banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Okt 2010, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Свједоци смо како се глас Русије у задње вријеме све гласније и гласније чује на свјетској политичкој сцени.
Примјера је милион, али ево, објавићу један текст који је по мени онако занимљив.

Саркози се окреће Русији?

Нормално функционисање глобалне економије у будућности неће бити могуће без новог светског поретка. А у том поретку Русија ће имати једну од кључних улога, сматра председник Француске Никола Саркози. Шеф француске државе је конкретан: по њему, сутрашњица Европе захтева тесну сарадњу ЕУ и Русије, како на пословном плану, тако и у изградњи новог, заједничког безбедносног система. И све поменуто – без учешћа НАТО-а.

Тиме се Саркози сасвим приближио иницијативи руског председника Дмитрија Медведева који је 5. јуна 2008. у Берлину позвао на стварање новог система безбедности на Старом континенту. Такође без НАТО-а, али и без Организације за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС), који су, од времена распада Варшавског пакта, и током етничких ратова на просторима бивше источне Европе, показали непримерену јаловост.

Подсетимо, обраћајући се 2008. скупу немачких бизнисмена и политичара, Медведев је позвао Европљане да почну са радом на свеевропском систему безбедности. „Све европске државе су позване да учествују у овом процесу, свака у складу са својим националним интересима и могућностима, а свака идеја о алијансама и сличним групацијама требало би да остане изван ових оквира”, нагласио је руски председник.

Европа није само ЕУ

Не треба ни помињати да је нова Саркозијева иницијатива изазвала праву пометњу у Вашингтону јер је, како пише лондонски „Тајмс”, схваћена као – директан удар на лидерску позицију САД у западном свету, па и шире. „Од када је питање европске безбедности нешто што не би требало да се тиче САД, него је ствар коју би требало саме да решавају ЕУ и Русија”, упитао се неименовани извор из америчке администрације.

Али француски председник на уму има неколико важних чињеница.

Прво, Европа се не састоји само од чланица ЕУ. Напротив, две највеће државе на континенту – Русија и Украјина – још увек су, углавном, ван стратешких европских токова. А управо оне су потенцијално најзначајнији партнери ЕУ. И у економском, и у безбедносном смислу.

Друго, борба против међународног тероризма, трговине дрогом, људима, организованог криминала уопште, захтева учешће свих, и то не само декларативно, него и у конкретном смислу, кроз употребу структура силе. НАТО као највећа глобална војна организација није показао способност да тај посао изнесе сам, на сопственим плећима, ни у Ираку, ни у Авганистану…

Једнако тако, алијанса до сада није пронашла решење ни за један отворен проблем у земљама бившег Совјетског Савеза, од Киргизије, па преко Придњестровља и Нагорно Карабаха, до Јужне Осетије и Абхазије. Став Русије да је у овим случајевима реч о њеним стратешким интересима, очигледно, значајно нађачава моћ НАТО-а у жељеном ширењу ка истоку континента.

И на крају, став је Саркозија, Русија је одавно престала да буде противник западној војној алијанси; између две стране се на многим нивоима одвија свакодневна сарадња… Па зашто онда та иста Русија, као први сусед, не би, уместо много удаљенијег прекоатлантског партнера, партиципирала у општем систему европске безбедности?

Велике идеје, скромни резултати

Француски председник није случајно одабрао тренутак да изнесе свој предлог уређења европске безбедности. Наиме, већ 18–19. овог месеца он ће се у Довилу срести са Дмитријем Медведевом и немачком канцеларком Ангелом Меркел. Вишегодишње стратешко партнерство Русије и Немачке у очима Саркозија, очигледно, функционише на начин који би био прихватљив и за земљу коју он води, па и за остале чланице ЕУ.

Не много после Довила, у новембру, Француска преузима председавање Групи 20. Саркози планира да овај форум, који се до сада углавном бавио кризама, претвори у тело које би се концентрисало на дугорочну сарадњу међу економски најмоћнијим државама света.

Оно што критичари француског председника воле да помену јесте да је дотични спреман да у јавност изађе са великим идејама, али да мало шта од тога бива и остварено. Као пример наводе предлог о оснивању такозване Медитеранске уније, која је требало да окупи државе чије обале излазе на Средоземно море. За сада је све с тим у вези на нивоу пуких жеља.

Било би, свакако, преурањено рећи да је дошло време да Европа, уместо ка Вашингтону, поглед усмери на Москву. Ипак, идеја о јачању сарадње ЕУ са Русијом има јасну подршку главних играча у ЕУ, пре свега Немачке, па и Италије. Уосталом, сарадња Москве са Паризом, Берлином и Римом вуче корене још из времена када је на челу Русије био садашњи премијер Владимир Путин. Те везе нису прекинуте, само су у игри неки нови људи.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2010, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Русија је пример како један човек, прави лидер, диже државу из мртвих. Ко зна каква је била Русија 1998 или 1999 и када упореди са овим данас, све му је јасно.
Не само да су ojaчали политички и економски, већ је актуелна ситуација таква да дебело тресу ЕУ спољном политиком, односно да је РФ из дефанзиве у односима са ЕУ прешла у офанзиву па сада више имамо асиметричне односе у правцу ЕУ тј. Русија је у офанзиви а ЕУ у дефанзиви без јасне тактике и заједништва.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Poslednji put menjao Silvio Dante dana 12 Okt 2010, 14:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 06:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Kako se samo razmašete repovima na pomen Rusije. Pobratime, oni su nas jebali kasd su stigli i nevidim razlog tolikog idealizovanja Rusije na ovom forumu. Djelimično vas mogu razumjeti pojedine odnosno popende koje se školuju tamo ali mi ostatak srpskog naroda nikad nismo imali dobrote niti će mo je imati od Rusije. Ti hvalospjevi o Rusiji i njihovom napredku su mi poput uspjele turističke sezone u Hrvatskoj.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 14:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Таман кад помислим да ме више не можеш изненадити...

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kad su nas god rusi gurali i pomagali Srbi su najebali ko nikad do tad,a jebeni Rusi su "hajrovali"!!!
Daleko im bila kuća.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
eugene of savoy je napisao:
Kad su nas god rusi gurali i pomagali Srbi su najebali ko nikad do tad,a jebeni Rusi su "hajrovali"!!!
Daleko im bila kuća.


Čini mi se da smo više nastradali kad nam nisu pomagali. Bolje je imati bilo kakvog saveznika, nego biti sam. Svijetom vladaju interesi i velike sile, mi bi trebalo da tražimo podršku onih koji su nam bar malo naklonjeni, EU i Amerika sigurno nisu.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
LemiGO je napisao:
eugene of savoy je napisao:
Kad su nas god rusi gurali i pomagali Srbi su najebali ko nikad do tad,a jebeni Rusi su "hajrovali"!!!
Daleko im bila kuća.


Čini mi se da smo više nastradali kad nam nisu pomagali. Bolje je imati bilo kakvog saveznika, nego biti sam. Svijetom vladaju interesi i velike sile, mi bi trebalo da tražimo podršku onih koji su nam bar malo naklonjeni, EU i Amerika sigurno nisu.

Kad nam je "majčica" Rusija pomagala? Osim u školovanju popenda da nauče kako iz naroda izvući dobru lovu za džipove, kurve i dobru koku? Ja rođo znam i takve. Kada je Rusija od Karađorđa pa naovamo pomogla Srbiju?

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Након Октобарске револуције, када су протјерани они који су били непотребни новој власти и од којих је већина дошла у Србију и тако подигла науку и културу у Срба на већи ниво.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
skypostman je napisao:
Након Октобарске револуције, када су протјерани они који су били непотребни новој власти и од којих је већина дошла у Србију и тако подигла науку и културу у Срба на већи ниво.

Pa da Rusija nam je pomogla tako što je protjerala svoje najbolje sinove pa su se neki od njih našli i u Srbiji, dakle, hvala Rusij (ne znam koji bi smajli ovde išao).

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
eugene of savoy je napisao:
skypostman je napisao:
Након Октобарске револуције, када су протјерани они који су били непотребни новој власти и од којих је већина дошла у Србију и тако подигла науку и културу у Срба на већи ниво.

Pa da Rusija nam je pomogla tako što je protjerala svoje najbolje sinove pa su se neki od njih našli i u Srbiji, dakle, hvala Rusij (ne znam koji bi smajli ovde išao).


Изгуглај мало, није греота научити понешто. 50% факултетски образованих у Србији 30-их година 20. вијека су чинили ти Руси који су протјерани, с обзиром да смо ми били сељаци у то доба, сваки образовани Рус који је дошао је итекако допринио развоју науке и културе у Србији.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ruse nisu protjerali Rusi, vec crvena bagra. Koja je pobila polovinu ucenog i skolovanog svijeta u Rusiji a polovinu protjerala. Sta je samo oficira stradalo, to je grehota.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ti malo prelistaj knjige kako se u Rusiji živjelo prije crvene bagre i kad vidiš da je ruski seljak živio u zemunicama možda će ti biti jasnije neke stvari....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
skypostman je napisao:
eugene of savoy je napisao:
skypostman je napisao:
Након Октобарске револуције, када су протјерани они који су били непотребни новој власти и од којих је већина дошла у Србију и тако подигла науку и културу у Срба на већи ниво.

Pa da Rusija nam je pomogla tako što je protjerala svoje najbolje sinove pa su se neki od njih našli i u Srbiji, dakle, hvala Rusij (ne znam koji bi smajli ovde išao).


Изгуглај мало, није греота научити понешто. 50% факултетски образованих у Србији 30-их година 20. вијека су чинили ти Руси који су протјерани, с обзиром да смо ми били сељаци у то доба, сваки образовани Рус који је дошао је итекако допринио развоју науке и културе у Србији.

Pa o tome ti i govorim, nije nam pomogla Rusija već pojedinci koje je Rusija protjerala, mislim da se to zove paradoks ili tako nešto :oops:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ма можемо се играти игре ријечи и правити будале до сутра.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
_zoka je napisao:
Ti malo prelistaj knjige kako se u Rusiji živjelo prije crvene bagre i kad vidiš da je ruski seljak živio u zemunicama možda će ti biti jasnije neke stvari....


O znam. Ali to nije razlog da se ubija/lincuju svako ko je zivio iole bolje od njih... To je bila cista odmazda. Ako vec hoces da ubijas ikoga, ubij vlast, tj. kralja...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 22:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
I tako nama Rusi pomogoše... da, izručili su Karađorđa svom kumu koji ga je poslije ubio da bi se dodvorio turcima. Mnogi to zovu početkom srpske državnosti i diplomatije. Naravno to je Rusija podpomogla, onako zdušno i sa radošću za braću srbe. Po meni je sreća što su daleko jer bi imali sudbinu kao i jermeni prije 90-ak godina. Lafo nisu znali da turci rade genocid. To im kao čovjek nikad nemogu oprostiti a znali su sve.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 23:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ma nepravedno je to reći samo za Ruse. Tu treba ubrojati i Nijemce, Austrijance, Turke... svako može da prepozna "svog sponzora, zaštitnika i saveznika". Svi su nas karali podjednako za male pare, ali nikako da se opametimo i da skontamo da smo mi samo amebe u njihovim očima i da ne postoji nikakvo "bratstvo i istorijske veze" već samo interes. Njihov interes.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_zoka je napisao:
Ti malo prelistaj knjige kako se u Rusiji živjelo prije crvene bagre i kad vidiš da je ruski seljak živio u zemunicama možda će ti biti jasnije neke stvari....


А онда се из земунице преселио у сибирске казамате и било му је боље.

Citiraj:
Kad su nas god rusi gurali i pomagali Srbi su najebali ko nikad do tad,a jebeni Rusi su "hajrovali"!!!


Излизана, ничим потрепљена, флоскула.
Дај конкретан пример када су нас то Руси помагали а ми најебали? Конкретан пример. Могу и остали твоји истомишљеници да ти помогну.

Немојте само да потежете комунизам као аргумент.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ima ona, kad vezane zatvorenike ko stoku vode u sibirski gulag, a jedan od njih govori: "eee da drug Staljin zna za ovo"; E takvi smo i mi, jebu nas, a mi mislimo da nas vole.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2010, 23:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Citiraj:
Дај конкретан пример када су нас то Руси помагали а ми најебали?


Evo jedne sitnice:
Ulaskom Crvene Armije na teritoriju Jugoslavije u jesen 1944. ne samo da je pružena pomoć NOP-u, nego su se pripadnici iste armije na ruti napredovanja prema lokalnom stanovništvu ponašali kao okupatorska sila, bahato, pljačkajući sve do čega su mogli doći i silujući žene i djevojke skoro bez izuzetaka. Bila je poznata priča da prilikom ulaska u selo pokupe sve muškarce na jedno mjesto i održe im predavanje o "slavjanskoj slozi" a da za to vrijeme ostatak jedinice "obrađuje" žensku populaciju.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs