banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 07:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
Ovo je istina o Libiji, zgražavam se kada pročitam u novinama servirane priče CCN-a i njenih ekspozitura, prosto se sjetim nas!

http://www.youtube.com/watch?v=XwdgM-bQ-E0&feature=share

A sve to je u emisijama IZAZOVI ISTINE 286 do 288, a nebi bilo zgoreg pogledati i druge emisije. Nemojte protumačiti ovo kao reklamu Drecuna, jer stvarno nije, već je čovjek veliki borac za istinu, i patriota. A zašto je takav, vjerovatno mu nešto kvrcnulo, na Košarama (KiM).

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 08:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Postoji slična tema.....

viewtopic.php?f=50&t=54139&p=1376928#p1376928

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kako je Libija pod vođstvom Moamera el Gadafija “tiranina i ludaka”, kako ga vide na Zapadu, postala najbogatija afrička država potpuno suverena i spremna da uvede novu monetu u trgovini sa naftom- islamski zlatni dinar i beskametne kredite. To bi značilo da Zapad više neće moći da kupuje naftu od afričkih zemalja spekulativnim novcem.

http://www.ivonazivkovic.net/LIBIJA-MON ... 20RAT.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Procjenjuje se da je poginulo oko 50 000 Libijaca za ovih 6 mjeseci rata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 19:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
CIA i MI6 saradnja sa Gadafijem...

http://www.bbc.co.uk/news/world-africa-14774533

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 19:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BEOGRAD - Naplatili prijateljstvo!
Svrgnuti libijski vođa Moamer Gadafi finansirao je nekoliko evropskih političara, a među njima i pokojnog predsednika SRJ Slobodana Miloševića i lidera SRS Vojislava Šešelja, piše u depešama koje su u zgradi libijske obaveštajne službe pronašli pobunjenici!

Kako navode, među dokumentima su i oni koji se tiču finansiranja francuskog predsednika Nikole Sarkozija, italijanskog premijera Silvija Berluskonija, američkog diplomate Dejvida Velča, ali bivšeg hrvatskog predsednika Stjepana Mesića. Sve to tvrdi predsednik libijske Republikanske stranke za demokratiju i pravdu Farag Abu Aleš.

On navodi da je Gadafi plaćao Miloševića, pa čak i tokom ratova s Hrvatskom, u BiH i na Kosovu, jer mu je dugovao uslugu.

- Devedesetih godina, kad su islamisti digli ustanak protiv Gadafija, Milošević je poslao pilote iz Srbije da na njih bacaju bojne otrove. Kad je Milošević umro, Gadafi je počeo da finansira Vojislava Šešelja - tvrdi Aleš.

Potpredsednik SRS Dragan Todorović ističe da Gadafi nije plaćao Šešelja.

- Nije moguće da je finansirao Šešelja posle Miloševićeve smrti jer je on i tad bio u Hagu - prvo će Todorović. Na našu konstataciju da je mogao da plaća stranku, a ne Šešelja lično, potpredsednik SRS kaže da je „možda finansirao pojedince iz stranke“.

- A to pitajte Tomu Nikolića! Mi te pare nismo videli. Ni mi nismo znali ko je sve tad finansirao stranku. Na primer, ono što je Nikolić rekao jednom na televiziji, da ga je plaćao Mišković. Tako je možda i s Gadafijem - rekao je Todorović.

J. Velinović - S. Mališić


Citiraj:
ZAGREB - Kabinet bivšeg hrvatskog predsednika Stjepana Mesić saopštio je danas, povodom informacija objavljenih u Večernjem listu da je libijski vođa Gadafi finansirao više evropskih i balkanskih političara, kao i njegovu predizbornu kampanju, da je ta tvrdnja bez osnova, bez obzira na to da li će se pojaviti i "nekakvi dokazi" koji bi potvrdili istinitost.

Savetnik bivšeg predsednika Tomislav Jakić naveo je da se "podaci o finansiranju Mesićevih predizbornih kampanja, ni u vreme tih kampanja nekima nisu svideli, ali da su "takvi, kakvi su". Najavljena je i tužba protiv poslovnog čoveka Borisa Mikšića, koji je tvrdio da je upravo Gadafi Mesiću kupio vilu na Azurnoj obali.

Mikšić je ranije tvrdio da je Mesiću kupljena kuća na Azurnoj obali, ali je osuđen zbog klevete, pa je nedavno obnovio priču. Mesićevim saradnicima nelogično je i kako je novinar "Večernjeg lista" Hasan Hajdar Diab došao do informacija koje su objavljene.
"Libijski pobunjenici tek su ušli u Tripoli, jedva kontrolišu stanje u gradu, upali su i u arhive pukovnikovog režima i već su u prvim danima, možda i časovima, našli upravo dokaze da je Gadafi finansirao predsednika Mesića, a sasvim slučajno" našli su i novinara koji je došao iz Hrvatske da mu to ispričaju", pitaju u Mesićevom kabinetu ističući da komentar takvim informacijama nije potreban.

Konstatuje se i da je čudno što su te informacije objavljene samo 24 časa nakon što se Mesić krajnje odlučno izjasnio protiv toga da se razjašnjavanje zločina počinjenih nakon Drugog svetskog rata koristi u svrhu blaćenja antifašizma i Narodnooslobodilačke borbe, a u kontekstu kampanje uoči parlamentarnih izbora i kao sredstvo "profilisanja pojedinaca u ulozi željenih vođa desnice".

Mesić je jedan od retkih političara u Hrvatskoj koji se poslednjih meseci dok je trajao rat u Libiji zalagao za mirno rešenje. Pre nekoliko dana dao javno je podržao i posetio ratnog i poratnog rukovodioca i jednog od osnivača HDZ-a Josipa Boljkovca koga hrvatska policija sumnjiči za likvidacije ustaša i domobrana na kraju i nakon Drugog svetskog rata.

Hrvatski ministar unutrašnjih poslova Tomislav Karamarko najavio je da će biti gonjeni svi partizanski rukovodioci koje se bude dovodilo u vezu s poratnom likvidacijom ustaša i domobrana.



Komendija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 03 Sep 2011, 22:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo sam sada pročitao:


Jedna država, 2 entiteta, 3 predsjednika, 10 kantona, 14 vlada, 183 ministarstva, 85 političkih stranaka, 50 boračkih udruženja, 139 sindikata, 2 policije, 3 akademije nauka, 2 penziona fonda, 3 obrazovna sustava, 3 telekoma, 3 elektroprivrede, 550.000 nezaposlenih, 630.000 penzionera, 450.000 raseljenih lica, 75% siromašnih, 65.000 državnih uposlenika…DRAGI LIBIJCI OVO VAS SADA ČEKA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 04 Sep 2011, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Slika
Slika
Slika

Support for Muammar al Gaddafi from the people of Serbia

http://www.facebook.com/pages/Support-f ... 0419060495

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 06 Sep 2011, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Šta ljudi naprave, bolje bi bilo da su na panj izdrkali.

American college kid joins Libya rebels for 'vacation'

Citiraj:
Al Nawfaliyah, Libya

At this rebel outpost in the middle of the desert near the front lines of the fight with Muammar Qaddafi’s loyalists, a gaggle of rebel fighters gathers in a circle, laughing, cheering, and filming with their mobile phones.
In the center stands a 21-year-old American college student from Los Angeles.

Chris Jeon wears a cobalt basketball jersey emblazoned with the words “Los Angeles” and the number 44, camouflage pants, and black and white Converse sneakers. Around his neck hangs a spent ammunition casing on a string, and a black and white scarf is wrapped around his head, courtesy of the rebel fighters.

Why is he here?

“This is one of the few real revolutions,” he said. “I just thought I’d come check it out.”

It’s an unusual summer break for a college student, especially for a math major at University of California, Los Angeles, who says he spent his last spring break in Quebec. But Mr. Jeon is near the front lines of a conflict that has already taken thousands of lives, and is likely to cost many more if rebels launch a planned assault on Mr. Qaddafi’s hometown of Sirte.

Jeon doesn’t seem worried.

“I just go and see what happens,” he said. “At spring break I told my friends a 'sick' vacation would be to come here and fight with the rebels.”

He spent $800 on a one-way ticket from L.A. to Cairo, then traveled by land across the border into Libya, where he has now been for nearly two weeks. His parents do not know he is here. He speaks no Arabic, and has been staying with fighters and families in the area.

“I haven’t spent a dollar in weeks,” he says, because the people of Libya have extended such hospitality.

He has no way of contact with the outside world, and on Tuesday was unsure of the date. Yet he seemed to be having the time of his life.

At the rebel checkpoint about 80 miles from Sirte, he held a Russian-made shotgun the rebels had given him, appearing to be unfamiliar with it. Then a rebel handed him an AK-47, and he awkwardly fired several rounds into the air. The fighters cheered and laughed before quickly taking the gun back.

The boisterous rebel fighters, clearly enjoying this foreigner who had joined their ranks, shouted competing offers for him to join their respective brigades. Jeon needed translation to understand what they were asking. He communicates with sign language, and broken Italian.

He said the rebels had bestowed upon him an honorary Libyan name: Ahmed El Maghrabi Saidi Barga. As he said it, the rebels roared in approval.

Jeon said he was “helping” the rebels, though he didn’t appear to be using firearms.

He was among the first rebel fighters who drove into Nawlifyia to take it from Qaddafi troops, he said. And he’s not worried about staying safe amid the possible battle for Sirte – the rebels have set a Saturday deadline for Qaddafi loyalists there to surrender, before they attack.

“I believe in destiny,” he said.

His plan is to head back to California the day before school starts at the end of September.

How will he buy his ticket? “I have a credit card,” he said.


_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 06 Sep 2011, 19:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Je li okrutno od mene ako poželim tom djetetu da ostane bez noge? Ono,čisto da vidi da rat nije isto što i "Kol of djuti".....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 07 Sep 2011, 10:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
A ludjaka, stvarno nije lik normalan.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 07 Sep 2011, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Takvih je bilo i kod nas pa ih rat opametio.
Medjutim, ovi novi klinci koji nisu prosli rat razmisljaju na slican nacin koliko sam primijetio. Vjerovatno je to ono djelimicno mladost-ludost, a djelimicno "dok se ne opece ne zna da je vruce".
Na zapadu je to paljevina na filmove tipa rambo ili igrice, kod nas paljevina na srbovanje i patriotizam, kod muslimana paljevina na religiju i sl.
Medjutim, ono sto je zajednicko svima njima je neistrosena energija jer nemaju sta korisno raditi ili su lijeni da rade i bijes. Ono sto je zacudjujuce je njihova brojnost, rekao bih da oko 50 posto razmisljaju na slican nacin na zalost.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 07 Sep 2011, 13:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ratni turizam, razumijem ja to.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 13 Sep 2011, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
LIBIJSKI pobunjenici streljali su 12 plaćenika iz Srbije koji su se borili za Gadafija, piše Press tvrdeći kako im je to telefonom potvrdio jedan od pobunjeničkih zapovjednika u Misrati. Prema njihovim informacijama radi se o vojnicima koji su se borili na ratištima diljem svijeta, pa tako i na području Hrvatske.

Likvidirani su metkom u čelo. Zapovjednik pobunjenika iz Misrate za Press je kazao kako to nisu bili vojnici već krvnici koji su u Libiji ubijali za novac.

Dok je većina Gadafijeve obitelji prebjegla u druge zemlje, on i njegova dva sina, za kojima je izdana tjeralica, još uvijek su na nepoznatoj lokaciji. Gadafi je rekao kako Libiju neće napustiti do smrti pa se pretpostavlja da se skriva negdje u Tripoliju.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/12-s ... 71512.aspx

Pa ti sada idi i ubijaj za pare.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Puknite zlobnici, pukovnik je u Srbiji.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Među tim plaćenicima ima i pripadnika zloglasnog 10. diverzantskog odreda koji su 1995. godine bili glavni egzekutori srebreničkih zarobljenika.

"Avazov" izvor iz Zvornika blizak policijskim krugovima RS, koji nam je još u prvim danima rata u Libiji posvjedočio da su putem organizatora iz Srbije iz nekoliko pograničnih zvorničkih sela regrutirane desetine dobrovoljaca koji su otišli u Libiju, jučer nam je potvrdio da je vijest o strijeljanju dobrovoljaca u Libiji, među kojima i 12 Srba, izazvala vidljivu nelagodu među pojedinim Zvorničanima.

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/5 ... afija.html

Kada su Bosnjaci ostavljali kosti po Ceceniji onda je to bila borba za pravdu i bracu, a sada koriste da podignu bespotrebno medjunacionalne tenzije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 15:43 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Brate filozofe,pa ti čitaš svakakva govna....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
I vjeruje u ista...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sve je moguce, losa ekonomska situacija + sto su neki vise prekaljeni borci i ukazana prilika. Ko bi to propustio?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istina o Libiji
PostPoslato: 18 Sep 2011, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-nv1YjSw4VA[/youtube]

Koji su ovo divljaci...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 84 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs