banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Sep 2010, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
то је оно што немо`ш доказат људима.
ако волиш своју земљу, ако волиш свој народ, ако не желиш цигане и црнце за комшије одмах си фашиста, хитлеровац, расиста итд.
људи не желе да се одрекну свога и САСВИМ ЈЕ НОРМАЛНО да сматрају да имају ВЕЋЕ ПРАВО на тај комад земље на ком су они рођени него тамо неки турчин који је ту дошао да чисти клозете и онда прави неке протесте јер су му угрожена људска права.
зајеби болан. :)


Slika

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 17:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Silvio Dante je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Fascinantno je da ima toliko tipova koji se još uvijek lože na Mein Kampf.


Нема то никакве везе са мајн кампфом.
Исто као што данашња левица (велики део исте) нема везе са комунизмом.


Citiraj:
Нема шта неко да сваљује проблеме на странце. Странцу у земљама ЕУ јесу проблем. Поготово странци исламске вероисповести. И то поткерпљују све анализе и статистике.
Приде партије социјал-демократске оријентације су изгубиле компас и више не знају где ударају.
Сваки нови избори широм Европе нам то показују (Словачка, Мађарска, Аустрија, Немачка, итд.)


Zamijeni riječ stranci sa Jevreji, stanci islamske vjeroispovjesti sa pripadnicima judaizma i vrati film 80 godina.
Same shit.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
АЛЕКСАНДАР je napisao:
то је оно што немо`ш доказат људима.
ако волиш своју земљу, ако волиш свој народ, ако не желиш цигане и црнце за комшије одмах си фашиста, хитлеровац, расиста итд.

Ako je taj cigan ili crnac došao bez igdje ičega i teškim i poštenim radom zaradio pare kojim može da "kupi kartu za ulaz" u tvoj komšiluk, onda jesi.

АЛЕКСАНДАР je napisao:
људи не желе да се одрекну свога и САСВИМ ЈЕ НОРМАЛНО да сматрају да имају ВЕЋЕ ПРАВО на тај комад земље на ком су они рођени него тамо неки турчин који је ту дошао да чисти клозете и онда прави неке протесте јер су му угрожена људска права.
зајеби болан. :)

NIJE NORMALNO da neko ima veće pravo na neki komad zemlje samo zato što je rođen na njemu, ukoliko nije vlasništvo 1/1. Tako je bilo oduvijek, inače bi stvari bile razlišite. Svijet u kome živiš bi izgledao potpuno drugačije.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 18:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Pa u ovom slucaju nije upitno vlasnistvo nad zemljom... Niti te desnicarske stranke zele da oduzimaju imovinu "strancima"... Nije ti bas najbolji primer...

Ne znam ima li veze sa desnicarima, ali odluka Sarkozija da protera rome je po meni OKi, jer kako navodi njihovim dolaskom se povecao kriminal, nezaposleni su, nemaju dokumentaciju, u svakom slucaju nemaju nikakvih pozitivnih karakteristika i samo mogu da ojade zemlju, a upravo je Francuska na svojoj kozi osetila sta znaci dobrodoslica svim tim imigrantima...

Jedno je posten rad i zaradjen novac, a drugo zivot od socijalne pomoci koji drzavu stoji milijarde evra godisnje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 18:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Citiraj:
Ako je taj cigan ili crnac došao bez igdje ičega i teškim i poštenim radom zaradio pare kojim može da "kupi kartu za ulaz" u tvoj komšiluk, onda jesi.


Наравно, али ако он прихвати културу у коју је дошао, а не да купи ту земљу па да навуче тону смећа ту или да хода у неким хаљинама са брадом и препада дјецу по улици. ПРИЛАГОДИТИ СЕ кад си на туђем.


Citiraj:
NIJE NORMALNO da neko ima veće pravo na neki komad zemlje samo zato što je rođen na njemu, ukoliko nije vlasništvo 1/1. Tako je bilo oduvijek, inače bi stvari bile razlišite. Svijet u kome živiš bi izgledao potpuno drugačije.


Нормално да је у мојој земљи прије запосле мене за неки посао за који сам квалификован него неког ко је ту дошао.
Кад његова земља поријекла игра против моје земље он навија против земље у којој живи итд итд..
Примјера је милион.
Ако хоће да буду мулти култи нек иду у Америку, у Европи ће то пропасти дајем главу.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Hertzog je napisao:
Pa u ovom slucaju nije upitno vlasnistvo nad zemljom... Niti te desnicarske stranke zele da oduzimaju imovinu "strancima"... Nije ti bas najbolji primer...

Ne znam ima li veze sa desnicarima, ali odluka Sarkozija da protera rome je po meni OKi, jer kako navodi njihovim dolaskom se povecao kriminal, nezaposleni su, nemaju dokumentaciju, u svakom slucaju nemaju nikakvih pozitivnih karakteristika i samo mogu da ojade zemlju, a upravo je Francuska na svojoj kozi osetila sta znaci dobrodoslica svim tim imigrantima...

Jedno je posten rad i zaradjen novac, a drugo zivot od socijalne pomoci koji drzavu stoji milijarde evra godisnje


Dobri su oni prema nama, mi prema njima ne bi bili takvi, nama vec smeta tih par Kineza sto prodaju sitnice i neprimjetni su u gradu, a oni trpe nas i Turke i ine koji smo glasni i neko ko prvi put dodje u npr Bec - nema uopste osjecaj da u njemu zive Austrijanci, vec se cuje vecinom Turski , Srpski....

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2010, 22:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma ne smetaju nam vise ni kinezi, svima drago sto imaju gde obuci decu za sitne pare... U pocetku je bilo otpora (sto jenormalno, za ove prostore), ali kasnije je sve doslo na svoje... Kinei su primer kako se postuju obicaji zemlje u koju su dosli... E sada sto ne "umiru" to je vec stvar papirologije i nisu tema ove emisije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 00:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
STRATOKASTEL je napisao:
Silvio Dante je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Fascinantno je da ima toliko tipova koji se još uvijek lože na Mein Kampf.


Нема то никакве везе са мајн кампфом.
Исто као што данашња левица (велики део исте) нема везе са комунизмом.


Citiraj:
Нема шта неко да сваљује проблеме на странце. Странцу у земљама ЕУ јесу проблем. Поготово странци исламске вероисповести. И то поткерпљују све анализе и статистике.
Приде партије социјал-демократске оријентације су изгубиле компас и више не знају где ударају.
Сваки нови избори широм Европе нам то показују (Словачка, Мађарска, Аустрија, Немачка, итд.)


Zamijeni riječ stranci sa Jevreji, stanci islamske vjeroispovjesti sa pripadnicima judaizma i vrati film 80 godina.
Same shit.


Јел имаш обичај да сваки дан исписујеш овакве глупости или је то био редак тренутак инспирације?

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 06:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hertzog je napisao:
i onda, kada narod vidi da gubi radna mesta zbog "stranaca" i kada primete da im opada zivotni standard,


Ova recenica postaje klise :) Nikada i niko nije izgubio radno mjesto zbog stranca ili "doslje" nego je lakse okrivljivati druge i politiku a ne ucini nista sam od sebe.

Citiraj:
Jedno je posten rad i zaradjen novac, a drugo zivot od socijalne pomoci koji drzavu stoji milijarde evra godisnje


Iznenadio bi se koliko Njemaca zivi na teret drzave.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
ajkula je napisao:
Hertzog je napisao:
i onda, kada narod vidi da gubi radna mesta zbog "stranaca" i kada primete da im opada zivotni standard,


Ova recenica postaje klise :) Nikada i niko nije izgubio radno mjesto zbog stranca ili "doslje" nego je lakse okrivljivati druge i politiku a ne ucini nista sam od sebe.

Citiraj:
Jedno je posten rad i zaradjen novac, a drugo zivot od socijalne pomoci koji drzavu stoji milijarde evra godisnje


Iznenadio bi se koliko Njemaca zivi na teret drzave.


To sam zaboravio da kazem - malo nasih zivi na teret drzave, nasi moraju da rade.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 08:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
ajkula je napisao:

Iznenadio bi se koliko Njemaca zivi na teret drzave.

Ja sam spreman glavu na panj staviti da 70% ti Nijemaca ne bi radilo kada bi im se ponudilo da rade bilo šta što radi većina tih Turaka,Srba i sl.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 09:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Klise ili ne tako je. Nemcu niko ne gleda sto zivi od socijalne pomoci, jer je u svojoj drzavi i ako on nije radom zaduzio zemlju, jeste njegov deda. Sto se poslova tice, svugde je isto. U beogradu 90% "prljavih" poslova obavljaju romi (npr. Komunalna sluzba) i malo koji beogradjanin bi to radio, ali bi svaki popljuvao roma jer mu unisti drzavu, grad.... Logicno je da svako trazi krivca na drugom mestu i logicno je da taj neko bude naturalizovani gradjanin te zemlje, jer je lakse optuziti nekog levata, nego nekog svog. Desnicari to iskoriste u krizna vremena i dodju na vlast, narod to zeli, jer kroz njih jaca svoj ego i srce mu bude na mestu jer ce politicari narednih godina pricati protiv slobodne imigracije i zaposljavanja stranaca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Немци могу да живе на рачун државе јер је то њихова држава.
Е али зато један Пакистанац не би требао да живи на рачун Немачке.
Додуше Пакистанци углавном имају радну навику, што се за Турке и Шипце не може баш рећи.
Једноставно државе Западне Европе ако хоће да се сачувају мораће да поведу репресивнију политику према странцима, пре свега у питањима азила и кориштења социјалних услуга.
Сваки странац који не ради нпр. годину дана без конкретног разлога треба да буде враћен у своју матичну земљу.

Колика се халабука дигла због обих Рома у Француској а Француска само спроводи важеће законе.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Znaci, uzmem DE drzavljanstvo i odem na socijalu. Hvala momci na savjetu :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 15:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Silvio Dante je napisao:
Немци могу да живе на рачун државе јер је то њихова држава.
Е али зато један Пакистанац не би требао да живи на рачун Немачке.
Додуше Пакистанци углавном имају радну навику, што се за Турке и Шипце не може баш рећи.
Једноставно државе Западне Европе ако хоће да се сачувају мораће да поведу репресивнију политику према странцима, пре свега у питањима азила и кориштења социјалних услуга.
Сваки странац који не ради нпр. годину дана без конкретног разлога треба да буде враћен у своју матичну земљу.

Колика се халабука дигла због обих Рома у Француској а Француска само спроводи важеће законе.

Isto tako je i drzava Turcina koji ima to drzavljanstvo, ko im je kriv ,pa su svakome omogucili da se useli , zaposli i dobije drzavljanstvo , da im nema nas i Turaka ugusili bi se u prljavstini i vlastitim govnima, zivjeli bi u starim kucama koje niko ne bi imao da popravi. Samo mislim da njima vise smetamo mi sa nekom skolom, a preko toga i uticajem, nego oni gore navedeni.

A ako taj stranac nije vise stranac, vec ima drzavljanstvo, gdje bi ga onda poslao?

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
ajkula je napisao:
Znaci, uzmem DE drzavljanstvo i odem na socijalu. Hvala momci na savjetu :D

A Swabo jedva ceka da mo dodju indijanci i da im deli drzavljanstvo... Ako nismo u pravu, onda idemo bukvalno shvatati tudje postove... Neki ljudi zive i rade godinama, pa ne dobiju drzavljanstvo... U poslednje vreme je to jos i teze, upravo zbog lose politike iz proslosti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Dobiti DE drzavljanstvo uopste nije problem. Licno, imam pravo na isto zadnjih 7 godina tako da ti ni ta prica ne pije puno vode. Ono sto vi pricate je put ka integraciji a desnicari su iskljucivi prema svima koji nisu kao oni.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
I koliko si dugu u DE i pod kojim uslovima se dobija uslov za drzavljanstvo... Nije za svakoga isto, sve zavisi od situaciji do situacije, a ti gledas iskljucivo svoj primer... Nije isto gledati nekoga ko ima posao i porodicu u DE vec dugi niz godina i nekoga ko zivi gore isto toliko godina a zivi kao azilant i na socijalnoj pomoci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 16:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Socijalnu pomoc ne mozes dobiti ako nemas sredjen boravisni status. Azilanti su sasvim 10. prica.

To sto sam se integrisala od samog starta, naucila jezik, nisam na socijali, jednom desnicaru ne znaci nista. Oni mrze sve sto nije Njemacko ( u ovom slucaju pricam o drzavi ciju politiku poznajem). Njemu je Njemacki Rumun - stranac. A nije, Njemac je. Kapiras :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2010, 17:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Deutschland für Deutsche, ausländer raus... Je li to :)

Sve ja to razumem i o tome pricam, nisam ja osporavo niti branio politiku desnicara (s tim da i njih treba razgraniciti, jer odosmo previse u naciste)... Vec sam rekao da u slabljenju ekonomske moci u nekoj zemlji, desnicari dobijaju vise poverenja gradjana (u ovom slucaju pravih Nemaca ili Svedjana)... A ti kazes da je to izlizana prica... I onda kada ti objasnim zasto je to tako (i jeste izlizana prica, ali je istinita), ti se okrenes na drugu temu, kao eto ti si mogla dobiti drzavljanstvo, bla bla, a mi pre toga pricali kako najvece nezadovoljstvo i mrznju prema ausländerima stvaraju upravo ti likovi sto muzu drzavu i lade mu*a...


Verujem da je i Silvio to hteo da kaze... Nemoj porediti radne i neradne doseljenike... Uvozom radne snage (potrebne) ojaca se zemlja, ali onda se krene "uvoziti" sve i svasta pa dodje do finansijskog i ekonomskog slabljenja drzave, pa je narod besan jer su im se pokvarili uslovi zivota i onda krivi svi koji su dosli u njihovu zemlju... Razumes ti mene, kao i ja tebe, samo sto ti volis da zajebavas dok pises :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 342 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs