banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 15:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jun 2010, 11:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
АЛЕКСАНДАР je napisao:
Нема то везе ко је управљао. Једноставно неке ствари су се морале дати и некако се морала заокружити територија. Погледајте мапе БиХ у вријеме рата, ко је шта држао. Били смо разасути свукуда, сад то бар има неку цијелину, једино оно уско грло око Брчког јебе, али и то је стране неког намјерно тако остављено. Кад кажем "од стране неког" онда мислим на те исте који су и тада диктирали а који и данас диктирају како и шта ће бити у овој НАЗОВИ држави.
Елем, Зозоне, СРБИНЕ, ако си већ СРБИН, зашто никада у својим постовима не пишеш СРБИ великим почетним словом кад већ водиш рачуна о правопису?


Jesam srbin i to veći od tebe u svakom smislu samo što ja pripadnost naciji i tu riječ smatram pridjevom. Što pridjevom? Zato što ta činjenica da sam srbin postao rođenjem a ne zaslugom. Ako nešto dobiješ rođenjem onda se podrazumijeva. Podrazumijevanje predhodi činjenici da kolektivno shvatanje u većini momenata nema nimalo razuma kod srba i zahvaljujući toj obmani podijele trebam neko ime da vaznosim u nebesa iako je to pridjev. Znači opisuje nekog čovjeka. Isto tako sam mogao biti kinez, hrvat, šveđanin, poljak... ali sam ipak srbin. Tebi ako je bitno da pišeš srbin velikim slovom onda izvoli piši. Isto tako znamo da među srbima ima dosta gamadi, licemjera, lopova, krvnika i kojekakvih budaletina koje isto tako treba pisati velikm slovom? Da, nažalost oni opisuju mene i moj narod. I to svijesno prihvatamo? Samo zato što je srbin? Odo ja predaleko, neka, hvala, ja ću ipak da budem mali srbin sa malim s. U nekoliko puta sam objasnio da mi je važnije da budem BOLJI I VEĆI ČOVJEK u ma kojem smislu. U suštini ti i slični tebi mi pomažete u tome. A i ja sam srbin. A ti sebe svrstaj sad ko si, šta si i zbog čega si to? Naravno i ta patološka potreba i na avataru da imaš oznaku?
Gdje sam ja napisao da vodim računa o pravopisu? Nisam ti ja kolektor ja sam ojezbjeđenje u građevinarstvu.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Ниси написао нигде, то се види по твојим постовима. Сва презимена и имена пишеш нормално са великим почетним словима само Србин пишеш малим. А на овај твој посту могу написат само ROFL! :lol: :lol: :lol:

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
_zoka je napisao:
Ne bi bilo isto.Da aje državom i vojskom upravljao neko počten i častan,neko kome je stalo do nacionalnog interesa ne bi se tako završilo...Ne na tako nečastan način.



Apsolutno tacno. I da dodam - neko malo vise inteligentan, a mnogo manje bahat i samodovoljan.

Ovaj tvoj citat bi trebalo urezati na ulaz u svaku drzavnu instituciju u RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Jamesdin Kurtovic je napisao:
_zoka je napisao:
Ne bi bilo isto.Da aje državom i vojskom upravljao neko počten i častan,neko kome je stalo do nacionalnog interesa ne bi se tako završilo...Ne na tako nečastan način.



Apsolutno tacno. I da dodam - neko malo vise inteligentan, a mnogo manje bahat i samodovoljan.

Ovaj tvoj citat bi trebalo urezati na ulaz u svaku drzavnu instituciju u RS.


Војском је управљао частан човек, е сад што су државом управљали неки други, то је друга прича. Али реално, државом никада не управљају часни и поштени, нигде.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 15:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Da je on bio častan mogao je napraviti nešto po tom pitanju ko upravlja državom....Narod bi u svakom slučaju prije stao iza njema nego iza Karadžića.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Silvio Dante je napisao:
Војском је управљао частан човек, е сад што су државом управљали неки други, то је друга прича. Али реално, државом никада не управљају часни и поштени, нигде.


Ne razumijem bas najbolje. Ako je bio castan i posten kako je naredio vojsci da se povlaci i ostavi narod na cjedilu. Da ne pominjemo ubijanje nevinih ljudi u Srebrenici.
I nakon svega jos pobjegao i skriva se. Zar je to cast i postenje?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zar je Mladic upravljao Vojskom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Valjda jeste....Vrhovni komandant je bio predsjednik RS,a načelnik GŠ VRS je bio Mladić

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Btw,svako žali za propuštenim,tako i Atif....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
jellyfish je napisao:
Silvio Dante je napisao:
Војском је управљао частан човек, е сад што су државом управљали неки други, то је друга прича. Али реално, државом никада не управљају часни и поштени, нигде.


Ne razumijem bas najbolje. Ako je bio castan i posten kako je naredio vojsci da se povlaci i ostavi narod na cjedilu. Da ne pominjemo ubijanje nevinih ljudi u Srebrenici.
I nakon svega jos pobjegao i skriva se. Zar je to cast i postenje?


Где је наредио да се војска повуче?
Сребреница је индивидуална одговорност оних који су убијали, њима нека се суди.
А то што је побегао Хашком трибуналу и што се још увек скрива од истог, могу само да кажем свака част.

Јесте, то је част и поштење.
ВРС у том тренутку није могла да има бољег комаданта Генералштаба .

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 21:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Čast i poštenje? Vala baš, dok mi zbog njega i Dr Dabe pušimo... Baš junački, herojski i pošteno.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Silvio Dante je napisao:
Где је наредио да се војска повуче?


Pa u zapadnom dijelu kad su izgubljene zapadne opstine. Jel ti jos vjerujes da je to vojnicki izgubljeno i da nije predato? Jer da je vojska ostala nebi bilo izgubljeno. A neko je morao dati naredjenje. A ko je naredjivao nego on i Karadzic.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
jellyfish je napisao:
Silvio Dante je napisao:
Где је наредио да се војска повуче?


Pa u zapadnom dijelu kad su izgubljene zapadne opstine. Jel ti jos vjerujes da je to vojnicki izgubljeno i da nije predato? Jer da je vojska ostala nebi bilo izgubljeno. A neko je morao dati naredjenje. A ko je naredjivao nego on i Karadzic.


По уставу је могао да нареди и само Караџић.
Ја то не знам.

Међутим у тим околностима, велико је питање да ли би останак војске у тим општинама био од користи јер је тада удружена коалиција била и бројчано а и по наоружању јача. Можда се ишло на повлачење војске ка унутрашњости тј. центру да би се спречио пад БЛ. Опет кажем, не знам, али пратићемо суђење Карађићу па можда чујемо нешто и о томе.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 23:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sve zapadne gradove koji su navodno pali je Raso sa Biljkom obisao.....pa ti vidi sta je Mladic tu mogao da uradi...covjek je bio zauzet sto se tice vojnickih obaveza..Mladic i Raso jos od polovine 94' se nisu podnosili, a niti su imali neku dobru komunikaciju...kad je u pitanju RSK tu su uglavnom srbijanski oficiri zeznuli stvar....a bilo ih je i medju VRS..nije Mladic mogao biti prisutan na svakoj borbenoj liniji te 95'..

jelly, bilo bi vece postenje da covjek nije 92' preduzeo nista po pitanju Srba...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 00:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Sto se tice zapadnokrajiskih opstina, bio je tu i jedan crnohumorni vic -Da bog da ti Karadzic dosao u posjet gradu., jer su gradovi nakon posjete padali za par dana.
A o odnosu izmedju njih dvojice se sve zna- ima i jedna prica da su se potukli ispred hotela Bosna , pa je Raso pucao Mladicu u nogu; mozda je to i istina , jer je nakon toga Mladicu noga bila zamotana.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 08:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ok,možda Mladić i nije mogao ništa da učini po pitanju kraja rata....al' meni se odsjekao od srca kad sam gledao snimak kako on govori u autobusu ženama iz Srebrnice da će sa njihovim muškarcima sve biti ok,da će biti poslani za njima nakon par dana,samo,eto,da ih malo propitaju.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 12:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
spavac je napisao:
sve zapadne gradove koji su navodno pali je Raso sa Biljkom obisao.....pa ti vidi sta je Mladic tu mogao da uradi...covjek je bio zauzet sto se tice vojnickih obaveza..Mladic i Raso jos od polovine 94' se nisu podnosili, a niti su imali neku dobru komunikaciju...kad je u pitanju RSK tu su uglavnom srbijanski oficiri zeznuli stvar....a bilo ih je i medju VRS..nije Mladic mogao biti prisutan na svakoj borbenoj liniji te 95'..

jelly, bilo bi vece postenje da covjek nije 92' preduzeo nista po pitanju Srba...


Ovakav je otprilike i moj stav po tom pitanju.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Silvio Dante je napisao:

Сребреница је индивидуална одговорност оних који су убијали, њима нека се суди.


Nekad bilo da se sudi samo direktnim izvrsiocima. Sada su druga pravila na stolu.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 13:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
DUDAKOVIĆ - tema ????

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2010, 15:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
goci master je napisao:
Silvio Dante je napisao:

Сребреница је индивидуална одговорност оних који су убијали, њима нека се суди.


Nekad bilo da se sudi samo direktnim izvrsiocima. Sada su druga pravila na stolu.


То је мој став. Тај други став не поштују исти ти који су га заговарали.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs