banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 166, 167, 168, 169, 170
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Dec 2023, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Danchi je napisao:
Oduvijek me fascinirala potreba naroda da se "pali" na ove ekstravagantne likove.

Nemam pojma kakav mu je bio program za izbore i ne zanima me, ali ja recimo nikad ne bih glasao za lika koji kaže da je Zemlja ravna ploča, da su ljudi plavih očiju mješanci Zemljana i Marsovaca itd. To bi mi bio eliminacioni faktor. :D


Da ne pričamo o "najsmješnijem virusu ikada" i da "ljudi mogu slobodno u šoping u Milano".


U principu ne bih ni ja, ali takvo je zlo vrijeme došlo da su to postale minorne zamjerke, ako je čovjek dobrog srca, ispravnog nastrojenja. Jer svud okolo je ološ i izdaja. I to čak obrazovani prednjače u tome. Druga stvar, ako je čovjek pod starost počeo malo da se bavi raznim interesovanjima, pa malo negdje i pročepi, ne može to tek tako da poništi 40 godina blistave profesionalne, u ovom slučaju ljekarske karijere. Ne možemo ga svesti u istu ravan sa Miroljubom Petrovićem i Jovanom Deretićem... znam neke ljude koji su fascinantni, što u struci, što van struke u nekim drugim interesovanjima, a privlače ih neke ovakve blesave ideje kao i dr Nestorovića. Lično mislim da je sa takvim ljudima "problem" (pošto očigledno nisu duševno bolesni) u tome što su pretjerano pozitivnog nastrojenja i što sve posmatraju pozitivno, svime su fascinirani, kao djeca. U svakom slučaju ne vjerujem da ako recimo Nestorović dođe na vlast u Beogradu, ruši Marakanu i pravi svemirsku bazu za doček Marsovaca.
A svakom preporučujem da malo pogleda ove ljude na njegovoj listi, najozbiljnija i najtrezvenija lista u Srbiji, odavno. I najviše patriotska.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2023, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Sve ok, čak i ako stavimo ovu egzotiku i ezoteriju na stranu, ne djeluje to previše ozbiljno ni državnički. Pogledao sam sad malo njihove stavove, program i predstavljanja. Mislim, sve što on priča pričao je i Voja Šešelj. Nije to ništa novo. Još jedna opcija u nizu koja bi ratovala sa pola svijeta, proglašavala neprijateljske zemlje i prekidala odnose. Dodik mu uzor, podržava ga u svemu, sve je jasno. :D

Ja bih volio da ovakvi dođu na vlast pa da vidimo kako bi to funkcionisalo. Jednostavno, lako je slatkorječivo pričati narodu ono što narod želi da čuje ali kad dođeš na vlast, i treba da radiš u interesu države, to je nešto drugo. Jedna država kao što je Srbija ne može normalno živjeti bez prije svega ekonomske saradnje sa EU. Bar to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Dec 2023, 17:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Nekih sličnosti ima, jer svaka koncepcija određenog usmjerenja (u ovom slučaju, desno) mora imati sličnosti. Ali Šešelj od mladosti nosa glogov kolac i kove od banane, a dr Nestorović stetoskop i hiljade tuđe djece koje je izliječio. Oni su ipak svijet posmatrali iz drugačijih perspektiva, dolaze iz drugačijih okruženja, što se vidi i po nastupu jednog i drugog - jedan agresivan, nekad i veoma, nametljiv, često prostak, drugi izuzetno i prirodno prijatan, umjeren, gospodski pristojan, čak ne reaguje ni na situacije kad ga vrijeđaju. Ipak je Nestorović previše muke podijelio sa toliko ljudi, tokom karijere, da ga ne bi zanimao život običnog čovjeka i da bi tek tako sjekao saradnju sa EU, recimo. Ja njegove stavove tumačim tako da on ne želi da bude rob EU i zapada, i prije svega, ne želi da mijenja Kosovo za EU. I potpuno sam saglasan sa tim. Mislim da stvarno želi najbolje za Srbiju, ali Kosovo mu je crvena linija.
I još jedna stvar, koja meni recimo puno govori o Nestoroviću. Nije bio prvi na svojoj listi, tj. bar na sajtu nije, već imaju dva čovjeka prije njega, a i sad na konferenciji je advokat Pavlović govorio prvi. Dakle, ukazuje na čovjeka koji ne želi da se nameće i da ganja neki svoj interes (uostalom šta će sad ganjati, puno je bliže kraju nego početku) već da ima iskrene namjere da organizuje grupu ljudi koji će zajedno da rade za opšti interes.
Pa još ako pogledamo da su ignorisani kao izborna opcija čak i od RTS?!, pričali su i ranije, i danas na konferenciji o tome... Ukazuje na to da nisu ničiji i da ih se zato boje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2023, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ovo se čekalo, u jednom trenutku mi je djelovalo da se neće oglasiti povodom daljeg procesa priznanja Kosova republjik (tablice), čime bi postalo jasno da su samo još jedna, treća strana u ovoj igranci.
Srećom, objaviše.


Citiraj:
Саопштење покрета МИ – ГЛАС ИЗ НАРОДА поводом протеста у Београду и одлуке Владе Србије о слободи кретања за сва возила са тзв. Косова – 26.12.2023.

1. Недавне оцене званичника Руске Федерације додатно утврђују наше сумње и тврдње да се последњих дана на београдским улицама одвијао покушај ”мајданизације”, односно стране инструментализације легитимних протеста људи незадовољних изборним процесом или резултатима. Сматрамо да је овај вид манипулације заправо спречио већу масовност протеста. Многи у Србији су оправдано незадовољни многим стварима везаним за управљање државом, лошом економском ситуацијом, катастрофалном политиком према Косову и Метохији, као и самим изборним процесом. Међутим, исто тако сматрамо да се још више незадовољних није одазвало јер највећи број људи не жели да се њихово оправдано незадовољство разним стварима користи у неке друге сврхе – или од стране домаћих актера најодговорнијих за лошу ситуацију у Србији, или страних, махом западних актера чији је главни циљ дестабилизација Србије и даље распарчавање српског простора.

2. Одлука Владе Србије да омогући ”слободу кретања” за сва возила са тзв. Косова, дакле возила са РКС таблицама, представља још један корак у систематском институционалном одрицању од Косова и Метохије које спроводе СНС и СПС од доласка на власт 2012. године. Од потписивања Споразума о интегрисаном управљању границом, преко првог и другог Бриселског споразума, последичног гашења институција државе Србије на КиМ и грубог утеривања Срба са севера КиМ у институције лажне државе Косово, давања позивног броја, па све до тихе предаје електроенергетског система и општина на северу и, сада, одустајања од ”статусно неутралних” таблица – СНС и СПС саучествују у добровољном државном одрицању територије Косова и Метохије које нема преседана у нашој историји. Један од главних разлога нашег окупљања у покрету МИ – ГЛАС ИЗ НАРОДА био је и остао став да су Косово и Метохија неотуђиви део државе Србије и да смо решени да зауставимо противуставну, противисторијску и противнародну политику садашњих власти према КиМ.

3. Не можемо а да не приметимо синхронизацију између протеста прозападне опозиције, митинга СНС и последњих чинова одрицања од КиМ. Баш у време првих протеста после ужасних масакара који су се десили почетком маја у ОШ Владислав Рибникар и у Младеновцу, разбојници Аљбина Куртија су окупирали 3 општине на северу КиМ – користећи између осталог и вакуум настао после одлуке Српске листе да се повуче из ”институција” лажне државе на северу КиМ, које су још од 2013. својим учешћем легитимизовали. Неколико седмица касније, током великог митинга СНС у Београду – баш када је за потребе митинга са КиМ довезено више хиљада Срба – окупирана је и општина Северна Митровица, чиме је заокружена терористичка окупација севера КиМ. Тог истог севера КиМ који је био неосвојива тврђава за приштинске сецесионисте и терористе све до доласка коалиције СНС-СПС на власт 2012. године. Не верујемо у случајности у политици. По трећи пут у последњих пола године дешавају се чинови додатног одрицања од КиМ и његовог удаљавања од Србије у исто време када на београдским улицама митингују или власт или прозападна опозиција. Зато покрет МИ – ГЛАС ИЗ НАРОДА остаје чврст у свом ставу да неће у коалицију ни са влашћу ни са прозападном опозицијом, ни у републици ни у Београду. И једни и други раде против интереса државе, онако како ми схватамо државу, само на различите начине.




https://miglasiznaroda.rs/saopstenje-po ... zv-kosova/

U najmanju ruku, ako i nije čovjek nešto za njih, valjda ih ispratiti da se vidi šta i kako rade jer se neka četvrta opcija ne pomalja.
Jedino još crkva i litije, kao u Crnoj Gori, to je zadnja karta.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2024, 20:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Šta se sad dešava? Ovdje opet glasno o stanju na granici.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2024, 21:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12393
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Nista, sve smo dali osim zvanicnog priznanja.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2024, 21:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
kurti izbacio dinar,vučić se buni a amerikanci i eu kažu kurtiju...malo je prerano,nismo se tako dogovorili

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 166, 167, 168, 169, 170

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs