banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 01:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2011, 04:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sukobi demonstranata i policije u Jemenu


RTS - 29.01.2011 18:57
SANA- U prijestonici Jemena, desetine hiljada ljudi protestuje protiv predsjednika Ali Abdulaha Saleha tražeći da podnese ostavku.
Nekoliko desetina ljudi sukobilo se sa pristalicama predsjednika u Sani, a konflikt je izbio i između demonstranata i policajaca u civilu. Do sada nema izveštaja o poginulim ili povrijeđenim u sukobu.
Demonstranti su došli do ambasade Egipta u jemenskoj prestonici, uzvikujući "Ali, odlazi" i poručujući da je, poslije svrgnutog predsednika Tunisa, sada na redu egipatski, a ubrzo i jemenski.
Jedna od učesnica demonstracija u Sani Tavakel Karman izjavila je da je jedan pripadnik snaga bezbjednosti u civilu pokušao da je napadne bodežom, ali su ga spriječili drugi demonstranti.
"Nastavićemo do pada režima Alija Abdulaha Saleha", rekla je Karmanova.
Skoro svakodnevni protesti u Sani traju od sredine januara, na kojima se traži ostavka Saleha, koji je na vlast došao 1978. godine, a posljednji put je izabran prije skoro pet godina.
U parlamentu je u toku rasprava o nacrtu zakona o promjeni ustava, čijim bi usvajanjem Saleh postao doživotni predsjednik.
Saleh je pozvao opoziciju, koja se protivi tom amandmanu, da učestvuje u parlamentarnim izborima 27. aprila.
Mandat parlamenta je produžen za dvije godine, prema sporazumu koji su u februaru 2009. godine postigli vladajuća i opozicione partije da bi bili omogućeni pregovori o političkim reformama.
Promjene su predviđale prelazak sa predsjedničkog na parlamentarni proporcionalni sistem i decentralizaciju vlade, što još nije sprovedeno, pošto su pregovori prekinuti, a specijalni komitet uspostavljen da bi nadgledao reforme sastao se samo jednom.
Saleh je optuživan i da je želio da vlast prenese na svog najstarijeg sina Ahmeda, šefa Predsjedničke garde, što predsjednik Jemena negira.
Jedna od najsiromašnijih zemalja arapskog svijeta suočava se sa prijetnjama terorističke mreže Al Kaide, separatističkim pokretom na jugu i povremenim pobunama šiitskih pobunjenika na sjeveru zemlje.

:-?

Pa ovo je za vjerovali ili ne.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 10:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Citiraj:
Grupe lopova upale su i u čuveni Egipatski muzej u Kairu, otkinule glave dvjema mumijama i uništile desetak manjih eksponata prije nego što su ih zaustavili naoružani vojnici.

Glavni kustos muzeja Zahi Havas rekao je da vandali nisu uspeli ukrasti antikvitete, a dragocjenu kolekciju sada čuva vojska.


:roll:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Bilo je samo potrebno da neko prvi krene. Pritisak, siromastvo, nedostatak ljudskih sloboda u islamskim zemljama su toliki da se to samo do sad odrzavalo silom i "vjerskim idealima". Sad kad je doslo do pobune u jednoj zemlji to je bio samo okidac za ostale da vide da mogu nesto promijeniti, jer suzbijanje pobune u Iranu je narusilo samopouzdanje za revoluciju. Tunisom je to samopouzdanje vraceno i mnogi pokusavaju da se izvuku iz ropstva. Do sad su to samo pojedinci cinili bjezeci camcima u Evropu, a sad se pobunila vecina protiv religijskih fundamentalistickih rezima, koji dizu islam u nebo, a rade zlocine i ljude drze u ropstvu i neznanju.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Eh, zna se ko je glavni svjetski kuvar, sad je samo vatra malo pojacana, a sto se to ne desi u Saudijskoj Arabiji, pa zna se ko soli.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 11:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ako su ovo zakuvali Ameri, zašto onda Iran podržava demonstrante, a S. Arabija svrgnute vođe prima kod sebe?
Meni izgleda da su te zemlje tek sad gotove i dosad su bile u qrcu, a sad će biti pogotovo, jer činjenica je da princip demokratije nije za svakoga, nivo svijesti i kulture kod arapa nije isti kao kod evropljana, njihov ego, običaji, religija i kultura, a i sam stepen razvijenosti ne dozvoljava im neki damokratski sistem sličan onome u Evropi i ostalim razvijenim zemljama.
Kod njih može diktatura ili anarhija, treće nema.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
LemiGO je napisao:
a sto se to ne desi u Saudijskoj Arabiji, pa zna se ko soli.


U Saudijskoj Arabiji je standard i BDP po stanovniku veci oko 20-30 puta nego u Egiptu, Tunisu i Jemenu. U S Arabiju iz Jemena i ostalih zemalja ljudi bjeze ilegalno u Saudijsku Arabiju Sto znaci da je tamo puno bolje pa se zato i ne bune jer je to jedna od zemalja sa najvisih standarda u svijetu za razliku od ovih (Egipta, Tunisa, Jemena itd gdje je siromastvo ogromno). Iako se slazem da i u SA ima vjerske zatupljenosti, ali slobode su ipak daleko vece nego u ovim navedenim zemljama ili Iranu i Afganistanu i slicno.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 11:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ne lupaj.U S.Arabiji je na vlasti apsolutistička monarhija,a na zakonu je šerijat.Nema prava i sloboda.Sijeku se ruke i glave.Čuj,slobode veće negu u Egiptu...Postoji li koja grupa Arapskih hrišćana tamo kao u Egiptu?Ima li koja vjerska organizacija mimo IZ?Evo šta kažu Amerikanci,Saudijski saveznici:
Citiraj:
Komisija američke vlade zadužena za pitanja vjerskih sloboda, je u svom godišnjem izvještaju navela da Iran, Iraq i Saudijska Arabija imaju najveći stupanj vjerskih progona i diskriminacije na vjerskoj osnovi, u usporedbi s drugim zemljama svijeta.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Tunis je bas bio nekako evropski, bar ono sto sam ja vidio - vise sam vidio zamotanih zena u Sarajevu, nego u Tunisu. Pricao sam i sa dosta mladih ljudi, druzili se - nisam vidio neku veliku razliku u njihovom razmisljanju i kontovima Evropljana. Plate su im tada (2001) bile dosta vece nego kod nas( i mi smo bijeda, ali moram porediti). Imao sam i ovdje prilike razgovarati sa Tunizanima i dosao sam do zakljucka da se tamo moze normalno zivjeti od plate(naravno, ne kao u EU).
Egipat - koliko sam skontao,dosta su siromasniji, postoje vjerski problemi....
S. Arabija - tamo nema vjerskih sloboda, ali je vec dosta o tome napisano.
Inace, sad citam i da se Alzir digao na noge.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Cim politicar kida u S. Arabiju zna se ko stoji iza njega. Daleko je ovo od pukih protesta siromasnih gradjana. Ako je tako, zasto se protesti ne sire prema jugu gdje tek jad, cemer i bijeda?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ово је провидно као целофан...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_zoka je napisao:
...Postoji li koja grupa Arapskih hrišćana tamo kao u Egiptu?Ima li koja vjerska organizacija mimo IZ?Evo šta kažu Amerikanci,Saudijski saveznici:
Citiraj:
Komisija američke vlade zadužena za pitanja vjerskih sloboda, je u svom godišnjem izvještaju navela da Iran, Iraq i Saudijska Arabija imaju najveći stupanj vjerskih progona i diskriminacije na vjerskoj osnovi, u usporedbi s drugim zemljama svijeta.


Cinjenica je da ljudi u iz Egipta bjeze koji god mogu u SA. Ako je gore nebi bjezali.
Slicno kao sto i kod nas sad mozes govoriti sta hoces ali ljudi nisu zadovoljni. A u vrijeme bivse Yu nisi mogao govoriti svasta, ali su ljudi bili zadovoljni. Tako i sa Egiptom i SA.

laoce je napisao:
Tunis je bas bio nekako evropski, bar ono sto sam ja vidio - vise sam vidio zamotanih zena u Sarajevu, nego u Tunisu. Pricao sam i sa dosta mladih ljudi, druzili se - nisam vidio neku veliku razliku u njihovom razmisljanju i kontovima Evropljana. Plate su im tada (2001) bile dosta vece nego kod nas( i mi smo bijeda, ali moram porediti). Imao sam i ovdje prilike razgovarati sa Tunizanima i dosao sam do zakljucka da se tamo moze normalno zivjeti od plate(naravno, ne kao u EU).
Egipat - koliko sam skontao,dosta su siromasniji, postoje vjerski problemi....
S. Arabija - tamo nema vjerskih sloboda, ali je vec dosta o tome napisano.
Inace, sad citam i da se Alzir digao na noge.


To je ono sto si ti vidio jer si bio turista. I Nijemci kad dodju u Hrvatsku i kod nas kazu da je dobro, ali oni ne vide pozadinu. Tako i to. Ti si vjerovatno posjecivao hotele sa bazenima i sl. Nisam bio tamo ali vidio sam na slikama i zaista izgleda fino. Samo sta je u pozadini to samo onaj narod zna.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ko može garantovati da u tim zemljama sada neće doći Talibani na vlast?

Mislim tu je sve moguće, a Allah kaže na početku Kur an :"Ne remetite mir na Zemlji!" A oni odgovaraju:"Mi mir samo uspostavljamo!"

Da li se Izraelu više sviđaju ratne pobune oko njega?

Da li bi mi u BiH bili spokojni da su nemiri u HR, Srbiji i Makednoji?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ne vjerujem da bi zapad dozvolio dolazak talibana na vlast, ali svasta je moguce. Evo citam da su pobjegli iz zatvora u Egiptu teroristi. To bi moglo biti samo gore.
Ponekad revolucije donose dobrobit gdje su ljudi civilizovaniji kao npr. u Ceskoj, a ponekad sranje kao npr. u bivsoj YU.
Sta ce biti u Arabiji i Africi vidjece se, ali obzirom na njihov mentalitet i religijsku zatupljenost koja je jos gora od balkanske mislim da je veca sansa da bude gore nego da bude bolje na zalost. Ali vidjece se vremenom.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Nisam bio klasicni turista (sport je u pitanju) tako da sam imao prilike da pricam sa mladima koji su tamo volontirali. Sa jednim momkom smo bili cijeli dan, slucajno ga upoznali (bili u istom autobusu - on isao kuci, a mi u grad) i ostali cijeli dan i noc zajedno.Poslije su nam se pridruzili jos neki momci i djevojke i zezali se i pricali o svemu, medju ostalim i o platama, skolovanju...Nisam stekao utisak da su zaostali. Kao sto rekoh, Tunizane sam upoznao i ovdje. Ne znam kako gledaju na druge vjere, ali sam u centru grada vidio crkvu ( vjerovatno ostala od Francuza).
Nisam bio u hotelu s bazenom (mada sam bio na bazenu :D ) , vec sam setao kojekuda, cak sam jedan dan ostao sam u gradu, nabasao na nekakvu pijacu, vec bio mrak, pa je rijetko sta bilo otvoreno, uske ulicice... Uglavnom - ziv i zdrav se vratio :D .
Istina da nisam isao u predgradja, ali , bar sa ceste,nisam primijetio neku bijedu.
Citam upravo da im se vraca vodja islamisticke partije kojeg je bivsi predsjednik protjerao.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 17:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sve same vođe islamističkih partija i opšteg muslimanskog preporoda.

Mislite vi da ovo Amerika hoće?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Citiraj:
ТУНИС – У Тунису се очекује повратак туниског исламистичког опозиционог вође Рашеда Ганучија, после 20 година изгнанства.

Ганучи је јутрос кренуо из Лондона да се врати у земљу без председника Зин Бин Абидин Бен Алија, свргнутог у народној побуни средином јануара после 23 године на власти. Бен Али се немилосрдно обрачунавао са исламистима почетком 1990-их година.

Рашед Ганучи, сада скоро седамдесетогодишњак, основао је екстремни муслимански покрет Енахда (Ренесанса на арапском) 1981. године. Портпарол његовог покрета рекао је да Ганучијев повратак неће бити „тријумфалан” и да он само жели да се врати као „слободан човек”.

Ипак, пре поласка из Лондона Ганучи није изгледао као да га не интересује политика, наводи Франс прес.

„Још увек сам вођа своје партије. Ако буду организовани слободни и поштени избори, парламентарни, не председнички, Енахда ће на њима учествовати”, рекао је Ганучи.

Ганучи је доста критичан о ситуацији у Тунису после пада Бен Алија, и његовог бекства из земље 14. јануара.

„Влада одређена конфузија. Прелазна влада мења министре сваки дан, није стабилна и њена овлашћења још нису јасна” рекао је Ганучи и заложиио се за формирање владе националног јединства.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja nešto nisam ubjeđen.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
amerikanci pripremaju invaziju na iran i zele da imaju potpunu kontrolu nad regijom.

ja sam mislio da ce samo malo da uplase mubaraka, ali izgleda da je gotov.

u slucaju kopnene invazije egipat ce biti idealna baza.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zar to nije Irak?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2011, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
kopnena invazija ce ici iz iraka ali moraju da okruze iran, irak je u haosu ima jako puno sita koji su ekstremno antiamericki nastrojeni. ne trebaju ima samoubice napunjene eksplozivom da trce okolo.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs