banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Mar 2015, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Čiča iz Rogače je napisao:
Trebate zahtjevati status nacionalne manjine u Austriji,kad vam se već toliko političari uvlače iskoristite trenutak.


Такав статус није могућ ни уставни ни законски.

Citiraj:
Opet se Strache uvlaci pred izbore.


Коме?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2015, 02:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
PARIZ - Francuska ekstremno desničarska stranka Nacionalni Front suspendovala je danas članstvo njenog osnivača Žan Mari Le Pena, prenosi Rojters.

Stranka koju sada vodi kćerka osnivača Marin Le Pen, sazvaće kongres stranke na kome će zatražiti da se osnivaču oduzme titula doživotnog počasnog predsjednika, saopštio je Nacionalni front.

Disciplinska komisja stranke pozvala je danas Žan Mari Le Pena koji je ponovio svoje antisemitske i stavove o Drugom svjetskom ratu.

Žan Mari Le Pen će tako biti suspendovan iz stranke prije kongresa Nacionalnog fronta, koji će se održati za tri mjeseca.

Njegova kćerka Marin Le Pen, koja se sada nalazi na čelu stranke želi da ga ućutka, prenosi AP.

"Mislim da on ne bi više trebalo da govori u ime Nacionalnog fronta", rekla je Marin le Pen juče na francuskog televiziji iTele.

Ona se, imajući u vidu predsjedničke izbore 2017. godine, bori da transformiše ovu stranku i fokusira se na tradicionalne stranačke teme, kao što su imigracija i bezbjednost.

Ankete pokazuju da podrška njenoj ekstremno desničarskoj partiji raste.

Žan-Mari Lepen (86), osnovao je stranku još 1972. godine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2015, 01:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Врло добар потез Марин ле Пен. Матору будалу коначно треба искључити из јавног живота.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2015, 14:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.frontal.ba/novost/79166/-vel ... u-austriji

Citiraj:
Na izborima u austrijskim pokrajinama Burgenland i Štajerskoj, glasači su "udarili težak šamar" vlastima i ujedno doprinijeli neočekivano snažnom jačanju desnice.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2015, 22:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A kad sam rekao da će Milanović ispušiti na izborima, TnS se pravio pametan. :D

Druga je stvar što ima dobre šanse za koaliciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2015, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Национални фронт победник регионалних избора у Француској. Први у 6 од 13 региона.


https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56E56C5F

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ko je ova snajka?

http://ba.n1info.com/a79876/Svijet/Svij ... ackoj.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 08:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nikad cuo za nju. Ali shvatam davanje medijskog prostora izuzetno glupim izjavama.
Moje pitanje bi bilo koliko to uocenih ilegalnih prelazaka (valjda pucati mozes samo na ono sto uocis) njemacka policija nije mogla sprijeciti jer nisu upotrijebili oruzje. Koliko im je to ljudi pobjeglo?

Tesko zamislivo, zar ne? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Koliko znam, niko nije ilegalno prelazio u DE.
Problem je jebena gomila vojno sposobnih ljudi koji su ušli u zemlju ,a da nemaš pojma ko su.
Sada ne znaju šta će sa njima.
Al ko im je kriv- sami pali, sami se ubili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Bavimo se konkretnom izjavom ako nisi primjetio ;)
Kada smo vec kod svaspkih desnicara, vise uticaja od ove ima brat Stanislav. Srbin predsjednik njemackog parlamenta.


Vise:

https://de.wikipedia.org/wiki/Stanislaw_Tillich


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
The_new_Statesman je napisao:
Bavimo se konkretnom izjavom ako nisi primjetio ;)
Kada smo vec kod svaspkih desnicara, vise uticaja od ove ima brat Stanislav. Srbin predsjednik njemackog parlamenta.


Vise:

https://de.wikipedia.org/wiki/Stanislaw_Tillich

:D
Ima on na jednoj slici, uvijek pomislim otkud Miroslav Ilic sad tu. Jbg. valjda Dinarski tip pa vuce :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2016, 17:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Čiča iz Rogače je napisao:


Председник странке Алтернатива за Немачку. Ванпарламентарна странка, али су успели да уђу у ЕУ-парламент. Нисам превише упознат, али са овим што сам из медија сазнао нисам ни превише одушевљен. Гомила скупљена са штапа и канапа.

Станислав, Лужички Србин :) У Немачкој је то реткост али у Аустрији је добар део Аустријанаца словенског порекла: Белакович, Берлакович, Новеска, Вилимски, Поточник, итд. На брзину ми паде ових неколико имена политичара у Аустрији на памет :)

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 01:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika
Citiraj:
Letones homenajean a los soldados que lucharon en las filas nazis.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2016, 19:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Балтички СС. То се тамо сматра херојством јер се у њиховом деловању види отпор СССРу. Тешко је ту оценити правило. Наравно да СС јединице не могу да буду позитивне, али је чињеница да су балтички народи у Немцима видели ослободиоце од совјетског (руског) режима. Пуковник Вилфрид Штрук-Штрикфелд у својим мемоарима "Против Хитлера и Стаљина" пише да је Вермахт у Украјини, Белорусији, и западним деловима Русије углавном позитивно дочекан јер је народ сматрао да ће их коначно ослободити комунистичке власти и да ће им дати могућност да сами уреде свој живот. Ситуација се наравно окренула када је стигао СС и почео да врши организовани терор над домаћим становништвом и када је постало јасно да Хитлеру не пада на памет да било коме од тих народа да могућност да организује државо по свом нахођењу.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Lider radikalne desničarske Slobodarske stranke Austrije (FPO) Heinz-Christian Strache otvoreno je podupro secesionističku politiku usmjerenu protiv očuvanja teritorijalnog integriteta Bosne i Hercegovine koju vodi predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji je zauzvrat pozvao Srbe u Austriji da na listopadskim parlamentarnim izborima podupru Stracheove sljedbenike.
Strache i Dodik sastali su se u ponedjeljak u Beču, kamo je aktualni predsjednik RS doputovao kako bi sudjelovao u promidžbi za FPO uoči predstojećih austrijskih parlamentarnih izbora.

Samostalna RS

Lider FPO-a tada je za Televiziju RS (RTRS) izjavio kako dijeli Dodikova stajališta da je BiH "umjetna država" te da je stoga neodrživa tvorevina i kako bi RS trebala postati samostalnom.

"Meni je kao političaru neshvatljivo da se Republici Srpskoj uskraćuje pravo na samoopredjeljenje. Mora se prestati s međunarodnim pritiskom za stvaranje umjetnih država i njihovog umjetnog održavanja na životu, a svi znamo da one ne funkcioniraju kako treba", kazao je Strache, čija stranka ima velike ambicije na skorim izborima u Austriji.

Dodika je tijekom boravka u Beču službeno primio tek zamjenik gradonačelnika i član FPO-a Johann Gudenus. Kako je objavljeno nakon susreta, Gudenus i Dodik razgovarali su o "ugroženosti kršćanske Europe od radikalnog islama".

Gudenus je zapravo u prijateljskim vezama s Dodikom, a ranije ove godine u Banjoj Luci se oženio Tajanom Tajčić, koja je iz tog grada.

Državnički posjet

RTRS je Dodikov posjet Beču predstavila poput državničkog, iako je on, osim susret sa zamjenikom gradonačelnika, imao priliku samo još održati predavanje i to o "ulozi Rusije na Balkanu", a tu je prigodu iskoristio kako bi još jednom govorio o BiH kao nametnutom rješenju za bosanske Srbe, usporedivši je s luđačkom košuljom.

Na tribini u zgradi u kojoj je smješteno društvo Austrijsko-ruskog prijateljstva Dodik je pozvao Srbe koji žive u Austriji da na parlamentarnim izborima, zakazanim za 15. listopada, podrže politiku i kandidate FPO. Dodik je tom prilikom kazao kako baš politika radikalnih desničara "omogućava realan odnos prema onome što su stvarne vrijednosti".

Dnevnik.ba

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2017, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
У Аустрији данас и званилно кренули преговори између Народне странке и Слободарске странке о новој влади.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2018, 06:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Red je da dignemo temu iz pepela

Citiraj:
Kao i u više zemalja Europske unije i u Švedskoj, zemlji koja je primila veći broj migranata, jačaju desne političke opcije. Na treće mjesto po snazi izbila je anti-imigrantska stranka Švedski demokrati, a iz te stranke sada poručuju kako žele referendum o članstvu Švedske u Europskoj uniji.

Šef stranke, Jimmie Akesson (na slici gore), rekao je u razgovoru za radio Sveriges: "EU nije način na koji bi se trebalo surađivati u Europi. Moj je stav da bismo trebali revidirati uvjete članstva unutar EU-a i onda ljudi neka kažu što žele".

https://www.advance.hr/vijesti/moze-li- ... koj-uniji/

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2018, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Švedski demokrati su otprilike onoliko demokrati koliko su nacional-socijalisti bili socijalisti. Struktura stranke je izuzetno autoritativna, svako ko se ne slaže sa vodstvom, biva isključen, doduše, u dosta slučajeva se radi o otvorenim, starim nacistima, sa izjavama kojima nije mjesto u otvorenm i demokratskom društvu. Zbog toga, ma koliko veliki bili, s njima ne želi sarađivati ni ljevica ni desnica.
A da imaju glasače, naravno, otprilike onaj tip koji je glasao za Trampa u Americi.
Čitao sam njihov statut, šta reći, Mein Kampf, v2.0. Onaj ko to pročita, nikad neće glasati za ta govna. Problem je samo to što oni koji glasaju za njih u principu i ne čitaju ništa, osim komentara na FB.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Švedski demokrati su otprilike onoliko demokrati koliko su nacional-socijalisti bili socijalisti. Struktura stranke je izuzetno autoritativna, svako ko se ne slaže sa vodstvom, biva isključen, doduše, u dosta slučajeva se radi o otvorenim, starim nacistima, sa izjavama kojima nije mjesto u otvorenm i demokratskom društvu. Zbog toga, ma koliko veliki bili, s njima ne želi sarađivati ni ljevica ni desnica.
A da imaju glasače, naravno, otprilike onaj tip koji je glasao za Trampa u Americi.
Čitao sam njihov statut, šta reći, Mein Kampf, v2.0. Onaj ko to pročita, nikad neće glasati za ta govna. Problem je samo to što oni koji glasaju za njih u principu i ne čitaju ništa, osim komentara na FB.


Citiraj:
Švedski demokrati su otprilike onoliko demokrati koliko su nacional-socijalisti bili socijalisti.


Не знам колико су шведске демократе, демократе (имао сам прилику да упознам двојицу и делују као скроз ок људи), али национал-социјалисти су дефинитивно имали доста социјалистичког код себе (што је само по себи већ негативно, али се социјализам и данас медијски интепретира позитивно). Треба мало да се позабавиш том темом.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 14:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Upoznao sam i ja nekolicinu i tu imaš djelimično pravo, mogu da budu prijatni ako ne pričaš s njima o politici. Tu prestaje finoća i prelazi u izvježbanu demagogiju. Kao što rekoh, dovoljno je pažljivo pročitati program, pa da vidiš o čemu se radi. Nacionalizam na principima rasne biologije nije baš nešto što bi trebalo da bude privlačno normalnoj osobi.
A demokratiju, kao okvir, koriste onoliko koliko im je potrebno, a ne kao ideal kome teže. U ostalom, i nacisti su na vlast došli na demokratski način. To ne treba da ti pojašnjavam. A ni ti meni.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs