banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 17:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Zasto budali? Prvo taj djed nije Kim Dzong, osim ako ima nesto blentavo sto je taj djed radio. A ovaj Kim za naseg vremena je sve samo ne budala.
Filozofe ko jos daje nacrte interkontinentalnih raketa?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 17:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Milan je napisao:
najbolje da tako nesto budali daju



Mica zasto mislis da je on budala?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 17:19 
iskreno nemam pojma, uvijek mi je sjeverna koreja djelovala nazadno u rangu prosjecnih nerazvijenih muslimanskih zemalja, a i izjave i prozivke kako ce nesto sravniti zvanicnika SK nisu nesto poboljsali moje misljenje o njima

mozda je i zapadna propaganda uticala na moje misljenje, govorim sta sam cuo i procitao i licno na osnovu toga ne bih volio da SK ima bilo kakvo mocnije naoruzanje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mislim da Kim nije budala i da tacno radi ono sto treba i naravno sta mu sa sjeverne granice sufliraju ....

Koliko su zla ucinili ameri u korejskom ratu jos se stvarno ne zna .... prvo rat pa onda sankcije preko 70 godina .... sta je preostalo , da se pomire sa sudbinom????
Jok , nema povlacenja , jer ako se povuces , satrace te kao Jugoslaviju , Irak , Libiju .....a i Kina ti nece dati mira.

Zato moraju lajati i drzati tenzije na visokom nivou da kinezi na miru naprave bedem od ostrva u kineskom moru.

Mozda su siromasni, mozda nemaju sta da jedu i mozda imaju konc.logore na svojoj teritoriji ..... ALI SU PONOSNI i siguran sam da ce svi izginuti da odbrane drzavu i velikog vodju.
A za takvu indokrinaciju su samo krivi Ameri jer ih drze pod sankcijama toliko godina. Sta da ocekujes od takvog naroda koji ne zna za bolje nego da mrze Amere i Japance koji su sijali smrt po Korejskom poluostrvu.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Definitivno je zapadna propaganda djelovala. Nije to neka aj zdravo zemlja, ali izgurali su nuklearni program (samim tim i onaj djelic svemirskog) i prema tome ne mogu biti u rangu prosjecnih, nazadnih zemalja. Da nema sankcija ko zna gdje bi bili, radan je to narod, a i inteligentan.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 20:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Korejanci su ovim potezom dokazali svoju superiornost u tom dijelu kontinenta.Prebacujući raketu na drugu obalu Japana dokazali su da je američki antiraketni štit ,koji je lociran u Japanu,goli qrton.
Sa ovako snažnom zaleđinom Kine i Rusije S Koreja može u budućnosti raditi šta hoće američkim satelitima,bez ikakve sankcije jer su faktički neranjivi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sjeverna Koreja bi mogla biti uz pomoc Kine, Juzna Koreja, ali oni nece da budu nicija KUCKA.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Pa da nije Kine propali bi davno.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Kučka je relativna stvar- oni bi nestali prije 60 godina da im nije bilo Kine i SSSR-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Čiča iz Rogače je napisao:
Korejanci su ovim potezom dokazali svoju superiornost u tom dijelu kontinenta.Prebacujući raketu na drugu obalu Japana dokazali su da je američki antiraketni štit ,koji je lociran u Japanu,goli qrton.
Sa ovako snažnom zaleđinom Kine i Rusije S Koreja može u budućnosti raditi šta hoće američkim satelitima,bez ikakve sankcije jer su faktički neranjivi.


Cica ne postoji ICBM raketni stit ni u Japanu ni u Americi ni u Rusiji niti bilo gdje.
Do sada nije napravljen, testiranje je u toku.

Ovaj prelet preko Japana Korejanske rakete otvara budzetska vrata za kupovinu nove Americke vojne tehnologije ne samo u Japanu vec sire. A o ostanku Amera na Japanskim otocima da se ne prica , Ameri imaju toliko baza u Japanu da kad se podignu americki avioni svi odjednom iz Japanskih baza, Japanska ostrva se dignu 1.2 m iz vode :wink:

Znaci Kim i cika Mekejn rade u tandemu.
Samo da industrija ne stoji.... radi se punom parom. :D :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
E sad ne znam da li je instaliran u Japanu ali čisto sumnjam da nije
http://www.newsweek.rs/svet/81925-ozlog ... -foto.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sjevernoj Koreji je tokom Hladnog rata dopizdilo da bude marioneta tadasnjih sovjetskih komunjara, a Kina opet ganjala svoj interes i sve je to uticalo, da oni zatraze pristup i budu primljeni u Nesvrstane. Tito je tamo imao velicanstven docek. Kozojebi Albanci su ostali prijatelji Kine, a nista ih ne bi kostalo da su se uclanili u Nesvrstane.

Mislim da bi Kina dopustila promjenu rezima u Koreji, samo da to ne ometa njihove interese, ali rezim u Sjevernoj Koreji nece da bude zamjenjen. Zato sav ovaj cirkus.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Dokaza Kim da Ameri ne mogu da sruše njegove rakete.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 22:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa dok ispaljuje prazne rakete, šta imaju obarati.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 23:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
A ovi su vidoviti pa znaju da je prazna. Preletila je preko teritorije jedne države saveznice SAD, nisu je oborili preletila raketni štit i pala u okean, sada postoji velika sumnja da je sva ta priča o raketnom štitu samo to, priča.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 29 Avg 2017, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nisu vidoviti, nego brzo nakon što je raketa ispaljena oni znaju gdje će da odleti. Ipak je to balistička putanja. Druga je stvar što prvo treba smanjiti nuklearnu bojevu glavu, pa testiraju da uspješno to spuste tamo gdje hoće i aktiviraju... A tek za to treba vremena. Kada sve to urade, nisu oni ludi da prvi napadnu. Ovo im je za odbranu.
I nema nikakvog ozbiljnog štita u Japanu. Japanci trenutno možda mogu birati gdje da obore raketi kada im bude iznad glave. Ali će očito da ulože značajan novac u kupovinu boljih sistema od USA.
Ali realno, mogli bi Ameri sa broda ispaliti koji SM-3. Čisto da se pokažu kao efikasna zaštita. A da SK nešto uradi na američkom kopnu, tamo je mnoogo ozbiljnija zaštita. Da vidimo ko će sada tražiti da američka vojska napusti Japan :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 07:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mislim da manje rakete nije problem oboriti. Kod ICBMa je problem njegova velika brzina u silaznoj putanji i najbolje šanse bi trebale biti u ranoj fazi leta. Tu ide u korist mala površina Sjeverne Koreje, pa se iz Južne Koreje ili Japana može gađati na vrijeme. Drugi je problem Rusija, gdje se iz neke duboke teritorije može lansirati raketa.

Jedini stvarno provjereni raketni štit je Izraelska Čelična kupola (Iron Dome), koju sam vidio i uživo. Oni kažu da im je efikasnost preko 90%. Treba doduše imati na umu da ovo nije štit protiv balističkih raketa.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Na koliko zemalja je S. Koreja izvršila napad?
Na koliko zemalja su SAD izvršile napad?

U koliko zemalja S. Koreja imaju svoje vojnike?
U koliko zemalja SAD imaju svoje vojnike?

Laju i jedni i drugi, samo što drugi i djeluju... više se bojim nuklearnog oružja SAD nego žutih...
Milane, pogledaj neki nepristrasan putopis S. Koreje pa je onda uporedi sa "prosječnom nerazvijenom muslimanskom zemljom"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:01 
despot777 je napisao:
Milane, pogledaj neki nepristrasan putopis S. Koreje pa je onda uporedi sa "prosječnom nerazvijenom muslimanskom zemljom"...


Tesko je naci jer ko snima ima uvijek pratnju sa sobom. Manje vise covjek ne zna kome da vjeruje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sjeverna Koreja rastura lažne američke dolare, ozakonjeni kriminal, ali im se toleriše. Samo je Milo Đukanović imao muda da kaže, država je zahvaljujući švercu preživjela rat i sankcije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: krajo i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs