banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Avg 2021, 14:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3060
Vi stvarno ne znate čitati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Другим ријечима, знамо читати, али не и прочитати.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Нова Варош je napisao:
Pa kako ti ocjenjuješ stanje u RS?
Da je sadasnje stanjen za pohvaliti, nije... ali sve u skladu sa mentalnim mogucnostima naseg naroda (i u kakvom usranom prodemokratskom okruzenju zivimo, tj koliko nam se citav zapad popeo na kicmu) ... izvucen je maximum.

Da ima bolje opcije kod Srba od Mile, nema... a ova posjeta USA ambasadora i pohvala prema SDSu je dokaz za tu tvrdnju.

Kao sto nije bilo pametno rusiti SDS prije 100 godina (na kraju ih morao srusiti visok predsravnik) tako nije pametno ni sada rusiti SNSD. Onaj ko dobije podrsku stranaca za rusenje, morace debelo to platatiti kroz razlicite kompromise na stetu Srba (a prostora za placanje je sve manje) . Vec vidjen scenario u citavom regionu 100 puta, ali i dalje pali kod Balkanaca. Pretpostavljam da to traje jos iz perioda Starog Rima i da je tako nastalo DIVIDE ET IMPERA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Завади па владај и јесте амерички принцип функционисања над свијетом.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Нова Варош je napisao:
Pa kako ti ocjenjuješ stanje u RS?
Da je sadasnje stanjen za pohvaliti, nije... ali sve u skladu sa mentalnim mogucnostima naseg naroda (i u kakvom usranom prodemokratskom okruzenju zivimo, tj koliko nam se citav zapad popeo na kicmu) ... izvucen je maximum.

Da ima bolje opcije kod Srba od Mile, nema... a ova posjeta USA ambasadora i pohvala prema SDSu je dokaz za tu tvrdnju.

Kao sto nije bilo pametno rusiti SDS prije 100 godina (na kraju ih morao srusiti visok predsravnik) tako nije pametno ni sada rusiti SNSD. Onaj ko dobije podrsku stranaca za rusenje, morace debelo to platatiti kroz razlicite kompromise na stetu Srba (a prostora za placanje je sve manje) . Vec vidjen scenario u citavom regionu 100 puta, ali i dalje pali kod Balkanaca. Pretpostavljam da to traje jos iz perioda Starog Rima i da je tako nastalo DIVIDE ET IMPERA.

Dakle, preporucujes da nista ne mijenjamo?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 17:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Nisam to rekao, vec da je manja steta ako ne talasamo. Svaka promjena vlasti i talasanje ce ti na vlast dovesti jos goru i nesposobniju opciju, jer talasanje nije spontani, vec kontrolisani proces. Ovo cak nije problem vec sad zakljuciti, dovoljno je samo zamisliti drustvo u kojem bi danasnji opozicionari obavljali vlast (uvijek cast izuzecima, ali su oni nazalost izuzeci).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па сви они обављају власт за своје џепове, а народ шта западне. Илузорно је причати о неком труду.

Него... Како велиш да таласања нису добра, да ли тиме желиш рећи да је најбоље и да си за да драшко остане у БЛ градоначелник?

;)




;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 17:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ne dat mu da ode s te pozicije dok ne ispuni sva obećanja... a ne da mu ovo bude odskočna daska za dalje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Umetnik je napisao:
Па сви они обављају власт за своје џепове, а народ шта западне. Илузорно је причати о неком труду.

Него... Како велиш да таласања нису добра, да ли тиме желиш рећи да је најбоље и да си за да драшко остане у БЛ градоначелник?

;)




;)
Talasanje jeste pozeljno kad imas bas ogromnu razliku u sposobnosti izmedju vladajucih i opozicije. Razlika izmedju Draska i npr.Radojicica je tolika u korist Radojicica da je promjena u tom smijeru uvijek pozeljna i prihvatljiva, dok npr. razlika izmedju Dodika i ostalih opozicionara je opet y korist Dodika, tako da talasanjem nista ne dobijas, vec samo gubis.

Zaboravljavamo da je jedini argument sa kojim se rusi Dodik jeste nedostatak pravne drzave i velika pljacka... a valjda je svima jasno da pravnu drzavu i manju pljacku necemo vidjeti jos dugo, dugo... Ko god to obecava, taj laze... Ono sto mozes taslasanjem dobiti jeste jos vecu neslogu u vlasti gdje se ne zna ni ko pije ni ko placa, te jos veci haos u drustvu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Zakljucak, treba promijeniti Draska ali ne treba dirati Dodika. Sjajno.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Tako je.. dok god se na strani opozicije ne pojavi neko znacajno bolji od Dodika.

Iako i dalje mislim da nije trebalo rusiti nekada SDS sa strancima, cinjenica jeste da je Dodik tada bio puno bolja opcija od tadasnjih SDS glavonja, a danas na strani opozicije nemas politicara koji je i blizu Dodiku po nekom politickom iskustvu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
wizzy_bl je napisao:
Нова Варош je napisao:
Pa kako ti ocjenjuješ stanje u RS?
Da je sadasnje stanjen za pohvaliti, nije... ali sve u skladu sa mentalnim mogucnostima naseg naroda (i u kakvom usranom prodemokratskom okruzenju zivimo, tj koliko nam se citav zapad popeo na kicmu) ... izvucen je maximum.


Kao sto nije bilo pametno rusiti SDS prije 100 godina
(na kraju ih morao srusiti visok predsravnik) ...


naravno da je trebalo srušiti SDS!
lično nemam ništa protiv da se nekom skrpljenom skupštinskom većinom sruši i SNSD. sve dok se smjene provode u parlamentu stvar može biti moralno upitna ali je legitimna.
veći je problem (tada) bio Dodijeva podrška Vestendorpu kod smjene Poplašena, tu je debelo usrao motku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Bilo kakva pomoc stranaca, ovih prodemokratskih struktura, nije pozeljna i ne smije se prihvatiti jer donosi vise loseg nego koristi. I Dodik je nazalost to morao platiti, preko nasih ledja....

U proslom postu sam malo obrazlozio sposobnost tadasnjey SDSa i sposobnost Dodika kao politicara, gdje je bilo sasvim prirodno da ih Dodik srusi. Nazalost, ovi danasnji opozicionari nisu ni blizu Dodiku kao politicaru, a kamo da su bolji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
skeva je napisao:
Zakljucak, treba promijeniti Draska ali ne treba dirati Dodika. Sjajno.
Tako je.. dok god se na strani opozicije ne pojavi neko znacajno bolji od Dodika.

Iako i dalje mislim da nije trebalo rusiti nekada SDS sa strancima, cinjenica jeste da je Dodik tada bio puno bolja opcija od tadasnjih SDS glavonja, a danas na strani opozicije nemas politicara koji je i blizu Dodiku po nekom politickom iskustvu.

Koliko je Dodik bio bolja opcija govori danasnja devastirana Republika Srpska.
Mislim ok mi je da imas direktnu korist od ostanka na vlasti SNSDa, ali daj covjece, nerealno mi je sta pises.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Ne znam na kakvu direktnu korist mislis... al ako ce ti biti tako lakse, nastavi misliti da svi koji smatraju da je Dodik bolja opcija to rade iz neke koristi, a ne zato sto jednostavno tako misle.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Tim pogubnije ako nemaju nikakve koristi, a i dalje za lopovsku kastu se zalažu.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
wizzy_bl je napisao:
Ne znam na kakvu direktnu korist mislis... al ako ce ti biti tako lakse, nastavi misliti da svi koji smatraju da je Dodik bolja opcija to rade iz neke koristi, a ne zato sto jednostavno tako misle.

Cinis mi se ok, jednostavno ne zelim da se pomirim sa tim da ovo radis iz nekog ubjedjenja.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
A jebo ga ti... pa zar moramo svi isto razmisljati. Ja mislim da je pogubnija opcija da se skloni SNSD , vi mislite da ce to poboljsati situaciju. To ne znaci da ja imam bilo kakve koristi od ostanka SNSDa, niti znaci da vi imate bilo kakve koristi od rusenja istog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 19:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ajmo ovako, od momenta kad je preuzeo vlast do danas da li ti vidis da je Republika Srpska i njen narod napredovao ili je situacija iz godine u godinu sve gora?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2021, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Manje losa situacija nego da smo ostavili SDS. Nazalost, ako bi se sada promjenila vlast, u tom slucaju ne vidim manje losiju buducnost, vec vidim losiju buducnost nego ako bi ostao SNSD.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 538, 539, 540, 541, 542, 543, 544 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs