banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 08:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 01 Dec 2016, 15:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
bila u Glasu prekjuče smrtovnica,gdje je par banjalučana,dalo pomen i platili tu smrtovnicu za Fidela...neke i znam,tipa Vlado Ljevar sa ovih turnira u Boriku (Granap :D ),sad je vlasnik kina Kozare,Banjaluka Filma,ili kako se već to zove...i još neke

zahvaljuju se drugu,bratu Fidelu,što ih nije izdao u zimu 86??!!!

Koliko god ja bio savremenik te BL iz 1986,i sjećao se skoro svega....i koliko god pustao mašti na volju...ne mogu ni naslutiti o čemu se radi :-?

Ima li neko stariji i upućeniji?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 01 Dec 2016, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:-?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 02 Dec 2016, 04:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tito je završio u bolnici samo tri meseca nakon što je napustio Havanu. Prvo mu je amputirana jedna noga, a nakon toga je pao u komu. Sovjeti su u decembru izvršili invaziju na Avganistan - nesvrstanu zemlju. Kastro je izgubio kredibilnost kod ostalih članica Pokreta kada je odbio da osudi vojnu akciju. Naposletku, četiri meseca nakon napetog Samita na Kubi, Tito je preminuo.


Citiraj:
Kastro je bio jedan od nekoliko velikih svetskih lidera koji nisu prisustvovali Titovoj masivnoj sahrani u maju 1980.


http://www.blic.rs/riznica/poslednja-st ... ra/4hqjjwq

Gledao sam u onom dokumentarcu Tito crveno i crno, imao je Tito dosta problema sa Kastrom. Mada mi nije jasno zasto su Kubu primili u njihov stosjed bez kormilara.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 02 Dec 2016, 07:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Fulas Fiki fulas.....nidje veze....1980 .....zima 1986.....
Cega se sjecam iz 1986 ....mundijal u Mexiku ......i napad USA na Libiju ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 02 Dec 2016, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kastrobiro i Kastrobirovci.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 19 Jul 2021, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Predsjednik Haitija dva puta zvao u pomoć: Moj život je u opasnosti
Predsjednik Haitija dva puta zvao u pomoć: Moj život je u opasnosti
Foto: Pixabay | Predsjednik Haitija dva puta zvao u pomoć: Moj život je u opasnosti
N.N.
19.07.2021 12:31
Objavljeni posljednji telefonski pozivi ubijenog predsjednika Haitija. Bar dva puta je pokušao da dozove policiju u pomoć koja nije stigla na vrijeme.


Poziv je, kako prenose svjetski mediji, bio upućen nacionalnom policijskom komesaru i stigao je u 1.34 ujutru. Zvao je predsjednik Haitija Žovenel Moize, koji je bio u teškoj nevolji i bila mu je hitno potrebna pomoć.

"Pucaju u moju kuću, mobilizujte ljude", rekao je predsjednik koji je te noći ubijen.

Neprestana paljba iz automatskog oružja ka kući u kojoj je živio Moize, njegova supruga Martin i dvoje djece krenula je oko 1.30, rekao je stanovnik dijela Porto Prendsa gdje se nalazila predsjednička rezidencija.




Nakon fanatične pucnjave na koju nije bilo nikakvog odgovora čitavih 10 minuta, predsjednik Mois uputio je drugi poziv, ovog puta pozvao je visokog zvaničnika policije Haitija.

"Gdje ste", pitao je Moize i nastavio: "Potrebna mi je vaša pomoć, odmah. Moj život je u opasnosti. Dolazite brzo da me spasite."

Ali, prije nego što se telefonski poziv završio nastupila je tišina. Onda se začuo rafal. Neimenovani zvaničnik koji je sadržinu posljednjeg razgovora Moisa prenio novinarima "Majami heralda", tada je povikao: "Svi nazad u svoja vozila. Moramo odmah da krenemo."

Ali, bilo je kasno. Moize je upucan u čelo, grudi, kuk i stomak.

Uslijedila je panična potjera za ubicama predsjednika i ona je rezultirala hapšenjia na desetine ljudi. Ali, ostaje pitanje ogromnog propusta predsjednikovog obezbjeđenja. I o tome se vodi posebna istraga.

Novinari "Majami heralda" razgovarali su sa najmanje trojicom ljudi koji su te noći primili poziv iz predsjednikove kuće.

Dalje, istragom su obuhvaćena čak 24 agenta službe bezbjednosti, od kojih su svi sankcionisani, dok je nekoliko najviše rangiranih skinuto sa svih dužnosti i sada se nalaze u izolaciji.

Uzalud je sada napravljena rekonstrukcija - napadači su ušli u kuću, otišli pravo do predsjednikove spavaće sobe i hladnogrvno ga ubili.

Kako je moguće da su strani plaćenici, kako se kasnije utvrdilo, uspjeli da prođu tri policijska punkta na putu do kuće Moizea, prođu sve moguće agente bezbjednosti oko predsjedničke kuće inače opasane visokim zidinama, neutrališu i one koji su bili raspoređeni po kući tek treba da se otkrije.

(B92.net)


Ovo je sve kao u Tropicu, sve dam ti čobanima, da žvaću duple porcije kukuruza, izgradim im one barake, skliznem zbog toga u komunizam i na kraju gerila me ukine dok moji vojnici jure sojke po ostrvu.

Citiraj:
Neovisnost od Francuske
1. siječnja 1804.
Površina 143. po veličini
- ukupno 27.750 km2
- % vode 0,7 %
Stanovništvo 89. po veličini
- ukupno (2019.) 11,263,077[1]
- gustoća 406/km2
Valuta haićanski gourd (100 centima)


Da nas u RS ima 11 miliona bilo bi kao na Haitiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 19 Jul 2021, 19:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
'zvini brte, vjerovatno je do mene, ali ja nisam uspio da povatam čiji je ovdje u čijoj, uključivo ova RS na kraju. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 19 Jul 2021, 19:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zamisli dobiješ nezavisnost na NG 1804, nemaš neprijatelja osim tajfuna i zemljotresa i ti za 200 godina ne možeš izgraditi normalno društvo. Zemljotres ti sruši svu savremenu arhitekturu, a ostanu da stoje građevine iz kolonijalnog perioda, podsjećajući te da si ti ipak rob.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 19 Jul 2021, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Jebački crnjak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fidel Kastro
PostPoslato: 20 Jul 2021, 08:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
filozof sa vrbasa je napisao:
Zamisli dobiješ nezavisnost na NG 1804, nemaš neprijatelja osim tajfuna i zemljotresa i ti za 200 godina ne možeš izgraditi normalno društvo. Zemljotres ti sruši svu savremenu arhitekturu, a ostanu da stoje građevine iz kolonijalnog perioda, podsjećajući te da si ti ipak rob.


e sad mi se sve posložilo, ko u onom vicu "znači ti upališ motorku". :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 110 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs