banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jan 2018, 19:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Imam sarajevske džamije „Kralj Fahd“, Nezim Halilović Muderis ponovo je sa zastrašujućom mržnjom govorio o Srbima i Republici Srpskoj. U hutbi pod naslovom „Šta je za nas Bošnjake deveti januar“, Srpsku naziva genocidnom tvorevinom, a Srbe fašistima, četnicima i koljačima, navodi se u komentaru objavljenom na sajtu RTRS.

https://rs-lat.sputniknews.com/regioni/ ... =fbsputnik

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nurija Pozderac i poziv "zalutalim" muslimanima

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mahsuz selam :lol:

Trol komunisticki :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 16:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
A gdje su mu ovo pobjegla braca. I od koga. Bice da su mu braca upravo ti od kojih su ih oslobodili.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2018, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Vidiš da kaže da ponesu i oružije,nema veze što su vojnici tamo neke vojske :-?
I oda ti koji su se vratili su postali prvoborcu NOBa a njihovi potomci baštine antifašizam i danas proslavljaju ZAVNOBIH
Jebo ti Tito svoju maiku

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 00:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tito stari troldzija :-P

Nacionalisti uspostaviki i slave komunisticki praznik koji su komunisti uspostavili u cast borbe protiv njih :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
A sta ste zapeli, ko da je bilo lako i jednostavno ljude pridobiti na pravu stranu. Danas u ko fol informisanom drustvu, ljudi lutaju i upadaju u kojekakve zamke i frakcije, a kamo li u ta vremena. Takodje, to sto su ljudi prelazili nije iskljucivo osobina samo jedne strane, tako da je bolje smanjiti prdenje u prazno i mozda malo pogledati svoje dvoriste. O ZANOBIH bi se mozda moglo malo vise procitati, sta je bilo i kako je bilo i da nije bilo samo komunisticki tu i tad...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Druuuuže,u i oko Bihaća u ta zla doba nije ostalo srpsko uvo.O kakvim zamkama i frakcijama bulazniš???

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cisto radi razumijevanja, ta druga strana se licemjerno ne krije iza zavnobih-a. A i sam zavnobih kroz poziv na zajednicki zivot svih naroda u bih priznaje pravo narodima na izbor i samoopredeljenje

I naravno da je komunisticki. Isto kao npr. hrvatski pandanski skup na kome su jednostrano prisvojili Hrvatskoj Dalmaciju, Istru i sva ostrva.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 20 Jan 2018, 10:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nikakvim. Znaci, sve go ustasa i koljaci koje je trebalo pobiti, nista prica ili pridobijanje?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Kao biva, nemojte nas vise klati obecavamo vam masne penzije, placeno more i banje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Cisto radi razumijevanja, ta druga strana se licemjerno ne krije iza zavnobih-a. A i sam zavnobih kroz poziv na zajednicki zivot svih naroda u bih priznaje pravo narodima na izbor i samoopredeljenje

I naravno da je komunisticki. Isto kao npr. hrvatski pandanski skup na kome su jednostrano prisvojili Hrvatskoj Dalmaciju, Istru i sva ostrva.


Ma svako u svojoj argumentaciji cupa stvari iz konteksta i gura naprijed ono sto bas trenutno pase njegovoj ideji i tvrdnji. A sve ima vise strana i konteksta tako da je bezveze dizati samo jedan ako cemo biti ozbiljni. Da sad Srbima nesto odgovara u ovoj prici , guralo bi se naprijed koliko je kolicinski bilo Srba medju tim istim delegatima npr

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa trenutno se pravo naroda na samoopredeljenje medijski i politicki precutkuje zbog Albanaca i Kosova.

To je moje misljenje.

Uostalom, postoji zvanicni dokument donesen na tom zasjedanju, zna se sta pise u njemu, ko ga je donio, a ko je klao ove sto su ga donijeli.

Da ga nisamo pre par godina ponovo procitao vjerovatno ne bih ni pisao o njemu.
Prateca komunisticka propaganda me ne zanima pretjerano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
The_new_Statesman je napisao:
Kao biva, nemojte nas vise klati obecavamo vam masne penzije, placeno more i banje?



Druze, bezvezno je cak i pomisliti da se neko u tim pozivima obraca onim koji su klali i ubijali. Kao i u ovim zadnjim ratovima, zlocine su cinili pojedinci, u grupama ili zasebno, ali ipak su ti koji su to radili jedna ogromna manjina. Ono sto se htjelo uraditi je odvajanje zita od kukolja. Ti mislis da nije tako ili da je bio cilj da se koljaci preobrate?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mocnici se sluze svim raspolozivim sredstvima da bi postigli svoj cilj. Tako da i preobracuju koljace ako im trebaju ili ako misle da ce im zatrebati.

Istorija je zabiljezila masu takvih slucajeva bas na kraju tog rata.

Btw. znamo i slucajeva kada je vecina odbranila komsijsko srpsko selo od napada manjine i znamo kako se to projektovalo na ovaj zadnji nas rat. Ali znamo mnogo vise primjera poput Dubrava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
ERROR je napisao:
A sta ste zapeli, ko da je bilo lako i jednostavno ljude pridobiti na pravu stranu. Danas u ko fol informisanom drustvu, ljudi lutaju i upadaju u kojekakve zamke i frakcije, a kamo li u ta vremena. Takodje, to sto su ljudi prelazili nije iskljucivo osobina samo jedne strane, tako da je bolje smanjiti prdenje u prazno i mozda malo pogledati svoje dvoriste. O ZANOBIH bi se mozda moglo malo vise procitati, sta je bilo i kako je bilo i da nije bilo samo komunisticki tu i tad...

Promasio si temu.
Poenta je da se danas u zavnobih kunu oni ciji su preci bili na drugoj strani. Aj nije da su bas svi,kruze nekakvi podaci da je citavih 2% bilo Muslimana u NOR-u.
A ti sad nastavi o teskim vremenima itd.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nek si ti pogodio. A na "prvoj" strani bili tvoji sve 99,8 % i to od 41 do 45. Nije cetnik ni jedan presao ni promijenio obelezje. A i pored toga sto su sve redom bili "tvoji" , pisas im se na djelo pa izokreces taj isti ZAVNOBIH.

Daleko od toga da se slazem sa ovim sto danas tjeraju mak na konac s tim praznicima i obiljezavanjima, kunu se u tekovine drzave i pokreta koji u stvari ne vole puno, i sve je puno paradoksa u toj cijeloj prici i ne sporim da ste dijelom u pravu. Ono sto meni smeta je sto je ovdje dovoljno da krene neka suplja prica, i odmah se nastavi citava parada serendanja o cijelom narodu ili grupi ljudi koji su se negdje nekad ponasali sasvim ljudski i isto kao i Srbi ili Hrvati u tom vremenu. Samo treba biti realan i prestati srati da je bilo sve crno-bijelo kad nije.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 20:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Care, ko prodaje muda pod bubrege pjeneci o multi-kulti i iskljucivo gradjanskom drustvu?

Ciji je to nacionalizam i sovinizam koji izbija na usta u obliku pjene?

M?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2018, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kad vec spomenuste Bihac , da li su tamosnje vlasti odustale od toga da naprave rekreacioni park na mjestu gdje su ubijani i klani srbi za vrijeme 2.svjetskog rata ....

A spominje li iko onaj zakon o imovini u federaciji gdje je dat rok od tri mjeseca da se jave ljudi koji su vlasnici njiva , suma itd.... Ako se isti (ili njihovi potomci) ne prijave sva imovina postaje drzavno vlasnistvo .... jbt ni komunisti nisu ovako radili.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2018, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
ERROR je napisao:
Nek si ti pogodio. A na "prvoj" strani bili tvoji sve 99,8 % i to od 41 do 45. Nije cetnik ni jedan presao ni promijenio obelezje. A i pored toga sto su sve redom bili "tvoji" , pisas im se na djelo pa izokreces taj isti ZAVNOBIH.

Daleko od toga da se slazem sa ovim sto danas tjeraju mak na konac s tim praznicima i obiljezavanjima, kunu se u tekovine drzave i pokreta koji u stvari ne vole puno, i sve je puno paradoksa u toj cijeloj prici i ne sporim da ste dijelom u pravu. Ono sto meni smeta je sto je ovdje dovoljno da krene neka suplja prica, i odmah se nastavi citava parada serendanja o cijelom narodu ili grupi ljudi koji su se negdje nekad ponasali sasvim ljudski i isto kao i Srbi ili Hrvati u tom vremenu. Samo treba biti realan i prestati srati da je bilo sve crno-bijelo kad nije.

Tih 2% nisam izmislio ja nego neko drugi. Ja zavnobih ne izokrecem, nemam razloga za to. Cinjenica da da danas potomci fasista slave antifasizam. To sto su se ti probasao tu to je tvoj problem.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs