srpskog premijera Aleksandra Vučića i drugih balkanskih lidera.

Naredna plenarna sednica Trilaterale biće održana u Seulu u aprilu iduće godine, a sednica evropske Trilaterale u Kopenhagenu za godinu dana.

Osim Dodika i Vučića, skupu iz regiona prisustvovali su i predsednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović, predsednik Makedonije Đorđe Ivanov, kao i ostali zvaničnici Srbije i biznismeni.

Na beogradski sastanak Trilaterale došlo je oko 180 istaknutih gostiju, među kojima su izvršni direktor "Rotšild grupe", predsednik "Goldman saksa", kao i bivši i sadašnji političari.


_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2014, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2004, 14:58
Postovi: 1822
Lokacija: Vijena
Pazi ovo Spijo:

>>>
Po njegovim rečima, Josip Broz Tito je lično hteo da uvede bivšu Jugoslaviju u Trilateralu, što je, navodno, kasnije pokušavao i Slobodan Milošević.
<<<


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=11&dd=01&nav_category=11&nav_id=918763

..a zatim ovo (negdje ranije sam vec procitao pa sam sad samo pretrazio Gugl na brzinu i naletio na ovaj sustinski dio u kontekstu zbivanja oko Gruzije prije 6 god. -neodoljivo podsjeca na danasnja oko Ukrajine):

>>>
Strob Talbot priznaje da „postoji doza vraćanja ‘milog za drago’, zbog onoga što su SAD i NATO učinili na Kosovu pre devet godina”, ali insistira da je „analogija potpuno i suštinski pogrešna”. Niko nije u boljoj poziciji od njega da zna zašto je ova analogija pogrešna, a to je lucidno i objasnio u predgovoru za knjigu o NATO bombardovanju Srbije, koju je napisao njegov saradnik Džon Noris. Talbot u tom predgovoru piše da oni koji žele da znaju „razvoj događaja i kako su se osećali oni koji su odlučivali” u tom ratu, moraju da se okrenu Norisovoj knjizi. A Noris zaključuje da je „otpor Jugoslavije širim trendovima političke i ekonomske reforme – a ne patnja kosovskih Albanaca – bio pravi razlog NATO rata”.
<<<


http://pescanik.net/drugi-hladni-rat/

I kako sad tumaciti izjavu jednog Kovacica, a kako ovu potonju jednog Talbota i Norisa?!

Sta mislis jos sta te "investicije" podrazumijevaju-iz prethodnog teksta sto si citirao??

_________________
E pa Simeune, prijatelju moj, od danas me vise neces brijati..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2014, 20:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
E, jako je mudo Srbija u toj organizaciji,kao što je i taj Kovačić i njegove izjave :roll:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs