banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2017, 18:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Pogled mu puca na hram na Vračaru!?
Milu ti majku, sve ošlo u qrac!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Šef kluba Domovine u Narodnoj skupštini Republike Srpske Admir Čavka pokrenuo je inicijativu prema Gradu Banjaluka kojom traži reviziju naziva ulica i mjesnih zajednica na području Banjeluke te najavio pokretanje apelacije Ustavnom sudu ukoliko se po ovom pitanju ne učini ništa do kraja godine.

“Zatražio sam da jedna ulica u naselju Vrbanja dobije ime po Maidi Medari, žrtvi silovanja i ubistva u junu 1993. za koje su osuđeni ratni zločinci Slobodan Bajić i Miladin Trivić. Smatram da je to važan iskorak za banjalučke vlasti u procesu suočavanja sa prošlošću i prihvatanjem odgovornosti za istinu o zločinima i etničkom čišćenju nad banjalučkim Bošnjacima”, kazao je poslanik Čavka.


Citiraj:
Nije losa ideja...I ja trazim da se jedna ulica na Bas Carsiji nazove , ulica Nikole Gardovica...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 16:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
To je onaj srpski svat? I meni je to prvo palo na pamet kad sam pročitao vijest. I da uklone ulicu Mladih muslimana.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To bi trebali reci ovi iz SDS. To ili ce gledati kako Lemi uzima izbore.
Pa neka slusaju savjete "dobronamjernika". Izvisice i ovaj put.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Razumijem da Bosnjake iz Vrbanje bodu u oci nazivi ulica i ja bih tamo gdje su vecina izasao u susret, mogu se ulice preseliti, imamo npr. I kuljansku, II, III, itd...

Ali Cavka je '82 a vec podsjeca na gnoma Adila Osmanovica, moze se i drugacije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 17:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne bude mi lijeno da vidim ko je taj lik kad ono:

Citiraj:
Rođen je 24. jula 1963. godine u Puračiću, općina Lukavac gdje je završio osnovnu i srednju školu.
...
Trenutno je na postdiplomskom studiju Fakulteta političkih nauka u Sarajevu.


https://bs.wikipedia.org/wiki/Adil_Osmanovi%C4%87

Ovaj lik baš voli ići u školu izgleda... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 20:43 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
The_new_Statesman je napisao:
To bi trebali reci ovi iz SDS. To ili ce gledati kako Lemi uzima izbore.
Pa neka slusaju savjete "dobronamjernika". Izvisice i ovaj put.



ako treba na Maidinoj krvi da profitiram i uzimam izbore,neka hvala..i dalje cu gledat kako tvoj Lemi uzima...

kako mi je zao te curice :( ...dan danas mi je njen dobrocudni lik u glavi...ljepotica,plava kosa,zelene oci...andjeo...dok sam radio u ELLITE,citavu srednju skolu mi je dolazila sa onim drugaricama iz ekonomske ili elektro,kad skuckaju za tri produzene sa slagom i piju ih satima...ti koji su je silovali i mrtvu bacili u kanalizaciju nemaju nikakve veze ni sa srpstvom,ni sa casnim djelom vojne policije,ni sa sds,ni sa pokojnim nikolom gardovicem,ni sa lemijem...ne budite neljudi i ne trazite svagdje hebene i sugave politicke poene...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 05:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Čovjek govori o ulici Mladih muslimana i ulici za srpskog svata na Baš čaršiji, ne o Maidi.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 08:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
koji čovjek,sad mi tek ništa nije jasno,adil osmanović...tns..čavka?

tns,recimo, o sds-u priča :roll:

nebitno....mislim da nismo nešto ugroženi sa tim nazivima ulica...kod nas je već interna zajebancija,da kad nam stigne poziv za montažu ili reklamaciju u neku ulicu tipa vojvode prijezde,rade radića,vojvode uroša drenovića,i sl-da nam ne treba mnogo da gledamo plan grada,i da se podrazumjeva da je negdje u šeheru,vrbanji,sitarima ili novoseliji.. :lol:

ne znam ni kad su tačno mjenjana ta imena ulica,pretpostavljam u ratu negdje...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 27 Sep 2017, 09:02, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 09:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Код мене је послије рата промјењена, тамо почетком 2000-их.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 10:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pricam o SDS.u jer pitanje imena ulica ima ogroman potencijal da bude iskoristeno kako je bio iskoristen referendum.

Maida, ovaj ili onaj postaju sredstvo za dobijanje izbora. Ruzno, ali zar je prvi put da se preko prolivene krvi dolazi do vlasti?

Trazenjem ulica sa imenima srpskih zrtava necete nista profitirati, ali nece vas sve to ni kostati izbora.

Ako nisam u pravu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 15:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Schlager je napisao:
nebitno....mislim da nismo nešto ugroženi sa tim nazivima ulica...e...


Bili ste ugroženi njima devedesetih kad ste odlučili da poskidate sve muslimane i Hrvate sa imena ulica, škola i sl., a ulice date kojekakvim obalinama od ljudi? Fuj! Devedesetih, kad je trebalo ljude posvađati i natjerati ih da se mrze složno ste raspirivali vatru i smetalo vam je sve od onih drugih, a danas vam ne smetaju ulice koje nose imena po zlotvorima i srpskim krvncima! Fuj!

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 16:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
To misliš na nabrojane vojvode gore kod Šlagzija, _3oka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 20:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
:)
Slazem se sa Slagerom ono sto je radjeno ljudima daleko je bitnije od onog cto je cinjeno ulicama.
Medjutim nazalost nije istina da nema nikakve veze i relacija. Direknto ne ali postoji nesto sto ih je povezivalo.

U vrijema mraka, bezakonja i zvijerinjeg doba iz tame izlaze masovno spodobe u ljudskom obliku koje svijetlost dana inace ne poznaje.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 20:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Brale001 je napisao:
:)
Slazem se sa Slagerom ono sto je radjeno ljudima daleko je bitnije od onog cto je cinjeno ulicama.
Medjutim nazalost nije istina da nema nikakve veze i relacija. Direknto ne ali postoji nesto sto ih je povezivalo.

U vrijema mraka, bezakonja i zvijerinjeg doba iz tame izlaze masovno spodobe u ljudskom obliku koje svijetlost dana inace ne poznaje.


naravno,ljudske sudbine su bitne,hebo ulice..ja radim taj total tv,i ima neki muslimanski fanatik dole pred prijedorom neko selo,da li kevljani,ili kako vec...pred kozarcem..i sad je on okupio neke istomisljenike,i insistira da im racuni dolaze na ul 17 viteske brdske krajiske..ulica koju rs ne priznaje,niti postoji,al eto,on hoce...uostalom,kad ga monter prilikom sklapanja ugovora pita za adresu,moze rec sta hoce.....ako nisi bio ovdje tada,da te upoznam,to je brigada koja je formirana u ratu u travniku,od izbjeglih krajisnika bosnjaka,najvise banjalucana i prijedorcana,i kojoj je jedini cilj bio ulazak sa ar bih u krajinu...sve su gore imali formirano...csb banjaluka...gradonacelnika banjaluke...odbornike u opstini.....ono,kad udju da se ne jebu sa tim :D ...i jaka jedinica,dobro se pokazala....dvaput sam ratovao protiv njih na vlasicu...i ispod releja,dole na policama,a i gore na sepricama,javorku...ne bjeze...cvrsti momci!
al sta hocu da kazem....ja znam da ta ulica ne postoji..da je ne priznaje ni ministarstvo lokalne samouprave rs....ni lokalna zajednica u prijedoru.....al boli me q :lol: :lol: ...nit prijavljujem direkciji,smijesno mi...vjerovatno ovi moji mladji u tom nazivu ulice ne bi ni primjetili nista cudno :D smjesno je vjerovatno i postaru,al zna gdje ce odnijet...

mnogo tuznije mi je ovo sto sam za Maidu pisao :( ....i koliko su na svim stranama najvise nahebali oni najdobranemjerniji :( :( ...oni sto su razmisljali "nisam nikome nista skrivio,nemam razloga da se bojim da bjezim" :( ...na svim stranama...vidio si sta se desilo onim srpskim starcima nakon oluje koji su tako razmisljali u varivodama,gruborima i sl :( :(


a sto se bl muslimana,tj bosnjaka tice....eto,Maida je najekstremniji primjer,jer je vjerovatno njen otac razmisljao kako nikome nista nije kriv...

a i na ovom forumu imamo dva dijametralno suprotna primjera..srecom,zivi su ,srecni i bogati....necu imenovat,prepoznace se...
jednom je bilo dovoljno da u maju 1992,dole pred stanicom policije,onom kod baste sljezove boje nekadasnje..ne znam sad je li to jevrejska ili kralja alfonsa....dovoljno mu je bilo da vidi dva momka,da ulaze u auto ,zaboravio sam da li je bila neka oznaka sds,krizni stab ili sta vec...da ih vidi da ulaze sa pistoljima zapojasanim za farmerke....sjedaju u auto bez tablica...i krecu u kontrasmjeru u jednosmjernoj ulici....direkt pred stanicom policije....njemu je ,i tako sitan signal, bio dovoljan pokazatelj da je doslo to vrijeme o kojem pricas,da nema vise tu ni drzave,ni zakona..nicega...sutradan je otisao u crveni krst i razgulio nakon par dana....

a jedan nas aktivni forumas...je citav rat proveo ovdje...krio se,slusao eksplozije po naselju svako vece....nisu mu bili takvi signali dovoljni....cak ni kad su mu bombu na kucna vrata aktivirali...otisao tek 1995,nakon oluje,kad se upadalo u kuce i niko te nije pitao nista..molio u gradisci da mu ostave bar kasetu sa borac-proleter,ni to nisu dali....


i budi siguran,da ni nasi srbi nisu nigdje bolje prolazili gdje su bili manjina...uostalom,vidis i sam da su i u fbih i u hr,na nivou statisticke greske....

sve ovo sam napisao da ti pokazem koliko si u pravu...i koliko su nebitne te ulice 17 viteske i vojvode djujica....to su simboli...a ljudske sudbine nesto sasvim drugo,i mnogo,mnogo vaznije...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 21:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Dok je takvih simbla biće i takvih sudbina...jedno privlači drugo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 21:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
onda je jedino rjesenje ovo kao sa auto ablicama..nesto sterilno,bezlicno...

kao u nyc..na uglu 14-te i 57-me ulice..ima u kuljanima to,oni su avangarda 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 21:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Код нас се људи свакако договарају, код конзума, кривог сата, стадиона, зенита, градског моста, Боске, хотела Атина :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 22:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
kad opet sledeci put budemo sa rudarom u istoj ligi,i budemo isli na gostovanje u prijedor,nacemo se u ul 17 viteske :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2017, 22:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Бићемо већ од љета, ако се они не пласирају у плбих.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs