banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 14:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Feb 2008, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
PAzi sad... siptari su cudan narod, divlji.


E vidiš, zbog ovakvih razmišljanja, prisutnih nažalost kod većine Srbijanaca (pa i Srba s ove stane Drine), sasvim je prirodno da je taj "divlji" narod, koji pravi ukusne bureke i pitke boze, otišao svojim putem.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 10:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Ljudi shvatite da RS nije Kosovo!

Iza Kosova stoje zemlje, sile. I Kosovo nije nezavisno ni po kakvom pravu i istinu, vec po sili i sirenju americkog uticaja na Balkanu i istocnoj Europi. Ameri su Rusima oteli taj teritorij u smislu sirenja vojnopolitickog uticaja.

RS kao i Srbiju podrzavaju Rusi, i neke europske zemlje koje imaju slican problem. Dakle, samo je interes velikih drzava sila u pitanju.

Tesko da ce RS moci napraviti ono sto je Kosovo. Iako napravi izazvace reakciju SAD-a protiv sebe, a RS bi priznala samo Srbija, koja bi tim cinom pljunula na pravo i neformalno priznala i Kosovo, za koje je rekla da nikada nece priznati.

BHT je shit televizija, los uredjivacki kadar. Sitne politikanske igre. I mene su iznenadili. Bice bolje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 11:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Dodik je Buševa kurva , da se tako izrazim... normalno da nema komentara sa njegove strane.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 11:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2006, 14:55
Postovi: 79
Lokacija: Rosulje
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Upravu si za ovo oko priznanja... Medjutim kod nas odavno vlada ona stara : "Da komsiji crkne krava". U politici, kulturi, umjetnosti, sportu, zivotu...svemu.

Ovo je suština, samo mala ispravka… kod nas već neko vrijeme vrijedi ona: meni je crkla jedna krava, ali juuupi komšiji su crkle dvije! Nego pogledajte Sarajevsku u Banjalučku berzu, što su bili dnevni prometi, sad su sedmični, tootalna pada svih indeksa od septembra na ovamo, sve smo dalje od EU,itd… ali sve pet, Avaz nešto likuje!
A ranjeni narodi uvijek uzvrate udarac i spirala mržnje i zločina opet nastavlja svoj krvavi tok. Kosovo je trebalo rješiti kompromisom, tj da se nađe neko srednje rješenje(a bilo ih je) a ne udovoljiti svim zahtjevima samo jedne strane. Šta je tu je, sad Srbija, ali i svi ljudi dobre volje u RS, Srbiji i Svijetu ne smiju zbog političkih zavrzalama zaboraviti one žene i djecu dole na Kosovu, koji žive u srednjem vijeku, u užasnim uslovima, bez struje i u enklavama, okruženi mržnjom.
Kad jednom, ako ikad, sve zemlje bivše Juge budu u EU, tad će biti bolje, a do tad koli živ, a koli mrtav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Meni je jedino krivo što smo bili zasljepljeni bratstvom i jedinstvom!
Dok su svi u Titinoj Jugi znali ko su Srbi su se pozivali na zajedništvo i suživot! O brutalnosti šiptarskih divljaka na Kosovu se nije mnogo pričalo u ime nekog zajedništva, a tamo je narod patio u vrijeme mira sada pati još gore!
ATV je sinoć fino pokazala one dokumentarce o Kosovu i svim zvjerstvima albanskih terorista! Da ti se zaledi krv u žilama!
Zadrta bošnjačko-muslimanska neovisan televizija Hayat je radila anketu po SA i mogli su se čuti komentari neka se odcjepe imaju pravo i ostale gluposti!
Vama Bošnjacima je to posljednje u interesu da dajete komentare takvog tipa! Jer nije ni BiH baš stabilna država, a mi ovde u Bosni nismo ratovali zbog Kosova! Pamet u glavu!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 12:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
I opet se vraćamo na katastrofalnu politiku Slobodana Miloševića prema kosovskim Albancima, koje je tretirao tek malo bolje od stoke...


Što se toga tiče, saglasan sam s tobom - katastrofalno je bilo što ih je tretirao BOLJE od stoke. Svega ovoga ne bi bilo da su poslušali Vuka Draškovića koji je Šiptarima svojevremeno obećao "kartu u jednom smjeru za Albaniju".

Citiraj:
E vidiš, zbog ovakvih razmišljanja, prisutnih nažalost kod većine Srbijanaca (pa i Srba s ove stane Drine), sasvim je prirodno da je taj "divlji" narod, koji pravi ukusne bureke i pitke boze, otišao svojim putem.


Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 12:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Harvester je napisao:
Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.


Kome to "nama"? Republika Srpska i dalje ima svojih 49 posto BiH, a Kosovo je u drugoj državi. Pardon - Kosovo je druga država. A ako živiš slučajno u Srbiji, zanemari pitanje...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 12:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Suvise smo mali i bijedni spram sile, zapada,i Amera.

Nista se ne moze uciniti. Bitno je sacuvati zivu glavu. Dace Bog da svi jednom zivimo u sretnoj EU.

Zalicemo mi za Jugoslavijom. Tad smo bili neko i nesto. Respect u svijetu. Danas nas sutaju. 7 exyu zemalja. Da Tito to vidi, da partizani to vide.

Pogledaj samo stav HDZ-ove vlade RH. Dace stav o nezavisnosti kad vide kako ce odluciti SAD, velike europske uticajne zemlje. Bemti, zar smo tako nisko spali. Vazalni polozaj, nemas pravo na svoje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 13:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
-umbrella- je napisao:
Zalicemo mi za Jugoslavijom. Tad smo bili neko i nesto. Respect u svijetu. Danas nas sutaju. 7 exyu zemalja. Da Tito to vidi, da partizani to vide.


Najbolje su ipak prošli Slovenci.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 13:39 
Magistar je napisao:
-umbrella- je napisao:
Zalicemo mi za Jugoslavijom. Tad smo bili neko i nesto. Respect u svijetu. Danas nas sutaju. 7 exyu zemalja. Da Tito to vidi, da partizani to vide.


Najbolje su ipak prošli Slovenci.


Ma jok... najbolje su prosli Amerikanci i EU... :confused3:

Dobise rude, ljude, industriju, nuklearku, skijalista, jeftiniji opijum, osvetise se Srbiji... milina...

a nama ostalo ono malo neiskoristenih rijeka, par "bunarskih motki" koje nazivamo sumom, i milijarda razloga za svadju...


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Magistar je napisao:
Harvester je napisao:
Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.


Kome to "nama"? Republika Srpska i dalje ima svojih 49 posto BiH, a Kosovo je u drugoj državi. Pardon - Kosovo je druga država. A ako živiš slučajno u Srbiji, zanemari pitanje...


Kad kažem "nama", mislim na međunarodno priznatu državu Srbiju koja je pravni nasljednik Srbije i Crne Gore, koja je nasljednik SR Jugoslavije, koja je nasljednik SFR Jugoslavije koja je moja domovina jer sam u njoj rođen. Šta nije jasno?

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Magistar je napisao:
Harvester je napisao:
Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.


Kome to "nama"? Republika Srpska i dalje ima svojih 49 posto BiH, a Kosovo je u drugoj državi. Pardon - Kosovo je druga država. A ako živiš slučajno u Srbiji, zanemari pitanje...


Znas koliko ce ti znaciti tih 49% posto kad napokon BiH udje u EU. Nista, jer ces povlastice iznenada dobiti i goste iz sjevernoafrickih i inih drugih zemalja u vidu legalnih i ilegalnih imigranata.

Ali neka je veselo, kad se ne puca, zubi se mogu permanentno keziti. Sto je vrlo mudar potez politicki i uopste. Pitanje je samo - kome ? Svako bez svakoga moze. :wink:

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 14:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
Flavoure-Flave je napisao:
bORGqUEEN je napisao:
Nema nista od ujedinjenja Kosova i Albanije...ono sto se trenutno radi je usitnjavanje drzava na Balkanu odnosno njihovo slabljenje jednostavno da bi se lakse vladalo njima....i to je sva prica....


Ma nisam ni rekao odmah.Vrijeme cini svoje.Na kraju nece imati uopste ko da se usprotivi zahtjevima Albanaca sa Kosova (barem onog dijela koji njima pripadne) za ujedinjenje sa Albanijom.U ostalim oblastima je druga prica.

A sto se tice slabljenja drzava na Balkanu...pa one su vrc toliko slabe da daljnje usitnjavanje nema nikakvog smisla.Pogotovo kada je u pitanju Amerika.

Cackam nesto po netu i nadje negdje spisak zemalja sa jakim separatistickim pokretima.Spisak nije zanemariv.Kako ce se ovo odraziti na ostatak svijeta...???

1. Kanada (Kvebek)
2. SAD (Teksas )
3. Meksiko (Poluostrvo Jukatan je pro-kubansko i pro-revolucionarno)
4. Bolivija (pokrajine u kojima su belci u većini)
5. Britanija (Severna Irska, Škotska i Vels)
6. Španija (Baskija, Katalonija i Galicija)
7. Italija (Padanija i Sardinija)
8. Nemačka (komunisti iz DDR i danas žele povratak nezavisnosti)
9. Belgija (podeljena na Flandriju i Valoniju)
10. Češka (podeljena na Bohemiju i Moravsku)
11. Ukrajina (autonomna republika Krim je poluostrvo gde su u većini Rusi, pa Tatari, a tek na trećem mestu Ukrajinci. Imaju svoju valutu. Tatari se vraćaju na Krim, odakle ih je Staljin nasilno preselio u sve većem broju, tako da je i ruska većina dovedena u pitanje, a kamoli Ukrajinci)
12. BIH (Republika Srpska kao i delovi Herceg Bosne teže za odcepljenjem)
13. Srbija (Kosovo, Sandžak i najseverniji delovi Vojvodine)
14. Makedonija (jedna četvrtina je takozvana albanska republika ,,Ilirida'')
15. Moldavija (Trasm Dnjepar je deo Moldavije gde se govori ruskim i ukrajinskim jezikomm a ne rumunskim kao u ostatku zemlje)
16. Turska (Kurdistan čini jednu petinu države, Kurdi jednu petinu stanovništva)
17. Izrael (Palestinske teritorije još nisu dobile nezavisnost)
18. Ruska Federacija (Rusija se sastoji od 80 federalnih delova, od kojih su čak u njih 15, Rusi i pravolasvci u teškoj manjini. To su:
- Čečenija
- Tatarstan
- Dagestan
- Ingušetija
- Karačavo - Čerkezija
- Adegeja
- Baškortostan
- Karelija
- Komi
- Mordovija
- Jakutija
- Kabadrino Balkarija
- Kalmikija (budistička)
- Burjatija (budistička, severno od Mongolije)
- Severna Osetija
19. Sudan (severni deo su Arapi, a južni deo crnci hrišćani)
20. Nigerija (severni deo muslimani, južni deo hrišćani)
21. Šri Lanka (na severu je narod Tamilci, koji žele odvajanje)
22. Indonezija (Čitava država je muslimanska, samo ostrvo Bali je budističko. Ostrvo Bali je omiljena destinacija celog sveta, ali mu je matična država kao maćeha)
23. Kina (Podeljena je na 29 provincija. Od toga Kinezi su većina u 26, ali su manjina u provincijama:
- Tibet
- Istočni Turkmenistan (muslimanska većina)
- Unutrašnja Mongolija (gde živi 20 miliona Mongola)
plus
Tajvan (Iako su ovde u većini Kinezi, oni su za otcepljenje zbog različite ideologije. Tajvanci su kapitalisti.
24. Južnoafrička Republika (belci su ostali većina u nekim malim pokrajinama)
25. Gruzija (Čak tri pokrajine žele nezavisnost. Abhazija, Adžarija i Južna Osetija)


Pa ova pitanja se daju rijesiti jedino III-im svjetskim ratom. Samo sto ne bi dugo trajao.

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 14:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Juhu WWIII veselim se tome, samo bih zamolio učesnike da poštuju ženevske konvencije! :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 14:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Magistar je napisao:
-umbrella- je napisao:
Zalicemo mi za Jugoslavijom. Tad smo bili neko i nesto. Respect u svijetu. Danas nas sutaju. 7 exyu zemalja. Da Tito to vidi, da partizani to vide.


Najbolje su ipak prošli Slovenci.


To stoji. Za njima Republika Hrvatska dobrano kasni, ali opet je RH nesto sasvim drugacije u poredjenju sa ostalim exyu drzavama, racunajuci i drzavu Kosovo. Ostalo, jad i bijeda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 14:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Harvester je napisao:
Magistar je napisao:
Harvester je napisao:
Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.


Kome to "nama"? Republika Srpska i dalje ima svojih 49 posto BiH, a Kosovo je u drugoj državi. Pardon - Kosovo je druga država. A ako živiš slučajno u Srbiji, zanemari pitanje...


Kad kažem "nama", mislim na međunarodno priznatu državu Srbiju koja je pravni nasljednik Srbije i Crne Gore, koja je nasljednik SR Jugoslavije, koja je nasljednik SFR Jugoslavije koja je moja domovina jer sam u njoj rođen. Šta nije jasno?


Drzava, Republika Srbija, je pravni nasljednik Savezne Republike Jugoslaviji kasnije Drzavne zajednice Srbije i Crne Gore. Takodje, Republika Srbija je jedna od pravnih nasljednica Socijalisticke Federativne Republike Jugoslavije.

Dakle Srbija nije jedina nasljednica SFRJ, to su podjednako; Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora, Makedonija i normalno bi bilo sada i drzava Kosovo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 15:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Harvester je napisao:
Magistar je napisao:
Kad kažem "nama", mislim na međunarodno priznatu državu Srbiju koja je pravni nasljednik Srbije i Crne Gore, koja je nasljednik SR Jugoslavije, koja je nasljednik SFR Jugoslavije koja je moja domovina jer sam u njoj rođen. Šta nije jasno?


I kakve veze Kosovo ima sa BiH? Dvije zemlje, dva različita sistema, dvije lokacije... Tito je davno umro, a i Slobo, prema tome, nek' se svako brine o svom.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Magistar je napisao:
Harvester je napisao:
Pa nije nikakav problem što su oni otišli svojim putem, no što su nam ukrali dio teritorije u procesu.


Kome to "nama"? Republika Srpska i dalje ima svojih 49 posto BiH, a Kosovo je u drugoj državi. Pardon - Kosovo je druga država. A ako živiš slučajno u Srbiji, zanemari pitanje...

Imas li ti sta pametno reci osim provokacija!?
Ono sto sam rekao stoji jer su u martovskim neredima sve to potvrdili. Ko je sinoc gledao emisiju na ATV-u zna o cemu govorim.
A ti si vidim dosao da slavis "novu drzavu". Pa ti si njima cestitao na ovom forumu ima vec10 dana. Sad ne smijes,bojis se bana provokatoru.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Imas li ti sta pametno reci osim provokacija!?
Ono sto sam rekao stoji jer su u martovskim neredima sve to potvrdili. Ko je sinoc gledao emisiju na ATV-u zna o cemu govorim.
A ti si vidim dosao da slavis "novu drzavu". Pa ti si njima cestitao na ovom forumu ima vec10 dana. Sad ne smijes,bojis se bana provokatoru.


A da li je ATV prikazao snimke za vrijeme egzodusa 800.000 Albanaca koje je potjerala Slobina uniformisana kamarila? Najlakše je biti jednostran.

Nema tu mjesta nikakvoj provokaciji, već samo činjenicama. Srbija nema nikakve snage da spriječi ono što je neumitno. Novoj državi treba čestitati, kao što se nedavno čestitalo Istočnom Timoru, i što prije uspostaviti trajne i plodne diplomatske odnose. Ako ništa, kod Hazbija možda pojeftini burek... ;)

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2008, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Gledao sam sinoc one snimke na ATV. Strasno. Mnogo Srba je stradalo, imovina popaljena, svetinje i hramovi unisteni.

Imam priliku da preko satelita gledam i TV Kosovo. Isto tako i oni prikazuju uzas i ne djela Srba nad Siptarima 1998/1999.

Zlo veliko. Sad ce barem da se smiri situacija. Nema rata. Kosovsko pitanje je rijeseno. Bitno je da Srbi na Kosovu se izbore za svoj statusa i prava.

Usput receno. Ovdje u Hrvatskoj ima mnogo slasticarni i pekara vlasnika Albanaca.

Ko im je danas cestitao. Dobio je besplatno kruh i sta god dpozeli iz pekare.
Takodje treba spomenuti da je Hasim Taci bio oficir Hrvatske vojske u domovinskom ratu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs