banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 07:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Maj 2012, 21:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ahmede, što se tiče konvertita, u Njemačkoj su 2/3 konvertita žene. I to žene koje su se udale za muslimana da bi stvorile osnovu za partnerstvo (najviše iz ljubavi prema supružniku, nema veze sa islamom). Sad ćeš možda reći da su one to uradile iz ubijeđenja ali ćeš pogriješiti, jer je broj nemuslimana koji su oženili muslimanku i prešli na islam neznatan, iako je čak obavezno da muž pređe na islam. Ostala trećina velikim dijelom potiče iz nefunkcionalnih familija i u islamu su našli bliskost zbog kohezije među muslimanima.
Interesantan je stav islamskih pravnika u vezi poreza, otvoreno su govorili da je porez sredstvo navođenja na pravi put (iz "nevjerništva" u islam)

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ahmed @

Djeca su odvodjena dok su bila mala pa su obucavana u otomanskom carstvu i da odvodjena su na silu...da ne spominjem nabijanja na kolac i tako dalje....kad je bosanski kralj uhvacen turci su mu oderali kozu i od nje napravili bubnjeve i sahranjivan je uz ritam bubnjeva od svoje koze...

ovaj clip za ratka mladica nisam nasao snimak ima slika ali ne vjerujem da bi je smio postaviti(brisali bi post) kad su srbima tvoji mungosi odsjecali glave igrali fudbal sa njima itd itd....

dalje pokazujes crkvu u turskoj i ona stoji 1700 godina ok ali tu istu crkvu su turci i napravili svojom voljom nije niko dosao sa strane pobio ih porobio ih na silu preveo na hriscanstvo pa na silu i napravio crkvu sjeti se sta su bili turci prije dolaska hordi sa bliskog istoka i aja sofija nisu je srusili al su natakeli 4 munare jes tolerantno nema sta ;)

dok ovdje imas situaciju vojne/nasilne ekspanzije prevodjenja silom na islam ili putem ucjenjivanja porezi ili slicno...a onda sve ostale nedace koje okupacija nosi i naravno da ce poslije oslobodjenja sve sto podsjeca na AGRESORA biti unisteno(primjer srbije poslije ustanaka)

sto se tice prelazaka sa vjere na vjeru u danasnje doba znam za 2 slucaja prelaska sa islama na katolicanstvo....

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2012, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2008, 18:35
Postovi: 2895
Lokacija: još mAlo i tU smo
Turska je trula drzava koja ne funkcionise zadnjih 300 godina u kojim nisu dobili ni jedan jedini rat.Jos uvijek je ona bolesnik na Bosforu.Drazava u kojo vis e od polovine stanovnika nema nikakva prava.Da pocnemo sa Kurdima cija situacija je katastrofalna u svakom pogledu.Narod koji cini 25% stanovnistva svakodnevno bombarduje turska avijacija.Druga grupa su Alaviti kojih ima 30 % bez ikakvih prava.Zapadu u skaldu sa tradicionalnom dvolicnoscu to nista ne smeta.Turci nista dobro nisu doneli balkanskim narodima.Danas na stogodisnjicu poraza probaju da se vrate nijednom balkanskom narodu osim muslimanimami Albancima to ne odgovara.

_________________
koga to još ZANIMA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2012, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
114_AhmeD je napisao:
Sad mi, sandzaklije, albanci, makedonci, "kosovalci" smo slijedeci da nam zatrete trag jer nismo krscani. Jel to neki krstaski dzihad ili ?


Косовалци, Боснијалци, Санџакалци......... :D

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
http://www.nspm.rs/hronika/redzep-tajip ... jenje.html

Ohohoooo, znaci to je miroljubiva politika. Nema sta, aspiracije su jasne, nema nama mira ovdje.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ташко je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Kako, mozes li objasniti ? Je li bilo sile ovdje na ´Balkanu ?


:lol:

Imamo kandidata za najgluplji post u istoriji foruma.

Samo se ti pravi lud.

Читам и не вјерујем. :) Није он луд, он тролује. И иначе, види врага, не чита ћЕрилицу, још један од разлога да се на форум пише искључиво ћЕрилицом, мање ће ликова моћи да тролује. :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2012, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2012, 12:39
Postovi: 2189
Lokacija: Бања Лука
114_AhmeD je napisao:

Kako, mozes li objasniti ? Je li bilo sile ovdje na ´Balkanu ?


When you realize you just said something really stupid.
Slika

_________________
Ана Карењина и друге жене све,
нек` знају да си ти за мене једини!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2012, 04:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Rat ... re.lt.html

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2012, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.glassrpske.com/novosti/svije ... 80930.html


I onda traze da udju u Evropu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 14:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Turska ponovo maršira na Balkan
http://www.trojka.rs/vesti/35628-turska ... alkan.html

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2012, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36395
Njihovo snaga je u populacijskoj brojnosti, ali... ALI, zahvaljujuci bolesnim tumacenjima Islama, sve je vise incestnih brakova u kojima se radja sve vise bolesne djece.

Meni licno ne djeluju kao bilo kakva sila sposobna da predje Bugarsku ili Grcku granicu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2012, 14:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
INTERVJU/REDŽEP TAJIP ERDOGAN, PREMIJER TURSKE: Alija Izetbegović mi je ostavio BiH u NASLJEĐE, tog trenutka se jako dobro sjećam
Petak | 14.09.2012.

Turska će učiniti sve što je u njenoj moći da Balkan, kojem također pripada, bude najrazvijenija regija u Evropi, kaže premijer Turske koji danas stiže u našu zemlju, a u svojoj je domovini ugostio dopisnicu Oslobođenja, poklonio joj svoju knjigu "Vizija globalnog mira" te odgovarao na pitanja o Bosni i Hercegovini...



... Turskoj, različitim reakcijama koje nerijetko izazovu njegovi nastupi, Aliji i Bakiru Izetbegoviću...

Odlazite u Sarajevo da primite nagradu "Isa-beg Ishaković". Šta je još na dnevnom redu ove posjete?

- Prvo, moram reći da sam jako sretan što ću posjetiti Bosnu i Hercegovinu nakon dvije godine. Velika mi je čast što ću primiti nagradu koja nosi ime osnivača Sarajeva Isa-bega Ishakovića. Ova nagrada je i dobra prilika za ponovni susret sa braćom i sestrama u BiH. Ovom prilikom sastaću se i sa predsjedavajućim Predsjedništva BiH Bakirom Izetbegovićem i ostalim članovima Predsjedništva, kao i sa predsjedavajućim Vijeća ministara Vjekoslavom Bevandom. Naš cilj je daljnji razvoj bilateralnih odnosa koji su trenutno savršeni. Narod Bosne i Hercegovine, kao i osnivač današnje BiH rahmetli Alija Izetbegović, kod mene imaju veoma važno, posebno mjesto.

Koliko znam, Vi ste jedan od posljednjih posjetilaca rahmetli predsjednika Alije Izetbegovića prije njegove smrti. S obzirom na brojne interpretacije Vaših izjava, možete li podijeliti s nama sjećanje na te trenutke?

- Osim njegove porodice, ja sam vjerovatno posljednja osoba koja ga je posjetila. Kada sam saznao da je bolestan, bio sam u avionu, vraćao se iz Belgije u Tursku. Tada sam odlučio promijeniti svoj program i otići u Sarajevo da ga posjetim. Svi koji su bili sa mnom ostali su na aerodromu, a ja sam se odmah zaputio u bolnicu gdje je bio Alija. Razgovarali smo nasamo, bio je svega svjestan i izgledao je dobro. Ponudio sam mu da dođe u Tursku na liječenje. Zahvalio je i rekao da nema potrebe za tim. Rekao je: "Mene ostavite ovdje, dušu želim ispustiti ovdje, u svojoj zemlji. Želim biti sahranjen u svojoj državi."

Tako je govorio Alija

- Govorio mi je o odnosima naroda BiH i Turske. U jednom trenutku je rekao ovako: "Bosna je vama u amanet. Ne napuštajte ove prostore." Tog trenutka se jako dobro sjećam. Jako mi je drago što sam ga tad posjetio. Dan poslije stigla je vijest da je preselio na ahiret.

Kako biste ga opisali, ne kao lidera ili političara, kao čovjeka?

- Bio je divan čovjek. I prije nego je postao vođa, bio je jako mudar. Čovjek koji razmišlja, stvara, koji je jako volio svoju zemlju. Bio je osnivač moderne države BiH, duhovni vođa naroda. Historija ga je obavezala tome. To mi je otvoreno rekao: "Nisam prihvatio ulogu vođe što sam to želio. Uvjeti vremena su me natjerali na to." Njega pamtim kao mudru ličnost koju svi mi, zajedno sa narodom Bosne i Hercegovine, možemo uzeti za primjer.

Spomenuli ste da Vam je rekao: "Bosna je vama u amanet". Kako to danas razumijevate?

- Kao što sam rekao, rahmetli Alija je bio čovjek koji je bio svjestan dubokih historijskih, kulturnih i ljudskih veza između naroda Bosne i Hercegovine i Turske. On je želio da očuvamo ove dobre veze, ovaj amanet. Svi imamo odgovornosti po pitanju toga. Narod BiH i njeni politički predstavnici, mi kao Turska, pridajemo veliki značaj bilateralnim odnosima. U njegovim riječima vidim izraz velikog žrtvovanja za mir, stabilnost i sigurnost Bosne i Hercegovine.

Ali, dobro znate na koje reakcije su naišli citati ove Vaše izjave: dio BiH se protivi aktivnoj ulozi Turske u rješavanju problema na Balkanu. Kako gledate na to?

- Ne znam, meni je teško da shvatim reakcije te vrste. Ne možemo poreći historijske, kulturne i ljudske veze između naroda BiH i Turske. To je činjenica. Duboko ukorijenjene historijske veze također imaju značajnu ulogu u odnosima BiH i Turske, kao prijateljskih zemalja koje imaju zajedničke ciljeve. Naša jedina želja, kao države Turske, jeste mir, prosperitet i sigurnost svih naroda u BiH, Bosna i Hercegovina na onom mjestu koje zaslužuje u međunarodnoj zajednici. Turska će i u budućnosti, na svakom polju, nastaviti pružati podršku i doprinositi napretku Bosne i Hercegovine.

Oslobođenje/DEPO PORTAL - BLIN/a.k.


Samo mali dio Turske je na Balkanu, 99% njene površine nalazi se u Mongoliji, odakle su se i okotili.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Sep 2012, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Ердоган: Муслимаске породице у БиХ морају да имају петоро деце
http://srbin.info/2012/09/erdogan-musli ... u-da-imaj/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Erdogan: Turska je Kosovo, i
Kosovo je Turska

http://www.vijesti.me/svijet/erdogan-tu ... nak-156464

o mamu mu njegovu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 21:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Ништа специјално од Ердогана. Наставак неоотоманске спољне политике.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2013, 06:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Zvace guza ? :lol:
Dok su se "braca" preko Drine i Save kusurali ovako, nije se nesto sikiralo plaho?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2013, 08:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
pogresno ti je poredjenje, da su nasa braca rusi ovako nesto rekli, pa da se na kosovu osjete ugrozenim, a sto se tice bosne, ja nemam problema sa tim kada u SA masu turskim zastavama, ali kada tamo neki mongol tvrdi da mu je suvereni aljo ostavio u amanet bosnu e onda je to problem

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Okt 2013, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ERROR je napisao:
Zvace guza ? :lol:
Dok su se "braca" preko Drine i Save kusurali ovako, nije se nesto sikiralo plaho?


Дечко, кад упалиш компијутер, не заборави да је од предности да се укључи и мозак.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2013, 06:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Silvio Dante je napisao:
ERROR je napisao:
Zvace guza ? :lol:
Dok su se "braca" preko Drine i Save kusurali ovako, nije se nesto sikiralo plaho?


Дечко, кад упалиш компијутер, не заборави да је од предности да се укључи и мозак.


Moj kompIjuter je stalno upaljen. Mozak takodje, i za razliku od mnogih pojedinaca dozvoljavam mu da radi slobodno, a ne samo u jednom pravcu kao neki programirani :wink:

@Fiki, da se razumijemo, ja licno nisam pobornik nicijeg starateljstva nad mojim ili drugim narodima, ali ako cemo pravo, prvi ste kad nas treba nazivati Turcima, poturicama i sl., pa cemu onda skichanje i trzanje kad se neko i primi na istu pricu?

Isto tako, cinjenice su da je BiH-Hrvatima bilo najbolje za Austrougarske i Ndh, Srbima za svih kraljevina i ove Titine zadnje, jer je Srbija bila tu i vodila glavnu rijec? Cemu onda osporavati da je muslimanima/Bosnjacima bilo naj dok je bio padisah i Turci, a oni vodili glavnu rijec? Cak stavise, ako se uzme u obzir redoslijed, njihov je valjda red sad opet? :D

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2013, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Само ви , на свом дијелу, тј. у Боснакистану. Немам ништа против, чак шта више, болЕ ме уво...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs