banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Mar 2012, 16:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
A oni se bore protiv? U Hezbollahu su mahom suniti.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Mar 2012, 14:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SXS3vW47mOE[/youtube]

Погледајте и датум видеа.
Ирак - оборен Садам
Сирија - револуција у току
Либан - рат 2006
Либија - оборен Гадафи
Судан - подијељен на два дијела
Сомалија - држава у расулу, нема владу, валуту, министарства
Иран - ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 21:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
http://www.index.hr/vijesti/clanak/izra ... 04372.aspx


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2012, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Pogledajte samo komentare ispod teksta.Oduvjek su ti hrvati voljeli jevreje. :roll:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 22:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

U sljedećem životu bih volio biti Iranac.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2012, 15:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
http://www.nytimes.com/2012/08/09/world ... ml?_r=1&hp

Citiraj:
The United States and its Arab allies are knitting together a regional missile defense system across the Persian Gulf to protect cities, oil refineries, pipelines and military bases from an Iranian attack, according to government officials and public documents.


:lol: :lol: :lol: :lol:

Čuj da zaštite protiv napada, prije će biti da zaštite svoje baze protiv PROTIVnapada, ovo je samo potvrda da USA planira najozbiljnije napad na Iran.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2012, 01:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Israeli 'document' on Iran attack leaked

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2013, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Poslije filma Argo, postao sam pristalica iranske revolucije. Iranci su vratili i naplatili samo ono što je bilo njihovo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2013, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Filozofe, ti ponekad dajes izjave k'o da imas 13 godina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2013, 22:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Argo je snimljen po istinitoj priči.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2013, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Jesi li gledao Ramba?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2013, 15:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2013, 02:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Aha, eno velika iranska nacija poslala majmuna u svemir, koji je kao Juri Gagarin obletio Zemlju, tako se to radi, dok su svi zaokupljeni sa Sjevernom Korejom, Iran razvija svoj svemirski program.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2013, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Kog? Je l' Ahmedinedzada il' onog ajatolaha?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 17:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Izrael napao Siriju, Iran upozorava!

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 17:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Samo da nas izbegnu sa ratom i ja zadovoljan... Red je da se makljaju na nekom drugom kraju sveta, ne mora uvek na balkanu da se krlja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2013, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Koliko je ozbiljna ta vijest?

Opet CNN svaki dan. :(

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2013, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tajni dokument obaveštajne službe BiH: Iz Bosne prisluškivali cijelu Evropu
Objavljeno u: Republika Srpska, Vijesti
15.08.2013 u 9:17
Iranska obaveštajna služba odabrala je Bosnu kao centar svih svojih aktivnosti kako za prostor Balkana, tako i za veći deo Evrope. U sklopu toga se nalazi i jedan od najmodernijih prislušnih centara u ovom delu sveta.
prisluskivanje



Iranci su svoje obaveštajne pozicije gradili uglavnom tokom ratnog perioda, a prema tajnom izveštaju OSA, oni su te kontakte zadržali i na njima bazirali sve svoje kasnije aktivnosti.
“Raspolažemo podacima da je jedan broj državljana BiH prvi put stupio u kontakt sa obaveštajnim strukturama Irana 1994. godine kada su završili vojnu obuku u kampu Moštre kod Visokog, a kojem su rukovodili iranski instruktori. Naime, kao pripadnik jedinice El mudžahedin, na preporuku Begović Saliha iz Travnika pojedinci su upućeni na obuku u ovaj kamp. Kampom je rukovodio izvesni Mahmud, državljanin Irana, po činu pukovnik, pripadnik IRGC-a, koji je ubijen 1995. zajedno sa još nekim državljanima Irana, navodno od strane pripadnika VRS, u zasedi kod sela Čekrćići, opštinama Visoko”, objašnjava se u poverljivom dokumentu OSA i nastavlja da je finansijsku i logističku podršku za ovaj kamp osiguravao izvesni Šej Džafer koji je ujedeno i glavni finansijer aktivnosti iranskih obaveštajnih službi u BiH.

“Obuka polaznika je imala vojni karakter, gde su uvežbavane vojne veštine. Pored toga što je bio rukovodilac kampa, Mahmud je bio i instruktor. Nakon završetka obuke u kampu Moštre nastavljeno je održavanje kontakata sa polaznicima kampa, sa kojima se pored Mahmuda viđao povremeno i Šejh Džafer, kao i neki drugi iranski državljani koji su u to vreme boravili u BiH”, stoji u izveštaju OSA.

Većina polaznika ovog kampa se na kraju doškolovala u Iranu, gde je svaki od njih, zavisno od procena, provodio po šest i po meseci navodno “upoznavajući se sa kulturnim i drugim prilikama u ovoj zemlji”. Međutim, istina je nešto drugačija.

“Prilikom boravka u Iranu, odabrani BiH državljani prolaze obuku u 13 gradova (rukovanje naoružanjima, skokovi i vožnja paraglajdera, skokovi padobranom iz aviona sa 5.400 metara visine i slične vrste obuke )”, tvrde obaveštajci OSA.

OSA je otkrila i “partnerske” odnose između obaveštajnih službi Irana i Hrvatske.
“Za obaveštajne strukture Republike Hrvatske i njihove odnose sa iranskim obaveštajnim strukturama se može reći da su ove dve službe u nekoj vrsti partnerskih odnosa i njihova saradnja datira još iz vremena rata u BiH, a nakon rata se produbljivala. Naročito je jaka bila saradnja SIS-a sa iranskim obaveštajnom službama, kada su podsredstvom SIS-a oslobođeni zarobljeni iranski državljani kako u BiH, tako i u RH. Za ovakve usluge iranske obaveštajne službe su SIS-u pružale novčane protuusluge”, navodi se u analizi akcije Platon.

OSA posebno upozorava na jak upliv islamskih radikalnih islamista, a tu ističe Šejh Jusufa koga opisuju kao harizmatičnog i ujedno jednog od najautoritativnijih verskih vođa grupe Muhafizina.
“Šejh Jusuf je vlasnik i finansijer verskih škola – medresa u Nemačkoj, a finansirao je i izgradnju tekije u posleratnom periodu u Travniku. Pripadnik je nakšibendijskog derviškog reda i navodno po toj osnovi je u tri-četiri navrata boravio u BiH”, piše u poverljivom dokumentu OSA u kome Muhafizine opisuju kao jedne od najradikalnijih i najekstremnijih grupacija u svetu.

“Okupljaju isključivo šiite i njima naklonjene osobe koje za sebe tvrde da su najčistiji i najbolji propovednici islama i da imaju zadatak kao takvi da zavladaju celim svetom, te da su im u tom cilju dozvoljena sva moguća sredstva, a da im je za sve učinjeno na tom putu unapred oprošteno.”


http://bigportal.ba/tajni-dokument-obav ... lu-evropu/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2016, 03:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Saudijska Arabija i Iran godinama vode bitku za politički, verski i ekonomski uticaj na Bliskom istoku, ali najnoviji diplomatski sukob dve velike sile ovoga puta preti da se prelije na čitav region. To bi, kako ocenjuju analitičari, moglo da ima geopolitičke implikacije koje nadilaze Persijski zaliv.

Rijad i Teheran, dva ljuta rivala za dominaciju na Bliskom istoku, već vode međusobni rat preko posrednika u Siriji i Jemenu gde podržavaju suprotstavljene strane, ali su sve dosad izbegavali direktni konflikt, piše Gardijan.


I pošto se godinama igraju vatrom, najnoviji konflikt za dobre poznavaoce prilika nije iznenađenje i malo je verovatno da će dovesti do direktnog sukoba, ali eskalacija tenzija u ovom ionako nemirnom regionu neće doneti ništa dobro, navodi britanski list.

Sve više sunitskih arapskih država već je prekinulo diplomatske odnose sa Teheranom.

Ono što je već sada izvesno, najnovija kriza slabi izglede za diplomatsko rešenje u Siriji i Jemenu i to baš u trenutku kada se čini da bi pregovori mogli vrlo brzo da donesu rezultate.

Na prvi pogled u pitanju su u verske tenzije između Rijada i Teherana, ali u suštini reč je o višedecenijskom rivalstvu zbog želje za dominacijom, navodi nemački ARD.

Dok Saudijska Arabija sebe vidi kao lidera svih sunita, zaštitnika svetih mesta Meke i Medine, Iran sebe doživljava kao vodeću silu šiitskih naroda u regionu.

Saudijsko pogubljenje istaknutog šiitskog sveštenika Nimr el Nimra, i juriš na saudijsku ambasadu u Teheranu kao odgovor na to, svakako su pogoršali ionako već zatrovane odnose.


Uprkos svim razlikama, između Saudijskog kraljevstva i Islamske Republike mogu se izvesti i neke paralele. Obe zemlje su pod uticajem snažnog osećaja islamske misije, koja ih ohrabruje u njihovim ambicijama.

Obe brzo posežu za nasiljem, kako u inostranstvu, tako i kod kuće, naročito ako se ima u vidu veliki broj pogubljenja.

Sve veća međunarodna izolacija Rijada s jedne strane i rastući regionalni uticaj Teherana koji je stvorio snažnu stratešku osovinu sa šiitskom vladom u Iraku, sirijskim i ruskim predsednikom, Bašarom el Asadom i Vladimirom Putinom, pojačali su uzajamno neprijateljstvo.

Međutim, ravnotežu moći u regionu pored angažovanja Rusije u Siriji, uzdrmao je nedavno postignut atomski sporazum sa Iranom, podseća Biznis insajder.

A očekivano ukidanje sankcija Iranu će doneti ne samo političku već i ekonomsku moć, što bi mogao da bude još jedan uzrok sukoba.

Teheran je već najavio da će udvostručiti izvoz nafte, što Saudijska Arabija, lider među izvoznicima nafte, shvata kao direktno ugrožavanje svojih interesa.


Ne tvrdim da sa Irancima se moramo bratimiti, ali ako će rješiti pitanje Vehabija onda trebaju imati našu podršku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Nov 2016, 16:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Bivši predsednik Irana čuva ovce (foto)
29.11.2016 12:02
Dok je bio predsednik, na posao je išao autobusom, a njegova žena radila kao čistačica u medresi.

Foto: twitter.com Foto: twitter.com
Tokom njegovog predsedničkog mandata:

1. Američka televizija „Fox News“ pitala je iranskog predsednika Mahmuda Ahmadinežada: „Kada ujutro pogledate u ogledalo, šta kažete sebi?“ On je odgovorio: „U ogledalu vidim čoveka i kažem mu: „Zapamti, ti nisi ništa više do običan sluga.“
2. Kada je prvi put ušao u predsednički kabinet, Ahmadinežad je začudio mnoge time što je skupe iranske (persijske) tepihe dao kao prilog jednoj od teheranskih džamija, zamenivši ih običnim, jeftinim tepisima.


3. Kada je postao predsednik, podneo je izveštaj o svojoj imovini: automobil pežo 504 ’77. godište i mala stara kuća u jednom od najsiromašnijih delova Teherana, nasleđen od oca pre 40 godina.
4. Jedna od stvari koje su zapanjile administrativno osoblje bila je torba sa kojom je predsednik dolazio svaki dan. U njoj se nalazio njegov doručak, koji mu je pripremala žena: nekoliko sendviča ili hleb sa maslinovim uljem i sir.
5. Često pomaže čistačima ulica u delovima grada gde živi i radi.
6. Kada odseda u hotelu, traži da njegova soba ne bude sa velikim krevetom, zato što ne voli da spava na krevetu, nego na podu, na dušeku ispod ćebeta.
7. Tokom njegovog mandata, svaki novi ministar je morao da potpiše dokument sa više tačaka, između ostalog da će ostati siromašan i da će njegovi računi i računi njegovih rođaka biti proveravani.
8. On čak ne prima ni predsedničku platu, što objašnjava time da čitavo bogatstvo treba da pripada naciji, a on ga štiti.
9. Živi od plate univerzitetskog profesora u iznosu od 250 dolara mesečno.

(asekose.am)


kad se na ovo doda da su turci i izraelci jako dobro saradjivali i kad su se kao svadjali oko palestine, a saudijska arabija kozojebi, iran je tamo jedini pozitivan lik

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 275 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs