banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nemam pojma, niko od nas ne zna kako je u Sjevernoj Koreji. Ja sam gledao neki dokumentarac gdje su pratili ljude iz Sjeverne Koreje na prinudnom radu negdje u Poljskoj, Rumuniji ili tako negdje. Jebi ga, ne ideš u zatvor, nego u inostranstvo da zaradiš državi pare... :D

Boga ti pitaj šta se zapravo dešava i kako oni tamo žive. Ja nisam baš ubijeđen da im je dobro...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 08:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=wlTOga-rTF4[/video]

Imaju dobar metro.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Sargas je napisao:
.
Jedini stvarno provjereni raketni štit je Izraelska Čelična kupola (Iron Dome), koju sam vidio i uživo. Oni kažu da im je efikasnost preko 90%. Treba doduše imati na umu da ovo nije štit protiv balističkih raketa.

Volio bih vidjeti kako Kupola radi protiv masovnog napada ozbiljnim raketama(ne ICBM), a ne protiv priručnih kaćuša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 09:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
despot777 je napisao:
Na koliko zemalja je S. Koreja izvršila napad?
Na koliko zemalja su SAD izvršile napad?


Napali su Južnu Koreju, sasvim dovoljno a i nemaju nekog izbora u kopnenoj okolini :)

Sargas je napisao:
Nemam pojma, niko od nas ne zna kako je u Sjevernoj Koreji. Ja sam gledao neki dokumentarac gdje su pratili ljude iz Sjeverne Koreje na prinudnom radu negdje u Poljskoj, Rumuniji ili tako negdje. Jebi ga, ne ideš u zatvor, nego u inostranstvo da zaradiš državi pare... :D

Boga ti pitaj šta se zapravo dešava i kako oni tamo žive. Ja nisam baš ubijeđen da im je dobro...


To rade i Kinezi. Pošalju ljude u Afriku, pa ti bježi iz "zatvora" na otvorenom. :)

Ali realno, mediji iz Južne Koreje redovno plasiraju "zanimljive" informacije o SK, ali taj izolacionizam Koreje stariji je i od komunizma. Njihova istorija je preko 4000 godine. Eto im nesreće što su na nekom poluostrvu između velikih sila. Zvuči poznato. I da nisu Ameri bacili atomsku na Japan, nego da su krvarili kao Sovjeti u Njemačkoj, vjerovatno bi i Japan bio podijeljen između SSSR i SAD. Ovako zbog te atomske i "brze" kapitulacije Japana, ode Koreja u dva dijela. Možda je vrijeme da neka druga atomska to vrati u normalu :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
hadzidado je napisao:
Sargas je napisao:
.
Jedini stvarno provjereni raketni štit je Izraelska Čelična kupola (Iron Dome), koju sam vidio i uživo. Oni kažu da im je efikasnost preko 90%. Treba doduše imati na umu da ovo nije štit protiv balističkih raketa.

Volio bih vidjeti kako Kupola radi protiv masovnog napada ozbiljnim raketama(ne ICBM), a ne protiv priručnih kaćuša.



Iron dome uopste nije zastita od ICBM. Napisao je on vec da nije zastita od balistickih raketa.
A kladio bih se na S400.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 30 Avg 2017, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Došli Kinezi u Japan sa svojim *ebenim znakovima i Japanci to prihvatili, otišli u Koreju, Korejanci reformisali i napravili svoju azbuku.

Sasvim jednostavna za učenje. :lol:
Spoiler:
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 31 Avg 2017, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
s tensions mount worldwide over North Korean missile tests, one Serbian barber has decided to commemorate this uneasy period in global geopolitics with his unique form of artistic expression and social commentary.

https://www.rt.com/news/401480-kim-jong ... oo-serbia/


Oke...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 03 Sep 2017, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Tokio - Nuklearno oružje koje je danas testirala Sjeverna Koreja imalo je, prema procjenama, snagu od oko 70 kilotona, izjavio je japanski ministar odbrane Iconuri Onodera.
Sjeverna Koreja ranije je saopštila da je uspješno testirala hidrogensku bombu koja može da se stavi u interkontinentalni balistički projektil.

"Ovaj test prevazilazi sve dosadašnje", rekao je Onoderea listu "Nikei", prenio je "Sputnjik".

Južnokorejski mediji prethodno su spekulisali da je bomba imala snagu oko 50 kilotona.

Sjeverna Koreja je objavila da nije bilo curenja radijacije tokom testa. Japanski medijski servis NHK javio je da je test okončan bez širenja radijacije.

Vlada Japana najoštrije je osudila Sjevernu Koreju preko ambasade u Pekingu i koordinisaće svoje poteze sa SAD i Južnom Korejom u zahtijevanju da se održi hitan sastanak Savjeta bezbjednosti UN, rekli su zvaničnici u Tokiju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 03 Sep 2017, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Tramp se dobro osramotio sa onim prijetnjama SK. Sada se i ne čuje.
A što se ovih testiranja tiče hah... Što bi rekli u mom rodnom kraju mnogo je uzeo furseta, ne gleda niko blagonaklono na to da mala siromašna državica ima nuklearni arsenal i blentavog vladara na čelu iste.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Citam i slusam, zapada kaze i potencira na mnogo mjesta jedan izraz za Sjevernu Koreju : "Nestabilni rezim".
Odmah da naglasim da nisam ljubitelj ni odobravam sve sta se u Sjevernoj Koreji desava ali ipak moramo biti realni.

Da je Sjeverno Korejanski recim bajan nije i da je autokratski jeste ali gledajuci svakodnevno vijesti i slusajuci o smenjivanju i postavljanju novih clanova Trampove administracije, stalnim nemirima i protestima ne samo crnaca po SAD, masovnim ubistvima i punim zatvorima najveci procenata u odnosu na broj stanovnika daleko su premasili Kinu.
Pola zemlje je zaposleno direktno ili indirektno u vojno industrijskom kompleksu. Mir u svijetu im je kao krst i glogov kolac vampiru - doslovce i ne kriju to.

Ratuju konstantno na desetak lokacija po svijetu nekad i vise. Sve to kad uzmes u obzir plus presjednik lunatik koji nezna je li poso ili je doso. Sve to skupi i saberi podvuci crtu : Imas jedan rezim za "primjer".

I taj rezim je stabilan a ovaj je nestabilan i prijeteci! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pa da, ovima je ratovanje redovno, stabilno stanje. SK se ljulja između rata i mira, pa je to nestabilno :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
danijell je napisao:
Pa da, ovima je ratovanje redovno, stabilno stanje. SK se ljulja između rata i mira, pa je to nestabilno :)

:D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Kaze ambasadorka SAD u UN da je test sto je SK uradila = objava rata. :wink:

Sve je to ok ali nije jos dovoljan razlog da se krene na SK masovno .To mora nekako Rozenberski ili Himlerovski da se uoblici i pripremi za PR.

Kako naci dobar izgovor da se napadne Sjeverna Koreja?

To mora biti nesto kao u "samoodbrani". Neki scenario kao 9/11, ono Amerika napadnuta te sad odgovaraju na napad i svi dobro.

A da se proba nesto kao drugi "Majdan" ili drugi "Bengazi" ....ali i to je provaljeno a i nema u Sjevernoj Koreji "Umjerenih ekstremista" tj. "umjerene opozicije" kao u Siriji.

Da potope jedan svoj brod pa kao za uzvrat da napadnu SK ali i to je vidjeno u Tonkinskom zalivu i Vjetnamu.
Da sruse svoj putnicki avion pa optuze SK jer je samoubica vidjen, kamerama kako ide kroz pasosku kontrolu i jede kimci u korejanksom restoranu na aerodromu. Poslije naravno izgubi pasos koji bi pronasli u okeanu i unutra oprostajno pismo Kimu ?

Ili nesto kao instaliranje Korejanskog Li Osvalda pa odgovor na to ali i to je vec vidjeno sa Kenedijem?


Brale jbg. stvarno su im mogucnosti za eskalaciju ogranicene. Ali ne treba biti "pesimista"... sjetit ce se oni nesto vec. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Od tog nema nista, ne sikirajte se.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Mega_Byte_Me je napisao:
Od tog nema nista, ne sikirajte se.

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Kako nema, pa vidis da je Japan akitviro svoje 4 baterija THAAD a mora da kupi jos puno da bi bio siguran i da bi narod mirno spavao. Svaka vlada mora da "zastiti" narod da mogu spavat mirno.
A posto je SK deliveri sistem jos uvijek nekako neprecizan, jbg. ne zna gdje moze to da padne. Zato sve zemlje okolo 3000 - 4000 Km treba da nabave THAAD sisteme , sto vise i sto prije!! :lol: :lol:
I ti kaze nema nista ....cccc.

Malo sarkazma u onom gore sto napisa.
Pa naravno, nije prica ovdje o ratu vec o biznisu prijatelju.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 05 Sep 2017, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Posto su Ameri poznati po svojoj poslovnosti na primer kupis novi kadilak i dobijes gun - pistolj kao poklon(naravno ako nisi crn).
:) Malo sarkazma ali tu je negdje.

Mozda ce uvesti sad novo pravilo u biznis vode. Kad trazi kredit od MMF sve preko 100 miliona moze ali...
Moze karedit ali moras kupit THAAD pride bar jednu bateriju, marlo i Lockheed Martin da poguras.
1 do 1.2 milijarde dolara. :)

Nikad se nezna od kud moze interkontinentalna doletjet. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 23 Sep 2017, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Čović i Pyong Du: BiH i Sjeverna Koreja nemaju otvorenih pitanja

03. 08. 2017. u 16:40:00 Radiosarajevo.ba
Shares:
0
share

tweet

viber
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović primio akreditivna pisma Ri Pyonga Dua, nerezidentnog ambasadora Demokratske Narodne Republike Koreje za BiH sa sjedištem u Bukureštu.

Bilateralni odnosi između BiH i DNR Koreje se mogu ocijeniti kao dobri i bez otvorenih pitanja, saglasni su predsjedavajući dr. Čović i ambasador Du.

Također, prilikom ceremonije predaje akreditivnih pisama, konstatovano je da dvije zemlje imaju prostora da grade bolje bilateralne odnose na mnogim poljima saradnje, osim povremenih posjeta ambasadora ove zemlje Bosni i Hercegovini.

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Dragan Čović je na kraju predaje akreditivnih pisama poželio dobrodošlicu i uspjeh u radu novoimenovanom ambasadoru.


A sta su Korejanci razumjeli?
Citiraj:


Search
ALL TITLES

President of Bosnia and Herzegovina on Relations with DPRK
Date: 09/08/2017 | Source: KCNA.kp (En) | Read original version at source

Share Button


Pyongyang, August 9 (KCNA) -- DPRK Ambassador Ri Pyong Du presented credentials to Dragan Covic, president of the Presidency of Bosnia and Herzegovina, on August 3.

Noting he is pleased to see the DPRK perform many successes in the economic construction and improvement of the people's living standard, the president expressed the belief that the DPRK would register bigger successes in the future.

It is the consistent stand of Bosnia and Herzegovina to boost the long-standing friendly relations with the DPRK, the president evinced the will to strive for exchange in various fields and development of the bilateral relations in the mutual interests of the peoples of the two countries.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 23 Sep 2017, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
E ovo je pravo zanimljivo :D Sad kad krene izvoz u slobodarsku Korejj

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 28 Sep 2017, 19:59 
nije los video, pokazuje kako se pregovara i sta se desavalo tokom razdvajanja

[video]https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ajNBoNg_460sv.mp4[/video]


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Sjeverna Koreja
PostPoslato: 22 Nov 2017, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
[video]https://youtu.be/0fNy_tWYkd4[/video]

Prebjeg sjevernokorejskog vojika u juznu Koreju autom na
liniji razdvajanja kod mjesta Panmunjom.
To je jedino mjesto, demilitarizovana zona, gdje dvije vojske imaju kontakte.
Vojnik je dobio 4 metka, spasili su ga juznokorejci puzanjem kasnije. Operisan je i prezivjece.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs