banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 13:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2012, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Znaci ako Hrvatska udje RS ce da granici sa EU dakle pitanje je kakve su dobiti i posljedice po BiH pogotovo RS znaci privreda turizam i pogotovo politika Hrvatske prema nama kada udju u tu uniju ?

Sta mozemo izvuci pozitivno iz tog ulaska a sta ce nam nastetiti ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mi ukidamo carine na robu iz EU, a Hrvati će ne svojom voljom da uvedu blokadu na proizvode iz BiH, jer nećemo ispunjavati visoke standarde EU.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Treba neka licenca neki dokument iz EU sa kojim mozes izvoziti u EU jel tako ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Sada se svi turisti iz EU računaju kao "domaći" a turisti iz BiH kao "probirljivi strani gosti", otprilike suprotno onom što je bilo do sada.
Ko ima nekretnine na Jadranu, sada će moći dobro da ih unovči. Kreće prodaja zemlje (i mora).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja mislim da će i hrvatsko more biti još dalje turistima iz BiH, sve što je bilo u kunama, sada će biti u evrima, a za to će malo ko imati para.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Mislim da RS treba poceti vise se politicki i ekonomski vezati sa Hrvatskom ja vidim u Hrvatskom ulasku i neke dobre strane npr sad ce Hrvati morati da povecaju plate svojim zapolenima st ato znaci znaci da ce premjestati firme u zemlje koje nisu u EU i tu treba da uleti Dodik i da reklamira RS kao entitet gdje bi hrvatska prizvodnaj trebala da se skoncetrise vlasnici firmi traze radnu snagu koja ce raditi za manju platu a mislim da treba i da se RS posveti turizmu i da se reklamira preko HR sad ce mozda i vise stranaca dolaziti u Hr pa to treba da se iskoristi npr organizovanje fstivala koncerta ili razvoj banja ili sl ali ovdje sad treba i da uleti Srbiaj i da izfinansira takodjer firme u RS da dobiju taj certifikat da bi mogle da izvoze u EU a i u Hr a RS zauzvrat da bude mjesto jeftine radne snage i to bi bio dobar pocetak za dizanje posrnule ekonomije RS-a

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Koliko god da bi željeli da se odreknu BiH-turista, neće ići. Trebaće uvijek neko da popuni zadnja mjesta u hotelima, privatnom smještaju, kampovima... Inače manjak u gospodarskom predračunu, a to boli.
Skup je Jadran, u odnosu na Tursku, Grčku, Španiju. Iz Evrope je lako promijeniti destinaciju i izabrati najbolje, najjeftinije, sa najvećom vanpansionskom ponudom. Tu nema lojalnosti. Jedino se mogu okrenuti "starim" gostima iz BiH i Srbije. Pa čak i po cijenu da otvore novi lanac burekdžinica i ćevabdžinica, da se čovjek osjeća dobrodošlim. Ja prvi neću da gledam smrknutog namćora koji samo prigovara i gleda da mi izvuče pare. Da se razumijemo, Turčin ili Grk rade to isto, to im je posao, ali to rade sa osmjehom da je milina, prosto poželiš da im dođeš i iduće godine (da ti opet uzmu pare). To se zove kultura turizma.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Sad će biti lošije po nas, gledano sa ekonomske strane. Evo baš danas gledam kako mnogi Hrvati iz pograničnih mesta dolaze ovamo da kupuju osnovne namirnice za život, a to će biti teže izvodljivo zbog mnogo strožijih carinskih kontrola koje nameće EU, pa izvoz naših prehrambenih proizvoda (mesa, mleka i sl.) će biti sasečen u korenu, jer većin naših firmi, a i solo proizvođača ne ispunjava viskoke EU kriterijume, a HR to nije bilo važno. Neki BiH zvaničnik reče da će BiH imati štete od oko 470 miliona KM, samo nisam razumeo je li to na godišnjem nivou.
Pa verovatno nećemo moći ući na HR teritoriju samo sa ličnom kartom, a mnogi od nas idu preko HR za Srbiju ili imaju rodbine na prostoru bivše RSK (Srba koji su se vratili).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sad kad udje Hrvatska ali i Srbija to ce biti pritisak na Bosnu da rijesavamo nase unutrasnje politicke probleme ovo nije nimalo bezazleno postajemo izolirani izolacija znaci nema posla nema para kad nema para i kad je narod gladan moze se desiti rasplamsavanje jos veceg nacionalizma i jos cvrsci torovi medju narodima u BiH a to znamo nevalja

Mi u Bosni imamo 2 opcije da se dogovorimo ko ljudi i da rijesimo vise pitanje Bosne tj da se stvarno politicari pocnu drzati Dejtona a ne samo prividno pricati o nekoj multi kulti i cjelovitoj drzavi a vamo dizati nacionalne tenzije i da se okrenemo ekonomskim pitanjima

druga opcija da se pokoljemo opet medjusobno mada je ova 2 opcija nekako i realnija :(

U protivnom ima da pomremo ko misevi pod izolacijom :(

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mislim i sa EU i bez EU, rješavanje bosanskog pitanja je neizbježno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
filozof sa vrbasa je napisao:
Mislim i sa EU i bez EU, rješavanje bosanskog pitanja je neizbježno.



To svi znamo samo je pitanje kako ce se rijesiti ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 22:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja mislim da će i hrvatsko more biti još dalje turistima iz BiH, sve što je bilo u kunama, sada će biti u evrima, a za to će malo ko imati para.


Neće Hrvatska odmah nakon ulaska u EU postati i članica monetarne unije. Bugarska i Rumunija nisu još. Treba proći određeno vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li se zna tačan datum kada Bugarska i Rumunija uvode evro?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
dukicas je napisao:
Sad će biti lošije po nas, gledano sa ekonomske strane. Evo baš danas gledam kako mnogi Hrvati iz pograničnih mesta dolaze ovamo da kupuju osnovne namirnice za život, a to će biti teže izvodljivo zbog mnogo strožijih carinskih kontrola koje nameće EU, pa izvoz naših prehrambenih proizvoda (mesa, mleka i sl.) će biti sasečen u korenu, jer većin naših firmi, a i solo proizvođača ne ispunjava viskoke EU kriterijume, a HR to nije bilo važno. Neki BiH zvaničnik reče da će BiH imati štete od oko 470 miliona KM, samo nisam razumeo je li to na godišnjem nivou.
Pa verovatno nećemo moći ući na HR teritoriju samo sa ličnom kartom, a mnogi od nas idu preko HR za Srbiju ili imaju rodbine na prostoru bivše RSK (Srba koji su se vratili).


Ne mora značiti jer su državljani Hrvatske prije nego što je Hrvatska počela pregovore sa EU mogli ući u Sloveniju i Mađarsku samo sa ličnom kartom a nakon prijema Slovenije i Mađarske u EU to se nije promijenilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 23:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
I ja sam cuo da ce se moci sa licnom u Hrvatsku ali ne i van nje tj jesi u EU usao ali samo po Hrvatskoj mozes putovati za Sloveniju nezz

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ali kako će oni to kontrolisati kad između HR sa jedne strane i Slo, AU i Mađarske sa druge strane neće biti carinika ni kontrole?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23504
Samo da je sačekati službene rezultate referenduma. Da vidimo hoće li zvanično biti 66.6 % onih koji su ZA. Dobar znak za početak :)
I Hrvati nastavljaju sa svojom tradicijom. Beč, Budimpešta, Berlin, Beograd, a sada i Brisel. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 00:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
[quote="dukicas"]Ali kako će oni to kontrolisati kad između HR sa jedne strane i Slo, AU i Mađarske sa druge strane neće biti carinika ni kontrole?[/quot

Eh to je dobro pitanje sta znam valjda ako te uhvate u jednoj u toj zemalja samo te vrate 8)

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
dukicas je napisao:
Ali kako će oni to kontrolisati kad između HR sa jedne strane i Slo, AU i Mađarske sa druge strane neće biti carinika ni kontrole?


Ako bude po uzoru Slo/HR onda ce izvjesno vrijeme obe pogranicne policije biti gdje jesu a onda samo u odredjenim periodima tipa uskrs, bozic, raspusti ( vrijeme kada dijaspora dolazi). Da li ce tako ostati kada HR bude zadnji stub EU, cuce se. Licno mislim da Slovenci nece tek tako odustati od provjeravanja :-? A ne zelim ni da zamislim na sta ce liciti granicni pregled Hrvatskih carinika :roll:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 00:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
dukicas je napisao:
Ali kako će oni to kontrolisati kad između HR sa jedne strane i Slo, AU i Mađarske sa druge strane neće biti carinika ni kontrole?


Prve dvije ili tri godine ostaje neka privremena granica.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs