banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2009, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
vulgaris maximus je napisao:
Po tebi ispada da su se Bosnjaci vecinom samoubili a vrs to samo vecinom gledala... (ne muslimani, to su i po staroj definiciji pripadnici islamske vjeroispovjesti, ako ces po tome onda budi dosljedan i zovi Srbe (bosanskim) pravoslavcima a Hrvate (bosanskim) rimokatolicima. Glupo zar ne?)


O kakvim ti starim definicijama?
Nacija Musliman. Pa i Ustav BiH pise o Muslimanima, a ne o Bosnjacima. Tek negdje krajem 1993. godine pocinje da se mijenja naziv nacije.
Bosnjaci se sada iskljucivo pozivaju na popis stanovnistva iz 1991. godine gdje ih nema.
Da te citiram: glupo zar ne?

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 20:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris maximus je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Citiraj:
In a case of the Srebrenica massacre, during and after the war, many Bosniak families asked that their family members be buried as soldiers, for various reasons, although they died as civilians or as soldiers away from front lines. The most common reason for these requests was access to social support for families of killed soldiers.

Ovo je dno dna...sramot cime se sve sluzite. Ispasce da je Srebrenica bila zabavni park. Za sve imate objasnjenje.


Imas li ti neki kontra-argument ili je to samo tako proizvoljno? I cime se ja to licno sluzim? Prenio sam samo sta je neko drugi rekao i rekao da je kontroverzno i razlog. Valjda ce vrijeme pokazati sta je istina. Inace hvatas se za slamku jer idc danas broji te kao vojnike. Ono sto sam podebljao je vaznije. Mnogi su ovde tvrdili i jos uvijek tvrde da su svi bili vojnici tj zarobljenici a opet i da jesu bili ona zadnja engleska recenica bi trebala da bude dovoljno jer su ubijeni planirano..

kim deal je napisao:
sada kad je evidentno da ta cifra ubijenih u najgorem slučaju ne prelazi 100 000 hiljada, od čega je preko 25 000 ubijenih srba , a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana,


Odakle ti te cifre? Izvor za podebljano? Slavuj? :roll: U najgorem slucaju cifra ubijenih prelazi 100 000 za nekih par hiljada a ja jedino znam za ove cifre:

64.036 Bosnjaka (30.633 vojnika i 33.700 civila)
24.905 Srba (20.626 vojnika och 4.075 civila)
7.788 Hrvata (5.719 vojnika och 2.163 civila)

Ono sto je meni interesantno ovde je podatak o civilima. Ocigledno je da je neko imao njih na nisanu. Po tebi ispada da su se Bosnjaci vecinom samoubili a vrs to samo vecinom gledala... (ne muslimani, to su i po staroj definiciji pripadnici islamske vjeroispovjesti, ako ces po tome onda budi dosljedan i zovi Srbe (bosanskim) pravoslavcima a Hrvate (bosanskim) rimokatolicima. Glupo zar ne?) Za razliku od Valtera, necu odmah pohitriti i reci "vi" jer ne zelim da krivim citav narod zbog necije izjave ili djela ali mi se cini daleko logicnije da su Bosnjaci civili vecinom ubijeni municijom vrs nego od strane avdica/hvo. Zar nije vrs jedno vrijeme drzala i vise od 70% BiH? Opet, za ovo zadnje nemam ni ja neki dokaz ali cini mi se logicnije.

:roll: šta sam loše ili pogrešno rekao ti ubijeni hrvati najvećim djelom su poginuli u muslimansko hrvatskom ratu, a i veliki dio muslimana je pobijen u tom istom sukobu+sukob muslimana i muslimana u krajini = srbi su možda odgovorni za manje smrti od druga dva naroda.
a što se tiče toga "muslimani" tek su 92/93 promjenili ime i trebat će još vremena da se svi naviknemo na novi naziv pogotovo kad se zna da ni svi muslimani-bošnjaci nisu načisto s tim 8)

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris je napisao:
Odakle ti te cifre? Izvor za podebljano? Slavuj? :roll: U najgorem slucaju cifra ubijenih prelazi 100 000 za nekih par hiljada a ja jedino znam za ove cifre:

64.036 Bosnjaka (30.633 vojnika i 33.700 civila)
24.905 Srba (20.626 vojnika och 4.075 civila)
7.788 Hrvata (5.719 vojnika och 2.163 civila)


:-? 64036+24905+7788=96729 ili ako zbrojimo ono iz zagrada=96926
i sam mirsad tokača je rekao da su vrlo male šanse da ta cifra pređe 100 000,
tako da ja ne znam odakle tebi podatak o više od 100 000 :roll:

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Poslednji put menjao kim deal dana 10 Nov 2009, 21:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Sinny je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
Po tebi ispada da su se Bosnjaci vecinom samoubili a vrs to samo vecinom gledala... (ne muslimani, to su i po staroj definiciji pripadnici islamske vjeroispovjesti, ako ces po tome onda budi dosljedan i zovi Srbe (bosanskim) pravoslavcima a Hrvate (bosanskim) rimokatolicima. Glupo zar ne?)


O kakvim ti starim definicijama?
Nacija Musliman. Pa i Ustav BiH pise o Muslimanima, a ne o Bosnjacima. Tek negdje krajem 1993. godine pocinje da se mijenja naziv nacije.
Bosnjaci se sada iskljucivo pozivaju na popis stanovnistva iz 1991. godine gdje ih nema.
Da te citiram: glupo zar ne?


Nije glupo. Samo igra rijeci sa tvoje strane. Danas je naziv Bosnjaci. Pozovi se npr na Dejton.

@kim deal Mozda, ali malo vjerovatno. Pitao sam odakle vadis te brojeve. Koliko je Bosnjaka poginulo u medjusobnom sukobu po tvom izvoru? Koliko vidim "abdicevci" su izgubilili samo 545 vojnika za dvije godine do 1995. Ne znam onda kako da dodjem do te tvoje polovine a da ne uzmem da je hvo bio elitna vojska i gazio sve pred sobom. Inace, ne znam koliko ti treba vremena da se naviknes. Proslo je vise od 15 godina... U pravu si za ovo drugo, da ni Bosnjaci nisu skroz na skroz no to ne bi trebao biti tvoj problem.
Odosmo sa teme...

Za Mirsada Tokacu si i sam rekao odakle mi podatak. U najgorem slucaju ili kako si ti to formulirao "malo vjerovatno" nesto vise od 100 000. Danas vrijedi ta cifra ta koju si naveo.

edit: dodao hvo

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Poslednji put menjao vulgaris maximus dana 10 Nov 2009, 21:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
vulgaris maximus je napisao:

Nije glupo. Samo igra rijeci sa tvoje strane. Danas je naziv Bosnjaci. Pozovi se npr na Dejton.


Sad se pozivas na dejton. A kad treba ukinuti RS? Standardna politika "federalaca"...koristi ono sto ti odgovara.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
ferdinand je napisao:
vulgaris maximus je napisao:

Nije glupo. Samo igra rijeci sa tvoje strane. Danas je naziv Bosnjaci. Pozovi se npr na Dejton.


Sad se pozivas na dejton. A kad treba ukinuti RS? Standardna politika "federalaca"...koristi ono sto ti odgovara.


Nisam ja federalac i pomenuo sam dejton jer je to dokument koji on sigurno priznaje. Skreces sa teme.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris maximus je napisao:
Sinny je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
Po tebi ispada da su se Bosnjaci vecinom samoubili a vrs to samo vecinom gledala... (ne muslimani, to su i po staroj definiciji pripadnici islamske vjeroispovjesti, ako ces po tome onda budi dosljedan i zovi Srbe (bosanskim) pravoslavcima a Hrvate (bosanskim) rimokatolicima. Glupo zar ne?)


O kakvim ti starim definicijama?
Nacija Musliman. Pa i Ustav BiH pise o Muslimanima, a ne o Bosnjacima. Tek negdje krajem 1993. godine pocinje da se mijenja naziv nacije.
Bosnjaci se sada iskljucivo pozivaju na popis stanovnistva iz 1991. godine gdje ih nema.
Da te citiram: glupo zar ne?


Nije glupo. Samo igra rijeci sa tvoje strane. Danas je naziv Bosnjaci. Pozovi se npr na Dejton.

@kim deal Mozda, ali malo vjerovatno. Pitao sam odakle vadis te brojeve. Koliko je Bosnjaka poginulo u medjusobnom sukobu po tvom izvoru? Koliko vidim "abdicevci" su izgubilili samo 545 vojnika za dvije godine do 1995. Ne znam onda kako da dodjem do te tvoje polovine a da ne uzmem da je bio elitna vojska i gazio sve pred sobom. Inace, ne znam koliko ti treba vremena da se naviknes. Proslo je vise od 15 godina... U pravu si za ovo drugo, da ni Bosnjaci nisu skroz na skroz no to ne bi trebao biti tvoj problem.
Odosmo sa teme...

Za Mirsada Tokacu si i sam rekao odakle mi podatak. U najgorem slucaju ili kako si ti to formulirao "malo vjerovatno" nesto vise od 100 000. Danas vrijedi ta cifra ta koju si naveo.

pročitaj ponovo šta sam ja rekao, a odnosi se na ovo boldovano,

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
kim deal je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
@kim deal Mozda, ali malo vjerovatno. Pitao sam odakle vadis te brojeve. Koliko je Bosnjaka poginulo u medjusobnom sukobu po tvom izvoru? Koliko vidim "abdicevci" su izgubilili samo 545 vojnika za dvije godine do 1995. Ne znam onda kako da dodjem do te tvoje polovine a da ne uzmem da je bio elitna vojska i gazio sve pred sobom. Inace, ne znam koliko ti treba vremena da se naviknes. Proslo je vise od 15 godina... U pravu si za ovo drugo, da ni Bosnjaci nisu skroz na skroz no to ne bi trebao biti tvoj problem.
Odosmo sa teme...

Za Mirsada Tokacu si i sam rekao odakle mi podatak. U najgorem slucaju ili kako si ti to formulirao "malo vjerovatno" nesto vise od 100 000. Danas vrijedi ta cifra ta koju si naveo.

pročitaj ponovo šta sam ja rekao, a odnosi se na ovo boldovano,


Nema potrebe. Ja da sam direktno citirao Tokacu rekao bi drugacije i dao pod navodnike. To su bile moje rijeci. Najgori slucaj, bio on malo vjerovatan ili ne je opet najgori slucaj i rekao sam koju cifru priznajem.

Opet: Odakle si izvadio svoje brojke? Proizvoljno?

Trebam li podebljavati pitanje?

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris maximus je napisao:
kim deal je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
@kim deal Mozda, ali malo vjerovatno. Pitao sam odakle vadis te brojeve. Koliko je Bosnjaka poginulo u medjusobnom sukobu po tvom izvoru? Koliko vidim "abdicevci" su izgubilili samo 545 vojnika za dvije godine do 1995. Ne znam onda kako da dodjem do te tvoje polovine a da ne uzmem da je bio elitna vojska i gazio sve pred sobom. Inace, ne znam koliko ti treba vremena da se naviknes. Proslo je vise od 15 godina... U pravu si za ovo drugo, da ni Bosnjaci nisu skroz na skroz no to ne bi trebao biti tvoj problem.
Odosmo sa teme...

Za Mirsada Tokacu si i sam rekao odakle mi podatak. U najgorem slucaju ili kako si ti to formulirao "malo vjerovatno" nesto vise od 100 000. Danas vrijedi ta cifra ta koju si naveo.

pročitaj ponovo šta sam ja rekao, a odnosi se na ovo boldovano,


Nema potrebe. Ja da sam direktno citirao Tokacu rekao bi drugacije i dao pod navodnike. To su bile moje rijeci. Najgori slucaj, bio on malo vjerovatan ili ne je opet najgori slucaj i rekao sam koju cifru priznajem.

Opet: Odakle si izvadio svoje brojke? Proizvoljno?

Trebam li podebljavati pitanje?

ako misliš na mij prvi post gdje sam zaokruživanjem banalizovao cifre radi lakše diskusije.
to ustvari nimalo ne mjenja činjenice niti je na štetu bilo kog oponenta, post sam pisao svojim riječima dajući svoje viđenje i samo radi pojednostavljena zaokružio cifre gurajući na eventualni maximum koji je tokača perceptirao.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
vulgaris maximus je napisao:



64.036 Bosnjaka (30.633 vojnika i 33.700 civila)
24.905 Srba (20.626 vojnika och 4.075 civila)
7.788 Hrvata (5.719 vojnika och 2.163 civila)

Ono što je meni interesantno je da ima više poginulih Bošnjaka civila,nego poginulih Bošnjaka vojnika....Jbt,pa nije VRS samo civile ubijala. :-?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
kim deal je napisao:
ako misliš na mij prvi post gdje sam zaokruživanjem banalizovao cifre radi lakše diskusije.
to ustvari nimalo ne mjenja činjenice niti je na štetu bilo kog oponenta, post sam pisao svojim riječima dajući svoje viđenje i samo radi pojednostavljena zaokružio cifre gurajući na eventualni maximum koji je tokača perceptirao.


Mislim da steti jer guras pod isti kos sukob koji nije imao ni priblizan broj zrtava. Ona cifra od 545 vojnika je cifra sa idc-a i ako proizvoljno uzmemo da je priblizan broj stradao i na na strani armije BiH plus jednak omjer civila kao total sto licno mislim nije vjerovatno onda cifra ne moze preci 2000 za te dvije godine koliko je apzb postojala. Gdje onda strpati onih 30000 sto ih je ostalo (ta polovina od 64036 koju si ti naveo). Pobila ih elitna vojska hvo? Zato mislim da pojednostavljujes pogresno.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 22:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
vulgaris maximus je napisao:
kim deal je napisao:
ako misliš na mij prvi post gdje sam zaokruživanjem banalizovao cifre radi lakše diskusije.
to ustvari nimalo ne mjenja činjenice niti je na štetu bilo kog oponenta, post sam pisao svojim riječima dajući svoje viđenje i samo radi pojednostavljena zaokružio cifre gurajući na eventualni maximum koji je tokača perceptirao.


Mislim da steti jer guras pod isti kos sukob koji nije imao ni priblizan broj zrtava. Ona cifra od 545 vojnika je cifra sa idc-a i ako proizvoljno uzmemo da je priblizan broj stradao i na na strani armije BiH plus jednak omjer civila kao total sto licno mislim nije vjerovatno onda cifra ne moze preci 2000 za te dvije godine koliko je apzb postojala. Gdje onda strpati onih 30000 sto ih je ostalo (ta polovina od 64036 koju si ti naveo). Pobila ih elitna vojska hvo? Zato mislim da pojednostavljujes pogresno.

podatke koliko je poginulo u sukobu hrvata i bošnjaka ja nemam, osim što sam poprilično uvjeren da je velika većina hrvata poginula upravo u tom sukobu, a s obzirom na teren ,mali prostor, koncentraciju i izmješanost stanovništva i intezitet tih sukoba znajući za hrvatsku premoć u tehnici, naoružanju i logistici pretpostavljam da je znatan broj bošnjaka, vojnika i civila stradao upravo u tom sukobu. a da su srbi cijelo vrijeme "odgovorni" za sve žrtve pa i za svoje jer su ih pripadnici druga dva naroda pobili u "samoobrani". dolazi vrijeme da se unesu i analiziraju svi podaci bez ikakvih predrasuda. jedini koji pokazuju protivljenje tome su bošnjaci, jedino njima ne ide u prilog istina, jer oni su prilično uspješno lansirali svoju "istinu"

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 23:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
kim deal je napisao:
vulgaris maximus je napisao:
kim deal je napisao:
ako misliš na mij prvi post gdje sam zaokruživanjem banalizovao cifre radi lakše diskusije.
to ustvari nimalo ne mjenja činjenice niti je na štetu bilo kog oponenta, post sam pisao svojim riječima dajući svoje viđenje i samo radi pojednostavljena zaokružio cifre gurajući na eventualni maximum koji je tokača perceptirao.


Mislim da steti jer guras pod isti kos sukob koji nije imao ni priblizan broj zrtava. Ona cifra od 545 vojnika je cifra sa idc-a i ako proizvoljno uzmemo da je priblizan broj stradao i na na strani armije BiH plus jednak omjer civila kao total sto licno mislim nije vjerovatno onda cifra ne moze preci 2000 za te dvije godine koliko je apzb postojala. Gdje onda strpati onih 30000 sto ih je ostalo (ta polovina od 64036 koju si ti naveo). Pobila ih elitna vojska hvo? Zato mislim da pojednostavljujes pogresno.

podatke koliko je poginulo u sukobu hrvata i bošnjaka ja nemam, osim što sam poprilično uvjeren da je velika većina hrvata poginula upravo u tom sukobu, a s obzirom na teren ,mali prostor, koncentraciju i izmješanost stanovništva i intezitet tih sukoba znajući za hrvatsku premoć u tehnici, naoružanju i logistici pretpostavljam da je znatan broj bošnjaka, vojnika i civila stradao upravo u tom sukobu. a da su srbi cijelo vrijeme "odgovorni" za sve žrtve pa i za svoje jer su ih pripadnici druga dva naroda pobili u "samoobrani". dolazi vrijeme da se unesu i analiziraju svi podaci bez ikakvih predrasuda. jedini koji pokazuju protivljenje tome su bošnjaci, jedino njima ne ide u prilog istina, jer oni su prilično uspješno lansirali svoju "istinu"


Znaci izbacujes brojke proizvoljno i jedina podloga ti je tvoje licno uvjerenje. Onda je normalno je da pokazujem protivljenje kad tim rezonom bubnesi: "a od onih preostalih 75 000 više od pola je pobijeno u međusobnom sukobu hrvata i muslimanai +sukob muslimana i muslimana"

Fakta: Na stranici idc-a postoje cifre i za ubijene po regijama i nacionalnoj pripadnosti ali za to treba malo dubllja analiza da bi se doslo do neke cak i priblizne cifre... Probaj i sam. Bez toga ti je ta prica istini, analiziranju i unosenju podataka bez predrasuda cista floskula prepisana iz politickog tv rjecnika.

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 01:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
ubijeni po nacionalnoj pripadnosti se znaju, ali ko je koga i koliko ubio ne znam, ali doći će se i do tih podataka jer polako se skidaju pečati, i istina izlazi na vidjelo koliko kome prija iznošenje istine vidi se po reakcijama. bošnjaci i dalje žele provoditi svoju istinu želeći po svaku cjenu sprječit daljnje odmotavanje klupka, kao što je sprječit nacionalno izjašnjavanje u popisu ili skroz sprječit popis, upravo zato da istina ne izađe na vidjelo, pokušaj diskreditovanja tokače jedan je od izazova bošnj. elite. s druge strane istina srbima može samo koristiti jer se podudara s onim što od početka tvrde o ratu i karakteru rata.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
kim deal je napisao:
ubijeni po nacionalnoj pripadnosti se znaju, ali ko je koga i koliko ubio ne znam, ali doći će se i do tih podataka jer polako se skidaju pečati, i istina izlazi na vidjelo koliko kome prija iznošenje istine vidi se po reakcijama. bošnjaci i dalje žele provoditi svoju istinu želeći po svaku cjenu sprječit daljnje odmotavanje klupka, kao što je sprječit nacionalno izjašnjavanje u popisu ili skroz sprječit popis, upravo zato da istina ne izađe na vidjelo, pokušaj diskreditovanja tokače jedan je od izazova bošnj. elite. s druge strane istina srbima može samo koristiti jer se podudara s onim što od početka tvrde o ratu i karakteru rata.


Posto vidim da se svim silama upinjes,volis istinu,mogu li zamoliti da pogledas ovaj atlas o kom se prica,malo poblize podrucje oko Prijedora,koje svi tako glatko izbjegavaju? Mislim ipak da bi ljudi iz Bl i okolice vise trebali znati o i doticati se ovog ,nego Srebrenice,koja je brat-bratu puno dalje od Bl? Tvoje misljenje o istom i cisto presjek ove istine? Da podsjetim,i dalje je nepoznata sudbina ostataka 1.273 osobe s podrucja Prijedora.

Ako moze?

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 11:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Po svoj prilici da je ovo napokon prava baza podataka o žrtvama.Gospodin Tokača je prije objavljivanja ovog atlasa obišao sve opštine u BiH gde je predstavio rezultate svog rada.
Prisutni su mogli da pitaju konkretno za neke žrtve i on bi putem linka pretraživao po navedenoj bazi.Među prisutnim u Sanskom Mostu sam bio lično i uverio sam se da je baza potpuna.Sve žrtve rata iz moje MZ-e kako Srbi tako i Bošnjaci,Hrvati,Romi su uredno unešeni u navedenu bazu podataka (sa svim generalnim podacima o žrtvi i načinu smrti).
Na grafičkim prikazima po godinama se može primetiti da je najviše ljudi izgubilo život u prvoj godini rata i radi se uglavnom o civilima.I što spomenu kolega ERROR tu dominira Prijedor sa okruženjem.Nažalost!
U kasnijem periodu su ginuli vojnici na svim stranama da bi u 95 se desila Srebrenica kao oličenje svih stradanja u nesretnom ratu!Ali po onom što se može videti Prijedor je daleko veće mesto stradanja od same Srebrenice.Razlika je u tome što se zločin u Prijedorskom kraju dešavao kontinuirano u dužem vremenskom periodu a u Srebrenici je to bilo u kratkom vremenskom intervalu.

100.000 ljudi je smrtno stradalo u Bosni i Hercegovini!NE PONOVILO SE!

Atlas je dobar po istinu i pomirenje ali i nauku u globalu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 16:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
ERROR je napisao:
kim deal je napisao:
ubijeni po nacionalnoj pripadnosti se znaju, ali ko je koga i koliko ubio ne znam, ali doći će se i do tih podataka jer polako se skidaju pečati, i istina izlazi na vidjelo koliko kome prija iznošenje istine vidi se po reakcijama. bošnjaci i dalje žele provoditi svoju istinu želeći po svaku cjenu sprječit daljnje odmotavanje klupka, kao što je sprječit nacionalno izjašnjavanje u popisu ili skroz sprječit popis, upravo zato da istina ne izađe na vidjelo, pokušaj diskreditovanja tokače jedan je od izazova bošnj. elite. s druge strane istina srbima može samo koristiti jer se podudara s onim što od početka tvrde o ratu i karakteru rata.


Posto vidim da se svim silama upinjes,volis istinu,mogu li zamoliti da pogledas ovaj atlas o kom se prica,malo poblize podrucje oko Prijedora,koje svi tako glatko izbjegavaju? Mislim ipak da bi ljudi iz Bl i okolice vise trebali znati o i doticati se ovog ,nego Srebrenice,koja je brat-bratu puno dalje od Bl? Tvoje misljenje o istom i cisto presjek ove istine? Da podsjetim,i dalje je nepoznata sudbina ostataka 1.273 osobe s podrucja Prijedora.

Ako moze?


Evo ja cu probati malkice "odmotati klupko" jer je moje misljenje da on na ovoj temi mlati praznu slamu. Okrenucu se specijalno prema bosnjackim zrtvama jer su one izgleda predmet spoticanja. Ako se pogledaju samo dvije regije (od ukupno 7) gdje Hrvati nisu stradali, tj gdje relativno gledajuci konflikt izmedju hvo i arBiH bio manji (Podrinje i Pounje) dobijaju se sljedece cifre:

Bosnjaci: 34795 (11564 vojnika 23231 civila) 54% od ukupnog broja stradalih Bosnjaka (38% vojnika i citavih 69% od ukupnog broja civila)
Srbi: 8913 (7469 vojnika 1444 civila) 36% od ukupnog broja stradalih Srba (omjer civili/vojnici 1:5)
Hrvati: 405 (122 vojnika 283 civila) 5% od ukupnog broja stradalih Hrvata.

Posto sumnjam da broj stradalih u konfliktu izmedju arbih i apzp moze preci 2000 (naveo sam prije zasto a prije bi rekao da je blizi 1000 nego 2000) onda se odmah u startu vidi da brojka ubijenih Bosnjaka, vojnika a pogotovo civila prelazi ono sto je kim deal rekao. Znaci bubnuo je proizvoljno i ne moze biti istina da je pola Bosnjaka stradalo u konfliktu sa hvo i apzb. Moze ako vrs nije ispalila ni jedan metak u drugim predjelima BiH tako da ove brojke o bosnjackim zrtvama, 54% ukupno i 69% civila bi trebale na kraju kad se uracunaju druge regije biti vece.

Da pojednostavim, vecinu bosnjackih civila je ubila vrs i vecina bosnjackih vojnika su stradali u konfliktu sa vrs a ne sa hvo/apzb. To je gruba i zalosna istina koju ove brojke daju.

kim deal, da li sad vidis koliko grijesis?

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Poslednji put menjao vulgaris maximus dana 12 Nov 2009, 01:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 16:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
:-? po tebi ispada da hrvati i muslimani nisu ni ratovali

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 17:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ja sam malo guglao i na jednoh hrvatskom sajtu našao cifru od oko 1000 poginulih vojnika na obe(ABiH i apzb).Dodjamo tome još toliko civila,cifra ne prelazi 2000 ljudi....
Ono što je meni interesantno je da je Srba civila najviše stradalo u Sarajevu.Samo ima jedan problem.Bošnjaci kažu da su te Srbe pobile granate VRS prilikom opsade Sarajeva....Kako god,ispada da su ovi i ABiH bili cvjećke,da nisu po Sarajevu vršljali nekakvi Cace,Ćele i sl.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2009, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
_zoka je napisao:
Ja sam malo guglao i na jednoh hrvatskom sajtu našao cifru od oko 1000 poginulih vojnika na obe(ABiH i apzb).Dodjamo tome još toliko civila,cifra ne prelazi 2000 ljudi....
Ono što je meni interesantno je da je Srba civila najviše stradalo u Sarajevu.Samo ima jedan problem.Bošnjaci kažu da su te Srbe pobile granate VRS prilikom opsade Sarajeva....Kako god,ispada da su ovi i ABiH bili cvjećke,da nisu po Sarajevu vršljali nekakvi Cace,Ćele i sl.

E to je ono sto meni smeta...kad su nastradli Srbi civili u Sarajevu onda je to od strane Srba...a kad nastrdju muslimani u uniformi onda se dokazuje da oni nisu ratovli vec eto...predstavljali se kao vojnici zbog pocasti i nekakvih prava ....smijesno.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Poslednji put menjao Nek@d_sam_bio_W@lter dana 11 Nov 2009, 17:51, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs