banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 15:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5941 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 298  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Avg 2021, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Ajd ne lupetaj gluposti... usvojeno je da se bojkotuje rad u zajednickim institucijama BiH, ali ne i da ispadnes seljacina i da ne docekas uvazenog gosta. Ovo nije nikakav rad, vec docek gosta. Gori skandal bi 100 puta bio da se nije pojavio, a opkladio bi se da bi od opozicije isla ista prica.... nismo se tako dogovorili, Dodik je pokazao totalnu nekulturu prema Erdoganu, trebao se pojaviti...osramotio je RS.

Ocigledno je jedno, da opozicija od pocetka jedva ceka da izadje iz ovog dogovora i postanu prihvatljivi Srbi h Sarajevu (vlast je vlast) , al da nemaju muda to javno uraditi, vec cekaju kako ce napraviti situaciju da kao Dodik ispadne kriv za propast dogovora.

Zbog toga stalno i ponavljam, kakav god Dodik bio... bolja je 100 puta opcija od ovih opozicionara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2021, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Valjda je svima jasno da su odnosi sa Turskom, Rusijom i Kinom veoma veoma bitni kako bismo olabavili pritisak Anglosaksonaca. Englezi i Ameri prave ubjedljivo najvise sranja na ovom prostoru i treba ih poslati u 3PM, a nas konacno ubaxiti u Njemacku zonu upravljanja uz saglasnost Rusije, Turske i Kine (tj postovanje odredjenih njihovih interesa).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2021, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Nije on seljačina, već turski kmet. :lol:
Čuj, bojkot institucija, pa u kojem je svojstvu prisustvovao dočeku, predsjednik SNSD-a ? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2021, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... ije/253248

https://www.nezavisne.com/novosti/bih/D ... ila/678185.

Za ove sa amnezijom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 06:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
wizzy_bl je napisao:
Valjda je svima jasno da su odnosi sa Turskom, Rusijom i Kinom veoma veoma bitni kako bismo olabavili pritisak Anglosaksonaca. Englezi i Ameri prave ubjedljivo najvise sranja na ovom prostoru i treba ih poslati u 3PM, a nas konacno ubaxiti u Njemacku zonu upravljanja uz saglasnost Rusije, Turske i Kine (tj postovanje odredjenih njihovih interesa).
Kakav mi odnos mozemo imati sa Turskom kad predsjednik Turske dolazi Bakirovoj kcerki na vjencanje. I sta ocekivati generalno kad znas da je takva situacija? To je zakucano za sva vremena, mi tu nemamo sta traziti osim ako cemo ici u svoju stetu, jer Turci sigurno nece.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Ne vidim nikakav problem sto dolazi, kao sto ne bih vidio nikakav problem i da je Dodik otisao na tu istu svadbu. Neka bude veselja na svim stranama.

Turci su bas zbog toga, svojih dobrih odnosa sa Bosnjacima i toga sto je Balkan ipak prirodno njihova zona interesa, neizbjezan faktor u bilo kakvim desavanjima. Kao takvi, zasluzuju puno postovanje i treba sa njima dogovorati i pregovarati, te uvazavati njihove interese. Ista stvar ti je i sa Rusima-Srbima.

Medjutim, Englezi (kao i Ameri) su nama ovdje nebitni... predaleko od nas... ne moze ovo geografski biti njihova zona intteresa, niti su narodi sa Balkana na bilo koji nacin povezani sa njima i njihovim vrijednostima (demokratiju i extremnu ravnopravnost koju forsiraju, to ne racunam). A vecina sranja unazad 100 godina je napravljena zbog Engleza i Amera, odnosno njihovih interesa za globalnom kontrolom, tako da njih treba protjerari sa Balkana.

Ostaje Njemacka (predvodnik EU) ... kao prirodno najveca sila i koja zasluzuje Balkan na upravljanje uz amin Rusije, Turske, ali i Kine... koja je globalna buducnost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 07:41 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
Jel se Milo sastao sa uvazenim gostom prije ili posle sastanka uvazenog gosta sa Alijom na mezarju?
Pitam za tetku?

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 07:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Citiraj:
Turci su bas zbog toga, svojih dobrih odnosa sa Bosnjacima i toga sto je Balkan ipak prirodno njihova zona interesa, neizbjezan faktor u bilo kakvim desavanjima. Kao takvi, zasluzuju puno postovanje i treba sa njima dogovorati i pregovarati, te uvazavati njihove interese. Ista stvar ti je i sa Rusima-Srbima.


Pa zar Mile neće da otcjepi Republiku Srpsku, ili čeka da postane veliki vezir ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 08:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Samostalnost treba biti uvijek rezervna varijanta i zbog te varijante treba maksimalno pametno voditi procese centralizacije drzave (koje zahtjeva Njemacka kao glavna sila) i koji su prirodni na neki nacin. Medjutim, dosta zavisi od toga kako ces to izvesti, odnosno ako dobro to izvedes sada, nekada sutea ce biti puno lakse izaci iz ove neke federacije.. i obratno...i trenutno je tu glavni front. Muslimani hoces da zacementiraju poziciju (terstorijalni integritet) za buducnost, a mi hocemo da sebi napravimo pozicijy koju bismo mogli iskoristiti AKO SE STVORE USLOVI GLOBALNO.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Npr. Zadnje oko cega su se krvili jeste revistar zajednickih racuna pravnih lica. Kad pogledas sa strane, logicno je da imas taj registar, tj centralno mjesto gdje ce korisriti i jedni i drugi informacije koje im trebaju.Ne logicno vec pozeljno, obavezno.

Medjutim... muslimani hoce da to bude CBBIH, mi necemo. Zasto, ako das nadleznost CBBIH da oni to prikljupljaju i daju drugima, gubis varijantu da u slucaju raspada dodjes do vrijednih informacija, tj moras od nule kreirari isti taj registar. Ono sto nasi mozda eventualno ponude, a muslimani odbiju, jeste da ima CBBIH te racune, ali da im izvor podataka bude entitetski APIF, odnosno da posao skupljanja racuna na teritoriji RS ostane kod nas, a da informacije samo proslijedjujemo mi ka CBBIH, koji bi objedinio info sa 2 izbova(entitet) i imao bi zajednicki registar. Naravno to im ne odgovara.

Ovakvih primjera je milijardu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Kad napišeš ''nekada sutra'', vjerovatno misliš ''nikada sutra''? Ja bi ti čak sve to povjerovao, da nam to sve ne obećava ratni dezerter/profiter, patološki lažov, korumpirani političar, kriminalac, itd, itd. Ne da mi se nabrajati. :D

Pfc88 je napisao:
Jel se Milo sastao sa uvazenim gostom prije ili posle sastanka uvazenog gosta sa Alijom na mezarju?
Pitam za tetku?


Jel bila svadba, Mile pjevao ? I ja pitam za rodjaka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 08:37 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2524
:DSlika

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6146
Pečenko je napisao:
Kad napišeš ''nekada sutra'', vjerovatno misliš ''nikada sutra''? Ja bi ti čak sve to povjerovao, da nam to sve ne obećava ratni dezerter/profiter, patološki lažov, korumpirani političar, kriminalac, itd, itd. Ne da mi se nabrajati. :D



Jbg... to se ne moze nikad znati nekada/nikada, ako to ne zavisi od tebe i da bi se nesto desilo, mora se dosta kockica sloziti.

Ono sto je do tebe, jeste da cekas taj trenutak i budes sto spremniji mozes biti.

A za Dodika... to smo vec 1000 puya pisali ovdje. Ti vidis svjetliju buducnost ako se skloni Dodik i ova vlast, ja vidim tamniju... jer ce doci nesposobniji i koji su jos vise gladni moci (primjer Drasko) ... odnosno, da bi ta nova ekipa politicara vise skrenula ka idealnog kursa NJEMACA, TURSKA, KINA, RUSIJA ... a vise biti pod uticajem UK/USA.

Cak je i Dodik u ovih 20 godina imao raznih skretanja sa kursa, ali generalno se on drzi te neke vizije za koju ja isto smatram da je idealna... i to je jeidni razlog zasto ima moju podrsku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1553
Mile vizionar, ala ga nadrobi. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 12:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Dodikova vizija je da se sto duze odrzi na vlasti, i tom vizijom se jedino i vodi 20 godina unazad, zarad licne koristi naravno. U roku od pet godina ce predati i policiju...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 13:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
:lol:
čuj vizija

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Pa nije sve do Dodika. Ako pored svih situacija i stanja... Jedina šansa je da ljudi glasaju protiv nekoga, onda nije ni to najbolji izbor. Za početak na liste staviti one koji neće prodati svoju stolicu. Skupštinsku prije svega.. Ako je to problem, kako ćeš nešto drugo.
Paradoksalno, ali kada bi postala nezavisna RS, pa ne bi bilo pozicija silnih na BIH nivou... Onda bi možda i opozicija jače zagrizla :) Ovako svima dobro... Osim kada se pojavi neki indijanac kao Draško :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 15:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Čiča iz Rogače je napisao:
:lol:
čuj vizija


To sto vlada skoro 20 godina nije do njegove jadne vizije koliko do jadne opozicije 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 15:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
I glasackih muflona

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2021, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zamisljam koliki su mufloni u opoziciji kada to ne znaju iskoristiti :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5941 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254 ... 298  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs