Choban je napisao:
Sunce vam kalajisano, sad potražih na netu listu samo da vidim ko je br.2 na SPS-ovoj listi.
Br. 2 na njihovoj listi je Andrea Dorić.
Plavuša. Plavooka. Nije loša, može proći

Bolje da su nju metnuli na bilborde umjesto Selaka.
Ona je u u Narodnoj skupštini (i još direktorica vrtića u BL, malo li je), tako da će morati prepustiti mandat nekome ako osvoji mjesto u skupštini grada. Zbog toga je nema na plakatima, bilbordima, ne iskače na netu...
Tako da taj br.3 ima velike šaMse da uleti, ako pređu prag.
Ja sam se uvjek strašio ovakvih urokljivih očiju...hladnoplave-zrače neiskrenošću.Možda je ona drugačija,ko će ga znati.
kosta je napisao:
regi je napisao:
kako mislis proci ako si br 25 na listi recimo US-a, tu imas sanse kao bsk protiv barse na kamp nou...
ovo, u stvari, ne mora da znači i u principu nije tačno.
ako dobro "animiraš" mnogobrojne članove familije i njihove familije i - pogotovo!- ako su ti ortaci na biračkom mjestu ili na prebrojavanju, nije nemoguće isplivati i na samo čelo. i ne bi bilo prvi put.
u izbornom procesu odvija se tuča na dva fronta: stranke se tuku između sebe a kandidati unutar jedne liste, opet, između sebe.
Sa br. 25 legalno može proći neko samo ako vjeruješ u bajke.Kažem legalno što znači da se uzdaš u neki svoj fond glasača kojim ćeš podjeliti olovke i upaljače.Jedini način je da si u talu sa nekim Biračkim odborima pa da ti oni navuku određen broj glasova.Drugi način ne postoji.