banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 00:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Mar 2017, 09:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2010, 15:00
Postovi: 949
Alky precizno hiruski.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 10:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Ne ložite me. Imam druga profesora istorije, pa proćaskam sa njim malo, on je isčitao sve ove knjige i ima skrinšotove.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 10:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ако је и било дилеме, сада је дефинитивно. Ако/када заглавим на суду, форумски Сол Гудман ће да цијепа оптужбу.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Ne ložite me. Imam druga profesora istorije, pa proćaskam sa njim malo, on je isčitao sve ove knjige i ima skrinšotove.

Šako-Koksal??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8758
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Владимир je napisao:
Ако је и било дилеме, сада је дефинитивно. Ако/када заглавим на суду, форумски Сол Гудман ће да цијепа оптужбу.


x2

Cak sam ga mislio angazovati za neki saobracajni prekrsaj , medjutim sitno je to za Alkyja .....

Samo udri Alky!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2017, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Владимир je napisao:
Ако је и било дилеме, сада је дефинитивно. Ако/када заглавим на суду, форумски Сол Гудман ће да цијепа оптужбу.

Pa iskreno, i što se prava tiče, znam lika, koji zna lika što se razumije u pravo. Pokupim više različitih mišljenja i poturim kao svoje i naplatim.
srda83 je napisao:
Šako-Koksal??

Jeste Koksal istoričar, al je i Turčin, tako da on zastupa suprotne teze.



zmijuga je napisao:

Samo ću ti preporučiti istorijske knjige, eminentnih istoričara, npr., Aleksandar Solovjev, djela bosanskih franjevaca a posebno Mihajlo Dinić je puno toga objasnio proučavajući povelje bosanskih vladara i Dobre Bošnjane,
LP

Mihajlo Dinic - Bosnu racuna u srpske zemlje (Ali trebas rasčlaniti šta je Bosna u koje vrijeme. U to vrijeme Hlivno i Dlamoč tj. Livno i Glamoč i Dubica, Bihać nisu Bosna nego Hrvatska. U to vrijeme etnička granica između Srba i Hrvata je negdje oko Kozare). Treba vidjeti njegovo djela:
"Srpske zemlje u srednjem veku"i
"Istorijsko geografske studije"
"O Nikoli Altomanoviću"
"Dubrovački tributi,"


Aleksandar Solovjev ima isti pristup. Za njega se podrazumjeva da je Bosna srpska zemlja i to je aksiom koji ne treba ni spominjati. Nisu oni ni mogli pretpostaviti da će korištenje regionalnog naziva neko uzimati kao dokaz nečega. Naravno, svaka pokrajina ima svoje specificnosti. U Bosni je to bila Crkva Bosansko za koju se posebno strasno zanimao, nakon Dusanovog zakonika naravno koji mu je ostao dozivotna fiksacija.

Citiraj:
"Što Bošnjaci ipak postoje, zasluga je bosanskohercegovačkih komunista s imenima orijentalnog porijekla, koji su desetljećima radili na promjeni paradigme i 'priznavanju', na promjeni naslijeđene percepcije, na promjeni nastavnih planova i programa, na informativnoj i radiodifuznoj decentralizaciji, na promjeni kadrovanja i na 'nacionalnom ključu' u osjetljivim državnim službama, tako da je 'muslimanskim intelektualcima' suđenima na Sarajevskom procesu 1983. i njihovim sljedbenicima ostalo samo da deset godina kasnije na nekom opskurnom saboru promijene nacionalno ime, i da kažu komunistima 'hvala' (što oni, naravno, nikad nisu učinili!)

Citiraj:
Današnja bošnjačka intelektualno-politička elita u pravilu veliča srednjovjekovnu bosansku državu i društvo, i istovremeno gaji, ponekad do idolatrije, kult Mehmeda Osvajača koji je samostalnost te države ukinuo! Napetost između dvije vrste činjenično-vrednosnih iskaza kojima se ta prošlost opisuje je nerazrješiva, budući konstitutivna za bošnjački identitet, ali se protivrječnost nastoji ublažiti retoričkim sredstvima."

Kritika bosanskog uma: Ogled o jednom historijski fiksiranom mentalitetu
Autor
Tarik Haverić

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
zmijuga je napisao:
Ja nisam započeo priču o postanku Bošnjaka već o Bošnjacima tri vjere u KuK Armiji, o drugoj regimenti, u praćenju tog perioda sam aktivan od 1996.godine, obilazeći svake godine destinacije gdje su ratovali, gdje su sahranjivani, muzeje po Italiji, Austriji, Sloveniji, BiH, spomenici, knjige iz perioda poslije WWI, znači ne prije 30-tak godina već sad ima i sto godina od toga, spomen kosturnice po tim državama sa tačnim podacima, imenima itd. Znači masa materijalnih i drugih dokaza.


Sa ovim ja završavam na ovoj temi
LP

U vezi austrougarske vojske evo ti jedan TV drama tj ekranizacija djela Zije Dizdarevica na TVSA i o tome ko su i kako su se osjecali ti „Bosnjaci“ u Austro-Ugarskoj vojsci a i kako je Austrija gledala na tu svoju „stoku“. Pa se ti okupatoru klanjaj i dalje, bilo turskom bilo austrijskom. Strašno je da ti je hobi obilaženje groblja gdje su ljudi iz bosne izginuli po vukojebinama, iz njima nepoznatog razloga i nepoznatog mjesta. Ali tako je to kad slaviš okupatora.
[video]http://www.dailymotion.com/video/x2z492x_inat-1988-domaci-film-i-od-ii-deo_shortfilms[/video]
Što se tiče KundK angažmana lokalnog stanovništva ono je bilo na silu. I šta misliš što su ih slali u Italiju a ne Srbiju i što su ih napijali ko stoku...Znaš onu uzrečicu iz tog vremena "Evo ruma biće šturma (juriša)"... Ne trebam ti reći da su svi koji su došli na srpski front pobjegli u srpsku vojsku? Ti ipak to proučavaš već 21 godinu.
Čitav angažman Austro-Ugarske je bio rasrbljavanje Bosne preko katoličke crkve, doseljavanju katolika i sijanja razdora među konfesijama da bi lakše vladali (i danas to stranci rade). Nije da koristim kao izvor ali samo da napomenem kao određenu naznaku - za mog dedu partizana naziv Bosanac i Srbin je značio isto, Muslimani su bili Turci jer su tako sami sebe nazivali ako se već nisu drugačije deklarisali. Naziv Bošnjak je bio uvredljiv za njih. O tom drugom prilikom.


Zmijuga, znam da si rekao da se povlačiš, ali živ bio, reci mi šta misliš o Kalaju, tvorcu nacije bošnjaka.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 15:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
zmijuga je napisao:
Ja nisam započeo priču o postanku Bošnjaka već o Bošnjacima tri vjere u KuK Armiji, o drugoj regimenti, u praćenju tog perioda sam aktivan od 1996.godine, obilazeći svake godine destinacije gdje su ratovali, gdje su sahranjivani, muzeje po Italiji, Austriji, Sloveniji, BiH, spomenici, knjige iz perioda poslije WWI, znači ne prije 30-tak godina već sad ima i sto godina od toga, spomen kosturnice po tim državama sa tačnim podacima, imenima itd. Znači masa materijalnih i drugih dokaza.



Osam regimenti KuK iz BIH je učestvovalo u toj klanici. Druga regimenta je najodlikovanija. I ne vidim zašto bi se te žrtve trebale slaviti, naprotiv, to treba biti opomena da ne treba srljati u klanicu zarad tuđih ciljeva. Toliki broj žrtava je izginuo nizašto, a lovorike je pokupio pravoslavac rodom iz Hr. Kostajnice "Lav sa Soče" feldmaršal Svetozar pl. Borojević fon Bojna. Mislim dizati spomenike okupatoru koji je iz Bosne odvezao milione kubika šume i tone i tone rudnog bogatstva.....

Dalmatince i Istrane razumijem što su se borili protiv Italijana u sklopu KuK i zbog njihovih pretenzija i aspiracija na teritoriju, ali Bošnjake ne kontam....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 16:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
zmijuga je napisao:
Ja nisam započeo priču o postanku Bošnjaka već o Bošnjacima tri vjere u KuK Armiji, o drugoj regimenti, u praćenju tog perioda sam aktivan od 1996.godine, obilazeći svake godine destinacije gdje su ratovali, gdje su sahranjivani, muzeje po Italiji, Austriji, Sloveniji, BiH, spomenici, knjige iz perioda poslije WWI, znači ne prije 30-tak godina već sad ima i sto godina od toga, spomen kosturnice po tim državama sa tačnim podacima, imenima itd. Znači masa materijalnih i drugih dokaza.



Osam regimenti KuK iz BIH je učestvovalo u toj klanici. Druga regimenta je najodlikovanija. I ne vidim zašto bi se te žrtve trebale slaviti, naprotiv, to treba biti opomena da ne treba srljati u klanicu zarad tuđih ciljeva. Toliki broj žrtava je izginuo nizašto, a lovorike je pokupio pravoslavac rodom iz Hr. Kostajnice "Lav sa Soče" feldmaršal Svetozar pl. Borojević fon Bojna. Mislim dizati spomenike okupatoru koji je iz Bosne odvezao milione kubika šume i tone i tone rudnog bogatstva.....

Dalmatince i Istrane razumijem što su se borili protiv Italijana u sklopu KuK i zbog njihovih pretenzija i aspiracija na teritoriju, ali Bošnjake ne kontam....


Па није баш покупио ловорике. Умро је као пука сиротиња у Корушкој. Последњи аустријски цар је платио његову сахрану јер ни за то није било новца. Иначе, требало је да пређе у новоформирану Војску Краљевине СХС али су Хрвати били против.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nepokoreni, da li je ovaj tvoj pravoslavac Hrvat?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 16:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
The_new_Statesman je napisao:
Nepokoreni, da li je ovaj tvoj pravoslavac Hrvat?


Није, Боројевић је пореклом Србин.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 16:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nisam tebe pitao vec nepija koji je kopirao tekst odnekuda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2017, 17:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sverozar Borojević je bio po rođenju pravoslavac iz Hr.Kostajnice. E sad kako se on kasnije izjašnjavao zbog karijere i napredovanja....
Silvio Dante je napisao:
Па није баш покупио ловорике.

Pokupio je laskavo zvanje Lava sa Soče i divljenje jer je bio jedan od najboljih defanzivnih stratega, samo što je poslije odbačen ko stara krpa tarača kad je carevina otišla dođavola. Hrvati ga nisu htjeli, on nije htio sa srpskim kraljem, a bivša dvojna braća mu okrenula leđa. Živio ko zadnji bijednik, car Karlo mu platio sahranu. Inače bio je do kraja života odan Habzburškoj kruni.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2017, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Sverozar Borojević je bio po rođenju pravoslavac iz Hr.Kostajnice. E sad kako se on kasnije izjašnjavao zbog karijere i napredovanja....
Silvio Dante je napisao:
Па није баш покупио ловорике.

Pokupio je laskavo zvanje Lava sa Soče i divljenje jer je bio jedan od najboljih defanzivnih stratega, samo što je poslije odbačen ko stara krpa tarača kad je carevina otišla dođavola. Hrvati ga nisu htjeli, on nije htio sa srpskim kraljem, a bivša dvojna braća mu okrenula leđa. Živio ko zadnji bijednik, car Karlo mu platio sahranu. Inače bio je do kraja života odan Habzburškoj kruni.


Није баш да није хтео са српским краљем. Он је поднео молбу за пријем у новоформирану војску али су га Хрвати блокирали. С обзиром ко је све примљен после 1918. морало је да буде и места за Боројевића, који је успут био и фелдмаршал.

Да је био веран Хабзбурзима је донекле и логично, јер је код њих направио каријери и цео живот.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2017, 11:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ima i verzija da mu je ponuđeno mjesto u novoformiranoj državi ali je on odbio, e sad šta je prava istina.....bar je bio častan i karakteran do kraja, za razliku od Kvaternika, Uzelca (Srbin iz Like) i Lakse koji su prihvatili mjesto u novoj državi i vojsci. Zadrti srbomrsci i hrvatski nacionalisti koji su oduševljeno dočekali formiranje NDH i stavili joj se u službu.....Borojević ima svoju ulicu u BG.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2017, 13:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
nepokoreni je napisao:
okupatoru koji je iz Bosne odvezao milione kubika šume i tone i tone rudnog bogatstva.....



Izvlaci i Mitall sada jos vise,jer ima najnoviju i najmoderniji tehniku,najsavremenije masine...Svakodnevno pice pune kompozicije vozova punih zeljezne rude za Slovacku.


Samo se sad to ne zove okupator,vec "strani investitor" :(

Je li se slazes?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2017, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Ima i verzija da mu je ponuđeno mjesto u novoformiranoj državi ali je on odbio, e sad šta je prava istina.....bar je bio častan i karakteran do kraja, za razliku od Kvaternika, Uzelca (Srbin iz Like) i Lakse koji su prihvatili mjesto u novoj državi i vojsci. Zadrti srbomrsci i hrvatski nacionalisti koji su oduševljeno dočekali formiranje NDH i stavili joj se u službu.....Borojević ima svoju ulicu u BG.


Мишић је говорио да је Боројевић тражио пријем али је са Хрватске стране дошла блокада. Али тачно је ово за Узелца, Кватерника (иначе био ађутант Боројевићу), итд. Какав је олош улазио, Боројевић би с обзиром на војни педигре био сигурно предност. А можда би и поживио дуже. Има неких индиција и да се намерно утопио у језеру код Клагенфурта али више су то биле гласине него неке проверене приче.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2017, 11:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Schlager je napisao:

Izvlaci i Mitall sada jos vise,jer ima najnoviju i najmoderniji tehniku,najsavremenije masine...Svakodnevno pice pune kompozicije vozova punih zeljezne rude za Slovacku.


Samo se sad to ne zove okupator,vec "strani investitor" :(

Je li se slazes?


Sasvim se slazem.

Poslato ćebetom pomoću dimnih signala

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://srbiubih.com/2017/04/04/petar-kocic-bosnjakluk/

Citiraj:
Менталитет аграрне аристократије босанске прошао је кроз разноврсне фазе, али је у суштини остао исти. Ограничен је, неспособан је да се развије и образује за више циљеве људског живота; све се врти око посједа и теферича. Ни кроз дуги историјски живот под босанским краљевима, ни за вријеме дуге турске владавине, а најмање под новом управом тај ред људи са силним посједима и богатством никад ништа није створио ни у културном ни у политичком животу што би се могло с признањем поменути и забиљежити. Лијен, тром у души својој до скрајњих граница, створен једино да живи од туђе муке, издавао је отаџбину и мијењао најинтимнија увјерења само да се одржи у посједу својих имања која су му гарантовала безбрижан и раскошан живот. Примивши ислам, примио је са невјероватном лакоћом у се нешто тако туђе, тако далеко, тако азијско и несвојствено словенској души и богомилским поимањима које је до тада тврдоглаво исповиједао! Читав један виши сталеж кренуо је вјером – јединствен примјер у историји! – и без и најмање гриже савјести почео је мјесто хришћанског краља да служи турског султана. Прошло је и давно минуло доба трговања вјером, а можда би он то и данас учинио, јер је феудални бошњаклук створио иза окупације познату циничку мудрост: „Ако што буде – крст на се, а прасе преда се!


Кочић хируршки прецизно.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2017, 15:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
nepokoreni je napisao:
Ima i verzija da mu je ponuđeno mjesto u novoformiranoj državi ali je on odbio, e sad šta je prava istina.....bar je bio častan i karakteran do kraja, za razliku od Kvaternika, Uzelca (Srbin iz Like) i Lakse koji su prihvatili mjesto u novoj državi i vojsci. Zadrti srbomrsci i hrvatski nacionalisti koji su oduševljeno dočekali formiranje NDH i stavili joj se u službu.....Borojević ima svoju ulicu u BG.


Kako ono zavrsi Putnik od svog "srpskog" kralja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs