banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Maj 2011, 12:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Ne znam jeste li toku ali sada sam to provjerio na sajtu b92.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2011, 12:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imaju teme na Novostima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 11:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nije da postujem i obozavam haski sud, ali kod nas vecito ovakvo ponasanje... Divljaci bili i ostali, nije ni cudo sto nas celi svet zajebava, vecito se postavljamo da smo najbitniji i da nam se svi moraju pokloniti... Zato smo i spali na ovo gde smo sada... Kao da ne zna da mu ovakvo ponasanje ide na stetu, samo jos vise ukopava svoj polozaj i pokazuje da je slika koju strani i komsijski mediji o njemu stvaraju istinita

Citiraj:
Sudija Ori potom je naložio da Mladića izvedu iz sudnice, a optuženi je, dok su ga stražari izvodili, na to doviknuo: "Što me, bre, uklanjaš međede jedan! Ja sam rekao mom advokatu... Ovaj laže, Turčin, p...a ti materina turska!".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ma covjek je psihicki bolestan, to se vidjelo prvog dana kada je uhapsen i izveden pred sud.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Hertzog je napisao:
Nije da postujem i obozavam haski sud, ali kod nas vecito ovakvo ponasanje... Divljaci bili i ostali, nije ni cudo sto nas celi svet zajebava, vecito se postavljamo da smo najbitniji i da nam se svi moraju pokloniti... Zato smo i spali na ovo gde smo sada... Kao da ne zna da mu ovakvo ponasanje ide na stetu, samo jos vise ukopava svoj polozaj i pokazuje da je slika koju strani i komsijski mediji o njemu stvaraju istinita

Citiraj:
Sudija Ori potom je naložio da Mladića izvedu iz sudnice, a optuženi je, dok su ga stražari izvodili, na to doviknuo: "Što me, bre, uklanjaš međede jedan! Ja sam rekao mom advokatu... Ovaj laže, Turčin, p...a ti materina turska!".


Sto to, bolan, dizes staru temu iz mrtvih... Ja mislio opet ga uhapsili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2013, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
shakal je napisao:
Ma covjek je psihicki bolestan, to se vidjelo prvog dana kada je uhapsen i izveden pred sud.


Ako je istina da je prošle godine doživio četvrti moždani udar. I jedan može ostaviti trajne posljedice, a tek više...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Citiraj:
Mladić: Da nisam došao ovde u Haški tribunal, bio bih u večnim lovištima

Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić, optužen za genocid u BiH, zahvalio se danas Haškom tribunalu i njegovom medicinskom osoblju što su mu "spasili život" i "izvukli ga iz groba".

Na kraju rasprave o njegovom zdravstvenom stanju, tokom koje je svedočio lekar iz sudskog pritvora Paulus Falke, Mladić je rekao:

"Gospodine doktore Falke, vama, vašem timu, svom osoblju u pritvoru, koje me prati, obezbedjuje, posmatra, pregleda, razgleda, danju i noću, svom medicinskom osoblju u pritvorskoj jedinici koje me je lečilo i u bolnici Bronov, duboko se klanjam i sve pozdravljam kao ljude koji ste me izvukli sa obe noge iz groba. Da nije bilo vaše pažnje, lekova i božje volje, odavno bih ja bio kod Svetog Petra".

Napominjući da "mora da pohvali i Tribunal", iako je o njemu ružno govorio, Mladić je kazao: "Da nisam ovde došao, davno bih bio u večnim lovištima. Duboko se svima zahvaljujem, od čistačiče do vlasnika do Bronova, spasili ste mi život, hvala vam".

Doktor Falke prethodno je preporučio sudijama da radnu nedelju u procesu Mladiću smanje sa pet na četiri dana zbog narušenog zdravlja optuženog. Lekar sudskog pritvora precizirao je da je stanje Mladića - koji je u prošlosti preživeo tri moždana udara - "stabilno" i da nema promena na gore.

Falke se nije složio sa medicinskim ekspertima odbrane da kod Mladića postoji rizik od izliva krvi u mozak. Zbog umora i stresa na sudjenju, po njegovim rečima, kod optuženog su uočljive posledice preživljenih moždanih udara, poput teškoća u govoru i opadanja snage mišića.

Po rečima doktora, Mladić pati od povišenog krvnog pritiska, koji se reguliše lekovima, i početne arterioskleroze i dijabetesa. Falke je potvrdio da je, zbog sumnje da general Mladić boluje od raka, nedavno obavljena biopsija i da su rezultati bili negativni.

Lekar je dodao da je Mladić izgubio na težini. On je kazao i da je primetio da se Mladić "izuzetno umara" na suđenju. "Kada dodje sa sudjenja, nema snage ni da se svučce i samo leži u krevetu i ignoriše večeru".

Mladić je, po rečima Falkea, izgubio na težini i ima šest kilograma manje, 74, nego što je imao, 80, kada je 2011. doveden u pritvor.

Predsedavajući sudija Alfons Ori (Alphons Orie) precizirao je da je Mladić prošle godine, kada je bolovao od upale pluća, imao "manje od 60 kilograma". Doktor Falke izjavio je i da Mladić, po nalazu psihijatara, svedočenja na sudjenju prihvata "veoma bolno i uznemirujuće", što možda utiče na njegov apetit.

Mladić je o tome u sudnici rekao: "Mene, doktore, kao čoveka ne iznenađuje ni najgnusnija istina i činjenica, ali najmanja laž bilo koga da je bilo od koga napisana, podmetnuta i rečena - to me izbacuje iz takta".

Optuženi je, obraćajući se lekaru, kazao i da "pola moga tela ne radi, a kako druga polovina radi, vi ste to opisali i hvala vam na poštenom i ljudskom svedočenju danas o mom zdravlju. Hvala vam, vi ste moji i prijatelj i član moje porodice". Odluku o zahtevu odbrane da se broj radnih dana na suđenju Mladiću
smanji sa pet na četiri, raspravno veće doneće naknadno. Mladićev branilac Nenad Petrušić nastavio je, posle rasprave o generalovom zdravlju, unakrsno ispitivanje svedoka optužbe Momira Nikolića.

General Mladić optužen je za genocid u Srebrenici; progon Muslimana i Hrvata širom BiH; terorisanje stanovništva Sarajeva kampanjom artiljerijskih i snajperskih napada i uzimanje za taoce "plavih šlemova" UN, 1992-95.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/386204 ... -lovistima

Šta je sad našao da im se zahvaljuje? Trebao je već odavno biti mrtav... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Trebao je...jedna od rijetkih pametnih Lazanjskog (ne mislim na Nepokorenog, kojem ponekad tako tepam, već onog pravog), je da pravi generali ne dopuštaju da budu uhvaćeni živi...Lik je prop'o na svaki mogućiu način...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Na početku se dernjao na njih, psovao i govorio kako ne priznaje sud, a čim mu je zasvrbilo guzici da ostane još koju godinu živ pa makar i iza rešetaka odmah mu super. Trebao si je prosvirati glavu prije nego što su ga uhvatili i tako i sebe poštediti, a bogami i nas kad ga osude ako dočeka. Već vidim naslove po novinama koji nas čekaju... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
nazalost on je davno puko, pa nista od njega ne treba uzimati za ozbiljno, moralno bi bilo da se ubio, ali opet nismo mi iz Japana.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 22:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Filozofe jesi li ti hrišćanin?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2013, 23:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
trudim se, zar se ne vidi?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 07:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Jedino što je Srbija dobro napravila je to što je izručila ovu partizančinu, ovog nesposobnog komunističkog generala, egomanijaka i masovnog ubojicu, ali bi bolje bilo da ga je sama osudila i objesila.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 07:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Panzer je napisao:
Na početku se dernjao na njih, psovao i govorio kako ne priznaje sud, a čim mu je zasvrbilo guzici da ostane još koju godinu živ pa makar i iza rešetaka odmah mu super. Trebao si je prosvirati glavu prije nego što su ga uhvatili i tako i sebe poštediti, a bogami i nas kad ga osude ako dočeka. Već vidim naslove po novinama koji nas čekaju... :roll:


filozof sa vrbasa je napisao:
nazalost on je davno puko, pa nista od njega ne treba uzimati za ozbiljno, moralno bi bilo da se ubio, ali opet nismo mi iz Japana.


O vi ljudske velicine i moralne vetikale, lako je pljuvati na drugog iz udobnosti svoje tople sobice, zar ne? Vec mozete sa sigurnoscu tvrditi kako biste vi postupili ´casno´ da ste na njegovom mjestu i skratili sebi zivotne muke?

old fashion men je napisao:
Jedino što je Srbija dobro napravila je to što je izručila ovu partizančinu, ovog nesposobnog komunističkog generala, egomanijaka i masovnog ubojicu, ali bi bolje bilo da ga je sama osudila i objesila.

Da nije bilo tog ´partizančine, nesposobnog komunističkog generala, egomanijaka i masovnog ubojicu´ ti ne bi bio sada tu gdje jesi.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 07:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pusti OFM-a, fekališe kao i obično.

@filozofe
Kako te nije sramota Boga kad nekome "preporučuješ" samoubistvo samo radi svoje zadovoljštine?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nema tu moralna vertikala ili ne...Zna se ko je i šta je, zna se kakvo je trenutno generalno raspoloženje kad je rat u BiH bio...I da će se njemu suditi, a narodu presuditi...I tako posmatrati činjenice i smatrati se onim čime ga ljudi a vjerovatno i on samog sebe smatra, ne bi trebao da je dopusti da bude uhvaćen živ. Iako se ovde konkretno o Mladiću radi, to bi trebalo biti na neki način obaveza bilo koga u istoj poziciji, nebitno o kojoj se nacionalnosti radi...
U suprotnom, sve što je uradio, pada u vodu...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
A.J.V.A.R. je napisao:
Da nije bilo tog ´partizančine, nesposobnog komunističkog generala, egomanijaka i masovnog ubojicu´ ti ne bi bio sada tu gdje jesi.

Grohotom se smijem :lol:
da nije bilo njega i njemu sličnih nesposobnih partizana na čelu sa vođom im Miloševićem, ne bi ovako najebali i bili rastureni u svakom smislu i pogledu. likovi su karikature, najgore smeće što je srpski narod iznjedrio u svojoj istorij.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 08:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Džontra je napisao:
Nema tu moralna vertikala ili ne...Zna se ko je i šta je, zna se kakvo je trenutno generalno raspoloženje kad je rat u BiH bio...I da će se njemu suditi, a narodu presuditi...I tako posmatrati činjenice i smatrati se onim čime ga ljudi a vjerovatno i on samog sebe smatra, ne bi trebao da je dopusti da bude uhvaćen živ. Iako se ovde konkretno o Mladiću radi, to bi trebalo biti na neki način obaveza bilo koga u istoj poziciji, nebitno o kojoj se nacionalnosti radi...
U suprotnom, sve što je uradio, pada u vodu...


Ja i dalje ne vidim kako bi to nama bilo bolje da se covjek ubio (daleko bilo ikoga na to primoravati). Eto i Hitler se ubio pa nije usao u istoriju kao neshvacena licnost i njemacki ponos. Vec je odluceno sta ce uci u udzbenike istorije. Ljudska potreba da se sve svodi na crno i bijelo (dobri momci i zlikovci) je ucinila svoje i uloge su vec podijeljene. Najvise sto mi mozemo uciniti je pokazati nekome da postoji i siva zona. Za to je potreban ziv covjek koji moze o tome posvjedociti. E sad, drugi je par opanaka sto nas je vecina OMV klonova, pa mrzimo od jutra sve a od veceri svakoga. Tako da smo vec digli ruke od Mladica, gledamo iz svojih dnevnih boravaka kako se covjek bori za zivot, odbacen od svih koji su se za vrijeme rata kleli u njega. Srbi vole mitove i bajke, realnost nas sputava :roll:.

old fashion men je napisao:
Grohotom se smijem :lol:
da nije bilo njega i njemu sličnih nesposobnih partizana na čelu sa vođom im Miloševićem, ne bi ovako najebali i bili rastureni u svakom smislu i pogledu. likovi su karikature, najgore smeće što je srpski narod iznjedrio u svojoj istorij.

Vidim ja da ti je Karadzic idol. Sve ok. Pet plus. Demagogija u zamahu.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
De opustite se, rat u Yu je zavrsena prica. Toliko je sve to proslost da sve da ga oslobode to ce biti vijest za jedan dan. Vijest koja nece nista promijeniti, niti ce ko u svijetu bitan pocesati lijevo jaje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2013, 09:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
The_new_Statesman je napisao:
niti ce ko u svijetu bitan pocesati lijevo jaje.

Evo, ja hoću

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs