banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 21:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Путин је човјек који је дословно "ујединио" нацију и показао како једна харизматична и паметна особа може да врати земљу на прави пут иако су пре њега биле саме будале и идиоти.
Није то никаква диктатура, само је увео ред.
Ех да је нама такав један..
Ја бих сад пристао да ми Путин буде предсједник, и то онако из Русије. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Skidam kapu Putinu od jedne gangsterske zemlje je napravio stabilnu silu, e svaka mu čast što se toga tiče! Ko zna gdje bi bila Rusija da nije on stao na čelo nacije...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Путин је човјек који је дословно "ујединио" нацију и показао како једна харизматична и паметна особа може да врати земљу на прави пут иако су пре њега биле саме будале и идиоти.
Није то никаква диктатура, само је увео ред.
Ех да је нама такав један..
Ја бих сад пристао да ми Путин буде предсједник, и то онако из Русије. :)


Dovoljno je jednom sedmicno da posalje SMS od 162 slova; kako, sta... U kom pravcu da djelujemo :lol: Bolje bi bilo nego sa ovim trenutnim indijancima.

Sinny, hvala. Jos ti dodjem ono pivo i cevape za prevod himne :wink:
Da li premijera postavlja predsjednik Rusije? Ili parlament?!
Kad je Medvedev izabran, mislio sam da ce biti samo Putinova produzena ruka. Sad imam drugacije misljenje. I on je manga ko Putin :)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 13:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
TaškoBL je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Путин је човјек који је дословно "ујединио" нацију и показао како једна харизматична и паметна особа може да врати земљу на прави пут иако су пре њега биле саме будале и идиоти.
Није то никаква диктатура, само је увео ред.
Ех да је нама такав један..
Ја бих сад пристао да ми Путин буде предсједник, и то онако из Русије. :)


Dovoljno je jednom sedmicno da posalje SMS od 162 slova; kako, sta... U kom pravcu da djelujemo :lol: Bolje bi bilo nego sa ovim trenutnim indijancima.

Sinny, hvala. Jos ti dodjem ono pivo i cevape za prevod himne :wink:
Da li premijera postavlja predsjednik Rusije? Ili parlament?!
Kad je Medvedev izabran, mislio sam da ce biti samo Putinova produzena ruka. Sad imam drugacije misljenje. I on je manga ko Putin :)


To su sve sada igre na samom vrhu.
Medvedev vuče na svoju stranu, ali svima je jasno da je poslednja Putinova.
Stranka koja ima apsolutnu većinu je Jedinstvena Rusija i interesantno je da dok je Putin bio predsjednik nije bio član te partije iako su mu nebrojeno puta nudili i članstvo i mjesto predsjednika. Tek kad je završio mandat postao je član. Isto je sada i sa Medvedevom.

Interesantno će biti 2012-te. Pričalo se da je Medvedev samo prelazno riješenje i da će Putin da nastavi sa nova dva mandata. Čak je i zakon promjenjen i sada predsjednički mandat traje 6 godina, tako da ako se vrati može računati na 12 godina predsjednikovanja. Mada sada se sve više šuška da bi Medvedev mogao da ostane na mjestu predsjednika.
Takođe ima i teorija po kojoj sam Putin igra na to da ne bude predsjednik sve dok ne prođe kriza, ako pođe po zlu predsjednik je kriv za sve. Zna se da su skoro sve stranke bile za to da se promjeni zakon i dozvoli i treći mandat Putinu, ali je on to sam odbio. (Nešto slično sada radi i Dodik).

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 13:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Je li on može ponovo biti predjsednik iako je ispucao dva vezana mandata?Ono,napravi pauzu i opet,jovo na novo....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
_zoka je napisao:
Je li on može ponovo biti predjsednik iako je ispucao dva vezana mandata?Ono,napravi pauzu i opet,jovo na novo....


Naravno.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 23:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Ја бих волео само да овде неко конкретно напише у чему су нас то Руси зајебали и када? Поставио сам то питање већ и ниједан одговор

1. U 1 Srpskom ustanku nisu poslali pomoć u oružju što su obećali, zaključili mir sa Turcima koji su nas momentalno shebali.
2. U 1 svjetskom ratu poslali nam kontingent pušaka sa pogrešnom municijom uzrok poraza u Sremskoj operaciji, i naravno naplatili iste.
3. U 2 svjetskom ratu smo pretrpili ogromne gubitke da bi SSSR mogao da se pregrupiše, da nije bilo ustanka kod nas u Moskvi bi danas pričali njemački.
4. Nisu nam poslali PVO sistem S-300 1999 a platili smo ga, i okrenuli su glavu dok je NATO bombardovao SRJ.
Citiraj:
Видим еугеније спомиње први светски рат, како нам нису помогли када нас је Аустрија напала. Јел можеш да ми објасниш како су то требали да нам помогну?

Da pošalju artiljeriju i pješadijsko naoružanje po mogućnosti ispravno, Francuzi su svoje naplatili skupo al je bar bilo ispravno.


1. Прочитај тему о тзв. "Првом српском устанку" на историји. Лично сам је писао и скупљао информације јер ми је тај период српске историје пасија. То што си написао није тачно. Да не објашњавам, тема "Српска револуција 1804-1813".

2. Какву смо ми сремску операцију имали у Првом светском рату? Мени су познате Колубарска, Церска и трећа је била повлачење из Србије (где су Аустријанци свакако напали и из Срема али и преко Дрине, Бугарске, Дунава...). Не би нама тада помогле ни ракете земља - земља а не муниција.
Чињеница је да Русије није било, питање је шта би од Србије и Срба остало. И то је чињеница. Никаква погрешна муниција (за шта прву пут чујем и волео бих да видим извор те информације) то неће изменити.

3. "Да није било устанка код нас, у Москви би причали немачки". Реци да се шалиш. То је још једна од типичних комуњарских теза о борби партизана и партије. Они су спасили Русију, ослободили све јужнословенске тероторије, натерали Немце у дефанзиву, издржали 7 непријатљеских офанзива, касније оформили четврту по снази војску у Европи...

4. Око тих продаја наоружања нисам упућен али знам да је у СРЈ за време бомбардовања из Русије стигло тоне и тоне хумантиране помоћи. Од неких других су нам стигле тоне и тоне челика обогаћеног уранијумум.
И на који је то начин Русија окренула главу приликом бомбардовања?
Баш ме занима шта су могли да ураде? Ево конкрето реци, то и то су могли.
Захваљујући Русији и Кини акција НАТО-а није имала легитимитет и ми смо на основу тога могли да тужимо НАТО али нисмо зарад мира и браЦке љубави са Американцима. Русија се масовно залагала против бомбардовања и у УН-у и у свим осталим оргаизацијама и у свим својим медијима.
Такође, 1998 су имали тоталнби слом економије и нису били у прилици ни себи да помогну а о нама да не причамо.

Слоба је све до почетка кризе на КиМ масовно сарађивао са САД а Русију није јебао два посто па кад је кренули њесра онда је било оно, брућо Руси помагајте. Како да не...
Проблем је што се код нас очекује да Руси буду већи Срби од Срба а ми да чешемо јаја и да их позовемо кад нам затребају а кад нам не требају нога у дупе. То може али можда у односима са Папуом Новом Гвинејом, мада сумњам да би и код њих прошли.
Тек доласком Путина Русија је ојачала и сада је на правом путу. Није још стигла до циља али иде ка њему и то је добро.

Зока, уређење у Русији не бих назвао диктатуром. То је једна врста аутократизма али то је уређење које Руси желе и хоће. Њима одговара и док је њима добро, требало би и осталима. Међутим, из САД и ЕУ стално покушавају да им ставе до знања, да њима уствари није добро и да морају да раде како они налажу и онда ће им бити супер.
Али јбг, како рече један Руски дипломата за један европски медиј: "Није Русија Србија и Румунија".

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 15:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Прочитај тему о тзв. "Првом српском устанку" на историји. Лично сам је писао и скупљао информације јер ми је тај период српске историје пасија. То што си написао није тачно. Да не објашњавам, тема "Српска револуција 1804-1813".

Kada je Turska potpisala mir sa Rusijom oni su se povukli iz tadašnje diplomatije na srpskoj strani radi očuvanja dobrih odnosa sa Turcima pa su ovi dobili odriješene ruke da nas zgaze...
Neki detalji se ne pominju u zvaničnoj istoriji malo detaljnije prostudiraj.
Citiraj:
Какву смо ми сремску операцију имали у Првом светском рату? Мени су познате Колубарска, Церска и трећа је била повлачење из Србије (где су Аустријанци свакако напали и из Срема али и преко Дрине, Бугарске, Дунава...). Не би нама тада помогле ни ракете земља - земља а не муниција.
Чињеница је да Русије није било, питање је шта би од Србије и Срба остало. И то је чињеница. Никаква погрешна муниција (за шта прву пут чујем и волео бих да видим извор те информације) то неће изменити.

Imali smo forsiranje Save prema Sremu preko Skele i Novog Sela 1914 i to na zahtjev kneza Nikolajeviča. Tu su Prva armija i Timočka divizija imale 7000 izbačenih iz stroja, a rusi su poslali srbima puške Mosin-Nagan ali su im poslali municiju za starije modele istih sa drugačijim zrnom pa su se zaglavljivale i zakazivale u borbi to je bio jedan od uzroka propasti čudi me da nisi čuo za ovu bitku?
Citiraj:
Да није било устанка код нас, у Москви би причали немачки". Реци да се шалиш. То је још једна од типичних комуњарских теза о борби партизана и партије. Они су спасили Русију, ослободили све јужнословенске тероторије, натерали Немце у дефанзиву, издржали 7 непријатљеских офанзива, касније оформили четврту по снази војску у Европи...

Dan ustanka u Jugoslaviji je bio 22 juni 1941 dan kad je Hitler napao SSSR, a šta misliš ko je pravio te ofanzive na partizane, morali su nekoliko divizija povući sa istočnog fronta da bi se jurili po Neretvi, Sutjesci, Dalmaciji, Sremu pošto su se domaće izdajice pokazale kao neefikasne.
Što se tiče 1999, poenta priče je da nismo dobili robu koju smo platili a ko je kome je Slobo lizao dupe je druga priča...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2010, 17:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Evo podatci o Sremskoj operaciji:
Сремска офанзива била је офанзива српске војске изведена септембра 1914. године. Српска Прва армија и делови друге армије су форсирали Саву и одбацили аустро-угарске трупе. Тимочка дивизија I позива претрпела је тежак неуспех код Чеврнтије. То је успорило дејства Прве армије. Ипак она је успешно дејствовала што је омогућило трупама Одбране Београда да уђу у Земун. Пошто је аустро-угарски притисак на Дрини јачао војвода Путник је одлучио да повуче Прву армију из Срема иако се највише руководство земље супростављало овом потезу. Овом офанзивом није постигнут значајан оперативни успех али је показала способност српске војске да води офанзивне операције против једне модерне европске армије.
Иако је српска војске однела победу на Церу није имала времена да се одмори, попуни и реорганизује јер је ситуација на главним европским ратиштима (видети Западни фронт и Источни фронт) била на страни Централних сила. Од почетка рата француска и руска влада су захтевале да Срби пређу у офанзиву како би за себе везали што јаче аустро-угарсе снаге. Аустроугарска војска је са Балканског фронта Галицију пребацила 4. корпус 2. армије а део тешке артиљерије у Белгију ради рушења белгијских утврђења. Крајем августа велики кнез Николај Николајевич, врховни командант руске војске, енергично је тражио да српска војска пређе у офанзиву. Иако је Србија хтела да активно учествује у заједничкој борби против Централних сила она је била ометана бројним објективним тешкоћама: хроничном несташицом артиљеријске муниције, логорске опреме, недостатак материјално-техничких средстава за форсирање Дрине и Саве и другог ратног материјала. Војвода Путник начелник штаба српске врховне команде покушао је да за извесно време одложи офанзиву али председник српске владе Никола Пашић није могао да се оглуши о захтеве Русије која је од самог почетка рата Србији пружала велику помоћ. Операцијски план српске војске Путник је изнео на састанку са командантима армија 31. августа 1914. у Ваљеву. У директивама од 27. августа и 4. септембра предвиђено је да:

1. армија (Дунавска и Шумадијска дивизија I позива, Обреновачки одред и Коњичка дивизија) генерала Петра Бојовића требало је да форсира Саву код Скеле и Новог Села, овлада Сремом и спречи сједињавање непријатељских снага у Срему са онима на Дрини.
2. армија (Моравска, Тимочка и Комбинована дивизија I позива и Тимочка дивизија II позива) под командом Степе Степановића имала је задатак да са Тимочком дивизијом I позива покуша и изврши прелаз преко Саве код Сремске Митровице и да са мостобрана помогне акцију 1. армије у Срему а да са осталим снагама брани десну обалу Дрине од њеног ушћа до Лешнице.
3. армија (Дринска I и Моравска и Дринска дивизија II позива) требало је да остане у дефанзиви на десној обали Дрине а да касније по могућству крене у офанзиву.
Војвода Путник рачунао је да офанзива у Срем буде ограниченог обима и да у случају поновног јачег притиска аустро-угарских снага на Дрини може лако да повуче Прву армију.
Прелазак прве армије отпочело је 6. септембра изјутра. Дунавска дивизија I позива је прешла реку између Скеле и Новог Села делом помоћу понтона а делом преко понтонског моста који је код Новог Села подигла Шумадијска дивизија I позива. Пошто је место прелаза правилно изабрано ова дивизија је лако сломила отпор слабијег непријатеља на левој обали Саве, овладала Купиновом и простором до линије Прогор-Ашања на којој је успоставила мостобран. Лево је од ње између Новог Села и Подгоричке аде Саву прешла Шумадијска дивизија I позива. Она је образовала мостобран у висини села Обрежа и Витојеваца. Иза њих Саву су прешле Коњичка дивизија која се прикупила код Обрежа и Армијска коњица (два пука) која је заноћила код Купинова. Овим је Прва армија успешно извршила форсирање Саве. Тридесет други ландштурмски пук који је на њеном правцу бранио Саву преполовљен је и одбачен у Попинце а 12. пук из Кленка повукао се у Платичево готово и не ступајући у борбу. Током првом дана српске трупе су заробиле 270 непријатељских војника и заплениле извесну количину ратног материјала уз незнатне губитке- 97 војника избачено из строја.
За разлику од трупа Прве армије Тимочка дивизија другог позива је имала много веће потешкоће. Она је наређење примила тек 5. септембра када је била удаљена од Саве преко 30 километара па је морала да тек после дугог, усиљеног марша приступи преласку Саве. Прелазак је био лоше припремљен у техничком и тактичком погледу и није реално сагледана ситуација и снага непријатеља. Прелажење реке почело је у 5 часова и 15 минута а не у помоћ како је наређењем предвиђено. Аустро-угарске трупе на другој обали одмах су дејствовале пушчаном и митраљеском паљбом. Тек око 7 часова истурени аустро-угарски делови су одбачени. И после тога је пребацивање трупа текло споро. До 13 часова и 20 минута пребачено је свега 6 батаљона и једна пољска батерија од 3 топа. И ово закашњење не би имало већих последица да командант дивизије генерал Владимир Кондић, уверен да је сламањем слабог отпора противничких снага успех на левој обали Саве већ осигуран, није наредио да се пребацивање трупа понтонима обустави и отпочне монтирање понтонског моста. Међутим, због погрешног прорачуна, недостајало је понтона за 55 метара моста па се тај део морао подизати на стојним потпорама што је знатно успорило изградњу. Снаге које су већ пребачене доведене су у тежак положај јер се нису могле ни појачати ни повући а Аустро-угари су у ширем рејону мостобрана имали 30 батаљона, 5 ескадрона и 12 батерија (29. дивизију).

И снаге које су већ пребачене погрешно су употребљене. Наиме уместо да утврде ужи мостобран наређено им је да наступају ка Јарку, Митровици и Шашинцима, дивергентним правцима. Српски батаљони су превише развучени и остављени без икакве подршке и помоћи.

Аустро-угарске снаге концентрисане око Шишинаца и Буђановаца (29. дивизија) припремале су противнапад ка Чеврнтији уверене да су ту пребачене главне српске снаге. Иако су српске снаге пружиле снажан отпор оне нису могле да одбију овај противнапад.

Покушај делова српских батаљона да се повуку у Мачву завршен је потпуним неуспехом. Из строја је избачено око 6500 српских и 2000 аустријских војника. Због овог неуспеха генерал Кондић је смењен
Пошто су и српске и аустро-угарске снаге имале оскудне податке о непријатељским дејствима врло опрезно су деловале. Генерал Бојовић обавестио је врховну команду да неће наступати док не сазна право стање код непријатеља. Главнина аустро-угарске 7. дивизије окупила се код Деча и са 14. бригадом из Земуна образовала је Комбиновану 7. дивизију. Њој је 8. септембра придодат један пук из Баната. Двадесет девета дивизија окупила се код Шишинаца и Јарка спремна д анападне боксрпске Прве армије ако ова настави да наступа у Срему. 7. дивизија се 9. септембра упустила у борбуса Дунавском дивизијом I позиваи изгубила је 1000 људи. Она се потом повукла у рејон Старе Пазове. 29. дивизија била је принуђена да се повучека Голубинцима да би помогла стабилизацију 7. дивизије и спречила продор српске војске.

Дана 9. септембра Прва армија је кренула у напад. Саву се прешли и делови одбране Београда и ушли су у Земун 10. септембра. Истога дана у Земун је ушао и регент Александар. Главнина армије је 10. септембра ступила у контакт са непријатељем испред Старе Пазове, Голубинаца и на каналу Јарчина.

Улазак српске војске у Земун и вест да су Срби пред Панчевом узнемирила је званичнике Аустро-Угарске, нарочито оне у Бидимпешти. Генералу Краусу је наређено да по сваку цену одбаци Србе преко граничне реке. Становништво Срема са одушевљењем је дочекало српску војску.
Због појачаног аустроугарског притиска на Дрини Путник је донео исправну одлуку да повуче Прву армију из Срема и обустави офанзивна дејства. Ова одлука изазвала је негодовање у српском руководству. Одлуци су се супроставили не само војни команданти већ и регент Александар и краљ петар. Николај Велимировић је у проповеди у Београду између осталог рекао: „Пре ће Дунав и Сава окренути да теку узбрдо него него што ћемо се ми повући из Срема.“ И поред свих притисака војвода Путник је истрајао. Операцијом повлачења беспрекорно је руководио генерал Бојовић. Генерал Краус је 12. септембра наредио својим снагама да крену у напад. Ова акција се у почетку успешно развијала али су се српске снаге убрзо консолидовале и зауставиле непријатељски напад. Током 13. септембра све српске снаге су се повукле из Срема.
Evo ti i dotična puška:
Slika
inače srpski oficiri i vojnici su je smatrali "vrljikama" koje su ravne motkama i štapovima po upotrebnoj vrijednosti.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ја колико видим из уписаног никакве пушке нису криве за неуспех сремске операције него некординисаност српске војске и погрешна тактичка процена једног од официра. Тако да ти та прича о пушкама не пролази баш.

"Kada je Turska potpisala mir sa Rusijom oni su se povukli iz tadašnje diplomatije na srpskoj strani radi očuvanja dobrih odnosa sa Turcima pa su ovi dobili odriješene ruke da nas zgaze..."

Да ли је теби познато да је приликом потписивања Букурешког мира Русија тражила да се Србима гарантује аутономија у оквиру Турске?
И да је Русија овај споразум морала да потпише јер је Турска била савезник Напоелона који је те године кретао на Русију (и стигао до Москве), па је Русија била принуђена да потпише мировни споразум са Турском јер није могла да се бори на два фронта (и овај један је издржала само захваљујући руској зими).
Друга је ствар што Турска није испоштовала потписан споразум (мада ни Срби нису хтели да испуне своје обавезе, што је и разумљиво с обзиром на захтеве Турака). Иначе, на основу Букурешког споразума Србија је 1830 дошла до широке аутономије у оквиру турског царства и то исључиво уз помоћ Русије која је натерала Турску, након победе у руско-турском рату, да спроведе одредбе из Букурешког мира.
Да би ово сазнао потребно је само да прочиташ написану литаратуру, нема потребе да се позиваш на ненаписану.

"Dan ustanka u Jugoslaviji je bio 22 juni 1941 dan kad je Hitler napao SSSR, a šta misliš ko je pravio te ofanzive na partizane, morali su nekoliko divizija povući sa istočnog fronta da bi se jurili po Neretvi, Sutjesci, Dalmaciji, Sremu pošto su se domaće izdajice pokazale kao neefikasne."

Јесте, баш су Вермахту биле проблем шака побуњеника по Далмацији и Срему. Толико су осујетили Хитлера да је овог тек зауставила опет чувена руска зима и прегруписање "Црвене армије" као и борбени дух руског народа (и осталих који су учествовали).
КПЈ заиста није заостајала по митоманији у односу на своје идеолошке савезнике. Ту су били јаки.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2010, 16:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Tito SAD-u prodao tajne MIG-a 15?

http://www.cafe.ba/vijesti/34913_Tito-S ... -a-15.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Ја колико видим из уписаног никакве пушке нису криве за неуспех сремске операције него некординисаност српске војске и погрешна тактичка процена једног од официра. Тако да ти та прича о пушкама не пролази баш.

Znam da ne piše samo sam ti opisao operaciju rekao si da nisi čuo za nju, a što se pušaka tiče to možeš naći u malo specijalizovanijim časopisima o naoružanju. Naime taktika na stranu, ali džaba ti sve taktike ako ti puške zakazuju u borbi pa ti napadao ili branio se. Ruje su poslale nove mosinke i municiju sa zaobljenim zrnom, dok su iste imale zatvarač i nišane za noviju municiju sa špicastim zrnom kao danas.
Citiraj:
И да је Русија овај споразум морала да потпише јер је Турска била савезник Напоелона који је те године кретао на Русију (и стигао до Москве), па је Русија била принуђена да потпише мировни споразум са Турском јер није могла да се бори на два фронта (и овај један је издржала само захваљујући руској зими).

znam ja to vrlo dobro ali poenta je da su zbog tog savezništva Turci su raji dobro naplatili danak za prvi srpski ustanak, znači Rusi zatajili kako god okreneš.
Citiraj:
Јесте, баш су Вермахту биле проблем шака побуњеника по Далмацији и Срему.

e vidiš prijatelju to je rekao i kralj Džordž kad je počela američka revolucija, Rusi u Avganistanu, Ameri u Vijetnamu i danas u Iraku....svaki se vojskovođa boji gerilskog rata na tuđoj teritoriji jer tu malo koji osvajač izlazi na kraj sa borcima koji umiru za slobodu svoje zemlje.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 14:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Tito SAD-u prodao tajne MIG-a 15?

http://www.cafe.ba/vijesti/34913_Tito-S ... -a-15.html

E znam za ovo! Taj MIG je bio iz sastava Rumunskog RV zbog kvara je prinudno sletio u Jugu. Navodno su ga rastavili i ispitali Ameri u Jugi, dok je Tile u međuvremenu brstio diplomatiju sa Rumunima. Kad su ga pregledali i ispitali vratili ga nama a mi ga tobože zbog dobrih odnosa vratili nazad "braći" Rumunima....To je navodno bio jedan od razloga zašto su nam ameri poslali vojnu pomoć u avijaciji, tenkovima i artiljeriji. Naime u to vrijeme smo imali najmoderniju avijaciju u regionu (F-86D). Dodvorili se Amerima i Rusima, vuci siti ovce na broju. :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Ја колико видим из уписаног никакве пушке нису криве за неуспех сремске операције него некординисаност српске војске и погрешна тактичка процена једног од официра. Тако да ти та прича о пушкама не пролази баш.

Znam da ne piše samo sam ti opisao operaciju rekao si da nisi čuo za nju, a što se pušaka tiče to možeš naći u malo specijalizovanijim časopisima o naoružanju. Naime taktika na stranu, ali džaba ti sve taktike ako ti puške zakazuju u borbi pa ti napadao ili branio se. Ruje su poslale nove mosinke i municiju sa zaobljenim zrnom, dok su iste imale zatvarač i nišane za noviju municiju sa špicastim zrnom kao danas.
Citiraj:
И да је Русија овај споразум морала да потпише јер је Турска била савезник Напоелона који је те године кретао на Русију (и стигао до Москве), па је Русија била принуђена да потпише мировни споразум са Турском јер није могла да се бори на два фронта (и овај један је издржала само захваљујући руској зими).

znam ja to vrlo dobro ali poenta je da su zbog tog savezništva Turci su raji dobro naplatili danak za prvi srpski ustanak, znači Rusi zatajili kako god okreneš.
Citiraj:
Јесте, баш су Вермахту биле проблем шака побуњеника по Далмацији и Срему.

e vidiš prijatelju to je rekao i kralj Džordž kad je počela američka revolucija, Rusi u Avganistanu, Ameri u Vijetnamu i danas u Iraku....svaki se vojskovođa boji gerilskog rata na tuđoj teritoriji jer tu malo koji osvajač izlazi na kraj sa borcima koji umiru za slobodu svoje zemlje.


Citiraj:
znam ja to vrlo dobro ali poenta je da su zbog tog savezništva Turci su raji dobro naplatili danak za prvi srpski ustanak, znači Rusi zatajili kako god okreneš.


Вероватно су требали да уђу у рат са Турцима и пропадну дефинитивно. Србија јесте тада настрадала али није настрадала због Русије већ због унутрашњих сукоба између вожда и осталих главешина или да кратко кажемо због стандардне српске неслоге.
Требало је само издржати једно лето али нисмо успели и то је то.
Ту се о неком затајивању Русије не може причати.

Citiraj:
e vidiš prijatelju to je rekao i kralj Džordž kad je počela američka revolucija, Rusi u Avganistanu, Ameri u Vijetnamu i danas u Iraku....svaki se vojskovođa boji gerilskog rata na tuđoj teritoriji jer tu malo koji osvajač izlazi na kraj sa borcima koji umiru za slobodu svoje zemlje.


Чисто сумњам да су нешто те партизанске акције (типа напад на Ужице и сл.) помогле Русији али као и свагде комунистичка машинерија је радила и овде. Срећа па ни један комуниста са ових простора није учествовао у акцији на Нормандију, иначе би званична КПЈ историја записала да је не би ослободили без помоћи партизана.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Dobro, dobro silvio nećemo više na tu temu, jer vidim svak goni vodu na svoj mlin....činjenica je kako god okreneš Rusi su nas zaHebali kad god su se zauzimali za nas bilo vojno, bilo politički uvijek smo bili donji.
BTW kad si pomenuo Užice, to ti je bila najveća fabrika oružja i municije na Balkanu (FOMU) e ako to švabi nije bilo važno ko što veliš...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Nov 2010, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Јесте било му је важно. Држао је тамо стационирана читава два одреда. Да се Хитлер ослањао на српске фабрике оружја не би далеко догурао.
Из те фабрике оружјем су снадбеване јединице Недића и Љотића, Немци чисто сумњам, можда муницијом.

Уосталом, како се та егзибиција партизана по Ужицу завршила знамо сви.

Што се Русије тиче, чињеница је кад је Русија била јака и стабилна, Србима је било добро. Исто као што је чињеница, да кад је Русија била слаба, непријатељи су то користили да нас почисте одавде.
Нека њих јаких а и нама ће бити добро, само мораћемо коначно да схватимо да нико неће да бије наше битке, поготово не по систему да их ми започињемо а онда се кријемо иза јачих.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 07:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Јесте било му је важно. Држао је тамо стационирана читава два одреда. Да се Хитлер ослањао на српске фабрике оружја не би далеко догурао.
Из те фабрике оружјем су снадбеване јединице Недића и Љотића, Немци чисто сумњам, можда муницијом.

Dva odreda švaba i garnizon nedićevaca, već sam rekao to za pomagače a za municiju da snabdijevali su Vermaht, isto kao i VISTAD (danas Krušik), Štajer, Zbrojovka i ostale okupirane fabrike.
Citiraj:
Нека њих јаких а и нама ће бити добро, само мораћемо коначно да схватимо да нико неће да бије наше битке, поготово не по систему да их ми започињемо а онда се кријемо иза јачих.

Upravo tako u se i u svoje kljuse, inače nas nema nigdje!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 12:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... ednik.html

ma seronja obicni :D

negoooooo necu ulaziti u temu koliko su nam Rusi pomagali u istoriji ( i njima samima nije bilo lako kroz istoriju a kamoli da stalno mogu glumiti supermene i spasavati srpski narod) A Silvio je zaduzen za tu temu i veoma uspjesno :)
A sto se tice bombardovanja 99 i Slobe, Sloba je do 1-2 godine pre toga bio "dobar" sa Amerima ,a Jeljcin je tada jos bio predsjednik Rusije, halo Jeljcin pa sta ocekivati?? Da je bio Putin , ne znam kako bi to sve proslo..

Sto se tice samih Rusa tj naroda, znam da nas simpatisu i vole..imala sam radne kolege u Moskvi ..i bili su super..Dimitri nas je zvao u posjetu reko je da on i zena imaju malen stan, ali za njihove Srbe mora da bude mjesta :)
Imam i drugaricu tamo i osjecaju se kao kod kuce..
Ja njih simpatisem i sigurno se osjecam vise povezana sa ruskim narodom (i porijeklom), nego sa drugim nacijama tj. kontra velesilom Amerikom
Danas svako gleda svoj interes , tako trebamo i mi , to je normalno.
Ali je glupo diskutovati o tome ko ce nas prije podrzati i stati na nasu stranu, Rusija ili neke zapadne zemlje o Njemackoj itd da ne pricamo..
Jedino sto Francuze smatram da nam mogu (opet) biti prijateljska drzava, zavisi od njihove vlasti.

sto se tice Putina simpatisem ga strasno, zelja bi mi bila da srpski narod dobije takvog predsjednika..ali kako trenutno izgleda , ne bih rekla. Opet se nadam..

i za kraj (TashkoBL vidim ostavio si komentar tamo :lol: )

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EbjQeW8KRn0[/youtube]

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ja?! Jok...
Spoiler:
:toothy7:


Ja samo mogu reci da cu moooozda, na proljece, ici u Rusiju 8)
Zvali su me u posjetu ljudi koje sam na samo jednom kampu vidjeo i druzili smo se 4-5 dana...
I neki dan im pomenem da cu moooozda ici u St. Peterburg, turisticki, oni me zvali da dodjem u Moskvu na par dana, sve o njihovom trosku 8)

Sad "samo" treba otici :wink:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2010, 01:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Грозни Руси. Опет су нас зајебали...

http://www.politika.rs/vesti/najnovije- ... vu.lt.html

"Vikiliks: Medvedev lobirao protiv priznavanja Kosova
M. Milikšić | 02. 12. 2010. - 14:10h |
MOSKVA - Poverljiva američka dokumenta koja je objavio vebsajt Vikiliks pokazuju da je ruski predsednik Dmitrij Medvedev, pouzdani saveznik Srbije, odigrao ulogu u usporavanju priznavanja nezavisnosti Kosova od strane arapskih država.
U dokumentu koji je poslala Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Dohi 21. decembra 2009. godine, navodi se da je pomoćnik ministra spoljnih poslova Kvatara Mohamed Al Rumaihi rekao američkom ambasadoru Džozefu E. Lebaronu, uprkos njihovim simpatijama, da je Medvedev zatražio da sačekaju sa priznavanjem Kosova.

“Ruski predsednik je zatražio od Katara da ‘uspori’ objavu priznanja. Shvaćajući rusku zabrinutost – rekao je Al Rumaihi – Katar je tako i uradio”, stoji u dokumentu."

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs