banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 12:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 434  Sledeća

Ko ce uzeti izbore 2018. godine
1. Vukota Govedarica 44%  44%  [ 66 ]
2. Zeljka Cvijanovic 34%  34%  [ 50 ]
3. Neko treci 9%  9%  [ 14 ]
4. Necu izaci na izbore 13%  13%  [ 19 ]
Ukupno glasova : 149
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 07 Jun 2018, 22:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=300559

Kako kratkotrajan boravak u istražnom zatvoru povoljno utiče na političku klimu. Čim su ugrabili prvu priliku, izdadoše Miličevića&Co.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 07 Jun 2018, 23:48 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2018, 12:28
Postovi: 47
Čiča iz Rogače je napisao:
Jbt,politiku svako komentariše i tumači,zato nam i jest ovako.
Rezultat lokalnih izbora,pogotovo kod nas, je refleks opštih izbora prije 2 godine...tako je bilo i biće

Jeste, npr. ti. Mada, ne bih bio tako grub, ima tu mnogo razloga zasto nam je ovako kako jeste tako da ne bih krivicu svaljivao samo na tebe i slicne tebi.

Jeste, samo to je jedini razlog sto su potuceni do nogu, stvarno nemaju razloga za brigu. Aha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 08 Jun 2018, 14:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ма крив је народ, што не гласа за СДС. Потпуно логично.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 12:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Pa?
SDS-ovi simpatizeri su noćne ptice...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Džontra je napisao:
Pa?


Ne znam ja ništa, samo sam dobio uputstva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20457
Lokacija: SAO Krmine
To samo pokazuje da su glasaci gospodina Govedarice nocne ptice

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9871
Lokacija: Далеко од раја
Šteta što se glasačka mjesta zatvaraju u sedam.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7187
A Dodik sa Obrenom otvara tehnički u Doboju :D
Dal je moguće :D :D :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Све је могуће. :) "Пола" градских улица је пресвучено новим асвалтом од пара што је Дудек одобрио. Неко ми је чак причао да Обрен наводно планира да пређе у СНСД. :lol: Да видим и то па да пођем да поништавам и листић за републички Парламент. :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 11 Jun 2018, 17:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Pa njih dvojica su savrseni jedan za drugog. :-D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 12 Jun 2018, 21:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedva čekam da čujem paket mjera što su najavili za juli.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 06:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Када су у питању избори, ту важи (за политичке странке) стара ирека, како су сејали, тако ће жњети.
То треба гледати као на утакмицу, политичку утакмицу. Странке се боре, не да би донијели неком простору, у нашем случају на општим изборима овој нашој Српској, неки бољитак већ да би стекле наклоност бирача.
Зато је важно бирачима продати причу како ће они најбоље о њима бринути, па колико их обрлате, добро и јест.

Овај увод је неопходан да би се разјасниле ствари када неки агитатори на порталу или форуму крену да умују како они други само лоше доносе Српској, а њихови фаворити се помолише од бриге за народом Српском. Но реално, заболи их ку*ац за бољитком народа, гледају себе и себи корист.
То никако не значи да не треба изаћи на изборе, напротив, наравно да треба. Ту нам и паламуде о економској ситуацији, како је боља или никад гора, како млади одлазе, но економски опоравак и по могућности просперитет Српске је процес, то се неће промијенити на боље (или на горе) једним изборима, и ту ваља подоста тога доброг, паметног урадити, импементирати како би ствари пошле на боље. Исто тако нам је неопходно и морално, културно и духовно оздрављење нације (не мање важно од економског опоравка), и то је процес, на нама је да у том политичком муљу препознамо људе и политичке опције које ће имати капацитет да воде Српску ка бољем или барем да не воде у један амбис, економски, морални, духовни и културни.

Како је Српска дио државне заједнице, ту је важан и однос тих који засједну на власт, према сарај Шехерану, да ли ће радити на већој аутономности Српске, или већем поданичком односу према федералном Сарајеву, и да нам они кроје судбине. А ту нас је историја научила да је ова друга оријентација погубна и по Српску и по наш род.
У наредном посту ћу коју и о спољним играчима који воле да се трпају у изборе свих држава, па тако и ове у Српској и државној заједници БиХ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 06:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Не могу избори проћи и без уплитања спољних играча, који имају своје фаворите. Моћни играч, главни баја свјетске политике, САД, тј америчка администрација, задњих година у Српској фаворизује садашњу опозицију. Углавном ово што зовемо СзП.

Ту је мало незгодно јер ти колико јучер бејаху лоши момци којима су уводили и санкције, кресали, а богами пало је нешто крви, но сада су се у њиховој перцепцији показали као "кооперативнији", тј боље слушају њихове савјете. Поштено.

То не могу увијек радити јавно, тако амбасадорка САД (а то прате и амбасадори других поданичких земаља) каже коју добру о некој политичкој опцији, и више коју прекорну према оним "мрским негативцима" које ставе и на црну листу (воле црне листе, па то ти је), но важније је финансирање, то углавном иде преко ове "USAID", америчке агенције за међународни развој, много добри људи ти Амери кад тако брину за развојем, за демократизацијом овог нашег простора, много.

Ту су и њихови мезимци, разни новинари, портал Н1 (која и јесте њихов портал), још неки у фед.БиХ, у Српској то је медиј РТВ БН, он-лајн портал Бука, неки блогери, колумнисти, политички аналитичари, и наравно разне муљаре из НВО.
И ту је мало замршен однос. Опозиција на простору Српске има власт на нивоу БиХ, и ти када пишу и дају подршку опозицији у Српској морају зажмирити за неке процесе, релације и када се негативности преносе из федералног Сарајева, ту је наравно селективан приступ обавезујући, колико су у томе успјешни покажу избори.

А на изборима 2016-е опозиција у Српској је реално рђаво прошла, барем они нису били задовољни, и ту су ти који су својим текстовима мјесецима као помагали опозицији у Српској, значи ти блогери, портал Бука, политички аналитичари и ликови из НВО (значи ти које Амери плаћају), одмах опозицију у Српској прогласили јаловом и импотентном.
Оно, ето они се поломише да их погурају, ал шта вреди када су ови импотентни. То је ипак оправдање оном који их кешира, но право ? је колико су и такви својим текстовима, често нарученим да угоде послодавцу и које ипак могу сварити само малоумнији читаоци (тако и ова фарса око ове приче ПзД), посредно "припомогли" опозицији да рђаво прође на локалним изборима?

Сада се политичка утакмица наставља, а политика је прљава игра, ту важе и посебна правила, и ко боље схвати та правила, и бољу причу прода биралима, боље ће и проћи. Како написах, како су сејали, тако ће жњети.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Khal Drogo je napisao:
+Моћни играч, главни баја свјетске политике, САД, тј америчка администрација, задњих година у Српској фаворизује садашњу опозицију. Углавном ово што зовемо СзП.


Netačno. Favorizuju SNSD jer igraju tačno onako kako oni kažu. Raspitaj se gdje je vrh SNSDa pokupovao nekretnine i gdje su sklonili svoju djecu i unuke pa će ti se samo kasti. SDS nema tu titulu vjernog i odanog saradnika kao SNSD. :evil3:
Čak i kad bi SzP došao opet na vlast, lako bi oni od njih napravili vjernog i odanog slugu. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 10:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Mogu jedino reci da SAD zaboli kurac i za SDS i SZP i SNSD i federacijske trabante. Imaju siru geopoliticku sliku i njima nikakvi Srbi u BiH nisu interesantni, te s nama igraju preko Srbije, Bošnjake ocigledno zajebavaju toplo hladno i guranje u Tursko narucje nije sigurno dio njihovog plana, no nemaju vremena za to. Isti qurac je i s Hrvatima i maticom. Realnost je da se s BiH bave drugorazredni karijeristi i pocetnici, i da se kroz te eksperimente spremaju za ozbiljnije poslove, ko se izdvoji. Greske koje pri tome rade smatraju dijelom obuke, a to sto su zamorcici tri konstitutivna naroda njih ne tangira.
Toliko.
Drugi par opanaka je etnocentristicki pristup lokalnih nacija koje misle da su bitne za svjetsku politiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 10:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Sass Drake je napisao:
Favorizuju SNSD jer igraju tačno onako kako oni kažu.
Тешко да може проћи та прича да америчка администрација фаворизује СНСД. У ближој прошлости, посебно тамо 1997.-2000 и неке, јесу фаворизовали, но већ више од деценије то су односи константне обостране нетрпељивости, није прошло обраћање америчких званичника да СНСД нису означили као те који ометају процесе или праве проблеме, а и предсједник СНСД-а је на црној листи америчке администрације.
Такође и медији, новинари и ови из невладиног сектора које они финансирају, који су под њиховом контролом, константно рђаво и у негативном свјетлу пишу и о СНСД-у и о владајућем политичком блоку у Српској, а на лидера СНСД-а су посебно натакарени.
Тако да таква тврдња (да Амери фаворизују данас СНСД) једноставно није смислена. Но добро, ако вјерујеш да је тако, по вољи ти.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 11:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Oni koji im smetaju su smijenjeni što su neki SDSa dobro osjetili na svojoj koži, a i danas bilo ko iz SNSDa može biti smijenjen jednim potpisom. Da ne spominjem neke jače ucjene poput toga gdje su im nekretnine i bankovni računi u inostranstvu i gdje im žive djeca i unuci. Eh da, kod koga se ono Republika Srpska zadužuje i ovi iz SNSDa srećno objavljuju kako su uspjeli dobiti pozajmicu i da li Bijela kuća više sluša savjete bankara ili beha enveo aktivista. :evil3:


@manitu
Ima Bosna i oni južno ne tako malu količinu pitke vode. Nije to za bacanje. :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 11:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Haha, to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbori 2018
PostPoslato: 13 Jun 2018, 11:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
manitu uci da svira je napisao:
Mogu jedino reci da SAD zaboli racku i za SDS i SZP i SNSD i federacijske trabante.
Не потцјењуј америчку администрацију. То су врло озбиљни играчи који итекако темељито прилазе свакој ситуацији.
manitu uci da svira je napisao:
Realnost je da se s BiH bave drugorazredni karijeristi i pocetnici, i da se kroz te eksperimente spremaju za ozbiljnije poslove, ko se izdvoji. Greske koje pri tome rade smatraju dijelom obuke, a to sto su zamorcici tri konstitutivna naroda njih ne tangira.
То је тачно, и слањем другоразредних чиновника, шаљу нам и поруку како стоје ствари, каква су правила игре, и колико смо за њих безначајни.

Овај простор, читава БиХ је одавно на маргини свјетских дешавања, далеко иза "хоризонта догађаја", и ту си заиста у праву, небитнi смо, но исто тако америчка администрација неће себи допустити луксуз да било који процеси, па и на геополитички безначајном за њих простору, иду својим питем, мимо њих.
Како написах, озбиљни играчи, они су ти који ће пројектовати (или покушати) будуће догађаје, обојене револуције, превирања, дозирати хаос, увалити непослушнима коју инвазију тзв миграната, ту имају ову USAID да се бави радом на терену, да они процјењују ко ће за њих роварити, протурати пожељнији привид ствари, и наравно да имају своје политичке миљенике. Које ће и спнзорисати, углавном посреднио преко медија и аналитичара којима ће капнути коју пару да пишу и зборе како је "исправно", за њих су то безначајне паре.
Ако неко мисли да није тако, прилично је наиван.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8671 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 434  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs