banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 170  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Feb 2008, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Sudeci po desavanjima nakon objave nezavisnosti,silini "akcionog plana" i "odlucnoscu" Rusije,nista se nakon ovog spektakularno nece desiti.Kosovo je postalo "drzava",i slijedi im vrijeme u kojem ce zaista ,ako zele da opravdaju ucinjeno morati dobro da zapnu kako bi istu i odrzali.Sto se Srbije tice,ona mora ovako da odreaguje,a svi smo svjedoci da vrijeme nosi svoje i lijeci sve rane,pa i ovu ce.Treba pogledati npr. odnose Srbije i Hrvatske ,kakvi su bili,a kakvi su danas,gdje sa srpske strane gledano nije ucinjena nista manja nepravda prema Srbima.Cak stavise ,na Kosovu je ostao,i nadam se ostace nemali broj Srba ,i njihovog kulturnog naslijedja,a tim razlog vise da se situacija sto prije "relaksira" i predje u razdoblje susjedskog pomirenja i tolerancije...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
nadrealac je napisao:
Kostunica se opet "raspistoljio" i izjavio jednu jako "inteligentnu" prijetnju da ce Srbija povuci svoje ambasadore iz zemalja koje priznaju Kosovo...

Mislim... a sta ako te iste drzave prekinu odnose sa Srbijom... odvesce Kole the Kalasnjikov svoj narod opet u sankcije... nije ni cudo da ga zovu "drugi Slobo"...

Nikolic sa druge strane izjavljuje kako je novi nacin brojanja vremena od 17 februara do dana "kada ce povratiti Kosovo"...

Tadic suti ako ga niko nista ne pita i brojucka evrice...

Pa kraj takvih politicara dobro je da i ima Srbije ikako... a narod im vjeran... uhhh... na jednoj ruci tri prstica u drugoj kamen pa po slovenskoj ambasadi, jer "oni su jelte krivi za sve"... pa im sad Slovenija zadala zahtjev za nadoknadu stete (mastan)...

Najzesci su oni tipovi zvani "garda cara Lazara" sa idejom kako ce se pojaviti sa "sjajnim oruzjem u rukama" tj. atomskom bombom... ili mozda svetim Teslinim prdezom... :lol: gomila psihopata...

Jadno & chemerno...

Slovenci su najdvolicniji narod planete. Pa zi sad...oni drze toliko firmi po Srbiji, oni najveci izvoz imaju upravo u Srbiju... Mogu u Srbiji da kupe sta hoce niko ih ne maltretira, uvoze bez ikakvih prepreka a zatim se zalazu medju prvima za priznanje Kosova. Onda kad im se razbije Merkator oni pozivaju na tradicionalne "prijateljske" odnose izmedju Srba i Slovenaca!!! Pa zar ovo nije sramotno. Sad kad bi Srbija recimo uvela neke ekonomske mjere oni bi digli toliku halabuku a sa druge strane normalno je da se zalazu za samostalno Kosovo. Dvolicno, jadno, nemoralno... Ako si nekome prijatelj onda je valjda logicno da neces podrzavati otimanje jednog dijela teritorija od "prijatelja".

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Koliko sam skontao ove naše komšije muslimane, oni su ZA nezavisnost Kosova, pravdajući ga da svi imaju pravo na otcjepljenje.
Da li to isto pravo važi i za RS???

Ako može Kosovo da proglasi nezavisnost ne vidim ni jedan valjani razlog zašto ne bi mogla ni RS.

Sad će neko da kaže kako to ne može da se desi jer eto protiv toga su muslimani u BiH.

Pa i protiv otcjepljenja Kosova su Srbi na Kosovu, ali eto njih se ne pita.

Najbolji potez Srbijanske Vlade je opoziv ambasadora iz onih zemalja koje priznaju nezavisnost.

Međutim sve ostalo je poprilično mlako.
Baš me interesuje šta je to tzv ''Akcioni plan za Kosovo''.
Gledajući sinoćnje zasjedanje skupštine Srbije, mislim da je jedini Nikolić pokazao šta žele, šta mogu, i šta hoće.

Dačić bi opet ratove. Drogeraš LDP-ovac, je eto za udruživanje sa svima onima koji su priznali Kosovo, DS poprilično mlak i bez ideje...

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Kosovo je, kako rekoše sinoć na sjednici Savjeta bezbjednosti, slučaj sam za sebe, i tako ga treba posmatrati. Povlačenje paralela između Tačijevog i Dodikovog vilajeta je samo za neuke mitingaše...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Magistar je napisao:
Kosovo je, kako rekoše sinoć na sjednici Savjeta bezbjednosti, slučaj sam za sebe, i tako ga treba posmatrati. Povlačenje paralela između Tačijevog i Dodikovog vilajeta je samo za neuke mitingaše...

Aj' nemoj ponavljati nesto sto ne razumijes i sto si cuo na TV-u... Objasni nam zasto je to tako. Zasto je Kosovo slucaj sam za sebe? Vec vidim odgovor al' dobro...

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:16 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Magistar je napisao:
Kosovo je, kako rekoše sinoć na sjednici Savjeta bezbjednosti, slučaj sam za sebe, i tako ga treba posmatrati. Povlačenje paralela između Tačijevog i Dodikovog vilajeta je samo za neuke mitingaše...

Aj' nemoj ponavljati nesto sto ne razumijes i sto si cuo na TV-u... Objasni nam zasto je to tako. Zasto je Kosovo slucaj sam za sebe? Vec vidim odgovor al' dobro...


Kako bi bilo da otvorimo temu o ovome i to prodiskutujemo?

Jedan jednostavan razlog je sto je ono Srbija a ovo je Bosna...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Magistar je napisao:
Kosovo je, kako rekoše sinoć na sjednici Savjeta bezbjednosti, slučaj sam za sebe, i tako ga treba posmatrati. Povlačenje paralela između Tačijevog i Dodikovog vilajeta je samo za neuke mitingaše...

Aj' nemoj ponavljati nesto sto ne razumijes i sto si cuo na TV-u... Objasni nam zasto je to tako. Zasto je Kosovo slucaj sam za sebe? Vec vidim odgovor al' dobro...


Kako bi bilo da otvorimo temu o ovome i to prodiskutujemo?

Jedan jednostavan razlog je sto je ono Srbija a ovo je Bosna...


I Srbija je suverenitetna drzava a i Bosna isto :wink: I na kosovu je 90% alabanaca a i u RS 90%+ Srba :wink:

Te price velikih sila zadrzi za sebe. Sinoc onaj kreten iz Engleske rece, "da rezolucija 1244 jeste garantovala suverenitet jedne drzave ali to vreme je proslo"...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Magistar je napisao:
Kosovo je, kako rekoše sinoć na sjednici Savjeta bezbjednosti, slučaj sam za sebe, i tako ga treba posmatrati. Povlačenje paralela između Tačijevog i Dodikovog vilajeta je samo za neuke mitingaše...

Aj' nemoj ponavljati nesto sto ne razumijes i sto si cuo na TV-u... Objasni nam zasto je to tako. Zasto je Kosovo slucaj sam za sebe? Vec vidim odgovor al' dobro...


Kako bi bilo da otvorimo temu o ovome i to prodiskutujemo?

Jedan jednostavan razlog je sto je ono Srbija a ovo je Bosna...

Vidi ga!!! Da neces pozvati na linc one koji se usprotive? Kakav ti je to argument matere ti!?

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Магистре, хајде да прије сваког нашег дијалога обојица узмемо у обзир да су Срби народ примитиван, дивљи, геноцидан, најгори у свему,
па да избјегнемо да нам се прича о свему завршти у том контексту.


Ја говорим о конкретној чињеници нестанка међународног права и норми,
о чему чуо мишљења многих колега професора права на факултетима у иностранству,
и сви до једног кажу да је ово невјероватан случај и демонстрација владавине силе над правом,
а ти причаш неке небулозе о људима које и не познајем.


Говорим о томе да тој истој предивној и "демократској" Америци није било у интересу
да се овдашњи народи растану у миру и да води такву међународну политику
да намјерно ствара трусна и потенцијално кризна подручја на којима увијек може бацити шибицу
и имати у пар мјесеци "обраде терена" нови рат који ће држати регион у кризи.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Citiraj:
Koliko sam skontao ove naše komšije muslimane, oni su ZA nezavisnost Kosova, pravdajući ga da svi imaju pravo na otcjepljenje.
Da li to isto pravo važi i za RS???

Ako može Kosovo da proglasi nezavisnost ne vidim ni jedan valjani razlog zašto ne bi mogla ni RS.

Sad će neko da kaže kako to ne može da se desi jer eto protiv toga su muslimani u BiH.

Pa i protiv otcjepljenja Kosova su Srbi na Kosovu, ali eto njih se ne pita.


Sto se tice za ili protiv otcijepljenja Kosova ,ja licno nemam 100% odredjen stav,cisto,tudja kuca,tudji problemi....
Kad se uzme slicna prica o Rs i otcijepljenju od BiH,te pokusava povuci paralela izmedju ,ipak postoji malo razlike...

Razlike izmedju polozaja Srba u BiH i Albanaca na Kosovu su ogromne po mnogim pitanjima.Srbi u BiH imaju veliki stepen ravnopravnosti,te uticaj na sva drzavna pitanja,a na "svojoj" polovini su apsolutni vladari po svim pitanjima,kako vlasti tako i privrede,kulture i sveg ostalog sto je bitno za zivot... S druge strane Albanci,kako na Kosovu,tako i sire (u ex Yu) su oduvijek sikanirani,omalovazavani,smatrani manje vise za "nizu vrstu",odnos vladajucih prema njima je uvijek bio "uz dlaku",a o participiranju u vlasti(stvarnog) i mogucnosti uticaja na svoju sudbinu,nikad im niko nije omogucio.

Danas se mnogo trubi o prirodnim i rudnim bogatstvima koje ce Amerika da iskoristava s Kosova.Ako se uzme u obzir da ta bogatstva nisu otkrivena prekjuce,vec malo prije,zasto je to isto Kosovo bilo najnerazvijeniji dio bivse SFRJ? Pravda?

Da zaokruzimo,moj stav je da ako Srbi u BiH budu obespravljeni,stavljeni u tezak polozaj kao zajednica i pojedinci,te postanu samo "remetilacki faktor" na "nasoj" Teritoriji,onda i pred bogom i pred ljudima imaju sva prava da se odvoje...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:42 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Vidi ga!!! Da neces pozvati na linc one koji se usprotive? Kakav ti je to argument matere ti!?

Citiraj:
Te price velikih sila zadrzi za sebe

Pa rekao sam jednostavan...

"Ono je Srbija"... sa svojim problemima...

a "ovo je Bosna" sa svojim...

poredjenja te dvije "problematike" su iluziona...

Niti sam koga zvao na lincovanje niti sam nesto tvrdio o velikim silama i njihovim politikama... moracu da provjerim ovaj moj IE, cini mi se da uvijek ubacuje nesto izmedju redova...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Damaskin je napisao:
Магистре, хајде да прије сваког нашег дијалога обојица узмемо у обзир да су Срби народ примитиван, дивљи, геноцидан, најгори у свему

Dobro, ako ti tako kažeš, vjerovatno ima istine u tome... :)

Damaskin je napisao:
а говорим о конкретној чињеници нестанка међународног права и норми,
о чему чуо мишљења многих колега професора права на факултетима у иностранству,
и сви до једног кажу да је ово невјероватан случај и демонстрација владавине силе над правом,
а ти причаш неке небулозе о људима које и не познајем.

Uzroci, Damaskine, uzroci. Da li je bila vladavina prava za vrijeme Slobine strahovlade, kad su Albanci smatrani životinjama na dvije noge i bili isključeni iz svakog oblika odlučivanja? Kad su Slobini tenkovi i paramilitarne jedinice išli od jednog do drugog albanskog sela, palili i pljačkali sve šta su stigli, bez obzira što su u njima bili uglavnom civili, žene, djeca...?

Šipci naravno nisu cvijeće, radili su i oni sve i svašta, ali u generalnoj konstelaciji odnosa, njihov odlazak od Beograda u teritorijalnom i političkom smislu jedino je, a i najbezbolnije, rješenje za završetak postjugoslovenske krize.
Eto, ajde ti kao stručnjak za srpsko-albanske odnose, odgovori na jednostavno pitanje: na koji način Beograd može ubijediti milion i 500 hiljada kosovskih Albanaca da priznaju njegove makar nominalne ingerencije nad nekadašnjom srpskom pokrajinom? Kako? Puškom? Prijetnjama? Maltretiranjem? Ubjeđivanjem i obećanjima?
Što bi rekli Nadrealisti - "ko se oprži o mlijeko, i u jogurt duva"...

Damaskin je napisao:
Говорим о томе да тој истој предивној и "демократској" Америци није било у интересу
да се овдашњи народи растану у миру и да води такву међународну политику
да намјерно ствара трусна и потенцијално кризна подручја на којима увијек може бацити шибицу
и имати у пар мјесеци "обраде терена" нови рат који ће држати регион у кризи.

Politika, brale, politika. Nema tu osjećanja ni bratskog zaklinjanja, već samo interesi. Srbi to nikako da shvate. Misliš da Rusija nije već debelo naplatila zastupanje interesa Srbije? Eto pogledaj po koje je sitne pare kupila NIS i ostale privredne gigante s one strane Drine, a bogami i ovdje...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Magistar je napisao:
Damaskin je napisao:
Магистре, хајде да прије сваког нашег дијалога обојица узмемо у обзир да су Срби народ примитиван, дивљи, геноцидан, најгори у свему

Dobro, ako ti tako kažeš, vjerovatno ima istine u tome... :)

Damaskin je napisao:
а говорим о конкретној чињеници нестанка међународног права и норми,
о чему чуо мишљења многих колега професора права на факултетима у иностранству,
и сви до једног кажу да је ово невјероватан случај и демонстрација владавине силе над правом,
а ти причаш неке небулозе о људима које и не познајем.

Uzroci, Damaskine, uzroci. Da li je bila vladavina prava za vrijeme Slobine strahovlade, kad su Albanci smatrani životinjama na dvije noge i bili isključeni iz svakog oblika odlučivanja? Kad su Slobini tenkovi i paramilitarne jedinice išli od jednog do drugog albanskog sela, palili i pljačkali sve šta su stigli, bez obzira što su u njima bili uglavnom civili, žene, djeca...?Šipci naravno nisu cvijeće, radili su i oni sve i svašta, ali u generalnoj konstelaciji odnosa, njihov odlazak od Beograda u teritorijalnom i političkom smislu jedino je, a i najbezbolnije, rješenje za završetak postjugoslovenske krize.
Eto, ajde ti kao stručnjak za srpsko-albanske odnose, odgovori na jednostavno pitanje: na koji način Beograd može ubijediti milion i 500 hiljada kosovskih Albanaca da priznaju njegove makar nominalne ingerencije nad nekadašnjom srpskom pokrajinom? Kako? Puškom? Prijetnjama? Maltretiranjem? Ubjeđivanjem i obećanjima?
Što bi rekli Nadrealisti - "ko se oprži o mlijeko, i u jogurt duva"...

Damaskin je napisao:
Говорим о томе да тој истој предивној и "демократској" Америци није било у интересу
да се овдашњи народи растану у миру и да води такву међународну политику
да намјерно ствара трусна и потенцијално кризна подручја на којима увијек може бацити шибицу
и имати у пар мјесеци "обраде терена" нови рат који ће држати регион у кризи.

Politika, brale, politika. Nema tu osjećanja ni bratskog zaklinjanja, već samo interesi. Srbi to nikako da shvate. Misliš da Rusija nije već debelo naplatila zastupanje interesa Srbije? Eto pogledaj po koje je sitne pare kupila NIS i ostale privredne gigante s one strane Drine, a bogami i ovdje...

Informisi se malo. Siptari su prve demonstracije na kojima su otvoreno trazili Kosovo republiku organizovali jos,cini mi se, 1981 godine. Jos za Titova zivota dole su izbijali neredi i popzivi na neposluh drzavi i slicno. Jos tada oni odbijaju poslusnost Srbiji. Jos tada...davno prije Slobinih tenkova koji su samo posljedica a ne uzrok dogadjaja na Kosovu. Druga je stvar ko sta zeli da prikaze u medijima i kako to prikazuje.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:14 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Informisi se malo. Siptari su prve demonstracije na kojima su otvoreno trazili Kosovo republiku organizovali jos,cini mi se, 1981 godine. Jos za Titova zivota dole su izbijali neredi i popzivi na neposluh drzavi i slicno. Jos tada oni odbijaju poslusnost Srbiji. Jos tada...davno prije Slobinih tenkova koji su samo posljedica a ne uzrok dogadjaja na Kosovu. Druga je stvar ko sta zeli da prikaze u medijima i kako to prikazuje.


znaci li to da na "neposlusne" demonstrante treba tenkovima?


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Informisi se malo. Siptari su prve demonstracije na kojima su otvoreno trazili Kosovo republiku organizovali jos,cini mi se, 1981 godine. Jos za Titova zivota dole su izbijali neredi i popzivi na neposluh drzavi i slicno. Jos tada oni odbijaju poslusnost Srbiji. Jos tada...davno prije Slobinih tenkova koji su samo posljedica a ne uzrok dogadjaja na Kosovu. Druga je stvar ko sta zeli da prikaze u medijima i kako to prikazuje.


znaci li to da na "neposlusne" demonstrante treba tenkovima?

Hm... Pa moglo bi se reci da drzava ima pravo da upotrijebi silu na one koji zele da sruse njen ustavni poredak. Demonstranti su najmanji problem, problem je ono na sta oni pozivaju i do cega je na kraju doslo. Nisu se siptari sjetili drzave tek nakon tenkova vec je ta njihova zelja za otimanjem i dovela do ovoga.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:24 
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
nadrealac je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Informisi se malo. Siptari su prve demonstracije na kojima su otvoreno trazili Kosovo republiku organizovali jos,cini mi se, 1981 godine. Jos za Titova zivota dole su izbijali neredi i popzivi na neposluh drzavi i slicno. Jos tada oni odbijaju poslusnost Srbiji. Jos tada...davno prije Slobinih tenkova koji su samo posljedica a ne uzrok dogadjaja na Kosovu. Druga je stvar ko sta zeli da prikaze u medijima i kako to prikazuje.


znaci li to da na "neposlusne" demonstrante treba tenkovima?

Hm... Pa moglo bi se reci da drzava ima pravo da upotrijebi silu na one koji zele da sruse njen ustavni poredak. Demonstranti su najmanji problem, problem je ono na sta oni pozivaju i do cega je na kraju doslo. Nisu se siptari sjetili drzave tek nakon tenkova vec je ta njihova zelja za otimanjem i dovela do ovoga.


tenkovima bi covjek trebao ugraditi plugove a cijevi pretvoriti u sistem za navodnjavanje...

jer... kada ti tenkovi idu protiv 90%-tnog naroda u jednom podrucju, onda "snaga moze samo klade da valja"...

nemoguce je ocekivati da se poslije tenkova jedan kompletan narod moze "promijeniti" preko noci, a samom tenkovskom akcijom se samo potvrdi njihova potreba za odvajanjem..

Slobina "tenkologija" se zasnivala na etnickom ciscenju, a ne na "ugusivanju pobune"...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Hm... Pa moglo bi se reci da drzava ima pravo da upotrijebi silu na one koji zele da sruse njen ustavni poredak. Demonstranti su najmanji problem, problem je ono na sta oni pozivaju i do cega je na kraju doslo. Nisu se siptari sjetili drzave tek nakon tenkova vec je ta njihova zelja za otimanjem i dovela do ovoga.


Nemaju oni potrebe da otimaju ono što je već njihovo, znači zemlju na kojoj žive. Problem je što su drugi prvo na perfidne, pa onda na grublje načine to pokušavali da im oduzmu.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Kako god,moze se natezati do beskraja koliko je ko BIO u pravu,ko je vise sile prosipao i cija se vise na kraju bolje isplatila...Nadam se samo da ce ti LJUDI koji na Kosovu zive,u buducnosti imati vise razumijevanja jedni za druge,a i koristi od sopstvenih prirodnih resursa koji su se prije ,ocito je,odlijevali negdje...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Ista situacija je na bliskom istoku, identicna. Amerika jurisa tenkovima na bespomocne ljude. Niko im nista ne moze. Niko nece da im se suprotstavi. Kad je to Srbija uradila, odmah su bili bombardovani... jebes ga, Amerika koja postoji 500 godina postala najveca sila na zemlji....A opet unutarnja politika, pocev od zdravstvenog osiguranja im je na nivou Albanije.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Feb 2008, 11:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
SÄFFLE je napisao:
Kako god,moze se natezati do beskraja koliko je ko BIO u pravu,ko je vise sile prosipao i cija se vise na kraju bolje isplatila...Nadam se samo da ce ti LJUDI koji na Kosovu zive,u buducnosti imati vise razumijevanja jedni za druge,a i koristi od sopstvenih prirodnih resursa koji su se prije ,ocito je,odlijevali negdje...


Nije sve tako crno kako se pokušava predstaviti. Eto neki dan je Tači poklonio traktor srpskoj porodici koja živi u jednom miješanom kosovskom selu. Pomoću malih stvari rješavaju se veliki problemi...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3387 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 170  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs