banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 11:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Jest da je elegantno zaobišao greške iz prošlosti u vlastitom dvorištu (fantomska Herceg-Bosna), ali stari jarac i dalje nema dlake na jeziku. Dobro je što je Zagreb Hrvate u Bih prepustio vlastitoj sudbini. Možda bi i Beograd trebalo da se povede za tim primjerom po pitanju RS?
------
Srbima ne treba dozvoliti da podijele Bosnu, rekao je hrvatski predsjednik Stjepan Mesić u intervjuu njemačkoj agenciji DPA, govoreći o trenutnoj političkoj situaciji u toj zemlji.
- BiH mora da opstane, a svi političari koji to ne žele moraju da odu - rekao je 74-godišnji političar, koji je bio posljednji predsjednik kolektivnog predsjedništva bivše Jugoslavije.
Mesićevi komentari uslijedili su poslije poziva SAD i EU političarima sve tri zajednice u BiH na reformu i uklanjanja prepreka koje paralizuju njen napredak.
- Srbi nastoje da unište svoju bosansku baštinu, i jedino žele da budu povezani sa svojim sunarodnicima u susjednoj Srbiji - rekao je Mesić.
- BiH je vijekovima bila najliberalnija zemlja u Evropi. Muslimani, Hrvati katolici, pravoslavni Srbi i Jevreji - svi su živjeli zajedno u miru - istakao je on.
On je optužio Srbe za "sijanje mržnje" agresijom, ali nije kritikovao vlastite sunarodnike koje je njegov prethodnik Franjo Tuđman, Miloševićev istomišljenik po pitanju podjele BiH, uvukao u rat protiv muslimana.
- Danas sve relevantne političke snage žele da BiH bude očuvana - rekao je Mesić.
Prema njegovim riječima, Zagreb je poslao jasnu poruku Hrvatima u BiH (koji čine oko 15 odsto stanovništva BiH), da oni, a ne Hrvatska, moraju da organizuju život u svojoj zemlji.
- Važno je i da Srbija pošalje takvu poruku Srbima koji žive u BiH, a ne da gaji njihove separatističke ambicije - rekao je Mesić.
- Otcjepljenje Srba u BiH bi ugrozilo vitalne interese Hrvatske, i poslalo negativne vibracije cijelom regionu - upozorio je Mesić.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
To sto se Zagreb odrekao Hrvata u BiH ne znaci da oni nemaju pravo na odlucivanje. Cak sta vise, potpuno samostalno.

A ako me sjecanje ne vara, zahvaljujuci (izmedju ostalih) Mesicu niti ima vise SFRJ, niti je on Predsjednik Predsjednistva iste te ne vidim razlog da se on iz Hrvatske sikira za buducnost BiH.

Ne treba uopste gubiti vrijeme na njega. Kakav bio, takav i ostao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
The_new_Statesman je napisao:
To sto se Zagreb odrekao Hrvata u BiH ne znaci da oni nemaju pravo na odlucivanje. Cak sta vise, potpuno samostalno.

Apsolutno da imaju, ali ne da im neko ko strane podgrijava separatističke težnje. Nisu li se već jednom opekli sa Herceg-Bosnom?

The_new_Statesman je napisao:
A ako me sjecanje ne vara, zahvaljujuci (izmedju ostalih) Mesicu niti ima vise SFRJ, niti je on Predsjednik Predsjednistva iste te ne vidim razlog da se on iz Hrvatske sikira za buducnost BiH.

SFRJ nema više prije svega zahvaljujući Miloševiću, ali to je već neka druga tema.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
To je samo pokazatelj da Hrvatska istinski želi u EU ali i da istinski želi primeniti eu standarde kako prema vlastitim građanima tako i u odnosu sa komšijama.S druge strane to što je rekao je jedino realno i moguće,sve drugo znači rat!A ko to želi??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Netacno, ali to je opet druga tema...

Osim toga Milosevic se nije javno hvalio na TV kako je zavrsio posao :D Niti hodao po ustaskoj emigraciji, niti dovlacio slepere iz DDR-a, itd.

Nekoliko godina nakon nestanka famozne Herceg Bosne u Glamocu sam placao sok u kunama...

Sta ti to govori?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
To govori da pričaš nebuloze i razvodnjavaš temu!Milošević i Mesić su neusporedivi!Moram te podsetiti da se Mesić razišao sa Tuđmanom još za vreme rata dok su Francek i Milošević crtali nove karte po salvetama!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
MILO je napisao:
To je samo pokazatelj da Hrvatska istinski želi u EU ali i da istinski želi primeniti eu standarde kako prema vlastitim građanima tako i u odnosu sa komšijama.S druge strane to što je rekao je jedino realno i moguće,sve drugo znači rat!A ko to želi??

:D :D :D

Prosle sedmice je neki jadnik gladovao ispred zgrade Vlade RS zbog toga sto mu je Osnovni sud u BL oduzeo zamijenjenu imovinu u nekom selu kod Banja Luke. Sudu u Hrvatskoj ne pada na pamet da mu vrate kucu koju je dao u zamjenu... A nije jedini...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
MILO je napisao:
To govori da pričaš nebuloze i razvodnjavaš temu!Milošević i Mesić su neusporedivi!Moram te podsetiti da se Mesić razišao sa Tuđmanom još za vreme rata dok su Francek i Milošević crtali nove karte po salvetama!


Ko je rekao da su usporedivi? A Mesic je preko noci postao mirovnjak? :D :D :D Sto se tog nije sjetio 1989.?

I on je tema, a ne Milosevic kojeg je Aaron prvi spomenuo, a ne ja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12569
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Aaron je napisao:
- BiH mora da opstane, a svi političari koji to ne žele moraju da odu - rekao je 74-godišnji političar, koji je bio posljednji predsjednik kolektivnog predsjedništva bivše Jugoslavije.
Mesićevi komentari uslijedili su poslije poziva SAD i EU političarima sve tri zajednice u BiH na reformu i uklanjanja prepreka koje paralizuju njen napredak.
- Srbi nastoje da unište svoju bosansku baštinu, i jedino žele da budu povezani sa svojim sunarodnicima u susjednoj Srbiji - rekao je Mesić.


Оваква не може опстати, ваљда је то свима јасно.

Aaron je napisao:
- BiH je vijekovima bila najliberalnija zemlja u Evropi. Muslimani, Hrvati katolici, pravoslavni Srbi i Jevreji - svi su živjeli zajedno u miru - istakao je on.


Ово више није тако, сад се сви мрзе...

Aaron je napisao:
On je optužio Srbe za "sijanje mržnje" agresijom, ali nije kritikovao vlastite sunarodnike koje je njegov prethodnik Franjo Tuđman, Miloševićev istomišljenik po pitanju podjele BiH, uvukao u rat protiv muslimana.
- Danas sve relevantne političke snage žele da BiH bude očuvana - rekao je Mesić.
Prema njegovim riječima, Zagreb je poslao jasnu poruku Hrvatima u BiH (koji čine oko 15 odsto stanovništva BiH), da oni, a ne Hrvatska, moraju da organizuju život u svojoj zemlji.
- Važno je i da Srbija pošalje takvu poruku Srbima koji žive u BiH, a ne da gaji njihove separatističke ambicije - rekao je Mesić.


Зар Тадић не изјави прије неки дан како признаје државу БиХ??? И исто тако да подржава Србе из РС у сваком погледу...у томе не видим ништа лоше ни сепартистички. Срби из БиХ желе независност!!!

Aaron je napisao:
- Otcjepljenje Srba u BiH bi ugrozilo vitalne interese Hrvatske, i poslalo negativne vibracije cijelom regionu - upozorio je Mesić.


Вијечити страх од велике Србије. :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
The_new_Statesman je napisao:
Netacno, ali to je opet druga tema...


Da li bi, poslije onih silnih "mitinga istine", Vukovara, Dubrovnika, zveckanja oružjem JNA, Belih orlova, Arkana, Šešeljevih trulih kašika i ostalog, želio da živiš u istoj državi sa Miloševićem, pod uslovom da si nesrbin?

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36432
Da ne zaboravimo sta se desavalo godinu dana prije tog...

Otkazi Srbima pod parolom tehnickog viska, smijenjivanja i sa najmanjih funkcija, lupanje na vrata, provokacije na ulicama, svakodnevni nocni upadi specijalaca (ZNG) u stanice policije u cisto srpskim mjestima... Rijec je o ljetu 1990.tom...


Ali opet, to je druga tema... O kojoj nemate pojma jer bi inace ovde pisali tomove :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Neka Mesić javno kaže da je načinjen genocid u njegovoj državi, neka naloži sudu da procesuira ''zločince'' zbog tog djela, neka se izvine srbima za to pa onda da ga shvatimo kao ozbiljnog političara.

BTW Mesić uskoro odlazi sa političke scene pa ove izlapele riječi jednog, sve više nebitnog političara, nikom ne trebaju.
Naročito da se o njima raspravlja.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Када Месић усташа шири мир по Балкану знамо докле је дошло...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2006, 17:02
Postovi: 8177
Lokacija: RS-BANJA LUKA
urbana_extravaganca je napisao:
Када Месић усташа шири мир по Балкану знамо докле је дошло...


Upravo tako,kada su ga pitali zasto je pevao ustaske pesme on je odgovorio "nisam,samo sam otvarao usta" :roll: Covek od velikog ustase odjednom postade kao neki mirotvorac.

_________________
Zasto je Partizan najbolji?Zato sto Partizan nije samo fudbal.Zato sto imamo najvise titula(372).Zato sto imamo najvise kupova(180).Zato sto imamo najvise Evropskih trofeja (8).Zato sto smo najbrojnije Sportsko Drustvo na Svetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 16:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Bar je na vrijeme shvatio da od ekstremizma nema koristi...

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 17:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Aaron je napisao:
Bar je na vrijeme shvatio da od ekstremizma nema koristi...

Mislim da je ova rečenica obuhvatila ono najbitnije.Korist.
Svi su po potrebi veliki nacionalisti,evropejci.....samo ako procjene da će imati neke koristi od toga,ne nacija nego oni lično.Tako isto i Mesić........

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Sta je gospodin Mensic ucino za povratnike u Hrvatsku,,,abssolutno nista.Tako da ti filozofi koji bih nama da drze lekcije i kupe neke jeftine pojene sve mi vise postaju gadljiviji.............

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...gde nadje mesic to da je bosna vekovima najliberalnija...ovde se non stop ratuje doduse uz povremena primirja...koji je to demagog...i seronja da dodam...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 19:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Međutim, istorija kaže da su Jevreji koji su protjerani iz Španije, taman dok je Kolumbo isplovljavao prema Sjevernoj Americi, utočište našli upravo na području sadašnje BiH... Možda Turci ipak nisu bili tako strašni kao što kažu guslarski napjevi. Može biti da je Stipica ipak malčice u pravu.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2009, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Kao sto neko rece - politicar koji odbrojava poslednje dane svoje karijere odlucio da lupi jos koju kragujevku, cisto da mu memoari budu deblji - bolje ce se prodati.

Nek Mesic nama odgovori o pravima Srba u drzavi u kojoj je jos uvijek predsjednik. O svim onima kojima je imovina oduzeta ili unistena. O stotinama hiljada ljudi koji su ostali bez posla. Itd itd itd itd.

To su cinjenice, a prica Srbi bi da dijele BiH su price za malu djecu.

Sto se tice Herceg Bosne, sta je to bilo lose s njom?
Prevarise Hrvate u Vasingtonu 1994. godine sa tom Federacijom BiH i ostadose bukvalno gradjani drugog reda u vlastitoj drzavi.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs