banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 19:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2010, 04:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Па не знам шта су то Руси могли да донесу Србима 1944 осим онога што су и сами имали?

Ја бих волео само да овде неко конкретно напише у чему су нас то Руси зајебали и када? Поставио сам то питање већ и ниједан одговор.
Видим еугеније спомиње први светски рат, како нам нису помогли када нас је Аустрија напала. Јел можеш да ми објасниш како су то требали да нам помогну?
Да се искрцају падобранима у Србију или да прелете преко Немачке и нападну Аустријанце?
Помогли су тако што су, чим је Аустрија објавила нама рат, они објавили Аустрији рат, свесни чињенице да то аутоматски значи рат са Немачком која је била аустријски савезник. Свесну су на себе преузели Немце, који су онда били много јачи од Аустрије и зато што су Немци морали да ратују са Русима нису могли да помогну Аустријанце против Србије и управо због тога ми данас имамо славну Церску и Колубарску битку.

Жалосно је како се појединци овде понављају као покварене плоче стално понављајући некакве излизане стереотипе а да притом нису ни покушали некада да узму књигу у руке и мало се информишу о неким стварима пре него почну да троше тастатуру.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 07:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Ја бих волео само да овде неко конкретно напише у чему су нас то Руси зајебали и када? Поставио сам то питање већ и ниједан одговор

1. U 1 Srpskom ustanku nisu poslali pomoć u oružju što su obećali, zaključili mir sa Turcima koji su nas momentalno shebali.
2. U 1 svjetskom ratu poslali nam kontingent pušaka sa pogrešnom municijom uzrok poraza u Sremskoj operaciji, i naravno naplatili iste.
3. U 2 svjetskom ratu smo pretrpili ogromne gubitke da bi SSSR mogao da se pregrupiše, da nije bilo ustanka kod nas u Moskvi bi danas pričali njemački.
4. Nisu nam poslali PVO sistem S-300 1999 a platili smo ga, i okrenuli su glavu dok je NATO bombardovao SRJ.
Citiraj:
Видим еугеније спомиње први светски рат, како нам нису помогли када нас је Аустрија напала. Јел можеш да ми објасниш како су то требали да нам помогну?

Da pošalju artiljeriju i pješadijsko naoružanje po mogućnosti ispravno, Francuzi su svoje naplatili skupo al je bar bilo ispravno.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 07:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Nisu nam poslali PVO sistem S-300 1999 a platili smo ga, i okrenuli su glavu dok je NATO bombardovao SRJ.


Kako znaš za ovo, ja sam mislio da nam uopšte nisu htjeli prodati ovaj sistem.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 08:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
E da pojasnim i to.
Bivši SSSR je imao veliki klirinški dug prema SFRJ, na osnovu koga smo u kompenzaciju svojevremeno 1987 dobili MIG-29 među prvima van SSSR u to vrijeme najmoderniji lovački avion. E sad pošto je SRJ bila pravni nasljednik SFRJ dug nije bio izmiren zbog već znanih prilika početkom 90tih. Taj sistem smo trebali dobiti i ranije negdje 1997 ali pijani Jeljcin je to odugovlačio zbog SAD jer je zavisio od njihove finansijske pomoći, a ministar odbrane Pavel Gračov je već bio stavio potpis da se šalju S-300. E da je stigao na vrijeme maunu bi oni bombardovali Beograd čvaknuo bi ga S-300 još iznad Jadranskog mora...
Nisu dali da Rusija isporuči taj sistem zato što bi kontrolisali vazdušni prostor SRJ i BiH sa pet tih sistema e onda ne bi mogli da se kurche bez avijacije morali bi ući kopneno a to ameri baš ne vole...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 09:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Zozon je napisao:
Kako se samo razmašete repovima na pomen Rusije. Pobratime, oni su nas jebali kasd su stigli i nevidim razlog tolikog idealizovanja Rusije na ovom forumu. Djelimično vas mogu razumjeti pojedine odnosno popende koje se školuju tamo ali mi ostatak srpskog naroda nikad nismo imali dobrote niti će mo je imati od Rusije. Ti hvalospjevi o Rusiji i njihovom napredku su mi poput uspjele turističke sezone u Hrvatskoj.


Samoubij se!
Mozes li dati jedan dokaz ovoga sto nalupeta?

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 09:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
nepokoreni je napisao:
U neke dijelove grada koji ne pokazuju turistima ne zalazi ni policija pojede te mrak za 10 $. Ljudi su neviđeno napaljeni na Ameriku i njihove fazone i najradije bi se svi tamo iselili, a od 91 godine iselilo se preko 8 miliona Rusa a u kod njih vlada bijela kuga.


:lol: :lol: :lol:

Kakav idiotizam.

Što se Amerike tiče, da bila je ta "napaljenost" u 90-tim, dok im nije došlo iz dupeta u glavu. Trenutno postoji jedan veliki animozitet prema svemu amerikanskom.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Citiraj:
Kakav idiotizam.

Što se Amerike tiče, da bila je ta "napaljenost" u 90-tim, dok im nije došlo iz dupeta u glavu. Trenutno postoji jedan veliki animozitet prema svemu amerikanskom.

Nije to idiotizam prijatelju moj, moja ti je snaha Ruskinja ovo su informacije iz prve ruke a ne onako bezveze naglabanje.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
nepokoreni je napisao:
Citiraj:
Kakav idiotizam.

Što se Amerike tiče, da bila je ta "napaljenost" u 90-tim, dok im nije došlo iz dupeta u glavu. Trenutno postoji jedan veliki animozitet prema svemu amerikanskom.

Nije to idiotizam prijatelju moj, moja ti je snaha Ruskinja ovo su informacije iz prve ruke a ne onako bezveze naglabanje.


O kakvim rejonima priča tvoja snaha?
O kom gradu?
Manite se tih bajki iz američkih filmova tipa Svetac i slično.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ona je iz Astrahana, studirala je u Moskvi e sad ako ona laže i ja sam slagao.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Zna nepokoreni,nebitno što ti Sinny živiš u Rusiji... :roll:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
_zoka je napisao:
Zna nepokoreni,nebitno što ti Sinny živiš u Rusiji... :roll:


Ma interesantno je koliko naši ljudi žive u predrasudama.
Istina je samo ono što im pokažu na TV i nema rasprave!

Što se snaje tiče, mlađi Rusi veoma loše govore o svojoj državi i žele nešto bolje. Kod starijih to nećeš čuti, patriota je i ako gladuje. Naravno sredina je negdje između.

To da postoje dijelovi grada gdje vlada bezakonje je apsolutna laž!!!!!
Svaki okrug, rejon, ulica, ulaz u zgradu ima isti prioritet za miliciju. Ako ćeš naići na kriminalca, naići ćeš u bilo kom dijelu grada.
To o čemu tvoja snaja priča liči na Bronx i Harlem u New Yorku, mada znam da je i tamo stanje mnogo drugačije od onoga što nam plasiraju u filmovima.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 10:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Moraš ti _zoka posoliti.....
jesam rekao da je ostatak Rusije kaljuga a snaha mi je iz Astrahana, Moskva je napucana do bola, Peterburg priča za sebe ali zato Ufa, Rostov, Samara, Perm, Jekaterinburg a to su sve skoro gradovi sa milion stanovnika.
Što reče neko pametan Rusija se može izmjeriti samo pogledom.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ja u suštini nemam ni malo lijepo mišljenje o Rusima i ne živim u zabludi o "slavenskoj ljubavi i bratstvu" ali sumnjam da bi oni sebi dozvolili da imaju "crne rupe",dijelove grada u kojima vlada bezakonje.Dovoljno je vidjeti kakvom čvrstom rukom vladaju.Čak me njihova policija podsjeća na nekadašnju "narodnu milicuju" kod nas....Nema trte mrte... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
E to si u pravu murija im je zahebana do bola naročito OMON sa njima nema labavo, imao sam priliku da ih gledam na nekoj vježbi kod nas, buraz nemaju čovjeka ispod 1.90 i 100 kg!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Odlika diktatorskih sistema je rad,red i disciplina....U Rusiji je jedna vrsta diktature....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa da ti kažem ne bi nam bilo zgorega malko čvrste ruke..
Ha da vidiš ove delije iz OMON kad lupaju strojak seizmološka ih registruje sila bato :D

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
_zoka je napisao:
Odlika diktatorskih sistema je rad,red i disciplina....U Rusiji je jedna vrsta diktature....


Teško je to nazvati diktaturom, odnosno bolje nazvati "diktaturom demokratije".

Rusija je u 90tim ušla u tranziciju i umjesto jednog liberalnog demokratskog kapitalizma ušla u totalnu anarhiju.
Ljudi koji su izabrani na slobodnim demokratskim izborima su dobili apsolutnu vlast i radili isključivo na svom ličnom bogaćenju. Centralna vlast je bila apsolutno nemoćna, sve do dolaska Putina na vlast. Tada počinju da se donose zakoni koji su s jedne strane bili da kažem "diktatorski", a s druge onemogućavali apsolutnu vlast pojedinaca po regionima. Na kraju je ispalo da je Moskva sve stavila pod svoju kapu. Sada je mnogo jasnije, jer centralna vlast postavlja guvernera po regionima i oni plešu kako Moskva svira.
Samoj Moskvi je jasno da je to loše, ali trenutno drugog rješenja nema.
Možete vidjeti da su svoje najžešće neprijatelje stavili pod svoju vlast. Primjer najočigledniji je Čečenija, gdje vlada Kadirov koji je pre 10 godina ratovao protiv Rusa a sada je jedan od najlojalnijih ljudi Putina. Naravno ima apsolutnu vlast u Groznom i on Moskvi odgovara dok igra kako oni sviraju. Slično je i sa Tatarstanom, Baškorijom i drugim republikama koje imaju tendencije ka osamostaljivanju.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sinny je napisao:
_zoka je napisao:
Odlika diktatorskih sistema je rad,red i disciplina....U Rusiji je jedna vrsta diktature....


Teško je to nazvati diktaturom, odnosno bolje nazvati "diktaturom demokratije".

Rusija je u 90tim ušla u tranziciju i umjesto jednog liberalnog demokratskog kapitalizma ušla u totalnu anarhiju.
Ljudi koji su izabrani na slobodnim demokratskim izborima su dobili apsolutnu vlast i radili isključivo na svom ličnom bogaćenju. Centralna vlast je bila apsolutno nemoćna, sve do dolaska Putina na vlast. Tada počinju da se donose zakoni koji su s jedne strane bili da kažem "diktatorski", a s druge onemogućavali apsolutnu vlast pojedinaca po regionima. Na kraju je ispalo da je Moskva sve stavila pod svoju kapu. Sada je mnogo jasnije, jer centralna vlast postavlja guvernera po regionima i oni plešu kako Moskva svira.
Samoj Moskvi je jasno da je to loše, ali trenutno drugog rješenja nema.
Možete vidjeti da su svoje najžešće neprijatelje stavili pod svoju vlast. Primjer najočigledniji je Čečenija, gdje vlada Kadirov koji je pre 10 godina ratovao protiv Rusa a sada je jedan od najlojalnijih ljudi Putina. Naravno ima apsolutnu vlast u Groznom i on Moskvi odgovara dok igra kako oni sviraju. Slično je i sa Tatarstanom, Baškorijom i drugim republikama koje imaju tendencije ka osamostaljivanju.


Odlican post. Htio sam nesto slicno napisati, ali nisam bas upoznat s imenima :)

Jedno pitanje. Sinny, koliko je Putin dobio glasova na zadnjim izborima? Znam da je ogromna brojka, samo ne znam koliko. 70%, 80%...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Ne kažem ja da je diktatura kao u S.Koreji ili na Kubi ali je diktatura....I nisam rekao da je to nešto loše....Bolje je u svakom slučaju nego što je bilo....Ne bi ni nama škodi jedan Putin...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2010, 11:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
TaškoBL je napisao:
Odlican post. Htio sam nesto slicno napisati, ali nisam bas upoznat s imenima :)

Jedno pitanje. Sinny, koliko je Putin dobio glasova na zadnjim izborima? Znam da je ogromna brojka, samo ne znam koliko. 70%, 80%...


http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%B2%D1%8B%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%8B_%D0%B2_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8_(2004)

Njegovi poslednji izbori su ovi u 2004.toj - 71% glasova

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 915 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs