banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 354 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2014, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Portali su generalno bili podjeljeni, srpski su prenosili skakljiva svjedocenja Bosnjaka, a njihovi nekih Srba, ali diskusije sa sudjenja nisam pratio kod njih.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2014, 21:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
filozof sa vrbasa je napisao:
Citiraj:
Alijin tjelohranitelj: Naredio je da ubijamo svoje kako bi optužio Srbe!
Utorak 21. Oct 2014 13:09

Nekadašnji predsednik Republike Srpske, Radovan Karadžic u finišu iznošenja dokaza odbrane, „poentirao je“ izvodeci zašticenog svedoka KNj- 568 za koga se tvrdi da bi znacajno mogao da promeni sva dosadašnja tumacenja o toku i ciljevima rata u Bosni.

Veci deo ovog svedocenja odigrao se iza „zatvorenih vrata“, a u kratkim javnim sednicama moglo je da se zakljuci da je rec o nekadašnjem telohranitelju Alije Izetbegovica koji je prisustvovao vecini tajnih sastanaka muslimanskog vrha tokom rata u BiH.

Evo integralne verzije ovog svedocenja koje umnogome menja sliku o dogadajima tokom rata u Bosni 1992-1995. godine.

Iznecemo one, najšokantnije detalje ne samo o tajnim susretima i planovima Alije Izetbegovica, pozadini sklapanja primirja sa Hrvatima, ali i šokantnim naredbama Naseru Oricu i celnicima Armije BiH kako bi se proizvele što vece civilne žrtve. Svakako, citaocima ce posebno biti interesantan deo o sprezi muslimanskih i srpskih kriminalaca koja je trajala cak i u vreme najžešcih sukoba dva naroda.

Svedok KW-568 u uvodnom delu istice da je u Sarajevo stigao 1992. godine i da se preko jednog svog rodaka ubrzo prikljucio specijalnoj vojnoj jedinici „Biseri“ – Izetbegovicevoj „pretorijanskoj gardi“. Ova jedinica je posle granatiranja Alijinog porodicnog stana, iskljucivo vodila racuna o njegovoj bezbednosti u podrumu Narodne banke BiH u kome je proveo veci deo rata sa sinom Bakirom i zetom Jasminom.

„Uniforme su nam bile crni kombinezoni, a od naoružanja smo dužili pištolje CZ 99 i automatske puške kalašnjikov. Moj zadatak je bio neposredno obezbedenje Izetbegovica. U smenama u kojima sam ja radio, zavisno od potrebe od šest do 12 sati, neprekidno sam bio uz predsednika. Pratio sam ga kada je išao u šetnju, zatim u odlasku i povratku iz zgrade Predsedništva BiH, jer je obicno išao pešice, i obezbedivao sam prostorije u kojima je on živeo.“

Zašticeni svedok kaže da se na sastancima u podrumu Narodne banke pricalo sve ono što je „trebao znati samo najuži krug ljudi oko predsednika“. To su, prema njegovim tvrdnjama, bili vojni generali Sefer Halilovic i Mustafa Hajrlulahovic zvani Italijan, policijski zvanicnici Avdo Hebib i Ismet Dahic (nacelnik PS opštine Stari grad), kao i Stjepan Kljujic i Reis efendija Mustafa Ceric.

TV ekipe na mestu masakra

Svedok KW-568 je naveo kako su po naredenju muslimanskih voda sa prometnih raskrsnica u Sarajevu gadani Srbi, kako bi se izazvala njihova akcija posle koje je dolazilo do stradanja civila.

„Odmah potom došle bi televizijske ekipe koje su cekale u neposrednoj blizini. Pošto je ovo vec bio model, ubrzo smo svi znali da ne treba biti blizu mesta gde se ove TV ekipe i novinari nalaze, jer se po pravilu, u kratkom vremenskom periodu, u njihovoj okolini dogadalo nešto od cega se moglo stradati“, ispricao je zašticeni svedok.

„Reis efendija Ceric je imao najveci uticaj na predsednika, pored njegovog sina Bakira, jer je predsednik bio vernik. Od samog pocetka Izetbegovic je govorio: „Mi Srbe vojno ne možemo dobiti, moramo uciniti sve da se medunarodna zajednica vojno umeša na našoj strani“. Ovu njegovu tezu podržavali su i ostali, pogotovu reis Ceric.

Ne znam ko je prvi od prisutnih predložio primenu taktike izazivanja masovnijeg stradanja bošnjackog stanovništva, te provociranje kako bi se granatirali objekti poput bolnica i slicno, ali znam da se Izetbegovic u pocetku suprotstavljao toj ideji.

Secam se dobro da je u jednom trenutku, dok su ga ubedivali da je ova taktika delotvorna Ceric rekao: „Alija uzmi se u pamet. Nas dnevno gine 50 do 70 i niko ne zna za to. Ako nas na jednom mestu pogine 200, ceo svet ce znati! A oni koji poginu, znaju zašto su poginuli, poginuli su na božjem putu i svi ce ionako biti Šehidi.“

Pored ovoga, navodi dalje ovaj svedok, dogovoreno je da se Srbi provociraju kako iz Sarajeva, tako i iz zašticenih zona.

Amanpur prva na licu mesta

„Smatralo se da je koordinacija izmedu provokativnih dejstava prema Srbima i novinarskih ekipa najvažnija. Novinari su u Sarajevu imali poseban status, pogotovu oni koji su pokazivali naklonost našoj strani. Secam se novinarke CNN-a Kristijan Amanpur koja je vrlo cesto dolazila u prostorije Predsedništva i skoro uvek je bila prva na licu mesta kada su se ovi dogadaji odigravali.

Moj zakljucak je, imajuci u vidu njenu bliskost sa našim rukovodstvom da je ona imala informativni izvor iz nešeg rukovodstva i uvek unapred znala šta ce se i gde dogoditi“, kaže svedok.

„Licno mi je poznato da je u Sarajevu postojalo nekoliko vozila na kojima su se nalazili ili teški mitraljezi ili minobacaci sa kojima je dejstvovano prema srpskim položajima sa pozicija za koje se planiralo da ih Srbi nakon toga granatiraju, a koje bi pozicije bile kompromitujuce za srpsku stranu. Tako je u više navrata i došlo do izazivanja vatre sa srpskih položaja sa pojedinih raskrsnica u gradu, bolnice i slicno.

Nacin rada bi bio sledeci: policija bi zatvorila raskrsnicu za saobracaj desetak minuta. Iz raskrsnice bi bilo ispaljeno nekoliko minobacackih granata ka srpskim položajima sa karoserije nekog manjeg kamiona, koji bi onda otišao iz raskrsnice, pustio bi se saobracaj i nakon desetak minuta od ispaljenja, najverovatnije kada bi sa srpskih položaja utvrdili odakle je došla vatra, usledila bi vatra sa njihovih položaja i to uvek u vecem obimu od one vatre koja je sa naše strane bila ka njima.

U tom trenutku kada bi padale srpske granate, raskrsnica bi bila prohodna za civilno stanovništvo i dolazilo bi do stradanja. Znam da su sa srpske strane uvek na jednu našu granatu odgovarali najmanje sa dve ili više granata.

I dvojica Srba u odredu

„Jedinica Biseri je formirana i stacionirana u prostorijama Srednje uciteljske škole u Sarajevu sa zadatkom štiti Predsedništvo, clanova predsedništva i njihove porodice. Jedinica je brojala oko 120 ljudi, ali neposredno na obezbedenju je bilo angažovano oko 70 ljudi. Komandant jedinice je bio Haris Lukovac, a njegova pozivna šifra preko radio veze je bila „Biser 2?.

„Biser 1? je bio predsednik Izetbegovic. „Biser 3? je bio Hota Ekrem, a „Biser 4? je bio Mišo Komarica, jedan od dvojice Srba koji su bili u jedinici, jer je zajedno sa nama bio i Mladen Komarica, koji je nosio isto naziv „Biser“, ali ne secam koji broj. Ja sam imao oznaku javljanja „Biser…“, ispricao je ovaj zašticeni svedok.

Izvor: Intermagazin.rs


Serić se ni Allaha ne boji.


Mislim da Karadzic sa ovim svjedokom nije poentir'o, nego se dobro zajeb'o.
Ko je detaljno pratio sudjenje zna na sta konkretno mislim :wink:

Uglavnom autogol Karadzica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2014, 01:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Znam da je vama teško prihvatiti činjenicu, da ste bili moneta za potkusurivanje za politiku koju je sprovodio vaš politički vrh, a koji je kako je rat odmicao izgubio kompas. Na kraju krajeva to se i nama Srbima dešavalo, zašto onda ne bi bio isti slučaj i sa vama?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2014, 08:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
budala je napisao:

Mislim da Karadzic sa ovim svjedokom nije poentir'o, nego se dobro zajeb'o.
Ko je detaljno pratio sudjenje zna na sta konkretno mislim :wink:

Uglavnom autogol Karadzica

Aj objasni nama koji ne pratimo suđenje zašto je to tako?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2014, 18:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Maj 2011, 23:20
Postovi: 420
_зока je napisao:
budala je napisao:

Mislim da Karadzic sa ovim svjedokom nije poentir'o, nego se dobro zajeb'o.
Ko je detaljno pratio sudjenje zna na sta konkretno mislim :wink:

Uglavnom autogol Karadzica

Aj objasni nama koji ne pratimo suđenje zašto je to tako?


Zato sto je sa ovim svjedokom (in)direktno priznao da su granate koje su napravile masakre IPAK dosle sa polozaja VRS, on tvrdi isprovocirano, ali...
Od pocetka sudjenja njegova odbrana se temeljila na tome da doticne granate nije nikako mogla ispaliti VRS, nego da je sve "lutkarska" podvala, bacena granata se zgrade, postavljen eksploziv, sami na sebe pucali itd. znaci sve, samo ne VRS.
Od "kljucnog" mu svjedoka, ruskog pukovnika Demorenka, koji je danima svjedocio kako 100% VRS nije ispalila granate, dosao je do toga da je pozvao svjedoka od kojeg zeli cuti kako je ABIH provocirala, pa je VRS morala ispaliti te granate po civilnim podrucjima i "nesvjesno" praviti masakre, znaci direktno priznanje odakle su dosle granate, sto je u apsolutnoj suprotnosti od onoga na cemu je temeljio odbranu.
Sa ovim svjedokom, sam je sebi demantovao cijelu svoju odbranu.

Karadzic je poprilicno nespretan lik, mislio se praviti pametan i sam sebe braniti, ali ce ga izgleda to skupo kostati.
Slicna stvar je i sa avio-bombama ispaljivanim na Sarajevo, Karadzic je prvo za svjedoke zvao neke UNproforce koji su tvrdili da RTV dom nije pogodjen avio-bombom sa polozaja VRS, nego da je ABIH ispalila tu avio-bombu na RTV dom, da bi kasnije na sudjenju zvao svjedoka, nekog pukovnika VRS koji je rekao da je on licno ispalio taj projektil i bio ponosan na pogodak.

Ili npr. kada tvrdi da Sarajevo nije bilo opkoljeno, a onda nakon 10 minuta optuzuje ABIH da je stalno napadala polozaje VRS, da bi, zamisli... probila obruc :lol:
Kazem, tanak i neuvjerljiv je.

P.S. Mladiceva odbrana to puno pametnije radi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2014, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mhd9BOPVFhI[/youtube]

Ovde se spominje kako je Džimi Karter obećao Tuzlu u zamjenu za zapadno-krajiške opštine, kada je sve dogovoreno, Karter mu se više nije javljao na telefon.

S obzirom na (ne)sporazum sa Holbrukom vjerujem da je ovo istina.

_зока je napisao:
Ko nas je vodio dobro smo gaće na sebi sačuvali....

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2015, 22:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić ocijenio je danas da sistem pritvora UN “proizvodi” bolest kod mnogih pritvorenika i pozvao Haški tribunal da istraži od kog su materijala pravljeni objekti u kojima se nalaze optuženi, jer je došlo do “eksplozije” malignih oboljenja među njima.


Karadžić je na današnjoj raspravi o stanju procesa rekao da je prilikom dolaska u pritvor i sam bio savršeno zdrav, a da mu je stanje u međuvremeno pogoršano porastom šećera u krvi.

“Ja sam bio potpuno, perfektno zdrav. Prvi rezultati su bili savršeni, a poslije sve gori. Posljedice toga će se tek vidjeti. Još mogu da radim, intelektualno i sve drugo, ali nije dobro”, naglasio je Karadžić, prenosi Beta.

On je zatražio od Tribunala da mu obezbijedi pristup internetu i uređaju za audio-snimanje da bi, rekao je, nastavio rad na reformi srpskog jezika koju je započeo njegov predak Vuk Stefanović Karadžić.

Karadžić je ukazao da pritvor u kojem se nalazi ne smije imati “kazneni karakter” i da kao doktor i književnik po struci ima pravo na pristup novim tehnologijama.

“Ako bih ja ovdje proveo 12 godina, kao doktor Vojislav Šešelj, bez mogućnosti da budem profesionalno živ, to su strahovite kaznene mjere koje nisu za civilizovani svijet”, rekao je Karadžić.

On je kritikovao Tribunal što pravosnažno osuđene upućuje u bivše komunističke zemlje poput Estonije, gdje su zatvorski uslovi drastično drugačiji nego u ostalim zemljama EU.

“To su sve profesionalci, ugledni ljudi. Svi oni su uvjereni da su nevini. Cio srpski narod je uvjeren da su nevini. Trebalo bi da služe u svojoj zemlji ili u najnaprednijim evropskim zemljama. To doprinosi gorčini srpskog naroda”, rekao je Karadžić.

Predsedavajući sudija Ogon Kvon uputio je Karadžića da sva ta pitanja razmotri s upravom pritvora u Ševeningenu i naglasio da će se Raspravno vijeće njima pozabaviti “ako bude potrebno”, odnosno ako se pokaže da su prava optuženog narušena.

Karadžić je u pritvoru u Ševeningenu od jula 2008. kada je uhapšen u Beogradu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2015, 01:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
Karadžiću presuda u decembru



Agencije
21.07.2015 16:05
Haški tribunal planira u decembru izreći presudu Radovanu Karadžiću, bivšem predsjedniku Republike Srpske (RS) optuženom za zločine počinjene u BiH, javio je BIRN.

Izricanje presude ranije je bilo najavljeno za oktobar.

Karadžić je optužen za zločin u Srebrenici počinjen 1995. i u još nekoliko opština u BiH 1992., kao i za progon bošnjačkog i hrvatskog stanovništva, terorisanje građana Sarajeva, te uzimanje pripadnika UNPROFOR-a za taoce.

Karadžić je uhapšen na današnji dan prije sedam godina u Srbiji, gdje je živio pod imenom Dragan Dabić.

Suđenje mu je počelo u oktobru 2009., a Tužilaštvo je počelo s izvođenjem dokaza pola godine kasnije i okončalo ovaj proces u maju 2012.

Karadžić, koji se sam brani, svoje svjedoke pozivao je od oktobra 2012. do maja prošle godine.

U završnim riječima održanim u jesen, Tužilaštvo je zatražilo doživotni zatvor za bivšeg predsjednika RS-a, koji je u završnom obraćanju Sudskom savjatu iznio uvjerenje da će biti oslobođen.

Presudu će donijeti savjet kojim predsjedava južnokorejski sudija O-Gon Kwon, a čiji članovi su Howard Morrison i Melville Baird.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Presuda Radovanu Karadžiću 24. marta

Hag -- Presuda bivšem predsedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću biće izrečena 24. marta u Tribunalu u Hagu, javljaju “Večernje novosti“.
Izvor: Večernje novosti četvrtak, 18.02.2016. | 12:21
Tweet
ICTY
ICTY

Presuda će biti izrečena toga dana u sudnici broj 1 od 14 časova.

Nakon proglašenja nezavisne Republike srpskog naroda u BiH 9. januara 1992, koja je kasnije preimenovana u Republiku Srpsku, Karadžić je postao njen prvi predsednik.

U aprilu 1992. Karadžić odlazi na Pale, a vlada RS počinje 7. maja 1992, mesec dana uoči prvih sukoba, da realizuje svoju odluku o formiranju sopstvenih oružanih snaga preuzimanjem srpskog vojnog kadra JNA iz BiH.

Sve vreme rata u BiH bio je lider bosanskih Srba i zajedno sa ratnim komandantom Ratkom Mladićem, kreator ratnih operacija.

Haški tribunal je 25. jula 1995. godine podigao prvu optužnicu protiv Karadžića i Mladića, koja je imala 16 tačaka, od kojih je jedna optužene teretila za genocid, a tri za zločine protiv čovečnosti.

Druga optužnica, koja se odnosila na zločine u Srebrenici, podignuta je 16. novembra 1995. i imala je 20 tačaka, od kojih ih je jedna teretila za genocid, a devet za zločine protiv čovečnosti.


Schlager biću u Brčkom tada, a mislio sam gledati sa tobom kraj montiranog sudskog procesa.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 16:47 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
"Dole lanci i okovi ne vezu se Sokolovi!!!"

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 16:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Zanimljiv datum su izabrali.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2016, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vidovdan je već rezervisan.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2018, 23:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
10 godina kako je tamo i veliki je uspjeh napravio. Iskamčio je da u Ševeningenu bude uveden Skype i domaća hrana za preostale zatvorenike. Ne znam ko je ostao osim njega i đenerala. :lol:
https://m.youtube.com/watch?v=MRZLV-_nSTU

17.12.2018. konačna presuda.

Kaže njegov pravni savjetnik bila mi je čast zastupati ga.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Nov 2018, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Radovan Karadžić dobio penziju
https://m.youtube.com/watch?v=ZC1XyMSKW74

Penziju zaradio u Federaciji, a Srpska mu plaća.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 354 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs