banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2018, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Rocker je napisao:
Ima stvari i odluka koje su bile potpuno vojnički logične, znam za tipa iz Doboja koji je bio sam nama u 5MPOAP, turčin (ne musliman naš nego bap turčin) stariji čova koji je prošao sve paklenice do Jajca i Turbeta, da bi mu u doboju zapalili kuću a njega razdužili iz jedinice jer je sa prve linije došao ultimatum da se muslimani iz svih dubinskih jedinica najure. U vrijeme '91 i formiranja većine jedinica je u sastavu bilo i do 30% Hrvata i Muslimana, jer su mnogi išli da brane Jugoslaviju ne shvatajući da JNA rukovodstvo nije imalo pojma šta uopšte radi u Hrvatskoj.

Sa bezbjedonosnog aspekta je bila velika ludost dati oružje ljudima čiji rođaci ili čak braća, u nekim slučajevima, se nalaze u neprijateljskim jedinicama. Pre neki dan slučajno vidim neki klip "Arkan sa zarobljenim muslimanima" gdje oni nabrajaju odakle su, par iz BL . . . Dakle, potpuno je logično bilo te ljude razoružati i razdužiti iz vojske.

Ima i stvari koje su apsolutno nelogične, ali razumljive ako se posmatraju u nekom širem istorijskom kontekstu. Dizanje u vazduh džamija i crkava uz istovremeno pravljenje ogromne štete okolnim objektima, i još veće štete reputaciji Srba kao naroda. A to se dešavalo na takav način da je izgledalo organizovano i unapred pripremljeno.

O masovnim egzekucijama da ne govorimo, iako mogu da razumijem zbog čega je to rađeno, ali ne mogu da opravdam.


Ma kamen i zeljezo su nebiti, crkva dzamija, kuca.Izgradit ce covjek sruseno. Ljudi su problem, zivote ne mozemo vratiti.

Zasto se cudimo ako se u stvari i uposte pitamo o tome vise.

Mozemo da se ne slazemo sa necim misljenjem ili sudom kako ko vidi proslost ovde. Medjutim moramo gledat na objektivna desavanja,realnost i pozadinu gdje smo i kako zivjeli.
Je li rat u BiH bio na osnovama crnci protiv bjelaca?
Je li rat u BiH bio na osnovama bogati protiv siromasnih? Ja ocito nesto ne razumijem ovde...
Na tim osnovama rat inicirat je bilo nemoguce.

Moguce je samo na jednoj osnovi (dobit mi i oni) a to je ta sto Schlager kaze u rovu kad ubijas svoga saborca...ili palis komsiji kucu, ubijas mu najblize.
Drugih osnova i uporista nije bilo da se rat implementira i vodi u takvoj sredini koja je postojala.
Znaci sve sto se desavalo poslije islo je jedino mogucim putem.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 17:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Lijepo si Brle ti to jednom definisao u građanskom ratu nema linija, kad se linije povuku onda je gotovo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Misilm...kombinacija rigdne sovjetske doktrine sile s najgrdjim nacionalizmom religijskih temelja, s koncima u rukama ateiste u gradjanskoj Srbiji.
Dobro smo mi i prošli.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
manitu uci da svira je napisao:
Misilm...kombinacija rigdne sovjetske doktrine sile s najgrdjim nacionalizmom religijskih temelja, s koncima u rukama ateiste u gradjanskoj Srbiji.
Dobro smo mi i prošli.

Slazem se sa faktorima i instrumentima ali ne zaboravi ta melodija je komponovana davno prije i nije dosla sa istoka ili iz Srbije.
Kad je nas pogodilo onda smo pogledali malo okolo i "curik" kroz istoriju a pogotovo u zadnjih par decenija. Ispade da konce, ulare , sedlo neko drugi stavlja .
Sorry.

Sve malo pa malo kako gdje neko rasulo, haos i "ukidanje diktature" tj. budjenje proljeca eee...vidi kako me ovo podsjeca na nesto ...dobro jutro Kolumbo.

Mada i taj Kolumbo je vise figurativno spomentu i trebalo bi to izbacit iz skola vec jednom.
Jer covjek koji se izgubio i promasio cijeli kontinent ne moze biti primjer otkrica.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 16 Maj 2018, 18:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 18:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
filozof sa vrbasa je napisao:
Lijepo si Brle ti to jednom definisao u građanskom ratu nema linija, kad se linije povuku onda je gotovo.


Jeste File, linije su sad povucene tereni ocisceni, vise taj inicijator ne moze da drzi kao sto je prije. Moze malo da zadimi ali nema tu osnova za takav rat vise.
Doduse nadiru polako "obojeni" ali nema ih jos dovoljno za: Bijeli protiv Crnih ili obojeni tj. mi protiv njih( a ne bi bilo ni ljudski ).

Znaci ostaje samo ona druga varijanta gore spomenuta ona mi nekako sve vise nadolazi i izbija u prvi plan.
Za taj film mi imamo gomile i gomile kvalitetni statista ali nema jednog Pita, Leonarda ili Damona da povedu ! :D

Jbg. kad se pjevaci ne broje! :wink:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Manitu i Brale u pohodu na jednu jedinu.

Valja :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Manitu i Brale u pohodu na jednu jedinu.

Valja :-D


Manitu to dobro vidi ali mi malo smeta sto unosi i provlaci termin "nacionalizam" kao factor(pa i religiozni ako takva i postoji nisam cuo) ovde kod nas. Nacionalizam u istorijskim okvirima je vise pozitivan drustveni koncept i projekcija svijesti. Uvijek se sjetim kako je Isidora S. nasa prva zena akademik govorila: "Ne mozes biti nacionalista ako nisi internacionalista". Znaci postujes druge.
Ne ide u narativ i nebi trebalo izvore naseg sirovog primitivizma, stanja pomjerene svijesti i cesto fasizma etiketirat kao nacionalizam.

A opet mozda ja grijesim..

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
A opet, grijesis, al nema veze


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 23:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
manitu uci da svira je napisao:
A opet, grijesis, al nema veze



Moguce, jbg kortizol razara hipotalmus a testosteron ne namice!! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2018, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
_зока je napisao:
Ispašće da SDS uratu nije imao uticaj ni na šta. Nisu krivi za pad Krajine, nisu uticali na rušenje džamija. Ipak, dičite se da ste državotvorna stranka.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Napisah već da smo to MI kao narod...SDS je u ovom kontekstu nebitan.Mogao je umjesto SDSa biti (karikiram) PDP.SNSD,svejedno bi se desilo to što se desilo ali nama je lakše okriviti SDS nego sebi priznati da smo to što jesmo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Nisu se u svim opštinama dešavale iste stvari, odnosno u približno istom obimu.
Dosta je zavisilo od pojedinaca koji su bili u poziciji da odlučuju, i naravno od volje izvršilaca da to sprovedu ili odbiju ili na neki način sabotiraju.

U mom Tesliću su ubistva civila naprasno prestala hapšenjem "mića" koji su navodno imali spremljene spiskove nepodobnih Srba koji su trebali doći na red kad završe sa muslimanima i hrvatima.
Srba koji su oženjeni muslimankama ili hrvaticama, srba koji se zovu Jugoslav :D itd itd.
Neki su se naprasno razveli pa tako sačuvali pozicije . . .

Meni su pretukli brata iz čista mira, jer su našli video kasetu sa izvornom muzikom i nekom braćom iz Dervente. Zašto nisam pobio govna - u tom momentu nisam znao, niko nije smio da mi kaže, kad sam ih zatekao u komandi već su se spremili da idu nazad i neki kurton major, neka sijeda mrcina se derao na dvojicu đedova od po 70 godina iz civilne zaštite kako su fizički nespremni i ne mogu uraditi 20 sklekova.

To je ta slika koju je SDS ostavio u mom selu a ta šupčina koja im je dala informacije koga da maltretiraju je za prošle izbore prešla u SNSD.
Do ljudi je kako reče Čiča, samo što je koncentracija šupaka u SDS-u u to vrijeme bila strahovito velika, to je problem.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 08:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Nije do ljudi, nego je do vlasti. Da si pet ubica u RS kaznio streljanjem na Vojnom sudu, a deset strpao u zatvor niko ne bi olako uzimao "pravdu" u svoje ruke, a iza koje se uvijek krila zelja za pljackom ili bolesni sadizam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 08:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Do vlasti,to i ja kažem,nebitno ko je obnaša.....mada kad čovjek idealizuje ni Merlin Monro nije bila neka prepička

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 08:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Standardi se mijenjaju al ne pretjeruj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne znam kome da vjerujem, Schlageru koji stvaranje RS pripisuje iskljucivo SDS-u ili Spiji koji sve dijeli sa narodom.

De se junaci dogovorite. Da ne bude ponovo neka 1997. kada ste sami od sebe pocijepali.

Vidi stvarno, pa za to cijepanje vam nije kriv Dodik, njega su doveli poslije. Nego ste se samo podijelili kao legalno izabrani predstavnici naroda iz SDS-a.

Jbg.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Ne znam kome da vjerujem, Schlageru koji stvaranje RS pripisuje iskljucivo SDS-u ili Spiji koji sve dijeli sa narodom.

De se junaci dogovorite. Da ne bude ponovo neka 1997. kada ste sami od sebe pocijepali.

Vidi stvarno, pa za to cijepanje vam nije kriv Dodik, njega su doveli poslije. Nego ste se samo podijelili kao legalno izabrani predstavnici naroda iz SDS-a.

Jbg.

Ne falsifikuj Paljane


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zasto da ne? Ionako su sada svi Paljani kod Mile.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pre neki dan pročitah odličan komentar na nezavisnim, doduše sve caps lock ali nema veze.

Suština komentara je - nekad je SDS bio stranka akademika i naučnika tipa Koljević, Ekmečić, Rašković , Lukić itd, a šta je sad _ guslari i električari.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Zasto da ne? Ionako su sada svi Paljani kod Mile.

Bices saslusan prilikom prelaska granice. Toliko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2018, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Dobro je dok ne biju. SDS je Mile!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Castra i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs