banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 18:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Dec 2011, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Mogu, ali im treba viza (i tokom boravka su pod nadzorom, i jedni i drugi).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2011, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Iran, talibanski pokret i Al Kaida odgovorni su za napade na Ameriku 11. septembra 2001. godine, presudio federalni sudija u Njujorku Džordž Danijels. Porodice žrtava traže odštetu od 100 milijardi dolara.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... eriku.html

Većina atentatora i većina tokova novca u vezi 11. septembra vode prema Saudijskoj Arabiji. Njih niko u presudi ne spominje...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2011, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sve u cilju medijske kampanje protiv Irana i dobijanja podrške javnosti za rat protiv te zemlje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2011, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Da se još malo vratim na Saudijsku Arabiju.

Citiraj:
Po udžbenicima uče decu kako se po šerijatskom pravu seku noge i ruke!
Udžbenici koji su u upotrebi u školama u Saudijskoj Arabiji uče decu kako se uhvaćenim lopovima, prema šerijatskom pravu, odsecaju noge i ruke, a lekcije su propraćene i odgovarajućim ilustracijama

.Iz ovih šokantnih udžbenika, koje je platila i štampala vlada Saudijske Arabije, tamošnji tinejdžeri takođe uče i da Jevreje treba istrebiti, kao i da homoseksualci treba da budu “pogubljeni”.

Na ovakve sadržaje pažnju je skrenuo Institut za pitanja Persijskog zaliva u Vašingtonu, upozoravajući Zapad na opasnost od upotrebe džihadističkog jezika i stavova u ovakvim udžbenicima, uprkos obećanjima Saudijske Arabije da će udžbenici u kraljevini od takvih sadržaja biti pročišćeni.

“Terorizam počinje upravo tu, u obrazovnom sistemu”, tvrdi Ali Al-Ahmed, direktor Insitituta za pitanja Persijskog zaliva u razgovoru za Foks Njuz.

U Udžbenicima štampanim za školsku 2010-2011. godinu i namenjenim saudijskim učenicima 9. i 10. razreda stoji, recimo, i da “Čas (strašnog suda) neće nastupiti dok se muslimani ne budu borili s Jevrejima i pobili ih. Iza mene je Jevrejin, dođi i ubij ga.“

U istim udžbenicima može da se pročita i da su žene slabe i nedogovorne, ili pak da homoseksualci treba da budu pobijeni jer ”predstavljaju opasnost po društvo.”

“Ako šest miliona dece u tom važnom periodu svog života uči ovakve stvari, nije ni čudo što iz Saudijske Arabije potiče toliko bombaša samoubica”, zaključuje Al-Ahmed.


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/297677/Po ... oge-i-ruke

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2012, 02:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
POSADA s američkog nosača zrakoplova čija prisutnost u Perzijskom zaljevu je posljednjih par tjedana uzrokovala veliko nezadovoljstvo iranskih vojnih dužnisnika, spasila je 13 Iranaca s otetog ribarskog broda, piše CNN.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/neoc ... 92394.aspx

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
U Teheranu ubijen nuklearni fizičar

Ček da razmislim ko ga je ubio... :roll:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2012, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Najbolje znaju oni koji su prije 25 godina srušili iranski civilni avion i ubili preko 200 civila...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 01:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
I sad, za koga vi navijate 8) Izrael ili Iran... Islamsku ili Jevrejsku republiku? 8) :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 01:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
za Iran...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 01:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Zasto bi navijali za republiku koja je isrijebila sve sto je bilo Hriscansko posle islamske revolucije sezdesetih?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 01:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
skeva je napisao:
I sad, za koga vi navijate 8) Izrael ili Iran... Islamsku ili Jevrejsku republiku? 8) :lol:


Ja navijam za mir.

I ne mogu da zamislim kako mladost gine bilo gdje.. again and again...

Pogledajte ove lijepe, mlade IDF-ovke:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ya6RE_bCESc[/youtube]

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 02:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
osamstotinazena to je lijepo razmisljanje :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 11:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Slika

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2012, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
osamstotinazena je napisao:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ya6RE_bCESc[/youtube]


They are as hot as a nuclear explosion.

Slika

:confused4: :D


Valjda neće biti rata. Ipak je Iran daleko islamističkiji nego Sadamov Irak i ko zna kakve bi posljedice bile.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jan 2012, 14:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
osamstotinazena je napisao:
Pogledajte ove lijepe, mlade IDF-ovke:


Ja se slazem s tobom, ali znas kako kazu o ukusima...

Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 22:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Citiraj:
Prve nedelje Nove, 2012-e godine prošle su u znaku zaoštravanja vojno-političke krize oko Irana. Ka obalama te zemlje približava se sve više ratnih brodova SAD i NATO. Potsetimo se, negde ispred nove godine SAD i njihovi evropski saveznici razmatrali su da uvedu embargo na kupovinu iranske nafte, na šta je predsednik Irana, Mahmut Ahmadinežad, zapretio zatvaranjem Ormuskog moreuza, kroz koji prolazi ka Evropi i SAD više od 40% bliskoistočne nafte. Neposredno pred Novu godinu SAD formiraju u vodama blizu Irana udarnu grupu nosača aviona predvodjenu nosačem aviona „Džon Stenins“. Početkom januara u Arabijsko more koje zapljuskuje jugozapadne obale Irana uplovila je još jedna udarna grupa nosača aviona pomorskih snaga SAD koju predvodi nosač aviona na atomski pogon „Karl Vinson“. Desetog januara ka istom odredištu krenuo je i nosač aviona „Abraham Linkoln“ sa svojom pratnjom.

Pored ovoga SAD su u rejon Persijskog zaliva prebacile amfibijsko-desantnu grupu brodova i bataljon morske pešadije. U sastav ove grupe ušli su najnoviji univerzalni desantni brodovi-nosači helikoptera amfibijsko-transportni i amfibijsko-desantni brodovi, bataljon morske pešadije, grupa za specijalne operacije, ojačana eskadrila helikoptera i pozadinski bataljon.

Neka od ovih sredstava kao što je univerzalni desantni brod tipa Wasp predstavljaju nešto najbolje u svojoj klasi u svetskim razmerama, a koriste se za prevoženje i iskrcavanje snaga morske pešadije na nerazrudjene morske obale. Na njihovim palubama mogu bazirati avioni i helikopteri. Brodovi su dodatno ojačani raketnim sistemima kratkog dometa, artiljerijskim sistmima i vodjenim raketama. Stalnu posadu čini oko 1100 ljudi, a mogu primiti dodatnih 1900 pripadnika morske pešadije.

No ni to nije sve. U Persijski zaliv uputio se i britanski ratni brod „Dering“ čija je glavna namena zaštita flotnih brodova od napada iz vazduha. Savremeni radarski sistemi kojima je opremljen kao i raketni sistemi omogućavaju otkrivanje i uništavanje neprijateljskih raketa i borbenih aviona sa efikasnošću koja je i do pet puta veća od efikasnosti istih takvih brodova drugih zemalja. U tom rejonu sada se nalazi devet engleskih ratnih brodova uključujući i minolovce, desntno patrolne čamce i transportne brodove.

Novouspostavljeni TV kanal na arapskom jeziku „Al Arabija“ izveštava ovih dana o početku prebaziranja na teritoriju Izraela znatnih snaga američke kopnene vojske. Po podacima sa izraelskog sajta debka.com, koji je specijalizovan za političke analize iz oblasti odbrane na teritoriju Izraela već je stiglo oko 9 000 američkih vojnika. U Izraelu se pored toga formiraju i

Komandno štabni punktovi SAD i NATO koji bi objedinjavali i obezbedjivali komandovanje borbenim dejstvima na širem prostoru Bliskog Istoka.

Kada se sve ovo sagleda intervencija zapadnih koalicionih snaga predvodjena SAD na Iran izgleda neizbežna.


Embargo na izvoz nafte iz Irana praktično pretstavlja ekonomsku katastrofu za tu zemlju. Početkom primene takvih sankcija Iranu ne preostaje ništa drugo nego da koristeći vojnu silu pokuša da obezbedi izvoz svoje nafte, a svaki takav pokušaj predstavljaće početak rata. Upravo zbog toga SAD i grupišu svoje pomorske snage i snage svojih saveznika na ovom prostoru i time pokušavaju da ostvare blagovremenu apsolutnu prevlast u borbenim sredstvima.

Datum eventualnog početka vojnog sukoba već se može nazreti: mnogi eksperti smatraju da je to 30. januar, kada na svom redovnom zasedanju Evropska komisija namerava da zvanično objavi uvodjenje embarga na uvoz iranske nafte. To će biti „crni metak“ za Iran. Njegovi dalji potezi su predvidivi: zatvaranje Ormuskog moreuza. Nije teško predvideti odgovor SAD na takav potez Irana posle čega je moguće sve.

U svakom slučaju treba uzeti u obzir i izjavu kineskog predsednika koji je već najavio da će Kina, ako SAD ili bilo koja druga zemlja napadne Iran, i neposredno ući u rat na strani Irana. Nedavno je publikovan tekst pripremljen u Kineskoj akademiji za savremene medjunarodne odnose u kome se kaže: „Iranska nafta pretstavlja značajnu stavku u kineskom uvozu. Iran zauzima treće mesto na listi zemalja iz kojih Kina uvozi. Kina svakodnevno kupuje oko 20% nafte koja se proizvede u Iranu. SAD su navikli da svoju volju nameću ostatku čovečanstva te moraju naučiti lekciju da se svet svakodnevno menja“.

Vladimir Putin i Dmitriji Medevedev nedvosmisleno su se saglasili sa kineskim stavovima.

Mnogi eksperti upozoravaju SAD da rat sa Iranom može postati koban za njih same. Evo nekih od mišljenja.

Ruski general-lajtnant Evgeniji Bužinski kaže: krajem januara Evropska zajednica se sprema da uvede embargo na uvoz iranske nafte. Sa druge strane SAD-eu je izgleda potreban jedan novi „mali rat“. Ali neće biti malog rata.To će biti ozbiljan ratni sukob u kome će se naći mnogo učesnika.Tu su i Iran i Izrael i sve zemlje Persijskog zaliva. A, NATO tu povlači jednostrane poteze. Konačno mali pobedonosni rat neće smetati nikome. Ni Obami u tom smislu. Ali, bojim se da tamo neće odigrati mali pobedonosni rat. Činjenica je da Iran nije Irak. To su zemlje različite po svom potencijalu. Prevući u Iranu nekoga od vojnih struktura na svoju stranu, kao što je uspelo amerikancima u Iraku sa gardom Sadama Huseina, ovde neće biti lako izvodljivo u najmanju ruku biće problematično. Zato bi to bio dugotrajni, pravi, iscrpljujući rat.

Američki politikolog Zbignjev Bžežinski, bivši savetnik predsednika za nacionalnu bezbednost, izjavio je da posledice eventualnog rata sa Iranom mogu biti katastrofalne za SAD. Sa takvim upozorenjem, kako navodi Agencija Frans Pres nastupio je Bžežinski na zasedanju Severoatlantskog saveza. Po rečima Bžežinskog, posledice rata sa Iranom biće katastrofalne i za ceo svet.

Još je kategoričniji politikolog Solomon Lebanoidze: „Kako sprečiti da rat protiv Iraka ne preraste u Treći svetski rat? Ovde niko od zemalja iz okruženja neće ostati po strani. Iran nije Libija i nije Irak. Pri tome antiranskim snagama nije pošlo za rukom da u okolnim zemljama obezbede „pojas neutralnosti“ što znači da će mnoge zemlje direktno ili indirektno podržati Teheran. Medju prvima Kina. Šta će učiniti Moskava? Kako piše „Nezavisimaja gazeta“ ruske vojne snage koje gravitiraju tom regionu, već su mobilisane i pripremaju se za mogući rat. Južni Kavkaz neposredno se graniči sa Iranom. Ruske granice su takodje veoma blizu. Tako da je rusko ostajanje po strani teško izvodljivo“.

Da li je potencijalni rat SAD i NATO protiv Irana uvod i početak Trećeg svetskog rata? I uvod u najavljeni smak sveta?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 23:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
daj Boze da do toga ne dodje...bila bi to prava klanica....a toliko je zamrsena situacija,da covjek ne bi znao ni koga da podrzi tu!...pravda je na strani iranaca,ali ko bi ostao ziv od ovih nasih zemljaka muslimanske vjeroispovjesti,kad bi npr iran sa saveznicima sjebao usa, gb i izrael,pa da onda iran postane neki faktor?...porasli bi im apetiti do neslucenih razmjera....

iskreno se nadam da do toga nece doci....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
и ја сам размишљао о том сценарију.. дефитинивно скроз замршено а ми као и увијек не знамо на чију би страну.
имамо Додика који подржава Израел и опасно шурује са Јеврејима а опет имамо Иран који није признао Косово (као ни Израел) а муслиманска је земља. такође, имамо велике партнере, браћу Русе и другове Кинезе који подржавају Иран против Америке. оно што је сигурно је да би локални Техеран дефинитивно био раздражен неком побједом оног тамо Техерана. да ли је ово ситуација када ћемо морати навијати за Американце?!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 00:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
U nekom slučaju da se desi poraz SAD, Izraela, ... ne sumnjam da bi to prošlo uz tešku katastrofu za Iran.
Trenutni glavni američki izvozni proizvod je ... avioni - ne, vojna industrija - ne, ... gorivo - da. Nije slučajno ušao Fiat u SAD, da prenese tehnologiju automobila koji manje troše, nije više ni jeftino gorivo i slično, ostali veliki prerađivački kapaciteti naftne industrije i stvorio se veliki višak goriva vrijednosti 88 milijardi dolara za izvoz, godišnje. Eto njima i koristi od povećanja tenzija i cijene goriva. Pored dodatnog razloga arapskim saveznicima da kupuju oružje.

Vjerujem da će doći do ograničenog sukoba koji će Izrael uz saveznike iskoristiti da malo poravna nuklearna postrojenja, ili da zapečati ona podzemna. Nakon toga bi išla blokada izvoza nafte Irana i one zone zabrane letenja... uz redovno potvrđivanje meta. I eto recepta za urušavanje sistema. Već viđeno. Što veće ciljeve sebi SAD postavi veća je šansa za poraz. Ne mogu Avganistan držati pod kontrolom, a tek da pokušaju Iran.

Eventualni kolaps globalne dominacije SAD-a, ako bi se povukli i posvetili sebi nakon nekog značajnijeg poraza... tek to bi dovelo do lomova i naplaćivanja starih računa.

Kako god okreneš ne miriše na dobro, samo da nas mimoiđu ovaj put...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 00:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
jbr. napiso sam poduži tekst i propao mi.

ukratko. rat će se desiti i to prije nego što putin formalno bude izabran za predsjednika. postoje dva scenarija - iran zbrisan sa lica zemlja ili izrael zbrisan sa lica zemlje, to će suštinski promjeniti usa politiku jer ona i postoji od kada je ovi kontrolišu. sa ahmadinedžadom nema kompromisa jer njega pare ne zanimaju i on ne vodi tu vrstu rata . amerikanci još to nisu skontali.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs