banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 13:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 354 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2009, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Краљица је мало нервозна. Прерано се порадовала па ју је дезинформација сад потресла.

Иначе ја сам одмах одбацио ову вест као некакву глупост. Рекох себи ђенерал сигурно није а и за Хаџића сумњам. Замисли ти лика који се крије у нпр. Африци. Белац међу црнцима, онако како је најупадљивије. Толико глупа није ни ова краљица (или ипак јесте ако је поверовала стварно у ове медијске приче).

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 15:00 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:lol:

http://www.net.hr/vijesti/svijet/page/2009/03/27/0003006.html

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Mar 2009, 15:14 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/03/27/0145006.html


toliko...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2011, 02:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Karadžić bio u Srebrenici u avgustu 1995.

Bivši tjelohranitelj Radovana Karadžića, Nebojša Ristić posvjedočio je danas pred Haškim tribunalom da je bivši predjsednik Republike Srpske u avgustu 1995. u Srebrenici prisustvovao vjerskom obredu "postavljanja krsta".


Citiraj:
Ristić je izjavio da je Karadžića pratio tokom boravka u Srebrenici, 4. avgusta 1995.

"Prisustvovali smo postavljanju krsta na obližnjem brdu... Bilo je to osveštavanje ili neki drugi vjerski obred, ne znam tačno, bavio sam se bezbjednošću", rekao je Ristić.

On je kazao da je Karadžić obišao i pravoslavnu crkvu u Srebrenici koja je bila "potpuno uništena" i u kojoj su "neprijateljske snage, dok su bile tu, držale životinje".

Na pitanje tužioca da li je u Srebrenici video i džamiju, Ristić je odgovorio da se "ne seća".


Citiraj:
Karadžić je svjedoka pitao da li je u to vrijeme znao da se u Srebrenici "desilo išta osim vojne akcije" i da li je tokom posjete "iko pomenuo ubistva ili nezakonite radnje".

Ristić je odgovorio negativno: "Ja sam u to vrijeme znao samo za vojnu akciju i za odbjegle grupe u okolini... Ne sjećam se da je bilo komentara o ubijanju".

"Kakav je bio moj odnos prema zločinima", pitao je zatim optuženi, na šta je svjedok uzvratio da je Karadžić "uvijek osuđivao zločine, bez obzira nad kim su bili počinjeni".

Karadžić je svog bivšeg tjelohranitelja pitao i da li ga je ikada vidio sa Ražnatovićem, izuzev u Bijeljini 1995, a svjedok je odgovorio da nije.


Citiraj:
Karadžić i svjedok složili su se da 5. aprila 1992. iz sarajevskog hotela Holidej In, u kojem su obojica bili, niko od Srba nije pucao na građane okupljene na mirovnim demonstracijama na trgu u blizini hotela.

Demonstracije za mir. :lol:

Citiraj:
"Rulja", kako je demonstrante nazvao Karadžić, zatim je upala u hotel, gdje je uz Ristića i još nekoliko zvaničnika Srpske demokratske stranke bila i tadašnja novinarka TV Novi Sad Milijana Baletić.

Ristić je opisao da su se, poslije početnog protivljenja, predali specijalnim policajcima koji su ih "spasili linča". Rekao je da je zatim teško prebijen i maltretiran i da je u trenutku kada je kasnije bio razmijenjen "imao 12 polomljenih rebara".

Karadžić je tvrdio i da "do posljednjeg trenutka" nije imao plan za napuštanje Sarajeva, kao i da je svu imovinu ostavio u svom stanu koji je "5. aprila 1992. bio devastiran mitraljeskom vatrom".

"Moja porodica izašla je iz Sarajeva u posljednjem trenutku, pod kišom metaka takoreći", rekao je Karadžić, a svjedok, koji je pratio članove porodice, to je potvrdio.

Karadžić je svjedoku postavio i više pitanja o svom privatnom životu tokom rata u BiH.

"Da li ste me ikad vidjeli da odlazim u kockarnice i kockam se", pitao je Karadžić.

"Nikada to nisam vidio, nemam saznanja", glasio je odgovor Ristića.

Karadžić je sugerisao da se uvijek "oštro suprotstavljao mitu i korupciji i tražio da svi u politici budu čisti kao sunce", te da su svi koji su bili uz njega tokom rata osiromašili.

"Poznat mi je taj vaš stav", uzvratio je svjedok, potvrdivši da su svi iz Karadžićeve pratnje bili "osiromašili".

"Bili ste u mojoj kući, jeste li primjetili da se moja porodica bogatila ili siromašila tokom rata", pitao je Karadžić.

"Nisam primjetio da se bogatite, ostali ste isti kao kad sam vas upoznao", odgovorio je Ristić.

Karadžić je tvrdio da su ga oficiri VRS na Palama posjećivali "kurtoazno", pošto ih je put tuda vodio iz drugih krajeva u prolazu ka Glavnom štabu VRS u Han Pijesku.

Kao lične prijatelje koji su ga posjećivali u kući, Karadžić je naveo književnike Gojka Đoga, Rajka Petrova-Noga i Momu Kapora.

Bivši predsjednik RS je, kao dokaz da nije imao predrasuda prema pripadnicima drugih nacionalnosti, naveo i da mu je "frizerka na Palama bila Hrvatica".

Na Karadžićevo pitanje "da li su Pale bile opasno ili bezbjedno mesto za Muslimane", svjedok je, međutim, otćutao par minuta, poslije čega ga je optuženi pitao da li je ikada čuo "za ijedan slučaj progona paljanskih Muslimana".

"Nisam čuo", odgovorio je Ristić, čije svjedočenje je okončano.

Suđenje Karadžiću biće nastavljeno iduće nedjelje.

Karadžić je optužen i za genocid nad nesrbima u osam bosanskih opština; progon Muslimana i Hrvata širom BiH; terorisanje civila u Sarajevu kampanjom artiljerijskih i snajperskih napada i uzimanje osoblja UN za taoce.


(Beta)

http://www.banjalukalive.com/aktuelnosti/karadzic-bio-u-srebrenici-u-avgustu-1995.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 20:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Predsednik Grčke odbio da svedoči na suđenju Karadžiću
Tanjug | 09. 01. 2012. - 14:12h | Komentara: 2

HAG - U Haškom tribunalu sutra će saslušavanjem novih svedoka biti nastvaljeno suđenje bivšem predsedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću.

Posredstvom grčke ambasade u Hagu, Haški sud je obavešten da predsednik Grčke Karolos Papuljas nije prihvatio zahtev Karadžića, koji tražio da se on pojavi kao svedok odbrane u tom procesu, javila je televizija BiH.


Proces Karadžiću se nastavlja izvođenjem dokaza tužilaštava o ratnim zbivanjima u Srebrenici 1995, a najavljeno je da će do petka biti saslušano šest svedoka.




Haški tribunal je optužio Radovana Karadžića za genocid, zločine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja rata. Posle višegodišnjeg skrivanja Karadžić je uhapšen 21. jula 2008. u Beogradu i posle nekoliko dana izručen Haškom tribunalu.


Izdali me prijatelji, izdao me brat,
izgubio sam sve bitke, al' još vodim rat.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 23:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
A ovako je pričao prije 10 godina.

Citiraj:
KARLOS PAPULJAS:

Kriza u SRJ ce trajati godinama

Predsednik Odbora za spoljnu politiku i odbranu Skupstine Grcke Karolos Papuljas ocenio je da ce kriza u SRJ trajati jos godinama.
U intevjuu za danasnje izdanje najtiraznijeg grckog lista "Ta Nea" Papuljas je to objasnio pre svega Kosovom "ciji ce status biti neresen" i ukazao da, s jedne strane, "savetnici UN preporucuju punu nezavisnost Kosova sto EU odbacuje", a, s druge strane, "patriotska Srbija Kosovo smatra svojim neodvojivim delom".
Papuljas je dodao da je "Kostunica deo patriotske zajednice u Srbiji" i "nikada nece prihvatiti nezavisnost Kosova sto je uostalom i sam rekao".
"Zbog Kosova ce biti stalne napetosti u Jugoslaviji, Srbiji, Albaniji", rekao je Papuljas.
Papuljas, koji je i bivsi ministar inostranih poslova u socijalistickim vladama, naglasio je da kada se govori o SRJ "treba biti ozbiljan: to tamo nije bila velika narodna revolucija... nego samo prelaz iz epohe (bivseg predsednika SRJ Slobodana) Milosevica u epohu (predsednika SRJ Vojislava) Kostunice".
U tom "prelazu" iz jedne u drugu "epohu", rekao je Papuljas, "doprinos Milosevica je bio veoma vazan, a o tome se svasta prica".
"Milosevic je bio i jeste politicar sa osecajem odgovornosti. To sto je predao vlast bez krvi je cin koji karakterise tog coveka optuzivanog i blacenog, a koji nikada nije ni pomislio da bi on mogao biti protagnosta ili glavni uzrok krvarenja naroda", rekao je Papuljas o bivsem predsedniku SRJ koga dobro poznaje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.vesti-online.com/Vesti/Tema- ... o-genocida

Citiraj:
У Кравици није било геноцида

Бивши председник РС Радован Караџић има јединствену прилику да наредних дана, у унакрсном испитивању експерта Тужилаштва пољског инспектора полиције Томаша Блашчика, докаже како јула 1995. у хангару у Кравици код Братунца није почињен геноцид, али и да позове на одговорност све досадашње сведоке који су годинама тврдили да су на овом месту видели на хиљаде побијених муслимана.


Нисам оптимистичан али се потајно надам да би ово наше гужење свима могло да можда доведе до обрта овакве врсте..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Mar 2012, 19:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
INTERVJU RADOVANA KARADŽIĆA ZA SRNU: Kad gledam medije u Republici Srpskoj, posebno BN televiziju, vidim - slobodu!

Srijeda | 07.03.2012.

Optuženi ratni zločinac Radovan Karadžić poslao je Novinskoj agenciji iz Republike Srpske - "Srni" u pisanoj formi intervjuu. PROČITAJTE INTERVJU U CIJELOSTI!



U nastavku patetično ističe "da ne bi žrtvovao mir za nezavisnost", te da ne sumnja da će sva tri naroda, prije ili kasnije, "shvatiti da dominaciju niko neće moći da ostvari".

Kako vidite Republiku Srpsku - kao bolju ili goru nego što ste očekivali?

Nije gora nego što sam očekivao, jer je sve sa Republikom Srpskom od samog početka bilo potpuno nepredvidivo - niko nam nije garantovao da ćemo dobiti Republiku Srpsku. Naprotiv, svi uticajni elementi u svijetu bili su protiv nje. Ali, sve njih su pobijedili oni koji su bili spremni da daju svoje sinove u borbu.

Ne dopada mi se kad se kaže da sam ja otac Republike Srpske. Očevi su oni koji su dali najdragocjenije - djecu za Republiku. Svi smo mi samo sinovi i kćeri Republike Srpske. Kad gledam medije u Republici Srpskoj, posebno BN televiziju, vidim - slobodu. Postoji napredak u svakom selu - prvo kulturni i duhovni, a onda ekonomski. Ekonomski će doći kasnije.

Temelj za unapređenje društva je sloboda, a Republika Srpska je ima. Svako biće ima pravo na slobodu, a oni koji su izdržali užasne vijekove iščekivanja slobode, kao što su Srbi u BiH, sigurno je zaslužuju u punoj mjeri.

Postoje četiri moguća pravca za budućnost Republike Srpske i BiH - izvorni "Dejton", "nezavisna RS", "federacija tri nacionalna entiteta" i "centralizacija". Kojem od njih dajete prednost?

Najrealističniji pravac je izvorni "Dejton". Ono što je u njemu izmijenjeno nelegalnim akcijama najlakše je poništiti legalnim odlukama. Ja sam lično sa ambasadorom Holbrookeom i našim najbližim saradnicima kreirao prvih šest tačaka Dejtona. Ti korijeni, koje smo usadili, donekle su izmijenjeni u Dejtonu. Mnogi pokušavaju da ga zauvijek promijene, posebno oni koji bi trebalo da ga primijene.

Nezavisnost Republike Srpske "bi bila najbolja", ali samo ako bi to bilo dogovoreno u sporazumu među stranama. Ne bih žrtvovao mir za nezavisnost, ali nemam sumnje da će sva tri naroda, prije ili kasnije, shvatiti da dominaciju niko neće moći da ostvari. Zajedničke ustanove, u smislu centralne vlasti BiH, uvijek su bile negdje drugo: u Carigradu, u Beču, pa kratko, ali nezaboravno, u Zagrebu, zatim u Beogradu, a uskoro vjerovatno u Briselu. Dakle, svako od nas bi trebalo da zaboravi ideju da ostvari neku prednost iz zajedničkog života, i da prihvati jednakost i legitimitet interesa.

Federacija od tri entiteta izbjegla bi rat. Nažalost, za sve nas je u Dejtonu završilo gore nego što je moglo u Lisabonu. Da ne pominjemo žrtve, političko rješenje je lošije za sve, a posebno za Hrvate, koji nisu sretni bez svoga entiteta, ali šta je - tu je. Niko ne bi trebalo da bude sretan ako je iko nesretan.

Četvrti smijer, centralizacija: svaki pokušaj centralizacije bio bi razoran za BiH, više nego što je bio za Jugoslaviju, a završio bi istim rezultatom - sve bi se raspalo.

Posebno me zapanjuje činjenica da oni koji su odgovorni za izbijanje rata i dalje zavaravaju sve nas, a posebno muslimanski narod, govoreći kako su "odbranili" BiH. To je još jedan zločin, zločin zanemarivanja nepotrebnih žrtava - pošto je ovakva BiH bila prihvaćena i od Srba i od Hrvata na samom početku 1992. godine.

Šta biste danas, na položaju na kome ste jednom bili, uradili drukčije?

Niko ne može reći šta bi uradio drukčije. Mi nismo stvarali situacije, mi smo reagovali na situacije koje su stvarali drugi - domaći, kao i najmoćnije sile svijeta. Bilo je previše aktera koji su bili mnogo moćniji od onih koji su reagovali. Sporazum koji sam dosta rano postigao sa Matom Bobanom spasio je živote desetina hiljada Hrvata, Srba i muslimana. Žalim što nismo mogli da postignemo slično sa muslimanima, osim sa Fikretom Abdićem, sa kojim sam ja sklopio mirovni sporazum, i ubijanje je prestalo, bar u toj zoni.

Događaji su bili tako krupni da nismo uspjeli da izbjegnemo razaranja, i jedva smo nalazili načine da ih smanjimo. Duboko žalim što su sva tri naroda patila nizašta. Još čekamo da se pojavi hrabar muslimanski lider koji bi obavestio muslimanski narod da smo mi, Srbi, prihvatili oba originalna muslimanska prijedloga: i g. Izetbegovića - da se BiH rearanžira u tri republike, i g. Zulfikarpašića - da BiH ostane jedinstvena, u Jugoslaviji. Oni koji su htjeli, i još hoće sto odsto vlasti u sto odsto Bosne u potpunosti su odgovorni za rat i za sve patnje stanovništva BiH.

Muslimanske vođe, koje su bile za rat, žrtvovale su svoj i naš narod. Potpuno je pogrešno reći da je Republika Srpska nastala u ratu. Republika Srpska je stvorena tri mjeseca prije rata, na bazi demokratskih prava, koja je priznavao svaki kasniji mirovni plan, i nastala je u istoj zgradi Skupštine.

A Lisabonski sporazum je predvidio konačni izgled unutrašnjeg uređenja Bosne - kakvo je ono sada. Da ga nisu odbacili, ne bi bilo žrtava, ostali bismo bliži, a jedino što se nekome ne bi svidjelo bila bi Nobelova nagrada za mir paru Carrington - Cuteliero. Rat je izbio zato što su pokušali da ospore i vojno unište Republiku Srpsku, a ne zato što je ona formirana.

Da ste sada predsjednik Republike Srpske, koji bi bili Vaši prioriteti?

Mnogi prioriteti, predviđeni Petrovdanskim osnivačkim Programom SDS-a, već su ostvareni - nije ih ostvario samo SDS, već i svi mi. To je na prvom mjestu pomirenje partizana i četnika, zatim smo premostili provaliju između ruralnih i urbanih Srba, vratili se izvornoj srpskoj kulturi, tradiciji, spiritualnosti itd. - što sve čini Slobodu. Nismo uspeli da sačuvamo Jugoslaviju, ali to nije zavisilo od nas.

Teško mi je da kažem šta bi bili moji prioriteti sada, zato što ne znam sa kakvim se sve izazovima suočava vođstvo Republike Srpske, i Vlada, i odgovorna opozicija, osim onoga što vidim u medijima. Uvijek ima stvari koje su poznate samo onima u vlasti. Velika stvar je što u samoj Republici Srpskoj nema sporova o fundamentalnim stvarima, tako da ona ne može biti ugrožena, da ne govorimo - uništena.

Čim Republika Srpska bude bezbijedna, treba da krene ekonomski napredak svake porodice i pojedinca. Dakle, sloboda, opstanak Pepublike Srpske, kulturno i duhovno uzdizanje, a onda će ekonomija i druga polja da napreduju sama. Ako ne postojimo u slobodi, ne možemo unaprediti ništa.

Možda, da sada vodim Republiku Srpsku, ne bih davao saglasnost da iko ko osporava Republiku Srpsku ima ikakvu ulogu u zajedničkim organima. Takvi mogu da rade šta hoće u Federaciji BiH, ali nije prihvatljivo da budu u zajedničkim tijelima kad osporavaju pola BiH. Vrijedi o tome razmisliti.

U toku je rasprava u BiH i Srbiji o ispravnosti pristupanja EU. Kakvo je Vaše mišljenje?

Mi ne znamo tačno šta će EU biti sutra i kakva će biti konačna slika EU, jer se ona mijenja iz dana u dan pod teretom ekonomske krize. Cilj svih evropskih ratova bilo je stvaranje jedne države od evropskih nacija. Čuli smo nedavno od Angele Merkel da - mir zavisi od opstanka eura. Nama se ovdje sudi za mnogo manje riječi. Ako bi propast eura dovela do evropskog rata, kakva je to izvijesnost Unije? Jedino Njemačka izvlači prednost iz ove krize, koristeći je za dalju integraciju Unije, čiji kraj se ne vidi, a unitarizacija nije nemoguća.

Ako EU ostane kakva je sada - bez prerogativa supranacionalne države i ako bi Republika Srpska i Srbija bile ravnopravni članovi, ja bih bio za priključenje.

Međutim, bio bih veoma oprezan. Jugoslovenske republike su se osjećale nekomformno u labavoj jugoslovenskoj federaciji, mnogo labavijoj nego što EU može uskoro postati, a sada žure da svoj suverenitet predaju novoj zajednici, u kojoj ćemo svi mi - bivši Jugosloveni imati znatno manju, beznačajniju ulogu nego što smo imali u Jugoslaviji.

Ima izreka: "Dala baba dinar da se uhvati u kolo - sad bi dala pet da je puste iz kola". Ali, napuštanje EU bilo bi mnogo skuplje od napuštanja Jugoslavije. Istorijski narodi, kakav je sigurno srpski, teško prihvataju da svoj identitet utope u nešto drugo.

Poznato je da niste željeli ulogu nacionalnog lidera i da ste jedva prihvatili da vodite SDS. Jeste li ikad zažalili zbog toga i biste li to uradili ponovo?

Svakako nisam želio da budem aktivan političar. Ali, bio sam spreman da žrtvujem dosta vremena i energije da pomognem koliko mogu da se ustanovi SDS, ne da je i vodim.

Zato se nisam ni kandidovao na izborima 1990. Nisam imao razloga da mijenjam svoj život, pošto je on bio dobar. Imao sam profesiju koja mi se dopadala, porodicu koju sam volio, a imao sam i prijatelje s kojima sam se družio. Nisam želio ni da vodim Republiku Srpsku, a i ne bih da nije bilo vanrednih događaja.

Moje razumijevanje ljudske sudbine jeste da čovjek mora izvršiti sve dužnosti - koje se pojave pred njim - svim svojim sposobnostima. Dužnost je nešto što te čini čovjekom, pogotovo ako se ona odnosi na tvoje obaveze prema drugima. Ima stvari koje moraš obaviti bez zapitkivanja i moraš da ih obaviš u skladu sa svojim srcem i dužnostima.

Radije bih pisao svoje knjige i igrao se sa unucima i praunucima kad dođu, nego se bavio politikom. Dakle, ne bih sve ovo uradio ponovo, osim ako bih bio zahvaćen okolnostima kakve smo sreli devedesetih godina prošlog vijeka, a u tom slučaju - ponovo bih ispunio svoje dužnosti, bez obzira na to koliko bi me koštalo.

Nažalost, članovi moje porodice propatili su mnogo više od mene, iako nisu prigovarali, već su delili teškoće sa mnom.

(Dnevniavaz.ba, BL!N MAGAZIN/md)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 02:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Silvio Dante je napisao:
Краљица је мало нервозна. Прерано се порадовала па ју је дезинформација сад потресла.

Иначе ја сам одмах одбацио ову вест као некакву глупост. Рекох себи ђенерал сигурно није а и за Хаџића сумњам. Замисли ти лика који се крије у нпр. Африци. Белац међу црнцима, онако како је најупадљивије. Толико глупа није ни ова краљица (или ипак јесте ако је поверовала стварно у ове медијске приче).


Jos malo pa ce godina...jesi li se uspio oporaviti?

Doduse bio si u pravu, nije bio medju crncima nego u nekoj selendri...za koju je Mombasa Hollywood :D

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šta je bilo paćenici?

Je li se to slavlje tek sada završilo?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2012, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
bORGqUEEN je napisao:
...


Ne mogu da vjerujem, borgkvin, otkad te nije bilo :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Apr 2012, 00:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
jellyfish je napisao:
bORGqUEEN je napisao:
...


Ne mogu da vjerujem, borgkvin, otkad te nije bilo :P


Nezgodna moderacija ovdje, stalno mi brisu postove :mad:

Jesam vam nedostajala? :P

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Apr 2012, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
bORGqUEEN je napisao:
Jesam vam nedostajala? :P


Jesi, vrati se :P

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2012, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/vesti/ ... nocida.php


„Нигде нема отисака мојих прстију на неделима. Свуда где сам се мешао... било је у корист људскости и олакшавања патњи цивилима ма које националности (…)„Тужилаштво није доказало никакву моју одговорност за збивања у Сребреници, нити да је то био геноцид... На тужилаштву је да докаже ко је убијао и из каквих мотива.”

Караџићев адвокат, Питер Робинсон, изјавио је: “"Није било геноцида у општинама у Босни 1992...не постоји начин да на суђењу буде закључено да је Караџић крив за геноцид"

“Није доказана никаква моја намјера за збивања у Сребреници. Ја тврдим да није доказано ни да је у питању био геноцид. Нема елемената на основу којих би вијеће могло донијети осуђујућу пресуду у односу на мене и вјерујем да нема елемената на основу којих би тужилаштво донијело пресуду да је био геноцид. Бојим се да је Тужилаштво подлегло пропаганди муслиманских екстремиста о броју жртава”, казао је Караџић.

Штавише, по Караџићевој тврдњи, убијања на подручју Сребренице почели су Бошњаци у селу Кравица: “Тужилаштво није доказало да се ишта десило прије инцидента у Кравици. Инцидент у Кравици се десио зато што је један од муслиманских заробљеника, у лежерној атмосфери у којој су их стражари држали, отео оружје и пуцао, и онда је изазвао хаос.”

Робинсон је објаснио да тај хашки оптуженик тражи ослобађајућу пресуду на основу члана 98 бис Правилника о поступку и доказима, а по тачкама од 1 до 11, на основу којег оптужени може да затражи ослобађање по оним тачкама оптужнице за које сматра да тужилаштво није извело довољно доказа.



дабоме да није било!

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 15:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Moram priznati da mi je laknulo kada sam cuo da je Raso oslobodjen za genocide u ostalim opstinama u Srpskoj.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 22:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Караџићу одбачена оптужба за геноцид у свим општина, осим Сребренице и Сарајева
Претресно вијеће Хашког трибунала донијело је данас ослобађајућу пресуду по првој тачки оптужнице против бившег предсједника Републике Српске Радована Караџића која га је теретила за геноцид у општинама бројним општинама, осим Сребренице и Сарајева БиХ 1992. године, јавља Срна из Хага.

Српска
13:35 | 28/06/2012
Видео


Извор: СРНА

Вијеће је у потпуности одбацило преостали дио захтјева, којим је одбрана тражила да се донесе ослобађајућа пресуда по свих 11 тачака оптужнице.
Одлука је донесена у складу са Правилом 98бис, према којем судско вијеће може да донесе ослобађајућу пресуду по једној или више тачака оптужнице, уколико утврди да за њих нема довољно доказа.
М.К.


U Sarajevu je bio genocid nad Srbima!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2012, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Citiraj:
На пример, потврдио нам је да Алија Изетбеговић није дозволио да се иселе цивили из Сребренице, потврдио нам је да је УНПРОФОР сакупљао обавештајне податке за НАТО пакт, како би ови могли да бомбардују српске положаје, потврдио нам да су офанзивна дејства изводили муслимани на српске положаје, да су акције срба углавном биле одбрамбене. Наравно, он је устрајао у неким својим трвдњама да је у ствари српска војска вршила терор над Сарајевом. Када се, међутим погледа цело сведочење у контексту многобројних офанзива муслимана, када се посматрају та подручја која су била проглашена безбедносним зонама, а која нису била демилитаризована- јасно је да УНПРОФОР није радио свој посао, него да је само припремао терен за НАТО интервенцију да би се, како је и сам господин Харланд признао, успоставио територијални баланс у Босни и Херцеговини.

По њему је српска војска држала превише територија и требало је нешто да се отме од срба и да се да муслиманима.

Дакле, у једном доста фер сведочењу, господин Харланд је џентлменски, на наша питања признао и разобличио улогу УНПРОФОР-а и Међународне заједнице, у то време у Босни.

http://serbian.ruvr.ru/2012_07_17/Brank ... ju-stranu/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Oficir CIA: Radovan Karadžić je bio naš čovek (i ne samo on)

Komentara 35
193
Robert Baer, bivši visoki izaslanik i oficir CIA koji je na prostoru Jugoslavije radio u periodu od 1991. do 1994, kaže da su na listi plaćenika te agencije bili Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izebegović, Radovan Karadžić, mnogi savetnici i članovi vlade Jugoslavije, pa čak i pojedine vojne formacije!


Robert Baer, bivši visoki izaslanik i oficir CIA koji je na prostoru Jugoslavije radio u periodu od 1991. do 1994: Na listi plaćenika bili Mesić, Tuđman, Izebegović, Karadžić...

Baer, koji je je ujedno i autor mnogih dela u kojima je odavao informacije o CIA i o administraciji Bila Klintona i Džordža Buša, zbog čega je nekoliko puta hapšen i privođen, kaže da je u SFRJ stigao 12. januara 1991. godine sa zadatkom da pripazi na navodne teroriste srpske nacionalnosti, koji bi trebali napasti Sarajevo.

- Navodno su srpski teroristi po imenu “Vrhovna Srbija” planirali da izvedu bombaške napade na ključne zgrade u Sarajevu zbog želje da Bosna izađe iz tadašnje Jugoslavije. Takva grupa nikad nije postojala! I nas je centrala prevarila. Ova operacija imala je naziv “Istina”, iako je to bilo sve samo ne to! – tvrdi on.

Baer kaže da nije smeo da odbije dodeljen zadatak jer se, kako kaže, CIA ne odbija, pogotovo ne tada jer su svi bili nervozni i skloni
paranoji.
- Mnogi agenti i visoki činovnici CIA su nestajali samo zato što su odbili da rade propagandu protiv Srba u Jugoslaviji. Ja lično sam bio šokiran dozom laži naše agencije i političara! Mnogi agenti su radili propagandu, a da nisu ni svesni šta rade. Jednostavno, svako radi delić priče i samo onaj ko je sklopio celu priču zna pozadinu, a to su političari – kaže on.

Bivši oficir CIA kaže da su mnogi političari bivše Jugoslavije, generali i novinari bili plaćeni od strane CIA.
- Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izebegović, mnogi savetnici i članovi vlade Jugoslavije… Plaćeni su i bili srpski generali, novinari, pa čak i pojedine vojne formacije. Jedno vreme je plaćen bio i Radovan Karadžić, ali je prestao da uzima pomoć kad je shvatio da će biti žrtvovan i optužen za zločine u Bosni – tvrdi on u intervjuu datom Milošu Ćupurdiji.

"Srebrenica je politički marketing"

Robert Baer uverava da je broj žrtava u Srebrenici jednak broju ubijenih Srba i dodaje da je taj zločin preuveličan i da je delo političkog marketinga.

- Srebrenica je preuveličana priča i nažalost veliki broj ljudi je izmanipulisan. Broj žrtava je jednak ubijenim Srbima i drugima, ali Srebrenica je politički marketing. Moj šef, koji je inače bio nekada u američkom Senatu, nekoliko puta je napomenuo da će biti nekakva prevara u Bosni. Mesec dana pred navodni genocid u Srebrenici mi je rekao da će taj grad biti uporište medija širom sveta i dao nam je instrukcije da zovemo medije. Kad sam pitao zašto, rekao je: “Videćeš”. Dobijena je naredba da s novonastalom bošnjačkom vojskom udarimo po kućama i civilima. Naravno to su bili građani Srebrenice. U tom trenutku sa druge strane udarili su i Srbi. Verovatno je i njih neko platio i nahuškao! – prepričava Baer i tvrdi da su mnoge žrtve u Srebrenici sahranjene kao muslimani, a bili su Srbi ili druge nacionalnosti.

- Žrtve u Srebrenici su bile tu zbog Bosanaca, Srba i Amerikanaca, ali sve je prepisano Srbima. Pre nekoliko godina je moj drug, bivši agent CIA i sadašnji čovek u MMF, rekao da je Srebrenica proizvod dogovora između američke vlade i političare u Bosni. Srebrenica kao grad je žrtvovana jer je nakon tog navodnog zločina Srba Amerika imala povoda za napad – kaže on.


http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU ... ne-samo-on

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Raso je dobro krenuo sa odbranom, prvo razbucava "istinu" u vezi Markala I.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2012, 01:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prenosi li koja TV njegovu odbranu, kako je RTS prenosio Seselja redovno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 354 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs