banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jul 2009, 12:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jul 2007, 11:36
Postovi: 1658
Citiraj:
"Fatina crkva" ide u srpsko selo
Predstavnici Srba i Bošnjaka iz Bratunca zajedno se obratili Dodiku. Fata Orlović kaže da ništa ne zna o inicijativi...
22.07.2009. 07:28

Prema informacijama "Dnevnog avaza", određeni predstavnici srpskog i bošnjačkog naroda u Bratuncu zajednički su višim instancama vlasti u RS i međunarodnim predstavnicima u BiH uputili inicijativu za izmještanje pravoslavne crkve iz dvorišta Fate Orlović u Konjević-Polju.

S inicijativom je, tvrdi naš izvor, upoznat premijer RS Milorad Dodik, a navodno je, prije nekoliko dana, razgovarao i s njenim pokretačima. Prema mnogima, ova inicijativa je dobar znak kako pitanje crkve u Konjević-Polju riješiti na zadovoljavajući način.

Također, Bratunčani tvrde da je s inicijativom, prema kojoj bi crkva bila izmještena u jedno susjedno srpsko selo, upoznat i OHR.

- Postoje srpski domaćini, ljudi od ugleda u Bratuncu, koji smatraju da se crkva bespotrebno politizira i da se bez razloga stvaraju međunacionalne tenzije i maltretira Fata Orlović. Oni tvrde da ta takozvana Fatina crkva treba ići u srpska sela koja su desetljećima bez vjerskog objekta i spremni su čak i javno to reći. Očekujemo da u svemu posreduje OHR, kako bi se ovo pitanje konačno riješilo - tvrdi "Avazov" izvor koji je govorio pod uvjetom da ostane anoniman.

Fata Orlović, koju su jučer zbog narušenog zdravlja posjetili ljekari, kaže da više ne zna ništa o toj inicijativi, ali i da zna, ne može vjerovati više nikome, a posebno ne rukovodiocima, "pa makar se oni svaku noć zaklinjali na televiziji" da će crkvu odnijeti iz njene avlije.

Orlović: I ovaj ramazan uz crkvena zvona

- Neću ja kazati da nema ljudi koji ispravno misle, niti da nema ljudi koji misle da ovu crkvu treba odnijeti u njihovo selo. Ali, kome da je više vjerujem? Pa, Dodik je već jednom obećavao i svi su to čuli!? Šta je ostalo od tog njegovog obećanja? Ništa! Kao da i nije obećao, a bajagi državnik ne smije da laže i vara... Stvarno ne znam je li to ko iz Bratunca nešto pokretao, ali ono što znam jeste da ću i ovaj ramazan dočekati s crkvenim zvonima pod prozorom - kazala nam je jučer Fata Orlović.


Не знам колико сте упознати са овим случајем али вјероватно сте чули о њему. Обратите пажњу на подебљани дио текста, ја јесам и добро сам се запитао, како Србин да протумачи ове реченице?

Текст је из Аваза наравно...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 15:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Gocias je napisao:
Citiraj:
"Fatina crkva" ide u srpsko selo
Predstavnici Srba i Bošnjaka iz Bratunca zajedno se obratili Dodiku. Fata Orlović kaže da ništa ne zna o inicijativi...
22.07.2009. 07:28

Prema informacijama "Dnevnog avaza", određeni predstavnici srpskog i bošnjačkog naroda u Bratuncu zajednički su višim instancama vlasti u RS i međunarodnim predstavnicima u BiH uputili inicijativu za izmještanje pravoslavne crkve iz dvorišta Fate Orlović u Konjević-Polju.

S inicijativom je, tvrdi naš izvor, upoznat premijer RS Milorad Dodik, a navodno je, prije nekoliko dana, razgovarao i s njenim pokretačima. Prema mnogima, ova inicijativa je dobar znak kako pitanje crkve u Konjević-Polju riješiti na zadovoljavajući način.

Također, Bratunčani tvrde da je s inicijativom, prema kojoj bi crkva bila izmještena u jedno susjedno srpsko selo, upoznat i OHR.

- Postoje srpski domaćini, ljudi od ugleda u Bratuncu, koji smatraju da se crkva bespotrebno politizira i da se bez razloga stvaraju međunacionalne tenzije i maltretira Fata Orlović. Oni tvrde da ta takozvana Fatina crkva treba ići u srpska sela koja su desetljećima bez vjerskog objekta i spremni su čak i javno to reći. Očekujemo da u svemu posreduje OHR, kako bi se ovo pitanje konačno riješilo - tvrdi "Avazov" izvor koji je govorio pod uvjetom da ostane anoniman.

Fata Orlović, koju su jučer zbog narušenog zdravlja posjetili ljekari, kaže da više ne zna ništa o toj inicijativi, ali i da zna, ne može vjerovati više nikome, a posebno ne rukovodiocima, "pa makar se oni svaku noć zaklinjali na televiziji" da će crkvu odnijeti iz njene avlije.

Orlović: I ovaj ramazan uz crkvena zvona

- Neću ja kazati da nema ljudi koji ispravno misle, niti da nema ljudi koji misle da ovu crkvu treba odnijeti u njihovo selo. Ali, kome da je više vjerujem? Pa, Dodik je već jednom obećavao i svi su to čuli!? Šta je ostalo od tog njegovog obećanja? Ništa! Kao da i nije obećao, a bajagi državnik ne smije da laže i vara... Stvarno ne znam je li to ko iz Bratunca nešto pokretao, ali ono što znam jeste da ću i ovaj ramazan dočekati s crkvenim zvonima pod prozorom - kazala nam je jučer Fata Orlović.


Не знам колико сте упознати са овим случајем али вјероватно сте чули о њему. Обратите пажњу на подебљани дио текста, ја јесам и добро сам се запитао, како Србин да протумачи ове реченице?

Текст је из Аваза наравно...


A sta se tu ima tumaciti...treba samo dobro razmisliti sa kim zivimo. :(


Poslednji put menjao ferdinand dana 24 Jul 2009, 18:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Gocias je napisao:
Не знам колико сте упознати са овим случајем али вјероватно сте чули о њему.


Da, upoznat sam donekle, da je crkva u njenom dvoristu sagradjena, pretpostavljam dok je bila u izbjeglistvu....znaci tu ne treba da bude jer je nelegalno sagradjena. Ukratko.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 21:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
urbana_extravaganca je napisao:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


Tacno. Predpostavljam da se tako i Bosnjaci osjecaju kad procitaju tvoje postove u kojima pises kako si isao kamenovati ljude kad se stavljao kamen temeljac Ferhadiji, (to se jos ponosis kao to je pravedno) tako bi i oni i tebi Taj Mahal u dvoristu sagradili. kontas?

p.s ja sam iz mjesanog braka, nikad bio nisam u dzamiji, i otac mi je bio u VRS od prvog do zadnjeg dana, i ujaka sam izgubio u istoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
urbana_extravaganca je napisao:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


I meni bi smetao minaret u mom dvoristu. Tebi ne bi?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ajkula je u pravu, treba biti objektivan, i postaviti se u poziciju u kojoj je drugi pa onda nesto reci. Iako mislim da ova Fata malo pretjeruje. Ako su joj nudili pare ili novu kucu zasto nije prihvatila. Da je sad ona neka mlada ili da ima neke nasljednike pa eto nece da se odrice pradjedovine, ali koliko sam ja razumio da nije. U svakom slucaju, mislim da ima pravo da trazi to ako hoce, ali obzirom na njene godine i poziciju mislim da pretjeruje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Mozda bas zato sto vise nije mlada, ne zeli da se seljaka. Nego nama smeta sto je ona Fata i sto joj smeta zvonik. Ajmo sad malo pljuvati po njoj. A da je u pitanju Milos i u njegovom dvoristu minaret.. o kako bi onda hrakali po forumu.. Licimuri :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2009, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Zar nisu dvostruki standardi nešto u čemu smo najbolji?

Smeta "nam" kad Fati neko napravi crkvu u dvorištu.
Smeta "im" kad oko obilježavanja Srebrenice uhapse "njihovog" koji je to radio Srbima.
Smeta "nam" kad puste Nasera, govorimo da treba pustiti Radovana...

Dokle? Last man standing? Zar nas nije ipak malo previše (koliko god nas (nas = "nas" + "njih") u globalnim razmjerama bilo smješno malo) za to? Ili ćemo "da istrajemo"?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 01:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
1.Ovo je Dodik kriv i ovo je već stvar politike što se oteže sa premještanjem te crkve.

2.Naravno da postoji srpska nana Fata Orlović i po običaju o tome se i ne priča i ne govori , jer ko jebe Srbe prepušteni su sami sebi.
http://forum.banjaluka.com/viewtopic.php?f=50&t=35799&hilit=lozo
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=47038
http://www.bljesak.info/content/view/4619/158/

Kada se povuče paralela srpska nana Fata Orlović ne živi na svojoj zemlji, jer ne može zbog jedne džamije i čak 30 kuća.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 08:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Opet se ponavlja ista sovenisticka prica. Fata je potrebna ovin nasim sovenistima,i kada kod zatreba ta se tema aktuelise. Naravno da je crkva besparavno napravljena u dvoristu zene,i da je postojao interes sa bilo koje strane ona bi se smakela sa toga mjesta.Nego ocito je da je ta prica potrebna svim ovim ovim nasim politicarima....................

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
vim je napisao:
Iako mislim da ova Fata malo pretjeruje. Ako su joj nudili pare ili novu kucu zasto nije prihvatila.


Pa zato sto je njeno pravo da ne prihvati otkup svoje zemlje. Pravo svojine je jos uvijek svetinja u zapadnom svijetu. I nevjerovatno je kako se ovo oteglo do sada. Ne daj Boze da zena umre dok se ovo nije rijesilo, znate sta bi bilo....postala bi mucenik koji je umro u borbi za svoje. A mogu da se kladim da ce vijest obici pola svjeta. I zasto nam to treba?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
I ja sam protiv njene kanonizacije i toga da postane mučenica, to je posljednje što nam treba.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2009, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ajkula je napisao:
urbana_extravaganca je napisao:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


I meni bi smetao minaret u mom dvoristu. Tebi ne bi?


Сметао би ми али зар није већини нас минарет " у дворишту"?
Па кад пусте касетефон и појачају звучнике сваку молитву испратимо ко да нам је у дневној соби а не у дворишту.
Иначе ја сам написао:
Citiraj:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


а то се односило на ово:
Citiraj:
ali ono što znam jeste da ću i ovaj ramazan dočekati s crkvenim zvonima pod prozorom


Као да та црквена звона звоне редовно сваки дан...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2009, 17:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2007, 22:15
Postovi: 175
Lokacija: R. Srpska
vim je napisao:
Ajkula je u pravu, treba biti objektivan, i postaviti se u poziciju u kojoj je drugi pa onda nesto reci. Iako mislim da ova Fata malo pretjeruje. Ako su joj nudili pare ili novu kucu zasto nije prihvatila. Da je sad ona neka mlada ili da ima neke nasljednike pa eto nece da se odrice pradjedovine, ali koliko sam ja razumio da nije. U svakom slucaju, mislim da ima pravo da trazi to ako hoce, ali obzirom na njene godine i poziciju mislim da pretjeruje.


Лупаш као Максим по дивизији. Ја се само питам којим иди(ј)отима је пало на памет да граде цркве на туђој земљи, на порушеним џамијама и слично. И још се при томе заклињали у Веру, Бога, Крст и Слободу златну :angry4: :evil:
То су само могли ови полуписмени одборници СДС-а уз помоћ неписмених радикала, и то понајвише по подрињу.
И још се питам који су попови освештавали такве грађевине и где ће им душа ( у п... зна се :evil: )

_________________
Zlonamernici siti i maniti sve mi zabraniste u rodjenoj kuci
al ne moze mi niko zabraniti da pevam
i da se smejem, umiruci
A to se vama vise ne dogadja
ni kad svadbujete ni kad, vam se radja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 14:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
ajkula je napisao:
Mozda bas zato sto vise nije mlada, ne zeli da se seljaka. Nego nama smeta sto je ona Fata i sto joj smeta zvonik. Ajmo sad malo pljuvati po njoj. A da je u pitanju Milos i u njegovom dvoristu minaret.. o kako bi onda hrakali po forumu.. Licimuri :)


i zato te volim ( ne samo zato, al..) sto znas sagledati stvari sa vise strana i pogoditi u srz..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
ajkula je napisao:
urbana_extravaganca je napisao:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


I meni bi smetao minaret u mom dvoristu. Tebi ne bi?


Citiraj:
Сметао би ми али зар није већини нас минарет " у дворишту"?
Па кад пусте касетефон и појачају звучнике сваку молитву испратимо ко да нам је у дневној соби а не у дворишту.


Smetaju meni i zvona kad krenu u zivu zoru da tandrcu :-? Sva ta buka me nervira, sa bilo cije strane da dolazi. Jel' se tebi moli.. idi pa se moli ali nemoj mene buditi. Jel' praznik.. Super, tebi je- meni nije. Idi praznuj al' mene pusti da spavam. I sta cemo sad? Da rusimo i minarete i zvonike? :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
dragi komunizam....tu nije bilo ni zvonjave ni ucenja........ :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ajkula je napisao:
ajkula je napisao:
urbana_extravaganca je napisao:
Па сад кад прочитам како јој смета црквено звоно оставио бих ту цркву и још једну бих направио преко пута!


I meni bi smetao minaret u mom dvoristu. Tebi ne bi?


Citiraj:
Сметао би ми али зар није већини нас минарет " у дворишту"?
Па кад пусте касетефон и појачају звучнике сваку молитву испратимо ко да нам је у дневној соби а не у дворишту.


Smetaju meni i zvona kad krenu u zivu zoru da tandrcu :-? Sva ta buka me nervira, sa bilo cije strane da dolazi. Jel' se tebi moli.. idi pa se moli ali nemoj mene buditi. Jel' praznik.. Super, tebi je- meni nije. Idi praznuj al' mene pusti da spavam. I sta cemo sad? Da rusimo i minarete i zvonike? :)


Знаш јако добро на шта сам мислио када сам то написао тако да уопште нема потребе да излачиш ствари из контекста.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Avg 2009, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sta je izvuceno iz konteksta? Cinjenica da tebi smeta samo zato jer je od njih ?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs