banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2013, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dr Edvard Herman prica o brojkama ubijenoh muslimana gde govori da su srpske snage ubile izmedju 500 i 1000 muslimanskih vojnika i da je brojka od preko 8.000 laz. Uz to pominje da je sve rezultat osvete za ubistva preko 2000 srpskih civila na podrucju Srebrenice

Nije receno nista novo, svi znamo da se manipulise sa cifrma ubijenih, ali eto, dobro je i lada neko sa zapada prica o tome


http://www.telegraf.rs/vesti/522581-ame ... ara-zapada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2013, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
I koga sad briga...šteta je već napravljena.

http://www.novi-svjetski-poredak.com/20 ... nti-cia-e/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 01:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
Орић убио хиљаду Бошњака!

Између 500 и 1.000 Бошњака из Сребренице убили су њихови сународници, рекао један од оснивача СДА Ибран Мустафић. Насер Орић је најодговорнији што је Сребреница постала највећа мрља у историји човечанства, навео дугогодишњи члан Организационог одбора за обележавање догађаја у Сребреници.

Један од оснивача СДА и дугогодишњи члан Организационог одбора за обележавање догађаја у Сребреници Ибран Мустафић изјавио је за Вести онлајн да су између 500 и 1.000 Бошњака из Сребренице убили њихови сународници, преноси Фонет.

Према његовим речима, то је учињено током пробоја ка Тузли у јулу 1995. године, зато што су постојали спискови оних који ни по коју цену не смеју живи да се докопају слободе.

За спискове неподобних Бошњака знало је муслиманско руководство са Алијом Изетбеговићем на челу, а ратни командант у Сребреници Насер Орић је најодговорнији што је тај град постао највећа мрља у историји човечанства, рекао је Мустафић.

Истакао је да је списак неподобних Бошњака правила сребреничка мафија, уско војно и политичко руководство у Сребреници, које је од 1993. године било "господар живота и смрти".

Да сам могао да судим Орићу у Хагу, ја бих му за злочине над Србима пресудио најмање 20 година затвора, а за злочине над сународницима пресудио бих му најмање 200.000 година, рекао је Мустафић, додавши да је Орић 1993. године, када је та енклава умало освојена, побегао из Сребренице, а то је урадио и две године касније.

Мустафић тврди да су злочин у Сребреници договорили Изетбеговић и тадашњи председник САД Бил Клинтон.

"Сребреница је апсолутно договорни геноцид између међународне заједнице и Изетбеговића, односно између Изетбеговића и Клинтона. Зато је за мене много већи злочин од оног почињеног јула 1995. године био тренутак када је у Меморијални центар закорачио Клинтон. То је био тренутак када се злочинац вратио на место злочина", рекао је Мустафић.

Додао је и да постоје велике манипулације именима жртава у Сребреници и сматра да се веома тешко може утврдити тачан број убијених и несталих у том граду.

Сребреница је одавно предмет манипулација, а многи из Изетбеговићевог окружења су још од лета 1992. године кренули у спровођење пројекта по коме је једино битно да се прикаже што више бошњачких жртава, нагласио је Мустафић.

Мустафић је аутор књиге "Планирани хаос" у којој је изнео низ оптужби на рачун тадашњег муслиманског руководства да је злочин у Сребреници био договорен, због чега му је више пута прећено, а 2008. године био је брутално претучен.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2013, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/U- ... 80836.html

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2013, 14:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jeste da je kasno, ali bolje ikada nego nikada... Da se bar malo izmeni slika o nama kao manijakalnim zlocincima i da se vise prestane manipulisati ciframa koje su navodno Srbi pobili... Sve cesce i cesce se pojavljuju ovakve info...

Samo jos da se majke Srebrenice oglase po ovom pitanju da cujemo i njihov stav ili je veci zlocin Mars na Drinu u zgradi UNa

Citiraj:
Ratni načelnik Policijske stanice u Srebrenici Hakija Meholjić potvrdio je izjave predratnog predsednika Izvršnog odbora te opštine Ibrana Mustafića da su mnogi Bošnjaci stradali prilikom povlačenja iz Srebrenice prema Tuzli.

http://www.mondo.rs/s279966/Info/ex-YU/ ... jstvu.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2013, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
http://www.telegraf.rs/vesti/642208-ska ... foto-video


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2013, 17:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Snašla se...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2013, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Daj Bože rata, mira će biti.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2013, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
majke srebrenice proklinju i prijete ratom
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sr ... 96168.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2013, 12:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ove "gospođe" treba optužiti za fašizam i kontradržavno djelovanje....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2013, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Meni je ljudi pretuzno sve to sto pisete. Pa sram vas bilo.
Toliko.

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2013, 00:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Hoces nam reci sta je tuzno?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2013, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja se stidim.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2013, 01:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
filozof sa vrbasa je napisao:
majke srebrenice proklinju i prijete ratom
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sr ... 96168.html



Мунири се покварио џип изгледа па закукала...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
INTERVJU/ BILJANA PLAVŠIĆ ZA 'VESTI': Izetbegoviću je Clinton savjetovao da u Srebrenici mora biti masakr, na šta mu je Sefer rekao: 'Jesi li ti Alija poludio'...
Srijeda | 17.07.2013.
U Švedskoj sam prošla kroz takav pakao da se to riječima ne može opisati. Ali, pritisci da budem ključan svjedok protiv Miloševića su počeli još dok sam bila u Hagu

biljana plavšić nova

Foto: Vesti

Biljana Plavšić za "Vesti" otkriva mnoge, do sada nepoznate detalje iz Haškog tribunala, od čega su svakako najzanimljiviji susreti sa Slobodanom Miloševićem, ali i pokušaji Carle Del Ponte da bude ključan svjedok u procesu protiv njega.

Iz današnje perspektive. Da li biste uradili isto, odnosno da li biste otišli u Hag i priznali krivicu?

Ne čuva se Republika Srpska i srpski narod skrivajući se. Otišla sam zato što nisam željela da čitav narod i država budu moj talac i od početka sam zagovarala ideju da je najbolje rješenje za sve čelnike Srpske bilo da svi odemo tamo, poredamo se i kažemo: "Krivica je samo moja. Ostavite Republiku Srpsku, ostavite narod.

Kome ste to rekli?

Rekla sam i Karadžiću i Mladiću, ali obojica su tada govorila kako ih nikada neće uhapsiti, kako će se prije ubiti nego završiti u Hagu. Jednog su bukvalno prenjeli u Hag koliko je bio bolestan, a drugi je vitlao sa visuljkom po Beogradu. Jedino sam ja izašla pred sudije i to rekla.

Mogli ste i da ne kažete?

Moj proces je bio krajnje jednostavan. Nisam imala potrebe da kombinujem, već da govorim istinu, pošto nisam u stanju da lažem. Možda bih drugačije razmišljala da sam bila mlađa, ali u trenutku kada sam otišla šta mi je značilo da dobijem pet godina više ili manje.

Čija je greška Srebrenica. Sigurno ste razmišljali o tome?

Kako nisam. Pa 18 godina nam se nabacuje ta krivica. U Sarajevu već godinama za ovaj zločin optužuju međunarodnu zajednicu i tu se sa njima potpuno slažem. Jedino što bi trebalo da vidimo na koji način je međunarodna zajednica kriva njima, a na koji način je kriva meni.



Šta hoćete da kažete?

Puno sam knjiga pročitala na ovu temu, ali i zapisnik sa jedne od sjednica Predsjedništva BiH kojoj Izetbegović doslovce kaže: "Klinton me nagovara da pustim četnike u Srebrenicu. Mora biti masakr i ne manje od četiri ili pet hiljada žrtava i onda će oni intervenisati". Na to se digne general Sefer Halilović i kaže: "Jesi li ti Alija poludio". Kasnije sam pronašla i druge dokumente. Ali, malo ljudi čitaju.

Odakle vama taj stenogram?

Tokom suđenja, moji advokati su uzaludno tražili stenograme sa tih sjednica. Uvijek bi dobijali odgovor da ne postoje, jer u Sarajevu tada nije bilo struje. Dok sam u Hagu čekala transfer za Švedsku požalila sam se na to jednom Hrvatu, a on kao iz topa: "Profesorice, hoćete da vam dam te zapisnike? Sinoć sam se baš smijao šta ste im jednom rekli". Pitam ga zapanjeno odakle mu, a on mi kaže: "Pa mi kupili. Koštalo 20.000 maraka". Uživala sam čitajući ih, sve do transporta u Švedsku. Onda sam mu vratila.

Da li je tajna, koji je Hrvat u pitanju?

Paško Ljubičić. On je u Hagu bio optužen za zločine hrvatskih snaga u srednjoj Bosni.

U zatvoru u Švedskoj ste proživjeli pravi pakao. Doduše, to ste mogli da izbjegnete da ste pristali da svjedočite protiv Miloševića?

Tačno tako. U Švedskoj sam prošla kroz takav pakao da se to riječima ne može opisati. Ali, pritisci da budem ključan svjedok protiv Miloševića su počeli još dok sam bila u Hagu.

Možete li s ove vremenske distance da otkrijete šta vam je sve nuđeno?

Šta je sa vama? Ti pritisci su bili stravični, kao i ponude. Na kraju me je jedino zanimalo dokle sve to može da ide, pa sam sa njima igrala i pitala ih zbog čega mi te pogodbe nisu ponudili dok još nisam bila osuđena. Znate šta su mi odgovorili: "Sve se može srediti". Kada sam čula tu rečenicu da se sve može srediti, pao mi je mrak na oči i rekla: "Od mene sada nećete dobiti ni riječi".

Sa Vama je prvo razgovarala Karla Del Ponte?

Tako je. Ona je kasnije u svojoj knjizi "Lov" rekla da joj je jednom prilikom sudija Ričard Mej rekao da proces protiv Miloševića može da okonča jedan dobar svjedok, a da je ona kao iz topa rekla: "Imam ga". Misleći na mene.



Šta ste razgovarali sa njom? Šta vam je konkretno nudila?

Nikada nije bilo nekih konkretnih ponuda, ali jednom prilikom, kada sam zapalila cigaretu rekla je: "Gospođo Plavšić. Ovo nije pravi malboro, ja bih vas snabdjevala sa originalom". Valjda sam tada i predosjetila šta tačno planira, a potvrdu sam dobila mnogo kasnije, kada je u svojoj knjizi napisala da je planirala prvo da mi ponudi cigarete, pa onda, mic-po mic, da ide dalje. Mislila sam se, idiote jedan, jel stvarno misliš da bih se prodala za cigarete.


Kako se sve to završilo?

Tako što sam joj rekla da može da me natera u sudnicu jer ionako nisam slobodan čovek, ali da ne može da me natjera da lažem. Nedugo potom je obelodanila da odustaje od mene kao nekredibilnog svjedoka za Tužilaštvo.

Ipak, ma koliko ste izbegavali da se sa Miloševićem viđate tokom rata, videli ste ga u Hagu.

Kada je trebalo da bude prebačen na naš sprat, pozvala me je zatvorska uprava i rekla da ne smijemo da kontaktiramo, rekla sam im "ako za vrijeme rata nisam sa njim kontaktirala, šta mi je sada problem". Međutim, on je stalno imao potrebu da razgovara sa mnom.

Kako je izgledao vaš prvi susret?

Kada sam ga ugledala rekla sam mu: "Ne znam da li mi je ovo gore ili ono što ste mi ranije priređivali".

Šta je on odgovorio?

Pravdao se. Kleo mi se da za većinu ružnih stvari apsolutno ništa nije znao. Od njega sam i saznala da je dobar deo tih stvari organizovao Karadžić.

Kada vam je to pričao?

U šetnji. Prišao bi mi i sam počinjao razgovor. Imao je želju da mi objasni neke svoje poteze koji su ga valjda opterećivali. Sumnjam da je nešto drugo u pitanju, jer sam ga čitala kao bukvar.



Kako sebe danas ocenjujete: izdajnikom ili izdanom?

Kako sebe mogu da smatram izdajnikom kada sam otišla u Haški tribunal, zaštitila ljude da ne pate od sankcija mog eventualnog skrivanja, a tokom boravka u Hagu i dok sam služila kaznu, nikada mi nije palo na pamet da Republika Srpska ili Srbija treba za mene bilo šta uradi. Svesno sam se distancirala od svih.

Ovo Vas pitamo zato što ste jednom izjavili da ste priznali krivicu jer niste mogli da dođete do svedoka koji bi vas odbranili?

To je apsolutno tačno. I zna se ko je sprečavao ljude da dođu da svedoče u moju korist. Ko im je pretio životima i životima njihove dece. A verujte, moj slučaj bi bio završen samo da sam imala prilike da dovedem jednu osobu od autoriteta koja bi ispričala kakva je bila moja stvarna pozicija u Predsedništvu RS. Ne znam da li bi me tada oslobodili, ali bih imala prilike da kažem o svojoj ulozi, jer ja tu priliku na suđenju nisam dobila.



Dodik vas je dočekao. Da li je on jedini sa kojim kontaktirate ili su vas svi zaboravili?

Narod me i dalje prepoznaje na ulici. Staje da se pozdravimo, da se fotografišemo. Kada je reč o zvaničnim susretima imala sam kasnije jedan u Banjaluci i to je sve. Vreme prolazi, zaboravlja se. Jedino što čujem je da se danas svi kunu u Dejtonski sporazum. Najveći neprijatelj Srba, Ričard Holburk je smislio nešto najbolje za nas.



Živite u Beogradu, a rođena ste Sarajka?
Do danas nisam tražila da mi se bilo šta vrati u Sarajevu, a znam da drugi jesu tražili i da im je vraćeno. Međutim, kada su mi rekli da treba uzeti Alijinu ličnu kartu, nisam htela ni da čujem da to uradim. Ali znate, ja nemam dece, a danas su muke velike da se preživi. Zato ne osuđujem nikoga ko je to uradio.
(Vesti/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/av)



:cry:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2013, 03:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Ka ... 20983.html

kao eto Caviceva je greska sto je 2004 podrzao izvjestaj o Srebrenici iz ugla Vlade RS, narod je znao da je taj izvjestaj morao biti sastavljen zbog pritiska i morao je ici niz dlaku

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2013, 01:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Svjedok: Armija BiH 1995. u Srebrenici granatirala muslimansku djecu

Svjedok: Armija BiH 1995. u Srebrenici granatirala muslimansku djecu
SRNA - 10.12.2013 21:31
HAG - Bivši muslimanski vojnik danas je u nastavku svjedočenja na suđenju nekadašnjem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću pred Haškim tribunalom izjavio da je . Armija BiH 1995. u Srebrenici ispalila granatu na muslimansku djecu koja su igrala fudbal.
Zaštićeni svjedok rekao je da je to učinjeno pošto je iz Sarajeva, od muslimanskog lidera Alije Izetbegovića, stigla depeša da se "nešto uradi" da bi se NATO privukao na stranu tzv. Armije BiH.
Nekadašnji muslimanski vojnik koji je svjedok odbrane rekao je da je napad koji se dogodio "dva-tri mjeseca prije pada Srebrenice odmah bio pripisan četnicima", prenose beogradski mediji.
Ponavljajući da su ga vlasti u Sarajevu poslije rata proganjale i prijetile mu smrću, jer je govorio istinu o zbivanjima u Srebrenici, svjedok je naveo da su mu 1997. godine Izetbegović i poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa Cerić "dali 50.000 maraka... da ne postojim ja tu više u Bosni i da idem živjeti u drugoj zemlji".
U unakrsnom ispitivanju tužilac Melisa Pak sugerisala je da je "Kej-dablju 12" /KW-12/ "svjedok o svim teorijama zavjere koje su se mogle pročitati u novinama".
"Da, to pitanje treba da postavite prvim trima ženama `Majki Srebrenice` i SDA Sulejmana Tihića i Bakira Izetbegovića - kako oni znaju bolje šta je bilo od nas koji smo bili tamo", odgovorio je svjedok.
Svjedok je ponovio i da su mu istražitelji iz tužilaštva u Sarajevu i Sipe prijetili da "ne smije govoriti" o onome što je doživio u Srebrenici i Kravici, a posebno ne o ulozi komandanta muslimanskih snaga Nasera Orića. Naveo je i da su bili organizovani pokušaji njegovog ubistva.
U glavnom iskazu svjedok je juče rekao da srpski policajci koji su pred Sudom BiH osuđeni za ubistvo 1.000 muslimanskih zarobljenika u Kravici 13. jula 1995. godine nisu bili na mjestu zločina i da ih je on vidio u obližnjem selu Sandići.
Tužilac je tvrdila da je "čista fantazija" svjedokova priča o prijetnjama, a on je uzvratio da ga Pakova "pravi budalom", dok mu "glava visi" o koncu.
Vjerodostojnost svjedoka, tužilac Pak rušila je i citirajući psihijatrijski nalaz, za koji je navela da je iz procesa vođenih protiv tog svjedoka, prema kojem je on "tupa... neurotična... pasivno-zavisna... neintegrisana i nezrela osoba". Svjedok je odgovorio da "to prvi put vidi".
U nastavku suđenja, Karadžić je kao svjedoka pred sudije izveo Vladimira Matovića koji je tokom rata u BiH bio savjetnik tadašnjeg predsjednika SR Jugoslavije Dobrice Ćosića.
Započeti iskaz Matović će nastaviti sutra.


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sv ... 21776.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2013, 18:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Svjedok: Armija BiH 1995. u Srebrenici granatirala muslimansku djecu

Svjedok: Armija BiH 1995. u Srebrenici granatirala muslimansku djecu
SRNA - 10.12.2013 21:31
HAG - Bivši muslimanski vojnik danas je u nastavku svjedočenja na suđenju nekadašnjem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću pred Haškim tribunalom izjavio da je . Armija BiH 1995. u Srebrenici ispalila granatu na muslimansku djecu koja su igrala fudbal.
Zaštićeni svjedok rekao je da je to učinjeno pošto je iz Sarajeva, od muslimanskog lidera Alije Izetbegovića, stigla depeša da se "nešto uradi" da bi se NATO privukao na stranu tzv. Armije BiH.
Nekadašnji muslimanski vojnik koji je svjedok odbrane rekao je da je napad koji se dogodio "dva-tri mjeseca prije pada Srebrenice odmah bio pripisan četnicima", prenose beogradski mediji.
Ponavljajući da su ga vlasti u Sarajevu poslije rata proganjale i prijetile mu smrću, jer je govorio istinu o zbivanjima u Srebrenici, svjedok je naveo da su mu 1997. godine Izetbegović i poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa Cerić "dali 50.000 maraka... da ne postojim ja tu više u Bosni i da idem živjeti u drugoj zemlji".
U unakrsnom ispitivanju tužilac Melisa Pak sugerisala je da je "Kej-dablju 12" /KW-12/ "svjedok o svim teorijama zavjere koje su se mogle pročitati u novinama".
"Da, to pitanje treba da postavite prvim trima ženama `Majki Srebrenice` i SDA Sulejmana Tihića i Bakira Izetbegovića - kako oni znaju bolje šta je bilo od nas koji smo bili tamo", odgovorio je svjedok.
Svjedok je ponovio i da su mu istražitelji iz tužilaštva u Sarajevu i Sipe prijetili da "ne smije govoriti" o onome što je doživio u Srebrenici i Kravici, a posebno ne o ulozi komandanta muslimanskih snaga Nasera Orića. Naveo je i da su bili organizovani pokušaji njegovog ubistva.
U glavnom iskazu svjedok je juče rekao da srpski policajci koji su pred Sudom BiH osuđeni za ubistvo 1.000 muslimanskih zarobljenika u Kravici 13. jula 1995. godine nisu bili na mjestu zločina i da ih je on vidio u obližnjem selu Sandići.
Tužilac je tvrdila da je "čista fantazija" svjedokova priča o prijetnjama, a on je uzvratio da ga Pakova "pravi budalom", dok mu "glava visi" o koncu.
Vjerodostojnost svjedoka, tužilac Pak rušila je i citirajući psihijatrijski nalaz, za koji je navela da je iz procesa vođenih protiv tog svjedoka, prema kojem je on "tupa... neurotična... pasivno-zavisna... neintegrisana i nezrela osoba". Svjedok je odgovorio da "to prvi put vidi".
U nastavku suđenja, Karadžić je kao svjedoka pred sudije izveo Vladimira Matovića koji je tokom rata u BiH bio savjetnik tadašnjeg predsjednika SR Jugoslavije Dobrice Ćosića.
Započeti iskaz Matović će nastaviti sutra.


http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Sv ... 21776.html


Ovo zadnje sto si boldirao su zakljucili psihijatri iz Banjaluke i Beograda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2013, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ma, ja ipak mislim da su ga četnici iz Čikaga potplatili da sere po nepogrešivoj srebreničkoj istini.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2013, 19:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
filozof sa vrbasa je napisao:
Ma, ja ipak mislim da su ga četnici iz Čikaga potplatili da sere po nepogrešivoj srebreničkoj istini.


Ne, samo navodim da to nisu zakljucili bosnjaci ili haski psihijatri, jer si vjerovatno i sam pomislio da je tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs