banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Nov 2010, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Iran spremio 150 miliona evra kredita za BiH


"Iran ima izuzetno dobre političke i kulturne odnose sa BiH, ali ekonomski odnosi bi mogli biti na mnogo većem nivou. Zato smo predložili Ministarstvu finansija i trezora BiH memorandum o razumevanju za korištenje ovog kredita i nadamo se da ćemo uskoro biti u prilici da potpišemo ovaj memorandum", rekao je Jusefi.


http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/214721/Iran-spremio-150-miliona-evra-kredita-za-BiH

Svačiji novac mi je draži osim američkog i njegovih sluga. Dobar kredit od bilo kog neprijatelja Amerike i zapadne Evrope za nas bi bila premija. Zar BiH ne može da namakne dovoljno para od tih država. Ja mislim da može, a devizni špric taman toliki da se okrenemo od Evroatlanskih integracija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 00:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Фики немој да си наиван.
Мислиш ли да ће РС добит марку од тих пара ако их уопште Ахмадинеџад да?
Направиће се нека нова џамија краља Фахда...

Новац је новац, још један кредит који ће неко морати да врати.
А и ти Иранци играју прљаво, овамо им Руси граде нуклеарне централе а они јачају исламизам у Европи.. тотално антиамерски.
Све ми се чини да би се могао десит онај сценарио са кобалтом што је Фриски описао. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja mislim da su braća azijski muslimani završili sa donacijama ovde američkim muslimanima. I da će ovo biti kredit koji će povući BiH.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 06:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
filozof sa vrbasa je napisao:
Ja mislim da su braća azijski muslimani završili sa donacijama ovde američkim muslimanima. I da će ovo biti kredit koji će povući BiH.



Mislim da pogresno mislis, tacno se zna u sta ce Iran ulagati, suncokret treba odrzavati da ne uvene !

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 12:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Važno je da se ukazala mogućnost izbora između dva zla.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Uzimanje kredita, bez obzira od koga, nikad nije vodila dobru, već samo još većoj bijedi, neimaštini i ekonomskoj (a često i političkoj ovisnosti).
Kredit je dobar samo onome ko ima kapacitet da ga vrati, da otkloni neki kratkotrajni problem, a ne da se uzda da bi time mogao da riješi neki dugoročni. BiH ne samo da nema kapacitet da vraća, nego je manje više sigurno da svaki novi kredit ide na isplatu nekog starog duga, ali pod još nepovoljnijim uslovima, ili se troši neplanski, nenamjenski i nerijetko "ispari" u nepoznato.
Mnogo bolja solucija je da se svi pozovu da ulažu u stara ili osnivaju nova postrojenja privrede, da to bude oslobođeno poreza i doprinosa prvih deset godina. Jedino tako bi se privreda mogla dići na noge, zaposliti nezaposleni i stabilizovati društvo. Južna Koreja je najbolji primjer kako se to radi.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Treba uzeti kredit od Irana, odjebeš ih i ne vraćaš kredit i ništa ti ne mogu, dok kad ga uzmeš od članice natoa moraš i vraćati 8)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 18:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
To, na žalost nije moguće, jer dug stalno raste. A ko zna, ako se Rusi, Ameri i Kinezi pošoraju između sebe, možda oni ostanu kao velesila.
Ili, ako se promijeni režim u Iranu, tražiće pare nazad jer dug ostaje dug.
Ili, ako ostane isti režim, ali se promijeni na gore, možda naprave veće sranje ovdje nego što bi koštalo da se dug vrati.
Bolje da im se pusti da naprave neku fabriku (ili više istih), pa da zaposle par hiljada ljudi.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 19:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
A kako ti misliš bez kredita dizati zemlju?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 19:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ne vjerujem da će dizati džamije iz jednog vrlo prostog razloga - oni su šiitski muslimani, a ovi naši su suniti. Oni se ne mogu smisliti ko katolici i pravoslavci, tako da bi to bilo kao da Papa Benedikt šalje pare za podizanje Đurđevih Stupova.
Inače poznajem par ljudi iz Irana koji su ovde došli zbog poslovnih veza i džamije ih ne interesuju samo produktivnost, e sad kako ćemo mi u BIH iskoristiti pare e to je druga priča...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2010, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
filozof sa vrbasa je napisao:
A kako ti misliš bez kredita dizati zemlju?


Ako ne isključivo, onda u najvećoj mjeri direktnim ulaganjima. Naravno da će biti onih koji žele isključivo dizati bogomolje, ali ni to nije problem, treba samo uvjetovati izgradnjom bolnice uz svaku novu crkvu ili džamiju. Ja ne vidim problem sa izgradnjom 100 novih crkava ili džamija, dok uz njih niče 100 novih bolnica, ali graditi samo crkve ili džamije, to su bačene pare.

Kao što već rekoh, Južna Koreja nije dizala kredite, već je potencirala strana ulaganja u domaću privredu, što se pokazalo genijalnim. Nije bitno ko je vlasnik, ako on ima dugoročan interes da vodi neku firmu ka prosperitetu, i svoj džep ka profitu.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...sve to treba nabiti nogom ravno medju hemoroide...po mogucnasti razvaliti koji...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...sve to treba nabiti nogom ravno medju hemoroide...po mogucnasti razvaliti koji...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nevjerovatno, opet ubili jednog i ranili dugog profesora nuklearne fizike u Iranu:

http://www.guardian.co.uk/world/2010/no ... omb-attack

Jos jedan dokaz beskrupuloznosti tajnih sluzbi, pitam se sta ce Mossad reci na optuzbe koje ce uslijediti od strane Irana.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Hristov je napisao:
Nevjerovatno, opet ubili jednog i ranili dugog profesora nuklearne fizike u Iranu:

http://www.guardian.co.uk/world/2010/no ... omb-attack

Jos jedan dokaz beskrupuloznosti tajnih sluzbi, pitam se sta ce Mossad reci na optuzbe koje ce uslijediti od strane Irana.

Neće ništa reći. Oni ćute i rade po svome, bez obzira šta svijet o njima mislio ili govorio.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Da se moderni Izrael obazirao na to šta misle o njima i šta žele njegovi neprijatelji ne bi proslavio ni prvu godišnjicu postojanja.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 15:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
eugene of savoy je napisao:
Da se moderni Izrael obazirao na to šta misle o njima i šta žele njegovi neprijatelji ne bi proslavio ni prvu godišnjicu postojanja.

još kad jevreji ne bi držali svijet u rukama pa bi i moglo tako.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 00:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Aerodrom u Teheranu.

http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 4&t=h&z=19

Obratite paznju, simbol na sredini zgrade. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2010, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Na koju stranu je okrenut? Prema Americi ili Izraelu?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Nov 2011, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Usporili nuklearni program sa stuxnet-om. Kupili vremena da se pripreme. Olako završili posao u Libiji i sada sve bliži...

Citiraj:
Перес: Свет се приближама војној опцији према Ирану

Председник Израела Шимон Перес изразио је синоћ уверење да би Израел и свет ускоро могли да предузму војну акцију против Ирана, али да никаква одлука још није донета.

У изјави за други канал израелске телевизије, Перес је рекао да „ обавештајне службе свих земља схватају да време истиче и упозоравају своје лидере”.

„У времену које је преостало, морамо апеловати на друге нације и свет да делује, рећи им да је време да се стане иза обећања које су нам дали, да испуне своју одговорност, без обзира да ли то значи озбиљне санкције или војну операцију”, казао је Перес.

„Не мислим да је икаква одлука донета, осим да се свет држи своје дужности да одговори и ми желимо да видимо шта ће они урадити”, рекао је Перес.

Он је дао такву изјаву након што су израелски медији објавили да изралески премијер Бењамин Нетанијаху покушава да убеди већину министара у својој влади да се изјасне за удар на Иран. Након тога објављена је анкета која показује да би израелска влада имала велику подршку за такву акцију, јер је четири од десет Израелаца подржава, имајући у виду последице по Израел.

Израелски министар одбране Ехуд Барак такође се осврнуо на иранску претњу, поновивши оно што је раније говорио: „Не мож емо одустати ни од једне опције, али тренутно није хитно. Наша позиција се није променила и неће се променити, верујемо да Иран мора бити спречен да развије нуклеарно оружје”.

Израелски медији пренели су данас изјаву једног амери ког војног званичника да су САД забринуте да их Израел неће упозорити пре предузимања војне акције на иранска нуклеарна постројења. Анонимни званичник рекао је Си-Ен-Ену (ЦНН) да су САД „ апсолутно” забринуте да Израел припрема напад и да забринутост расте. САД са повећаним опрезом прате оно што се догађа у Ирану и Израелу у последњих неколико недеља, навео је исти извор. То је потврдио још један војни званичник који је такође говорио за ЦНН. Он је нагласио да су САД забринуте због опасности који би удар на Иран могао да представља за америчке војнике у Ираку и Персијском заливу. Рекао је и да САД немају намеру да следе војну акцију против Ирана.

Вести о могућем удару на Иран гомилају се уочи објављивања извештаја Међународне агенције за атомску енергију следеће недеље од које се очекује да ће обелоданити да је Иран направио компјутерски модел нуклеарне бојеве главе и раније необјављене детаље тајног рада Техерана на нуклеарном оружју, рекле су дипломате АП - у петак.


Kakve veze to ima sa nama? Pa ako se vidi domet iranskih raketa, i najkraći put od Irana prema gradovima u Zap. Evropi. Ili bazi Aviano. I još ako se zna da je štit postavljen u Rumuniji, nije isključeno da oštećene rakete padnu i u naše dvorište...

Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs