banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 15:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2011, 19:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Štrbac: Srbi već imaju negativno iskustvo sa SDP-om

.

Srna - 05.12.2011 13:04

BEOGRAD - Direktor Dokumentaciono-informativnog centra "Veritas" Savo Štrbac smatra da će se pobjedom SDP-a Zorana Milanovića na hrvatskim izborima poboljšati odnosi Hrvatske i Srbije, ali ne i odnosi hrvatske države prema Srbima.

Štrbac je rekao da je skeptičan po pitanju poboljšanja odnosa nove vlasti u Hrvatskoj, koju će predvoditi SDP, prema Srbima i rješavanju srpskog pitanja, imajući u vidu ranija iskustva sa tom strankom.

Napominjući da Srbi već imaju negativno iskustvo sa SDP-om, koji je bio na vlasti u Hrvatskoj 2004. godine, Štrbac je podsjetio da je tadašnja vlada Ivice Račana aktivirala sve procesuirane Srbe i da je tada počeo lov na Srbe po Interpolovim potjernicama, što i danas traje.

"Sa HDZ-om smo znali na čemu smo, a SDP je na prvi pogled umjeren, zalaže se za razgovore i međudržavne ugovore, ali to ne znači da ima drugačiji stav od HDZ-a prema srpskom pitanju", rekao je Štrbac, podsjećajući i na loša iskustva srpskih nosilaca stanarskog prava.

Štrbac je naveo da nije čuo od lidera SDP-a Zorana Milanovića da će Hrvatska povući tužbu za genocid protiv Srbije, nego je samo rečeno da će se razgovarati sa Srbijom.

On je podsjetio da je sadašnji predsjednik Hrvatske Ivo Josipović član SDP-a i autor te hrvatske tužbe, te ocijenio da je za srpski i hrvatski narod najbolje da se pitanje tužbi riješi pred Međunarodnim sudom pravde.

"Politički dogovor o povlačenju tužbi bi bio samo privremeno rješenje i imao bi pozitivne efekte zbog EU, ali dugoročno ne bi riješio problem odnosa dva naroda", naveo je on.

Štrbac je rekao da bi volio da vidi da nova vlast u Hrvatskoj ubrza proces ekshumacija grobnica, u kojima je više od 2.000 Srba, ali da se boji da ni SDP neće odustati od dosadašnje politike zvaničnog Zagreba da odugovlači što može više taj proces, "kako bi počinjeni zločin ispao manji, kada se pomalo ekshumira".

Podsjećajući da je SDP najavljivao da će staviti van snage Zakon o ništavnosti srpskih optužnica i presuda protiv Hrvata za ratne zločine, Štrbac je naveo da nije čuo da Milanović najavljuje ozbiljnu reviziju krivičnih postupaka protiv Srba i pripadnika JNA.

"Mi jesmo za međudržavni sporazum, ali da on bude sveobuhvatan i da ne tretira samo Hrvate procesuirane u Srbiji", rekao je Štrbac.

http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 17916.html

Trijumf je potpun i sinoć kada sam gledao oproštajni govor Jace, meni je nje bilo malo žao. Hrvatska politika će sada biti sinhronizovana i ja ne očekujem neko talasanje prema Srbima i Srbiji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 20:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Uskoro će ono jada preostalih Srba žaliti za adezeom.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 14:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
opklada je u pitanju:
interesuje me jel ovaj zoran milanovic srbin?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 14:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jadranka Kosor je srpkinja. Može li to pomoći?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Nov 2009, 13:42
Postovi: 14961
filozof sa vrbasa je napisao:
Jadranka Kosor je srpkinja. Može li to pomoći?


ebo je ti fiki
treba mi milanovic


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sačekaćemo Friškog da nam pojasni, on drži rodoslov svih poznatih u malom prstu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Политика Хрватске ће према Србима бити иста, без обзира на партију која је на власти.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2011, 17:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
filozof sa vrbasa je napisao:
Trijumf je potpun i sinoć kada sam gledao oproštajni govor Jace, meni je nje bilo malo žao.

Meni je uopšte nije žao. Ispočetka sam je podržavao jer mi je bilo drago da se na balkanu konačno pojavila sposobna i harizmatična žena, ali njena retorika posljednjih desetak mjeseci je bila klasični neoustaški lavež. I ona njena posjeta Kosovu.. Tu mi je gđa Jadranka Vlaisavljević pardon Kosor dokazala da je ista kao i sva hdz ekipa.

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 20:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Kako je ono rekao Minimaks o boravku na "kolodvoru" u Zagrebu: "Ja sedoh a svi ustaše".
Svi isto misle o Srbima, bez obzira koja struja bila na vlasti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
mandrak je napisao:
opklada je u pitanju:
interesuje me jel ovaj zoran milanovic srbin?


Navodno jeste. I ja sam to čuo nekidan samo što se previše ne obazirem na to...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 21:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hercegovac je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Trijumf je potpun i sinoć kada sam gledao oproštajni govor Jace, meni je nje bilo malo žao.

Meni je uopšte nije žao. Ispočetka sam je podržavao jer mi je bilo drago da se na balkanu konačno pojavila sposobna i harizmatična žena, ali njena retorika posljednjih desetak mjeseci je bila klasični neoustaški lavež. I ona njena posjeta Kosovu.. Tu mi je gđa Jadranka Vlaisavljević pardon Kosor dokazala da je ista kao i sva hdz ekipa.


Ona koja je cupkala oko Tuđmana tokom devedestih nikako nije mogla biti novi talas.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Dec 2011, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Зоран Милановић је Хрват, али у том СДП-у има доста Срба.
Шефица СДП-а у Осијеку Биљана Борзан је чиста Српкиња. Потпредсједница СДП-а Миланка Опачић је такође Српкиња.

Будућа министрица вањских послова Хрватске би требала бити Весна Пусић. Са хрватске Википедије:

Citiraj:
Vesna Pusić rođena je 25. ožujka 1953. godine u Zagrebu u staroj zagrebačkoj obitelji Pusić. Njezin djed, Danko Anđelinović, u vrijeme Drugog svjetskog rata surađivao je s četnicima Ilije Trifunovića i talijanskim okupatorima. Grga Budislav Anđelinović brat je njezinog djeda Danka. Majka Višnja, rođena Anđelinović, bila je profesorica engleskog jezika, a otac Eugen poznati sveučilišni profesor na Pravnom fakultetu u Zagrebu i bivši visoki jugoslavenski komunistički dužnosnik.

Citiraj:
Grga Budislav Anđelinović rođen na Hvaru godini 1886. Studirao je pravo u Zagrebu, Pragu i Lavovu, a doktorirao je u Zagrebu i Lavovu. Publicist i političar. Bio je odgovoran za gušenje Pobuna hrvatskih vojnika 5. prosinca 1918 i svojedobni masakr na Trgu bana Josipa Jelačić u Zagrebu. Službeni je izvještaj glasio da je u tome maskru poginulo 13 ljudi (od toga 9 vojnika), a ranjeno 17 ljudi (od toga 10 vojnika).

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 22:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
vesna pusic je izmedju redova najavila povlacenje, tj. teznju da Srbija i Hrvatska medjusobno povuku optuzbe.
tako da bih ipak rekao da je SDP za Srbe bolji od HDZ-a.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Dec 2011, 22:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Zoran Milanović nije Srbin.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 19:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Jeste li već razgovarali sa nekim o učešću u novoj hrvatskoj vladi?

- Da. Razgovarali smo sa budućim premijerom Zoranom Milanovićem i drugim predstavnicima Kukuriku koalicije, koja je pobedila. Očekujemo da i u novoj vladi budemo u nekoj koaliciji, bez obzira na to što izborni pobednici imaju mogućnost da sami formiraju kabinet. O svemu ćemo zvanično razgovarati kada predsednik Josipović poveri manadat za sastav vlade Milanoviću. To će se dogoditi uskoro. Naredne sedmice trebalo bi da bude sednica Sabora, a vlada izabrana do katoličkog Božića.


http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... ovoj-vladi

Danas izašao nezvaničan spisak, uopšte nema Srba iz SSDS, svi su iz SDP.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Dec 2011, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Zoran Milanović nije Srbin nego bivši Srbin ili ti konvertit. Milanović je prije par godina prisustvovao i Thompsonovom koncertu. Mada ipak mislim da postoji razlika između sadašnjeg SDP i onog pod vodstvom Ivice Račana. Kažu kada je trajalo bombardovanje Srbije i Crne Gore Račan je navijao i radovao se kao malo dijete mnogo više nego članovi HDZ-a. Takođe tadašnji SDP nije bio još profilisana stranka i uveliko je strepila od svake osude opozicionog HDZ-a koji je tada bio mnogo jači nego danas. SDP je tada jedva pobijedio HDZ. Ja sam takođe pomalo skeptičan kada je u pitanju politika Hrvatske prema Srbima iz Hrvatske i Srbima u Hrvatskoj. Možda se poboljša za jotu i vjerovatno će odugovlačiti sa ekshumacijom jer ni njima nije baš u interesu da se to brzo riješi. Složio bih se sa Savom da su novoj vlasti u Hrvatskoj mnogo važniji odnosi sa Srbijom dok bi probleme Srba u Hrvatskoj najradije zaobillazili. Što se tiče povlačenja tužbi Hrvatska je ta kojoj povlačenje odgovara a ne Srbija jer je hrvatska tužba na klimavim nogama za razliku od srpske kontratužbe koja iako je podnijeta sa zakašnjenjem ima veće šanse u sporu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 08:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Koje dokaze ti imaš da je Milovanović nekada bio Srbin?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 08:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
није миловановић него милановић.. и није био никад србин, потиче из сиња, неко мјесто гдје су сви били комунисти.. син му је анте, отац стипе чини ми се..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 08:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Dobro,Milanović....Rano je još...Ima li ko nešto konkretno čime potvrđuje da je on Srbin ili samo melje u prazno?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Dec 2011, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Zar je bitno sta je? Zasto bi neko uopste bio toliko naivan pa mislio da ce se politika prema Srbima promjeniti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs