banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 07:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Avg 2015, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Reakcije u BiH: Optužnica protiv Orića rezultat političkog
pritiska
4 prije sati Dženana Karabegović
Naser Orić
Pogledajte komentare
Podijelite
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podiglo je optužnicu protiv Nasera Orića i Sabahudina Mulića zbog ubistva
tri zarobljenika srpske nacionalnosti u mjestima Zalazje, Lolići i Kunjerac tokom 1992. godine. U
nevladinim organizacijama vjeruju kako je to rezultat političkog pritiska, ali i poteza koje je proteklih
godina povlačilo srbijansko tužilaštvo.
Vijest o podizanju optužnice protiv Nasera orića i Sabahudina Muhića za ubistvo tri zarobljenika srpske
nacionalnosti u mjestima Zalazje, Lolići i Kunjerac tokom 1992., naši sagovornici su saznali od Radija
Slobodna Evropa.
U Udruženju porodica poginulih, zarobljenih i nestalih civila Srebrenice, koje okuplja građane srpske
nacionalnosti, ne kriju oduševljenje ovom informacijom. Predsjednik Mladen Grujičić.
„Ovo je pozitivan primjer na koji srpske žrtve čekaju već dugi niz godina, od završetka rata, pa do današnjeg
dana“, navodi Grujičić.
Nasuprot ovim stavovima, Munira Subašić , predsjednica Udruženja „Majke enklave Srebrenica i Žepa“ kaže
kako nema ništa protiv toga da svako ko je počinio zločin odgovara, ali:
"Postoje prioriteti. Za genocid u Srebrenici mnogi su nagrađeni. Ima pet godina kako nije podignuta ni jedna
optužnica za genocid u Srebrenici“, ističe Subašić.
Za Sinana Alića, predsjednika nevladine organizacije „Istina, pravda, pomirenje“, optužnica protiv Nasera
Orića i Sabahudina Mulića rezultat je poteza srbijanskog tužilaštva kada je ovaj predmet u pitanju.
„Oni su to trebali uraditi mnogo, mnogo prije nego što je potez povukao Vladimir Vukčević . Ovako ispada da
su oni neka produžena ruka tužilaštva u Beogradu i da kad tužilaštvo u Beogradu nešto pokrene, onda se
naše tužilaštvo sjeti da nešto uradi. To se dogodilo u iks slučajeva“ , kaže Alić.
Mirsad Tokača , direktor Istraživačko-dokumentacionog centra ocjenjuje za naš radio kako je optužnica
rezultat toga da bh pravosudne institucije reaguju na političke pritiske, misleći pri tome na najavu koja
dolazi iz Republike Srpske da će u tom bh entitetu biti održan referendum o radu Suda i Tužilaštva BiH.
Ipak, Tokača kaže kako se nada da će ovom optužnicom konačno slučaj Orić biti skinut s dnevnog reda, jer
se njime godinama manipulisano.
„ Taj slučaj definitivno treba skinuti sa dnevnog reda. Nadam se da će se, ako optužnica bude potvrđena pred
Sudom BiH, taj slučaj definitivno staviti ad acta i da ćemo imati potpuno čistu situaciju kada je riječ o Zalazju“ ,
poručuje Tokača.
Podsjetimo, Naser Orić uhapšen je u junu ove godine u Švicarskoj na osnovu potjernice koju je raspisao
srbijanski Interpol, a zbog toga što je tamošnje tužilaštvo Orića sumnjičilo za zločine nad Srbima u Podrinju
1992, i to zbog ubistva civila srpske nacionalnosti u mjestu Zalazje. Nakon njegovog puštanja na slobodu,
Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske najavio je održavanje referenduma u tom bh entitetu o radu
pravosudnih institucija Bosne i Hercegovine.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2015, 23:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Trgovina radi punom parom... Sledeci je Atif Dudakovic i jos jedan muslimanski komandant a sve u cilju zaustavljanja referenduma o sudstvu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2015, 17:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Адвокати су тражили да се обустави поступак против Орића за ратне злочине на подручју Братунца и Сребренице јер му је већ за иста дела суђено у Хагу, пренела је Фена.

У одлуци судије Трибунала се наводи да је Орић у Хагу слобођен кривице по командној одговорности за убиство једне особе у полицијској станици Сребреница и још шест особа у тамошњој згради општине, док му се тренутно на терет ставља да је лично убио једну особу у селу Залазје, као и да је с још једним припадником Армије БиХ учествовао у убиствима две особе у Братунцу.

„Сматрам да се у тренутној ситуацији, тачке оптужнице у БиХ о убиствима битно разликују од оптужби у Хагу, када се пореде начин, време и место наводних злочина“, наве је у одлуци судија Лин Дакун.

Орића је Тужилаштво БиХ оптужило као некадашњег команданта јединица Армије БиХ у Сребреници. Оптужница, коју је Суд БиХ потврдио у септембру, терети њега и Сабахудина Мухића за убиство три ратна заробљеника српске националности на подручју Братунца и Сребренице.

Орић је негирао кривицу у октобру, а Суд БиХ је објавио да ће датум почетка суђења бити одређен након што Хаг донесе одлуку, навео је БИРН.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Dec 2015, 20:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
ХаД је већ донео одлуку и одбацио захтев Орићеве одбране.

Касниш филизофе :wink:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 19:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=YKqZPB523Q0[/video]

Vidi majki Srebrenice što bale po Oriću...

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Čitam danas kako se sud žali da im je rad neizdrživ zbog pritisaka koje na njih vrše razni pojedinci i organizacije, a na prvu znamo i koje bez mnogo razmišljanja. Sve kontam da će ovo suđenje biti jedna takva farsa i da će nam se samo popišati u facu sa ovim kad ga oslobode. Bolje da nisu ni počinjali sa suđenjem...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2016, 19:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ej kad umetnuše među te i srpska udruženja, pa pička im materina, da smo vršili pritisak ne bi toliko Srba na tolike godine bilo osuđeno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2016, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
11.05.2016 09:47 | Ж. Д.
Сарајево - Супруга судије Слободана Илића, за чије су убиство оптужени ратни командант Армије РБиХ у Сребреници Насер Орић и његов саборац и тјелохранитељ Сабахудин Мухић, засута је јуче увредама на рочишту у Суду БиХ.

Док је свједочила Јелици Илић је неколико десетина Орићевих сабораца и поштовалаца из Сребренице, који су присуствовали рочишту, добацивало "дабогда ти притисак скочио на 300", "дабогда цркла", смијали се и упућивали друге погрдне ријечи. Илићева је испричала да је након почетка сукоба у Сребреници са дјецом отишла у Србију и да је 12. јула 1992. године обавијештена да се у Залазју десио покољ и да мора доћи у Братунац, јер се не зна шта је са њеним супругом.

- Тијела убијених су довезена пред Дом здравља у Братунац, али Слободана није било - казала је Илићева.

Додала је да је десетак тијела, међу којима и њеног супруга, пронађено много касније на депонији смећа у Залазју.

- Желим да осуде оне који су ми убили мужа. Не занима ме је ли био Хусо, Хасо, Јанко или Марко, желим само да га осуде најстрожом казном - рекла је Илићева.

На почетку рочишта тужилац Мирослав Јањић је обавијестио судије да се планирани свједок Таиб Делимустафић, који се тренутно налази у фочанском затвору, неће појавити.

- Није до Тужилаштва, до свједока је. До јуче нисмо знали да неће свједочити, одустао је из неких његових субјективних разлога - казао је Јањић.

Орић и Мухић оптужени су за убиство три ратна заробљеника 1992. године - Илића, Митра Савића и Милутина Милошевића. Суђење ће бити настављено 31. маја.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2016, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
01.06.2016 09:52 | Ж. Д.
Сарајево - Присталице ратног команданта Армије РБиХ у Сребреници Насера Орића, коме се заједно са саборцем и тјелохранитељем Сабахудином Мухићем суди за злочине над Србима, јуче су у Суду БиХ као и на прошлом рочишту вријеђали свједока Тужилаштва БиХ.

Овога пута изругивали су се свједочењу Радмиле Николић- Милошевић, смијали се, упућивали погрдне ријечи и напуштали судницу када им се поједине изјаве нису свиђале. Она је свједочила о убиству стрица Милутина Милошевића за чију су ликвидацију оптужени Орић и Мухић. На прошлом рочишту увредама је засута Јелица Илић, супруга судије Слободана Илића за чије су убиство такође оптужени Орић и Мухић.

- Мој стриц је заробљен 29. маја 1992. у Кравици. Отац је три дана дозивао комшије из Лолића да му пусте брата. Путем мегафона су му рекли да је Милутин жив и да ће га убити Насер, Мухић и неки Омеровић, јер морају убити једног Милошевића - казала је Николић-Милошевићева.

Истакла је да је након десет мјесеци пронађено његово тијело.

- Руке су му биле одсјечене до лаката, а тијело је било у фази распадања - испричала је Николић-Милошевићева и додала је да су чули касније од комшија да је њен стриц био жив у кући Мехе Омеровића, а да га је наводно убио Мехмед Омеровић.

Свједок Тужилаштва Асим Мехић из Лолића казао је да су Милошевићево тијело нашли поред ријеке у близини куће Мехмеда Омеровића.

Орић: Кандидоваћу се за начелника Сребренице

Насер Орић је прије рочишта у неформалном разговору са репортером "Гласа Српске" рекао да због подигнуте оптужнице није био у могућности да се кандидује за наредне локалне изборе.

- За идуће локалне изборе кандидоваћу се за начелника Сребренице - најавио је Орић.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2016, 22:08 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
za 3 civila ga optuzuju.. :lol: popisam se na sud bih..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2016, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Po nalogu Tužilaštva BiH u Bratuncu je uhapšen Sreten Petrović, bivši komandant Bratunačke brigade Vojske Republike Srpske, zbog krivičnog djela “ometanje rada pravosuđa i uticaja na svjedoke u predmetu Naser Orić”.

Kako saznaje BN televizija, Petrović je, najvjerovatnije, posredstavom odbrane Nasera Orića, došao u posjed izjava svjedoka datih u toku istrage protiv Orića, osumnjičenog za ratni zločin nad Srbima.

Na osnovu izjava svjedoka, saslušanih od strane MUP-a Republike Srpske, sumnja se da im je Petrović sugerisao da promijene iskaz, te da paze šta pričaju na glavnom ročištu protiv Orića, objavila je BN televizija.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/N ... ici/446366

Toliko o tome.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 08:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Balija te tuzi, balija ti sudi...

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 09:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Очекивано.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 09:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Jel palo i neko izvinjenje...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 09:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10251
Pa na osnovu ovakvih svjedocenja... Tesko da bi ga bilo ko osudio.
Jbga, opsta amnezija zavladala.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 11:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Grabimo krupnim koracimma u bosansku disoluciju

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aha... Sa Milom na celu... Pitam se kako mu se bas 'vako namjesti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2017, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
barasin i salihovic neka puse qrac i ostala srpska stoka sto rade u sudu i tuzliastvu bih

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2017, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
http://www.blic.rs/vesti/hronika/eksklu ... og/9c9tzyk

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs