banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 07:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2008, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
nadrealac je napisao:
MuskoBre je napisao:
nadrealac je napisao:
slazem se sa svim osim tacke jedan, jer smatram da ako vec neko zeli da diskutuje iskljucivo politiku, i to obavlja savjesno... zasto da mu se to uskracuje nekim bezrazloznim zahtjevom da mora broj postova izbalansirati na nekom drugom podforumu...

malo brzoplet zakljucak moj Hom-Bre


Nije to uopste brzoplet zakljucak, vec sam ranije napisao da smatram da predlozeni mehanizam nije savrsen, ali pruza kakvu takvu "zastitu"..Jednostavno mislim da bi se novajlije koje bi normalnu diskutovale u odnosu na provokatore u tom slucaju smatrale kolateralnom stetom :D

Demokratija covjece...

imaju i svadjalice pravo na svoje...

a na kraju krajeva nije ni nama mane... :lol:


Prijedlog je vezan iskljucivo za broj postova, niti za jedan drugi aspekt..
Kao sto je ustavno pravo da svaki gradjan bira i bude biran, ali da bi se neki gradjanin kandidovao za neku politicku funkciju, treba prvo da skupi odredjen broj potpisa gradjana, pa mu se onda omogucuje da udje u neku izbornu proceduru. I niko ne smatra da to nije demokratski...

Protiv, kako ti kazes svadjalica, nemam nista, dok god ne koriste vulgarnosti, primitivan vokabular, i dok god im se diskusije ne svodi na falsiranje cinjenica. Predlozio sam da Administrator uvede i objavi kakva takva jasna pravila, sta zasluzuje opomenu, ban, iskljucenje, brisanje postova...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 13:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
knezevo je napisao:
MuskoBre je napisao:

Prijedlog je vezan iskljucivo za broj postova, niti za jedan drugi aspekt..
Kao sto je ustavno pravo da svaki gradjan bira i bude biran, ali da bi se neki gradjanin kandidovao za neku politicku funkciju, treba prvo da skupi odredjen broj potpisa gradjana, pa mu se onda omogucuje da udje u neku izbornu proceduru. I niko ne smatra da to nije demokratski...


Obozavam ovakve komparacije - mogao si mozda i reci:"Ne obra se bostan dok sljive ne popadaju" -pa bi nas i ubijedio


Ne znam ko sta ima tebe da ubjedjuje, sa 1 postom i 10 minuta forumskog staza.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 13:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20443
Lokacija: SAO Krmine
Nemam trenutno vremena za isrcpniji odgovor .. ali .. najvjerovatnije da ce biti nesto od ovoga .. Ideja nije losa i njoj se se razmislja vec neko vrijeme ..

Pozdrav!

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Kao sto vidis, ovde pravila nema. U tome i jeste problem. Ako bilo ko moze da pise bilo sta, i da ne bude sankcionisan kad za to ocigledno ima potrebe, onda je to anarhija, a ne demokratija. Nije valjda demokratsko drustvo liseno bilo pravila, zakona?

Ako imamo Administratora ili Urednika, koji je tu postavljen po nekoj osnovi, onda ne bi bilo lose da postoje i neka jasna, po mogucnosti pisana pravila.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 13:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jul 2006, 10:14
Postovi: 7
Lokacija: Jagline
Podrzavam prijedlog.
Isto tako za vrijedjanje na vjerskoj i nacionalnoj osnovi, spominjanje matere , sestre, ...BAN :angry4:, ali ban, a ne da "lik" dolazi opet, jer je samo promjenio nick i IP-adresu.
SF-SN

_________________
Bolje biti coban nego oFca
http://www.idc.org.ba

S budalama se ne isplati svadjati, jer te prvo spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 14:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Apsolutno se slazem da treba uvesti reda. Ne treba zakljucavati teme vec provakaciju i vrijedjanja cenzurirati i brisati od strane administratora. Znam da je nekima cilj ovdje uvesti reda tako da ostanu samo Srbi (po principima etnickog ciscenja u RS 1992-95) ili oni koji su sluge samo takvoj strani razmisljanja (Dodik i co.) kao sto je stav o proteklom ratu ili trenutnoj situaciji u Bosni i na Balkanu.

Na forum.hr se teme tako lako ne zatvaraju i clanova ima sa svih strana exyu i zaista pisu sta misle.

Samo dobar administrator je ovdje potreban da bi forum prerastao u ozbiljan forum. Takodje vidjeti kako smiriti lika koji ima 75 banova, znamo dobro o kome je rijec.

Iako vise ne zivim u BL apsolutno se smatram banjalucaninom i bosancem jer sam tu rodjen i imam pravo da komentarisem i iznesem svoj stav o stanju u gradu i drzavi dok god se taj forum zove Banja Luka. Respect svima ali demokracija je i svatko ima pravo da kaze sta misli. Nikada nisam vrijedjao srpski narod. Pogresno se poistovjecuje narod sa entitetom. Nemam nista protiv dvoentitetskog uredjenja BIH na temelju Daytona, samo me smetaju nazivi entiteta, kao npr. R.Srpska koja svojim nazivom kaze cija je, a konstitutivnost na papiru ostale dvije nacije u tom slucaje ne vrijede nista. RS se zove srpska zato sto je etnickim ciscenjem i genocidom u Srebrenici ocistila taj teritorij od ne Srba. Zato sam i ja danas stranac u Hrvatskoj pored svoje domovine, koja mi je kao i nama svima protjeranima,bilo Hrvatima, bilo Bosnjacima oduzeta i zove se samo RS. Postujem trenutni Ustav RS i BIH ali smatram da reformom ustava trebaju da se isparve neke nepravde ucinjene prema Hrvatima i Bosnjacima u manjem entitetu i Srbima u vecem entitetu.

Nek nam zivi zajednicka BIH i svi njezini narodi na svakom pedlju drage nam zemlje.

Pozdrav

-umbrella-


Poslednji put menjao -umbrella- dana 11 Feb 2008, 14:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 14:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
-umbrella- je napisao:
Apsolutno se slazem da treba uvesti reda. Ne treba zakljucavati teme vec provakaciji i vrijedjanja cenzurirati i brisati od strane administratora. Znam da je nekima cilj ovdje uvesti reda tako da ostanu samo Srbi ili oni koji su sluge samo takvoj strani razmisljanja kao sto je stav o proteklom ratu ili trenutnoj situaciji u Bosni i na Balkanu.

Na forum.hr se teme tako lako ne zatvaraju i clanova ima sa svih strana exyu i zaista pisu sta misle.

Samo dobar admisnitrator je ovdje potreban da bi forum prerastao u ozbiljan forum. Takodje vidjeti kako smiriti lika koji ima 75 banova, znamo dobro o kome je rijec.

Iako vise ne zivim u BL apsolutno se smatram banjalucaninom i bosancem jer sam tu rodjen i imam pravo da komentarisem i iznesem svoj stav o stanju u gradu i drzavi dok god se taj forum zove Banja Luka. Respect svima ali demokracija je i svatko ima pravo da kaze sta misli.

Pozdrav

-umbrella-


Namjerno ili slucajno, zanemarujes CINJENICU da ne postoji niti jedan jedini iole ozbiljan forum, sa tla Federacije koji ima ovoliki nivo tolerancije, posebno prema ne-Srbima. Naravno, ovo se odnosi na politicke teme. Tako da ja ovaj tvoj osvrt mogu da shvatim samo kao provokaciju, gdje se naprasno iznose lazi, sorry, ali ja za tako nesto ne mogu da nadjem druge rijeci.
U slucaju da ti smatras da to nije tako, postuj link do takvog jednog foruma.
Spominjatihttp://www.forum.hr, na ovu teme je sasvm treca prica, kao i drzava.

U par navrata postovi su ti bili obojeni mrznjom i notornim lazima, ali si ih brze bolje obrisao (nadam se da se neces praviti lud, znas ti jako dobro o cemu ja pricam)...

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 14:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
@MuskoBre

Tko je bez grijeha nek baci kamen prvi.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 14:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
-umbrella- je napisao:
@MuskoBre

Tko je bez grijeha nek baci kamen prvi.

Pozdrav


Sve je to u redu, ali sluziti se jezikom mrznje, i onda se ogrnuti plastom hriscanstva, moralno je? Hriscanski je?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 17:08 
MuskoBre je napisao:
-umbrella- je napisao:
@MuskoBre

Tko je bez grijeha nek baci kamen prvi.

Pozdrav


Sve je to u redu, ali sluziti se jezikom mrznje, i onda se ogrnuti plastom hriscanstva, moralno je? Hriscanski je?


Samo sto se na forumu "jezik mrznje" slabo definisao... trebalo bi ga pojasniti pravilnikom...

Da li banirati i ljude koji u skoro svakom svom postu pominju kako: "ja, zah, umbrela ... mislimo "ovako ili onako", jer i to nije sportski... - nadje se neko da laze u moje ime... :-? ?


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 18:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Jan 2008, 21:06
Postovi: 172
Ako je jezik mrznje moja tvrdnja da zelim da BIH ubuduce bude drzava 3 ravnopravna naroda, zemlja tolerancije i suzivota. Da se entiteti, i razni torovi ne nazivaju po iskljucivo samo jednom narodu, u kojem bi se druga dva osjecala diskriminirano i zapostavljeno. Onda govorim jezikom mrznje, jer danas je normalno sto je prije bilo nenormalno.

Sjecam se Nadrealista kad su dijete poslali u ludnicu jer se nije htjelo igrati puskama i rucnim bombama kao ostala djeca vec se htio igrati igrackama za djecu.

Tako, danas je nenormalno normalno, cast izuzecima. Iako je jezik mrznje kad kazem da je ovo sto se desava s Kosovom najvise kriv Milosevic i njegova destruktivna politika 90-tih prema Albancima na Kosovu. Iako je jezik mrznje sto kazem da je za danasnje stanje Srba u Hrvatskoj kumovao Milosevic i velikosrpska politika koja nije htjela suradjivati sa Zagrebom vec se iskljucivo oslanjala na Milosevica, Seselja, Beograd, koji su ima na kraju okrenuli ledja kad ime je najteze bilo. Bilo je pametnih kao Srbi istocne Slavonije, prihvatili svoju drzavu, imaju sva prava, na dvojezicnost, lokalnu samoupravu, lokalne medije i jos dosta toga. I neka im jer su pametni, a ne kao kninski zubar koji je upropastio narod i odveo u progon i bijedu. A mogli su danas imati entitet u sastavu RH i siroka prava.

E sad ima tu jedan Hercegovac,ban 76 koji ce reci da je to jezik mrznje, pa nek bude za njega, i tako ga ne dozivljavam. I vise puta navracam na forum bas da se smijem njegovim nebulozeama i da ga negiram postovima. On ce izvrnuti moje komentare sebi u korist i izvaditi iz konteksta, i sta sve ne. Nek mu bude kad mu je to veselje, jer ga svaka budala ima.

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 18:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 17:28
Postovi: 3607
Lokacija: Banja Luka
Što se tiče samih prijedloga u uvodnom postu, zaista su konstruktivni i zaslužuju da se razmotre...

Problemi počinju od argumentovanja stavova i tvrdnji, a to se ispoljilo već na ovoj temi...

Citiraj:
Znam da je nekima cilj ovdje uvesti reda tako da ostanu samo Srbi ili oni koji su sluge samo takvoj strani razmisljanja kao sto je stav o proteklom ratu ili trenutnoj situaciji u Bosni i na Balkanu.


AKo za nešto odgovorno tvrdiš da "znaš", onda bi bilo dobor da to i potkrijepiš argumentima, a ne da ovakvim uopštavanjem, okriviš maltene svakoga sa drugačijim razmišljenjem. Dakle, za ovakvu ozbiljnu konstataciju, neophodno je podrobnije objašnjenje, a ne ovakva izjava.

To je u suštini i generalan problem na politici (podforumu). Otvaranje tema, gdje se u uvodnom postu ostavlja jedan link ili tekst, sa besmslenom konstatacijom tipa - "ode Kosovo", "na daju braća Rusi", "šta vi mislite", nije nikakav način za započinjanje ozbiljne diskusije, već puko prenošenje informacija sa drugih sajtova, a onda je i logično zašto takve rasprave završavaju vječitim razbrojavanjem jasenovačkih, srebreničkih i drugih žrtava proteklih ratova. 90 odsto rasprava na ovom podforumu, nakon 10-15 postova suštinski vezanih za temu, vrlo brzo prerasta u diskusije tipa "čiji je veći" ili u one u kojima se sa podsmjehom bez dovoljno argumenata omalovažava tuđe mišljenje, a samouvjereno se proklamuje ispravnost sopstvenog mišljenja.
Zbog toga, trpe "normalni" diskutanti, koji povučeni onom ogromnom većinom učesnika, koji imaju za cilj samo da odbrane sopstvene (srpske, hrvatske, muslimanske) radikalne stavove, često sami sebe uvlače u taj nepregledan niz vrijeđanja i omalovažavanja.
Činjenica je da je moderatorima nemoguće da 24 sata dnevno nadgledaju postove, koje šalje veliki broj ljudi, iz različitih krajeva svijeta, a da upravo takve stvari najviše izazivaju gore pomenute polemike. Zbog toga bi prvo, oni učensici ovog podforuma, koji sebe smatraju tolerantnim mogli da krenu od toga, odnosno da ne reaguju na prvu, na postove koje smatraju provokativnim ili uvredljivim, jer će bespotrebni i impulsivnim rekacijama, provokatorima samo dati poticaj da nastave u istom stilu. Za početak, radi pokušaja uspostavljanja nekog reda, krenimo od toga. Malo više fleksibilnosti i tolerancije, bar od onih ljudi koji sebe smatraju takvima. Pored toga, mogli bi i oni koji otvaraju nove teme, zasad, da pokušaju da malo argumentuju sopstvene stavove i teze, iznesu sopstveno mišljenje, a ne da prenesu tekst objavljen na sajtu nekog od medija, i na osnovu toga, očekuju da drugi vode diskusiju. Dalje, pogledajte zadnje pokrenute teme... Od posljednjih 20 otovrenih tema 5 se tiče kosovskog problema, 5-6 ima za tematiku dešavanja u državnom vrhu BiH, dok se ostale tiču diskriminacije jednog od naroda i ratnih zločina. Uzmimo za primjer situaciju u državnom vrhu BiH, gdje se na ovom podforumu otvara nova tema, svaki put kad neko od bh lidera ili visoki predstavnik zine da kaže nešto. Na prethodnim stranicama, o Miloradu Dodiku ima bar 15 tema, o kosovskom problemu sigurno preko 20...

_________________
"Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 19:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
-umbrella- :

Citiraj:
Ako je jezik mrznje moja tvrdnja da zelim da BIH ubuduce bude drzava 3 ravnopravna naroda, zemlja tolerancije i suzivota. Da se entiteti, i razni torovi ne nazivaju po iskljucivo samo jednom narodu, u kojem bi se druga dva osjecala diskriminirano i zapostavljeno. Onda govorim jezikom mrznje, jer danas je normalno sto je prije bilo nenormalno.


Znas ti jako dobro koje i kakve tvoje izjave imaju prizvuk mrznje i netrpeljivosti. Nemoj da se pravis nevjest, kako kaze nas narod. Razumijem tvoju taktiku, da se ovde prodajes kao neki mirotvorac, ali isto tako i ti razumi da te fore ovde ne mozes da nam "prodas"..Pretpostavljam da ces se i dalje praviti lud, da kao ne razumijes o cemu ja pricam, ali to je tvoja odluka, radi po svom nahodjenju..

Dalje, predlazem odgovornima za ovaj podforum, da se ova tema djelomicno "zakljuca", tj. da bude omoguceno forumasima da ostavljaju samo konkretne prijedloge neka 2-3 dana, dakle bez daljnih nacionalno-vjersko-politickih diskusija na bilo koju temu. Nakon toga da se, eventualno, odgovorni izjasne koji prijedlozi se prihvataju, ako ih bude, i da se to postavi kao "sticky".

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 19:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Problem je sto se 90% tema koje postavljaju forumasi iz "drugog entiteta" svodi na pokusaj da oni nama ukazu kako mi nismo upravu,kako smo zaludjeni, kako smo nacionalisti, kako smo zlocinci, kako grijesimo u svemu, kako su oni tu da nas prosvijetle, poprave itd... Eto u cemu je problem.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
MuskoBre je napisao:
Kao sto vidis, ovde pravila nema. U tome i jeste problem. Ako bilo ko moze da pise bilo sta, i da ne bude sankcionisan kad za to ocigledno ima potrebe, onda je to anarhija, a ne demokratija. Nije valjda demokratsko drustvo liseno bilo pravila, zakona?

Ako imamo Administratora ili Urednika, koji je tu postavljen po nekoj osnovi, onda ne bi bilo lose da postoje i neka jasna, po mogucnosti pisana pravila.

I ja se slažem sa svime navedenim, s tim da ću napomenuti da ovaj podforum kao i svi ostali ima urednike. Što se tiče pravila, onda su i bez pisanja svakom iole normalnom korisniku jasna... nema vrijeđanja, provokacija, nacionalne netrpeljivosti, psovanja i sl.. nikada nije postojao poseban razlog da se ne ovom forumu to i istakne. Nije istaknuto iz dva razloga..prvi je, kao što sam već naveo, jer je to jasno samo po sebi, a drugi taj što bi korisnici pokretača teme automatski uzeli za moderatora, a po moderatorima sa Politike se vječno osipa paljba, zato su oduvjek skriveni.

Na kraju, kad se sve lijepo izdogovaramo, predlažem da se pobriše cijela tema, ostavi samo prvi post, koji će se editovati, tako da će MuskoBre ostati kao donosilac ustava Politike :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Problem je sto se 90% tema koje postavljaju forumasi iz "drugog entiteta"
svodi na pokusaj da oni nama ukazu kako mi nismo upravu,
kako smo zaludjeni, kako smo nacionalisti, kako smo zlocinci, kako grijesimo u svemu,
kako su oni tu da nas prosvijetle, poprave itd... Eto u cemu je problem.



Нажалост читајући подфорум и ја сам стекао исти утисак... :(

Људи са стране дођу, ни "добар дан људи" и одмах крену свима из Бања Луке објашњавати
како смо сви дивљаци, националисти, примитивци итд.,
као да је у Федерацији само тако дивно и красно... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...dobar predlog, pogotovo sto neki likovi prosto lepe teme slicne sadrzine...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
breakfastatTiffany's je napisao:
-umbrella- je napisao:
Ako je jezik mrznje moja tvrdnja da zelim da BIH ubuduce bude drzava 3 ravnopravna naroda, zemlja tolerancije i suzivota. Da se entiteti, i razni torovi ne nazivaju po iskljucivo samo jednom narodu, u kojem bi se druga dva osjecala diskriminirano i zapostavljeno. Onda govorim jezikom mrznje, jer danas je normalno sto je prije bilo nenormalno.


Ti si ono iz Hrvatske. Zasto ne bi poceo od svog dvorista sa tom teorijom naziva torova po jednom narodu - to bi bilo korektno...ili zasto ne bi poceo sa agitovanjem za promjenom naziva Bosnjaci - pa ne mogu se Muslimani prozvati po zajednickoj odrednici svih nas, a mi smo 3 ravnopravna naroda ili ako vec zelis naziv Bosnjaci - onda treba promijeniti naziv Bosna (i Hercegovina) jer tu postoje i Srbi i Hrvati ... a mi smo ravnopravni...

Jezik mrznje je kada ti nazivas Republiku Srpsku genocidnom - nadam se da to razumijes.

A kako ti vec neko rece - nema potrebe da se pravis nevjest , znas ti dobro sta pises po ovom forumu i znas dobro sta je govor mrznje...

Evo, moj prijedlog - da moderatori zabrane nazivanje Republike Srpske - genocidnom tvorevinom , jer svako normalan ko imalo zna hronologiju desavanja - zna kad je nastala Srpska - ne dozvolite da na taj nacin ucesnici ovog foruma budu isprovocirani, uostalom ima i sudska odluka za taj slucaj koja jasno prica o POJEDINCIMA...

Ne dozvolite vrijedjanje odbrane srpskog naroda time sto kolegama iz drugog entiteta tolerisete floskulu agresija na BiH - pa, bar za to postoji i sudska odluka da nije postojalo tako nesto...

Sloboda govora - DA, ali izrugivanje CINJENICAMA u svrhu provociranja i produbljivanja jaza - to ne biste trebali dozvoliti - jedan od nacina da to sprijecite su ova dva prijedloga...

Najpametniji predlog do sada. Upravo zbog te dvije tvrdnje koje se nalaze u 90% postova "federalaca" i dolazi do najvise sukoba na forumu.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 21:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
LumiX je napisao:
Podrzavam prijedlog.
Isto tako za vrijedjanje na vjerskoj i nacionalnoj osnovi, spominjanje matere , sestre, ...BAN :angry4:, ali ban, a ne da "lik" dolazi opet, jer je samo promjenio nick i IP-adresu.
SF-SN


Takodjer i sexisticko vrijedjanje....povrac....

Lijepo je ovo krenulo...nadam se da ce uskoro ovaj podforum moderacija dovesti "u red".

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Feb 2008, 21:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2007, 23:02
Postovi: 435
Lokacija: Sarajevo
Nitro je napisao:
Što se tiče samih prijedloga u uvodnom postu, zaista su konstruktivni i zaslužuju da se razmotre...


Zbog toga, trpe "normalni" diskutanti, koji povučeni onom ogromnom većinom učesnika, koji imaju za cilj samo da odbrane sopstvene (srpske, hrvatske, muslimanske) radikalne stavove, često sami sebe uvlače u taj nepregledan niz vrijeđanja i omalovažavanja.
Činjenica je da je moderatorima nemoguće da 24 sata dnevno nadgledaju postove, koje šalje veliki broj ljudi, iz različitih krajeva svijeta, a da upravo takve stvari najviše izazivaju gore pomenute polemike. Zbog toga bi prvo, oni učensici ovog podforuma, koji sebe smatraju tolerantnim mogli da krenu od toga, odnosno da ne reaguju na prvu, na postove koje smatraju provokativnim ili uvredljivim, jer će bespotrebni i impulsivnim rekacijama, provokatorima samo dati poticaj da nastave u istom stilu. Za početak, radi pokušaja uspostavljanja nekog reda, krenimo od toga. Malo više fleksibilnosti i tolerancije, bar od onih ljudi koji sebe smatraju takvima.


Sve je to ok...ali kako tolerisati licnu uvredu, pominjanje uze obitelji u najgorem kontekstu...mislim jasno je da onaj ko to napise nema veze sa mozgom al hajd sad kako tolerisati izjavu jedne budale koja pita "kad si zavrsila sa poslom u javnoj kuci" ili " meni su bule p*sile" i statijaznam?

Jednostavno, postoje neke granice preko kojih se ne moze.....a ti isti likovi promijene IP adresu i vrate se na isti podforum..nije mi jasno....ko im to dopusta?

_________________
THE PURPOSE OF A BORG QUEEN IS TO BRING ORDER TO CHAOS.

RESISTANCE IS FUTILE!


http://www.youtube.com/watch?v=4n25pdHl ... re=related


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs