banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jul 2018, 19:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
RSK nije priznao niko.
RSK je imao populaciju od ispod 300 hiljada stanovnika, dok Kosovo ima skoro 2 miliona...
To je više stanovnika nego RS i RSK zajedno...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ja pričam o okolnostima, ti o brojevima. Onda malo o brojevima. Nisu ih prinzali Kina, Indija, Brazil, Rusija... koliko je to procenata stanovništva?
Inače na podrućju RSK je početkom 90-ih živjelo oko 450 hiljada.Tako da u slučaju naznake nekog sukoba tih famoznih 2 miliona bi se brzo smanjilo. Još je i RSK ostalo i vraćeno oružja koje Kosovo možda da i danas sanja. Posebno ako SAD izgubi interes za ovim dijelom svijeta. Kako se to lako okrene dovoljno je vidjeti kako je Turska zahladila odnose sa Kosovom. Dosta oficira koji su bili umiješani u puč su bili sa tih područja. Što se tiče stanovništva, Kosovo se prazni kao i ostale države. Albanija je do 1990. godine imala stabilan rast stanovnika, tamo se barem popisi održavali. Od max 3.5 miliona, sada su ispod 2.9 miliona.Tako da ni to nije više kao što je bilo. Jedno je u nekim zabitima štancati djecu, a drugo kada većina mlađeg stanovništva ode u gradove. Ili ta, vizna liberizacija kojom će još lakše da odlaze.
Tako ako Kosvo zadrži stav, a kao za RSK što je SRJ kao garant malo zažmirila na jedno oko... mogu se naći u nekoj istorijskoj prelomnoj situaciji bez velike podrške "prijatelja" u "prijateljskom" okruženja CG, Srb, Mk i Gr... Da su pametni pa traže neki odnos kao Čečeni u Rusiji. Ovako su imali vijek jugoslovenske politike Srbije preko njima. Toga teško da će biti u narednom vijeku.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Danijell krenuo stopama Manitua...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 20:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
:D Moram nečim mozak zanimati. Kome da objašnjavam, ako ne onima koji još nisu porasli.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Čiča iz Rogače je napisao:
Srpsko je pa taman dolje nebilo srpskog uveta mada nebitno...Republika Srpska zadržava Kosovo unutar Srbije.Ne možeš dati svoj dio teritorije nacionalnoj manjini koja graniči sa matičnom državom.U tom slučaju i Republika Srpska ima ista prava.

Nemamo mi ista prava, šiptari za razliku od nas imaju Ameriku iza leđa, mi nemamo nikoga, pa ni Ruse, da stvar bude gora i mi međusobno nemamo zajednični ni jasan cilj šta mi ustvari želimo.
Mi, ako Srbija prizna Kosovo možemo samo da se nadamo stapanju sa BiH potpuno, jer logika nalaže ako Bg preda dio svoje teritorije za dž, ko smo onda mi?

A Kosovo se ne smije priznati, jer ako se prizna to je to, za par godina će se raspasti Srbija... kroz par decenija nas neće ni biti, malo vani što se odlazi, malo mortalitet, malo jer će ljudi uopšte i prestati da se zovu Srbi, prosto zbog sramote i eto, kraj priče.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 21:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
hadzidado je napisao:
Rivaldinho je napisao:
...
Zato - ne potpisivati ništa. Nema Vučić to pravo, na svoju ruku. Pa sve da je kralj.


Potpis.
Vremena se mijenjaju i ko zna kakav odnos snaga u svijetu će biti za 20-30 godina.

Smanji to na 5-10 godina.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Mali je to period.
Ne možeš razviti ni novi avion za to vrijeme, a kamoli šta drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sjedi se vremena prije 10 godina, 2007-2008 i danas? Radikalno drugačiji svijet, pa sad zamisli šta sve može da se desi do 2028.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 21:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Broj stanovnika u RSK se od '91. do '94. povećao, a ne smanjio (sa ispod 300 hiljada na 430 hiljada). To su doduše sve procjene i pretpostavke, kao i kad se pričalo da BL ima pola miliona...

Razumijem ja vas i šta vi hoćete da kažete, to jest, zašto Srbija ne može dopustiti da se Kosovo osamostali.

Ne znam koliko su Brazil i Indija neki faktor, razumijem da Rusija i Kina jesu, ali opet je previše zemalja iz okoline priznalo Kosovo. Na kraju krajeva, ta dva miliona ljudi i da su u sastavu Srbije, ništa dobro ne mogu napraviti. To je dva miliona neprijatelja...

Sa druge strane, UČK/OVK je osnovana '91, a '95. počela sa napadima. Pravi rat je počeo u februaru '98, a NATO se umiješao u junu iste godine. Jebi ga, kontam da smo vojno mogli očistiti Kosovo, to bi bilo urađeno do tad, kao što su Hrvati očistili Krajinu na brzinu.
Možda griješim, ali ja ne vidim kako bi se to prilike mogle promijeniti pa da imamo bolje šanse nego devedesetih...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
KiM nema 2 miliona stanovnika, ni blizu, niti iko zna koliko ljudi tamo živi, od tog broja koji je manji od 2 miliona nisu svi šiptari ima i naših.
Što se tiče te priče da će neko iz vana da pomogne da se Kosovo vrati, neće. Budimo realni, mi čvrste prijatelje nemamo, jer nemamo ni jasnu politiku, niti znamo šta želimo,. A i da imamo bar jednog pouzdanog saveznika, opet riješenje KiM je isključivo naše pitanje, i nas sljeduje 98% posla da ga vratimo, ako se ikada odlučimo tamo vratiti.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5611
Lokacija: Banja Luka
A ciju su podrsku Hrvati imali?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ne možeš to porediti, oni su uvijek imali jasnu politiku i stabilne veze. Ne ide to preko noći, trebaju decenije rada, lobiranja, lojalnosti, ozbiljnosti, jasan, čvrst stav, jasan cilj. Mi to nemamo, ništa od navedenog.
Od nas svi zaziru, realno niko ne želi da ima posla sa narodom koji se premišlja da li da proda dio svoje teritorije ili naroda, to ne radi niko, a ko o tome razmišlja taj i takav ne može imati ozbiljnu pomoć od bilo koga, niti se može ičemu nadati.

Da dodam, zadnjih par dana ako si pratio naše portale, socijalne mreže do je trajalo svjetsko prvenstvo mi se raspravljamo da li treba navijati za naciju koja je nad nama počinila genocid ili ne, pa jedni navijaju, pa drugi kao neutralni, pa neki ne navijaju?!?!? Šta Kosovo, šta suverenitet, šta država??

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Poslednji put menjao apokalipto dana 18 Jul 2018, 22:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evo sa Vikipedije za 2017. godinu:
1920079 stanovnika
95% Šiptara
1% Srba
4% ostalih

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Kosovo

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Vikipedija je mnogo pouzdan izvor. :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5785
Lokacija: Banja Luka
Po tom nas ima ispod 2000 dole sto je presmijesno....

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
apokalipto je napisao:
A jebi ga, ima li neki bolji izvor?

A jebi ga, ima li neki bolji izvor?

ssaassaa je napisao:
Po tom nas ima ispod 2000 dole sto je presmijesno....

20 hiljada :D

Po cenzusu iz 2011. nas je bilo 25 hiljada, mada je taj broj upitan jer je cenzus bio bojkotovan...

https://en.wikipedia.org/wiki/Kosovo#Demographics
Na ovom linku se barata ciframa od 4%, 7% i 8%. Mada svi su ovi brojevi upitni...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ako ne postoji bolji izvor ne znači da se trebamo koristiti lažnim, jel tako?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 22:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
super_koza je napisao:
Broj stanovnika u RSK se od '91. do '94. povećao, a ne smanjio (sa ispod 300 hiljada na 430 hiljada). To su doduše sve procjene i pretpostavke, kao i kad se pričalo da BL ima pola miliona...

Razumijem ja vas i šta vi hoćete da kažete, to jest, zašto Srbija ne može dopustiti da se Kosovo osamostali.

Ne znam koliko su Brazil i Indija neki faktor, razumijem da Rusija i Kina jesu, ali opet je previše zemalja iz okoline priznalo Kosovo. Na kraju krajeva, ta dva miliona ljudi i da su u sastavu Srbije, ništa dobro ne mogu napraviti. To je dva miliona neprijatelja...

Sa druge strane, UČK/OVK je osnovana '91, a '95. počela sa napadima. Pravi rat je počeo u februaru '98, a NATO se umiješao u junu iste godine. Jebi ga, kontam da smo vojno mogli očistiti Kosovo, to bi bilo urađeno do tad, kao što su Hrvati očistili Krajinu na brzinu.
Možda griješim, ali ja ne vidim kako bi se to prilike mogle promijeniti pa da imamo bolje šanse nego devedesetih...
Pa očistili smo ...sva smo šiptarska govna protjerali u Albaniju

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2018, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Veliku? :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2018, 07:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
super_koza je napisao:
Evo sa Vikipedije za 2017. godinu:
1920079 stanovnika
95% Šiptara
1% Srba
4% ostalih

https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Kosovo


Шиптара на Косову има око 90%. Срба негде око 5-7% и остатак су остали.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs