banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 18:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Avg 2021, 10:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
ili skeva nije bio punoljetan poslije rata il ga drma demencija. treća opcija je da nas ovdje đuture mučki provocira. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3054
Ima i nešto što se rimuje sa - trup


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
kosta je napisao:
ili skeva nije bio punoljetan poslije rata il ga drma demencija. treća opcija je da nas ovdje đuture mučki provocira. :D

Moguce

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
A шта је погрешно рекао? Ако смо установили да цијене расту брже од плата, куповна моћ тиме слаби. Није ли тако?

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 11:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
_зока je napisao:
The_new_Statesman je napisao:

Btw. za vrijeme SDS-a su NATO vojnici svako malo maltretirali ljude, upadali im u kuce, zaustavljali na putu... Sad ih nema ni na slikama. Isto tako je Pedi smjenio nekih 50-tak sds-ovaca a da ostali nisu mrdnuli prstom.

Kakva je danas moc VP? Sveden je na lobistu.

Kad se vec zajebavamo :lol:

Kao da ovo ima veze sa tim ko je na vlasti u RS. Odnos snaga u svijetu se malo promijenio u odnosu na kasne devedesete i rane dvehiljadite, a i prioriteti Amerike sa njim.


Zato sam najavio zajebanciju. Isto kao sto iseljavanje ima veze sa domacim vlastima ili inflacija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Наш случај исељавања и није баш скроз неповезан са властима.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 16:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Šta je sa iseljavanjem iz Poljske, Bugarske, Rumunije? Šta je sa seobom ljekara iz Njemačke u SAD? I za to je kriva naša vlast? Migracije su istorijsk pojava tokom oduvijek i nema te vlasti koja će ih zaustaviti. Mislim, može ih zaustaviti Njemačka vlast tako što će zabraniti zapošljavanje ljudima iz BiH.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Да постоје миграције становника и у најбогатијим земљама али то није у облику као код нас.
А те најбогатије земље мањак радне снаге надомјестиће увозом из сиромашнијих земаља.Одакле ћемо ми надомјестити мањак радне снаге да би могли говорити о неком економском развоју?
И сада масовно пензионери раде по фирмама јер је већина радно способних отишло у иностранство.
А зашто не би ишли из земље гдје је плата 600-800 КМ у земљу гдје могу зарадити минимално 1500 €.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 16:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Kod ekonomskih migracija postoje push i pull faktori koji uticu na iste, dosad su uvijek ovi pull odnosno privlacni faktori bili odlucujuci ali bogami u zadnje vrijeme se situacija dosta okrenula. Konkretno evo u mojoj blizoj okolini imam primjer gdje je bracni par koji je vec godinu dana u inostranstvu. Nisu otisli zato sto je tamo bolja plata, jer su oboje ovde imali poslove kakve moze sanjati 90% stanovnistva, plate oko 2000KM. Stambeno situirani, znaci sve rijeseno, ali ljudi odose jer im se jednostavno zgadilo ovo. I pritom nikog nemaju tamo, cijela porodica je ovde.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:16 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
boban1982 je napisao:
Одакле ћемо ми надомјестити мањак радне снаге да би могли говорити о неком економском развоју?


Vjerovovao ili ne postoje i siromašniji od nas. Skoro je bila na portalima vijest da u Zvorniku neka građevinska firma već duže vremena angažuje radnike iz Bangladeša.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
skypostman je napisao:
Kod ekonomskih migracija postoje push i pull faktori koji uticu na iste, dosad su uvijek ovi pull odnosno privlacni faktori bili odlucujuci ali bogami u zadnje vrijeme se situacija dosta okrenula. Konkretno evo u mojoj blizoj okolini imam primjer gdje je bracni par koji je vec godinu dana u inostranstvu. Nisu otisli zato sto je tamo bolja plata, jer su oboje ovde imali poslove kakve moze sanjati 90% stanovnistva, plate oko 2000KM. Stambeno situirani, znaci sve rijeseno, ali ljudi odose jer im se jednostavno zgadilo ovo. I pritom nikog nemaju tamo, cijela porodica je ovde.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
I ti mislis da je Dodik kriv sto su ti ljudi otisli... da isti ti ljudi ne bi otisli sa ie umjesto Dodika ostao SDS, ili npr da ce Drasko zaustaviti odlazak stanovnistva ako dodje na vlast.

Kako rece Zoka, znacajno su nam svima apetiti porasli, zelimo da zivimo po EU standardima , a realno nikada nismo bili EU niti cemo biti...i onda to jednostavno nije moguce. Bio na vlasti Dodik, Drasko, Pero Peric...ne mozemo imati EU standaed. U sustini, izbor je izmedju lose i manje lose opcije. Meni samo nije jasno kako ne vidite da je SNSD manje losa opcija od Draska i ostalih veseljaka (gdje ubrajam i citav SDS).

Zamisli sta ce biti kad se ova armija ljudi, sto polaze nadu u Draska i promjene, razocara u istog i kad se odlazak ljudi jos jace pojaca, tj svi krenu stazama pokojnog Dzoa bageriste.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Odlaze ljudi jer im je pun qrac da žive u neuređenom društvu gdje par ljudi drže sve i bacili su ruku na svaki vid djelatnosti. Pa jebeni Kajo se proširio kao rak. Trgovina, održavanje puteva, čistoća, bankarstvo, zaštitarstvo, nekretnine...đe god neko nešto napravio tu je Kajo da preuzme. Pa nije mu moj ćaća to dozvolio nego Dodik. Ne kažem da bi pod SDS-om bilo drugačije ali valjda treba da bude bolje, a ne jednako ili mnje loše.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Naravno da bi trebalo biti bolje... al ja tu zeru bolju opciju jednostavno ne vidim. Nazalost, vidim samo gore opcije... odnosni da bi se sa promjenom vlasti pojavili novi rakovi koji bi jos vise galopirali i unistavali zdravo tkivo (jer su gladni moci), a ovi stari rakovi bi previse sporo odumirali. Tj drustvo bi imalo jos vise rakova....samim tim, sve bi bilo gore.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6012
Твоје мишљење је да треба задржати ову власт колико год лоша била је јер не видиш,или не желиш да видиш,да постоји боља опција.
Не можемо знати док ти други не дођу на власт.
А избори су сваке четири године па да је памети народ би требао казнити лошу власт ко год то био.

Бити у овом муљу а ништа не мијењати је сулудо.
Истина многим и одговара овај муљ јер су посао добили преко странке.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 17:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Meni nije jasno kako ocekujes da ti bude bolje a glasas za istog tipa 20 godina. Ono u fazonu, ma cuti dobro je i ovako, samo da se ne puca. Sto se mene tice svake 4, ma svake 2 godine ih mjenjati, pa makar gori dosao, izgubio si 2 godine. Ovako kad 20 godina dozvolis istima da se pitaju, stvorio si vec jednu kastu-klasu drustva koje se neces tako lako rijesiti, a o napretku da ne pricamo. Ja sam stranacki totalno nepristrasan, isto kao sto sam glasao protiv Radojicica i SNSD-a, glasacu protiv Draska i PDP-a, ne zato sto mi se svidjaju ili ne svidjaju, vec jednostavno u demokratiji kakva je nasa ti nista drugo ne preostaje vec da ih vrtis, tj po mogucnosti da dodje neko treci, pa cetvrti... Znam ja da je svijest ajmo reci prosjecnog glasaca o svemu ovome daj pecenje, daj 50KM evo ti glas, ali jbg kad filozofiramo ne vidim drugo rjesenje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 18:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Koliko si ti žena do sada promijenio? :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 18:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
_зока je napisao:
Odlaze ljudi jer im je pun qrac da žive u neuređenom društvu gdje par ljudi drže sve i bacili su ruku na svaki vid djelatnosti. Pa jebeni Kajo se proširio kao rak. Trgovina, održavanje puteva, čistoća, bankarstvo, zaštitarstvo, nekretnine...đe god neko nešto napravio tu je Kajo da preuzme. Pa nije mu moj ćaća to dozvolio nego Dodik. Ne kažem da bi pod SDS-om bilo drugačije ali valjda treba da bude bolje, a ne jednako ili mnje loše.



Ovo!

I ne samo to, nije ti prepreka samo nelojalna konkurencija raznih moćnika nego i sam sistem koji je napravljen tako rahitičan i trom da je to nevjerovatno.
Svi samo pokušavaju da prebace lopticu nekom drugom, samo da ne moraju da se zamajavu sa strankom. Znači bukvalno ti prosječan činovnik u svakom nivou uprave pokušava zagorčati život svojim neradom i ljenošću.

I ne samo to, nego opet i svaki prosječan radnik traljavi posao i moraš da se natežeš da bilo šta obaviš.
Jednostavno se teško šta danas može uraditi kako treba i da valja, ma koliko god da platiš...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 18:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ima pozitivnih primjera,nemojte sve u isti koš.Lično sam bio svjedok gdje su se državni činovnici ponijeli kao ljudi i čak više od toga.To je jedna stvar...drugo....nakon ove vlasti koja će kad tad pasti više se neće desiti da jedna politička opcija vuče sve konce.....neće sam SDS ili bilo koja druga stranka sama činiti vlast što može dovesti samo do pozitivnih rezultata.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1429
skypostman je napisao:
Kod ekonomskih migracija postoje push i pull faktori koji uticu na iste, dosad su uvijek ovi pull odnosno privlacni faktori bili odlucujuci ali bogami u zadnje vrijeme se situacija dosta okrenula. Konkretno evo u mojoj blizoj okolini imam primjer gdje je bracni par koji je vec godinu dana u inostranstvu. Nisu otisli zato sto je tamo bolja plata, jer su oboje ovde imali poslove kakve moze sanjati 90% stanovnistva, plate oko 2000KM. Stambeno situirani, znaci sve rijeseno, ali ljudi odose jer im se jednostavno zgadilo ovo. I pritom nikog nemaju tamo, cijela porodica je ovde.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Da li im je i tamo plata 2000 KM?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2021, 19:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Klasicno sendvicarsko pitanje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 540, 541, 542, 543, 544, 545, 546 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs