banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Trilatelarna komisija
PostPoslato: 21 Jul 2013, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Povodom vijesti da su pojedini srbi dobili ulaznicu da učestvuju na zasjedanju Trilatelarne komisije koja je najmoćnija svjetska organizacija, red je da se otvori tema o istoj.

Citiraj:
TIHO i bez prisustva javnosti, na plenarnoj sednici Trilateralne komisije, koja je održana u Berlinu, naša zemlja je primljena u članstvo „tajnih vladara sveta“. Na sednici su prisustvovali svi punopravni članovi iz SAD, Evrope, Azije, kao i pridruženi članovi i gosti s Bliskog istoka i drugih delova sveta. Bilo je ukupno više od 400 lidera iz oblasti politike, bankarstva, privrede i medija.


U srpskim medijima informacija o ovom događaju nije objavljena, jer Grupa za Srbiju, kako se nazivaju novi članovi Trilatelarne komisije, nije vest stavila na svoj sajt. Niti je odgovorila na naš zahtev da dobijemo punu informaciju o ovom događaju, pravdajući se pravilom da „ne smemo da javno ispupamo bez odobrenja Trilatelarne komisije“.

Grupu za Srbiju u Trilatelarnoj komisiji čine Jovan Kovačić, predsednik kompanije „Ist vest bridž“(EB), Dejan Novaković, kopredsednik EB, kao i Tahir Hasanović, izvršni direktor EB. Hasanović je, ipak, nedavno na svoj lični sajt stavio ovu informaciju sa fotografijama. Između ostalog, tamo piše:

- Sednica je protekla u izuzetnoj atmosferi. Najveću pažnju svakako je privuklo prisustvo osnivača i počasnog predsednika Dejvida Rokfelera. Skupu se obratila i nemačka kancelarka Angela Merkel.


BAZA GLOBALIZMA
TRILATERALNA komisija je privatna organizacija, osnovana na idejama Zbignjeva Bžežinskog. Kada je osnovana, jula 1973. godine na imanju Dejvida Rokfelera, kao cilj je upisano očuvanje mira, upravljanje svetskom ekonomijom i ublažavanje svetskog siromaštva, „čime se uvećavaju šanse za evoluciju globalnog sistema“.

Od kada je 1973. godine Dejvid Rokfeler formirao Trilateralnu komisiju kao nevladinu organizaciju eksperata, milijardera, bankara i lobista, ona je izrasla u najmoćniju interesnu grupu. Članovi Trilateralne komisije su danas predstavnici 178 nacionalnih grupa. Poslednjih godina Evropska grupa se stalno širi, tako da su u ovu organizaciju od 1998. do danas primljeni Poljska, Mađarska, Češka, Slovenija, Estonija, Kipar, Bugarska, Rumunija i Hrvatska.

Interesantno da su ljudi koji su uveli Srbiju u Trilatelarnu komisiju, i Kovačić i Hasanović, „slobodni zidari“ i članovi Regularne velike lože Srbije. Jovan Kovačić je beogradski ekspert za komunikacije i savetnik za politička pitanja, koji se školovao u srpskim, američkim i britanskim školama. Bio je Titov prevodilac i novinar Tanjuga, šampion u plivanju, a potom ratni dopisnik zapadnih medija, savetnik OHR u BiH i OEBS-a u Beogradu. Pre desetak godina je osnovao prvu firmu za strateško partnerstvo i lobiranje. Od 2006. bio je savetnik Vlade Republike Srpske i Vlade Srbije. Oženjen je i otac troje dece, živi i radi u Beogradu kao suvlasnik firme „Kovačić i Spaić“.

- Kovačić je u maju 2010. godine prisustvovao Plenarnoj sednici Trilateralne komisije u Dablinu, kada je Srbija prvi put pozvana na jednu konferenciju ove organizacije. Bio je potom prisutan na konferencijama u Budimpešti, Vašingtonu, Hagu, Tokiju i Helsinkiju, gde mu je poveren zadatak da formira trilateralu u Srbiji. Član je Alijanse civilizacije UN i drugih svetskih organizacija - piše u njegovoj biografiji.

Generalni sekretar srpske trilaterale Dejan Novaković je državni sekretar u Ministarstvu za energetiku. Poreklom je iz Kruševca, diplomirao je ekonomiju u Beogradu i Ljubljani, ali je bio angažovan u MUP kao ekspert za međunarodnu bezbednost, organizovani kriminal i korupciju. Prvi put je prisustvovao zasedanju Trilateralne komisije 2011. godine u Helsinkiju.

Tahir Hasanović je poznat u srpskoj politici kao omladinski aktivista, najmlađi član CK SKJ, potom kao jedan od čelnika Nove demokratije, kadrovik DOS-a, biznismen i templar. Povukao se iz politike i biznisa i u grupi „Ist vest bridž“, kako kaže, ulaže napore da Srbiju promoviše svetu kao liberalnu i tolerantnu zemlju.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... dari-sveta

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 12:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Slika

http://www.ewb.rs/president.aspx?id=24

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
I? Šta sad?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
E, al' su tajni...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 14:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nigdje ne piše da su tajni već naprotiv ,vrlo transparentni


Džontra je napisao:
I? Šta sad?

Ništa,meni je najinteresantnije ovo što je boldovano.
" savetnik OHR u BiH i OEBS-a u Beogradu"," Od 2006. bio je savetnik Vlade Republike Srpske i Vlade Srbije"

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa dobro, imamo i Jevreja kod Cubica, pa sta :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Da,i on je "savjetnik" :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 14:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
pa pitam šta sad, oćel' krave i 'čele raditi 100% efikasnije, i prekovremeni, ili još gori pakao dolazi?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 15:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ako izbiješ iz teksta titule "masoni" i "templari" vijest i nije loša.Imamo prestavnike u najmoćnijoj organizaciji.Valjda će nam sad krenuti bolje :D tako da TNS ne lupa glavom,kako i šta, da se izvučemo iz ropstva

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 15:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja se ne sikiram previse.
I ako se ne varam, vise potenciram samostalniji razvoj od cekanja mjesta pod necijom suknjom. ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 15:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
spijo je napisao:
Ako izbiješ iz teksta titule "masoni" i "templari"


Eh, da nam je jedan Ezio Auditore da Firenze

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
spijo je napisao:
Nigdje ne piše da su tajni već naprotiv ,vrlo transparentni


Ogroman naslov "I Srbi su tajni vladari sveta", a onda ih dole navodi imenom i prezimenom. :D

Tek sad vidim da je autor Marko Lopusina...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 17:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Kao onomad Fikretova tema o deset najtajnijih organizacija....i onda nabrojao ko su, šta su, čime se i bave ko su članovi...

Tako i ovde bez prisustv a javnosti a ono svi znaju, još napisali "proteklo u ugodnoj atmosferi" i počasne goste nabrojali...


Nego, kako se učlanjuje u templare? Oću i ja

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 18:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Čudi me da niste pozvani vas dvojica sa tolikim znanjem

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 18:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Pa koliko vidim, po broju članova grupe, tamo jedino nema BiH...pozvaće nas sljedeće godine...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 20:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
I sta ste se dogovorili dok mene nije bilo??? Ha?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Sledeće godine šaljemo Džontru i Timotica ispred BiH.Njih dvojica ispunjavaju sve uslove kao imaoci pojma o tajnim transparentnim organizacijama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nije da nisu tajanstveni ;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 21:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Od iskustva imaju dugogodišnje igranje igrice Assassin's Creed i forumsko trolovanje tema o tajnim transparentnim organizacijama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2013, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Da ne spominjem da sam nekad davno imao skoro popunjen album sa sličicama Nindža kornjača...ako taj argument ne ućutka i posljednjeg Nevernog Tomu, ne znam šta će...da naglasim imao sam sve one tzv "srebrene"

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs