banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 268  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Sep 2017, 22:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

uvijek si imao smisla za te crnjake 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 08:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Čitam ovaj tvoj post Shlager o toj ulici 17 viteške, i kontam, kako bi prošao tamo neki srbin u federaciji koji bi isto tako drčno zahtijevao da mu se ulica zove po srpskoj verziji "17 viteške"...
Apropo ovoga kad su muslimani i hrvati odlazili za vrijeme rata preko mosta na Savi u Gradišci, moj ćale je jedno vrijeme tada bio raspoređen na mostu, i često je ulazio u konflikt sa drugima jer nije dao da se pljačkaju ti busevi. Kasnije poslije rata dosta mu se, što prijatelja, što poznanika, muslimana i hrvata javljalo i pričalo kako su čuli kako se korektno ponašao tada na mostu...

Sent from my Redmi Note 3 pro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 08:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zar taj most nije srusen u maju 1995.?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 09:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Bože Petra

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Većina ih je otišla prije rušenja mosta...

Sent from my Redmi Note 3 pro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 12:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_зока je napisao:
Schlager je napisao:
nebitno....mislim da nismo nešto ugroženi sa tim nazivima ulica...e...


Bili ste ugroženi njima devedesetih kad ste odlučili da poskidate sve muslimane i Hrvate sa imena ulica, škola i sl., a ulice date kojekakvim obalinama od ljudi? Fuj! Devedesetih, kad je trebalo ljude posvađati i natjerati ih da se mrze složno ste raspirivali vatru i smetalo vam je sve od onih drugih, a danas vam ne smetaju ulice koje nose imena po zlotvorima i srpskim krvncima! Fuj!

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Zoka ....kad kazes ... citiram: "......kojekakve obaline od ljudi...."

Na koga tacno mislis??? Koje obaline od ljudi su u pitanju???


Sve sto se desavalo za vrijeme rata nije srpski izum , ko je bio manjina najebao je , bilo to u BL, Sa , Mostaru ili Bihacu isto je.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 13:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jebe se meni šta se dešavalo u!Sarajevu i Bihaću. Ako oni jedu govna moramo li i mi? Drenović, Radić i kompanija.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Zoka , dovescu ti mog starog kuma koji je jedva izasao ziv iz Sa pa mu reci da ti se jebe sta se desavalo u Sa ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ne kontaš. Nije poenta da budemo isti kao Sarajlije, već bolji. Jer smo bolji. Ne trebamo se spuštati na nivo Sarajeva.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:24 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ti si jedini koji ima veze sa manjačom,ili tamo surjanom,a da mu je vojvoda uroš drenović ubica,ojebina,srpski krvnik ili kako si već to formulisao,da ne tražim ove zadnje postove...

čak smatram i da ne misliš tako,već da samo hoćeš malo više da naglasiš svoju privrženost partizanskoj strani,koju inače cijenim kod tebe,tu dosljednost u stavu...ovo za uroša,naravno ne cijenim...

možeš li u par rečenica dočarati zašto ti je,konkretno on ojebina i srpski krvnik..ili bilo čiji krvnik?

zar nije spasio narod u teškim vremenima?

ustaša nije smio prić gore gdje su on i njegovi momci....zar nije to najveći mogući ideal u takvom zlu,veći od svih ideologija?

na manjači niko nije zaklan od strane ustaša niti odveden u jasenovac...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 15:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kao krvnike sam spomenuo one za koje si ti rekao "da nas neugrožavaju" kojekakve nosioce ulica po Sarajevu, a za Drenovića, Radića i ostale sam rekao da su obaline. I to i mislim. Pomenuti Drenović je imao potpisan sporazum sa NDH o zajedničkoj borbi protiv partizana i učestvovao je u ofanzivi na Kozaru. I nisu ustaše ni trebale klati po Manjači, Drenović i njegovi momci su to sasvim dobro radili i sami.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
je li zaista postoje neka usmena predanja,ili pisani dokumenti za to što tvrdiš?....da je uroš drenović na kozari bio rame uz rame sa švabama i ustašama,i ubijao naše ljude u partizanima i zbjegovima?

daj neki link,ja bar nisam od onih kojima je lakše utjerat metar u guzicu nego cent u glavu...momentalno ću korigovat stav ako je zaista to radio...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Postoje njemački i ustaški izvještaji o saradnji. Četnički puk Manjača je pred ofanzivu na Kozaru napao partizane koji su u blokadi držali ustaški garnizon u Sanskom Mostu i deblokirao ga omogućivši ustašama uporište za ofanzivu, a sam Drenović je učestvovao u pripremi ofanzive.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
Imate teme o partizanima i četnicima, pa tamo ćakulajte.

Ovo o ocjeni ustavnosti naziva ulica je klasični šupljak nekog ko ništa od obećanog biračima ne može ispuniti, pa pred ulazak u izbornu godinu prijeti ustavnim sudovima.
Što se ranije nije zalagao...
Ah da, treba se izboriti za ostanak na skupšinskoj plati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jedan od prvih koji je potpisao sporazum sa predstavnicima NDH o priznavanju ustrojstva te tvorevine bio je Uroš Drenović. On je to uradio 27. aprila 1942. u Mrkonjić Gradu (oni vele u Varcer Vakufu). S pravne tačke gledišta, ugovor je veoma stručno sastavljen, precizan i obavezujući. Naglašena je odredba kojom je regulisano da će četnici zajedno sa oružanim formacijama NDH “zaštićavati srpska sela’ od napada “komunista odnosno tzv. partizana”. Zanimljiva je Drenovićeva izjava, kojom iskazuje spremnost da će se, nakon što zajedno likvidiraju partizanske snage, sa svojim ljudstvom staviti na raspolaganje ustaško-domobranskoj komandi. Sadržaj ovoga ugovora po mnogo čemu odražava bit sadržaja ostalih ugovora koje su drugi četnički komandanti sklopili sa predstavnicima NDH na teritoriji Bosne.
http://www.princip.info/2017/04/22/cetn ... -saradnja/

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
meni je ovo nevjerovatno....zoka,kako onda tumačiš to da na manjači,od djeteta u kolijevci,do najstarijih đedova i baba,da se s koljena na koljeno prenosi legenda o velikom čovjeku urošu drenoviću?...bez koga,tako kažu,ni njih gore ne bi bilo...

bio sam na onom prenošenju moštiju prije 15-tak godina,kad su mu kosti prenešene sa mjesta gdje je ubijen,na ovo mjesto gdje sad stoje...pored crkve na Klisini,u Stričićima...vjeruj da takvu emociju odavno nisam osjetio....

da li vjerovat tim ustaškim dokumentima,ili onome što se gore prenosi s koljena na koljeno?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Nisu Partizani i Cetnici tema.

I sta vise nisu oni izum i proizvod Srpskog naroda u Bih i sire ili ideologije vec posledica 2sv rata tj. okupacije.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Ta logika ne interesuje mene drugi ja hocu da budem covjek ne ide na ovakvim temama Zoka, mada je to stav ok za sve teme!!

Slazem se sa Slagerom da covjek mora biti i ostati covjek iznad svega pa i idelogija.

Ubiti, proganjat i satirat covjeka iz "ideloski" razloga nije branjenje ideologije vec cisto ubistvo. Svaka ideologija, religija pada pred sirim pojmom: humanizam.
A dali su pojedini ljudi bili takvi i gore spomenuti to se moze diskutovati ali to nije tema i nema potrebe ovde na ovoj temi da polemisete.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Schlager je napisao:
da li vjerovat tim ustaškim dokumentima,ili onome što se gore prenosi s koljena na koljeno?


Evo u pravu si, Drenović je pravi heroj, ovо ostalo su sve ustaško-komunističko-balijske podvale. I kad za pedeset godina o Oriću budu prenosili sa koljena na koljeno kako je bio bošnjački heroj i zaštitnik ti vjeruj predanju, ne dokumentu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2017, 16:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne treba 50 godina...ja i 28 sept.2017 mislim da je naser orić za svoj muslimanski narod iz srebrenice heroj...da ga tako doživljavaju,i da će tako i ostat...bar za 97%...

uopšte ne zarezujem ove prosrpske ibrane mustafiće i slične...oni su za mene kao kusturice,galijaševići,vlajkiji,puhala,bursaći,šušnice i slični...

poslušaćemo braleta i prestat...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5341 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 268  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs