banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 559  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Sep 2019, 08:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
richa je napisao:
Ovog foruma da nema trebalo bi ga izmisliti. Pa za svako poskupljenje bilo cega treba da se protestvuje, a ne da se traze opravdanja u bilo cemu drugom.
Svako poskupljenje je do sada proslo glat, ko vam garantuje ako sad prodje ovo da sledece godine nece smanjiti ove pragove. Uostalom vidjecemo kako ce prijati poskupljenje kad se krenu grijalice paliti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najveći nivo imbecilstva pokazuju oni koji pasu priču političara kako je taj vid "pragovanja" u naplati el. energije zaživio u Srbiji.Kao...eto,kad se Srbijanci ne bune zašto biste se vi bunili jer su Srbi u Srbiji srbastiji od nas....čak su i pravoslavniji i nose šajkače :lol: :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 08:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sve to posljedica nepostojanja bilo cega sto bar lici na alternativu. Ne mora cak ni da bude prava alternstiva, neka bar lici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Raskoljnikov je napisao:
Ovaj, kako da ga nazovem, a da ne upotrijebim ruznu rijec, sto kaze da se dekan provaljuje, kao da zivi u Njujorku, pa misli da je sve automatski. Jbte, pa vise od pola ljudi i dalje ima ona stara brojila. Ali hajde ti objasni ista ovim konjima, koji ce naci opravdanje u poskupljenju isto onako kako su penzici u Srbiji opravdavali Vucica kad im je smanjio penziju.

Ti kao da zivis u Liberiji, pa mislis da je u 2019. snimanje mjesecnog profila napredna tehnologija, rezervisana samo za najrazvijenije zemlje. Takve izjave covjeka sa njegove pozicije su jednostavno apsurdne. Prvo, katastrofalno nepoznavanje tehnike. Drugo, logicnije bi bilo da dekan etf-a zagovara uvodjenje tehnologije, koja bi se trenunto obicnom svjetu cinila nedostisnznom a ne da nas vraca 15 godina u nazad.
_зока je napisao:
Cilj je sanirati gubitke na mreži bez ulaganja u istu i bez spriječavanja krađe struje.

Zamislimo sada da se jave ljudi iz struke, sa vrha akademske zajednice i kazu da je nemoguce smanjiti gubitke na mrezi.

Ali hajde ti objasni ista ovim stranackim vojnicima, koji su se odrekli prava na svoje misljenje.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
_зока je napisao:
sinip je napisao:
Ја апсолутно подржавам протесте контра поскупљења, чисто да уђе у записник, и онда изађе мали уфурани и каже:

Citiraj:
„Господа нам не да Трг, нема везе. Оно због чега смо овдје је струја. Прво су поскупјели струју привреди, а привреда је оно што су они овдје уништили. Струја је наш ресурс и она овде треба бити јефтина. Немојте заборавити да је прије годину дана поскупјело гориво, затим вода, па онда и аутобуски превоз. Сада су се сјетили да поскупе и струју", казао је Станивуковић

Тачно срамота како СНСД не зна да управља толиким изворима нафте, па нам и гориво поскупљује...
Gorivo je poskupilo zbog akcize prvenstveno, a akcizama upravlja i SNSD.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Управља, ал' управљају и СДС-ови "пајдаши" с друге стране. :) А прича је била да то траже ови из ММФ-а а не сјећам се да је ико од странаца то демантовао.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
sinip je napisao:
_зока je napisao:
sinip je napisao:
Ја апсолутно подржавам протесте контра поскупљења, чисто да уђе у записник, и онда изађе мали уфурани и каже:

Citiraj:
„Господа нам не да Трг, нема везе. Оно због чега смо овдје је струја. Прво су поскупјели струју привреди, а привреда је оно што су они овдје уништили. Струја је наш ресурс и она овде треба бити јефтина. Немојте заборавити да је прије годину дана поскупјело гориво, затим вода, па онда и аутобуски превоз. Сада су се сјетили да поскупе и струју", казао је Станивуковић

Тачно срамота како СНСД не зна да управља толиким изворима нафте, па нам и гориво поскупљује...
Gorivo je poskupilo zbog akcize prvenstveno, a akcizama upravlja i SNSD.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Управља, ал' управљају и СДС-ови "пајдаши" с друге стране. :) А прича је била да то траже ови из ММФ-а а не сјећам се да је ико од странаца то демантовао.

Cekaj jbg, u redu je biti simpatizer ili nemam pojma kako se to zove, ali pokusavati na sve nacine pravdati ih, to je vec nepotrebno...
Amandmani za akcize u PSBiH usvojeni su cijim glasovima...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Види мало горе изнад шта сам написао по питању протеста због поскупљења.
Сад кад је то јасно, амандмани су усвојени већином гласова, то се зове демократија, ваљда. Тако да је мало блесаво да питаш чијим гласовима, или то можда гласови СНСД-а имају већу тежину од гласова СДА, ХДЗ или ко је већ све гласао за то.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Poslednji put menjao sinip dana 28 Sep 2019, 09:37, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja sam vam davno govorio da ce ofrlje povecanje plata dovesti do jos veceg povecanja zivotnih troskova :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Биће да је то главни разлог. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
sinip je napisao:
Види мало горе изнад шта сам написао по питању протеста због поскупљења.
Сад кад је то јасно, амандмани су усвојени већином гласова, то се зове демократија, ваљда. Тако да је мало блесаво да питаш чијим гласовима, или то можда гласови СНСД-а имају већу тежину од гласова СДА, ХДЗ или ко је већ све гласао за то.

Nije poenta dal je glas glas ili gram gram, nego imena stranaka koje su izglasale te amandmane, jasno i glasno, nepotrebno je izvrtati pricu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam ni rekao da je razlog, vec sta ce se desiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Baš si Nostradamus.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pametnica :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
_зока je napisao:
I meni malo nije jasna ta njegova potršnja. Kod mene je dva domaćinstva, kuha se na jednom mjestu ali sve ostalo je poduplano, mašine za veš, sušilice, frižideri, televizori. Jedna klima, ovo ljeto radila maltene 24/7 i stiglo nam 700-800kW potrošnje. Obično je oko 500.

Ja nikad ispod 700 kw na 57 m2, uglavnom između 700 i 1000 kw.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Rocker ima server salu i onda kuka na potrošnju :)

Vezano za potrošnju, pa može se očitati i kasnije dan-dva pa uzeti prosjek i oduzeti tih dan-dva. Ili kvartalno očitavaju. Manja greška za taj dan ili dva. Tamo gdje su ostali stara brojila. Inače u Srbiji su granice zona 350 kWh i 1600 kWh.
http://www.servisinfo.com/cena-struje

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Niko ne garantuje da su brojila pravilno kalibrisana.
Ja ima kontrolno brojilo, i bice da cu morati svaki mjesec uporedjivati potrosnju. Problem je sto su svoja brojila stavili na stuobe, moje brojilo stavili kod komsoje u dvoriste, a ne na moju stranu. Stub je izmedju, na medji :)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
sinip je napisao:
Види мало горе изнад шта сам написао по питању протеста због поскупљења.
Сад кад је то јасно, амандмани су усвојени већином гласова, то се зове демократија, ваљда. Тако да је мало блесаво да питаш чијим гласовима, или то можда гласови СНСД-а имају већу тежину од гласова СДА, ХДЗ или ко је већ све гласао за то.

Nije poenta dal je glas glas ili gram gram, nego imena stranaka koje su izglasale te amandmane, jasno i glasno, nepotrebno je izvrtati pricu...

Ме'ш'чини да се из приложеног види ко шта покушава да изврне, да не кажем "спинује". :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Pa dobro, kalibracija stari problem :)
Ali onda kada sve to srede oko naplaćivanja i svega, da fino u taj profil ubace i nestanke struje pa da plate za svaki prekid u snabdijevanju. Kada već prate trendove iz komšiluka. U CG uveli 20 evra kompenzacije za domaćinstva.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Prvo, mislim da smo raspravu o struji trebali razdvojiti na posebnu temu, pa ako ima neki pederčić moderator "vođe" da to isprebacuje i uradi posao za koji je plaćen. :D

Drugo, na svako brojilo se može staviti magnet, jer svako brojilo radi na istom principu. Zbog magneta su izmještali brojila na stubove a ne zbog obijesti.

Treće, što se BL tiče, ovdje je katastrofalno stanje mreže, i u mojoj ulici od kad sam šljegao u BL struje nestaje pa skoro bar jednom sedmično, nekad dva tri puta u toku dana. U nekoliko navrata sam, kasno noću, viđao da se dešavaju čudne stvari.
Dođu baje elektrinom nivom u 2 ujutro do trafoa, isljuče struju, odu negdje na 15 - 30 minuta, vrate se i uključe struju. Šta koji kurac rade u to doba i zbog čega gase struju to niko ne zna.
Tipujem da je neki kriminal u pitanju, ali nemam pojma kakav.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Друго, то више није случај код нових електронских бројила јер немају покретне дијелове и потрошњу мјере на "малчице" другачији фазон.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2019, 10:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Dok ne prebace... Staro, indukciono, elektromehaničko... brojilo je "slabo" na magnet, ali digitalno, gdje periodično odmjerava vrijednosti struje i napona, pa računa snagu... Bez pokretnih dijelova. Magnet samo za ukras služi.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11163 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 514, 515, 516, 517, 518, 519, 520 ... 559  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs