banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 04:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2014, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36433
spijo je napisao:
U biti sve zavrzlame oko kapitala i stvaranja buržoazije u kapitalizmu ili socijalističkih elita u komunizmu (socijalizmu) Bakunjin je riješio na jedan jednostavan način.Život bez vlasništva,bez prava na nasledstvo što za posledicu ima iskorjenjivanje elitizma,buržoazije i establišmenta.Ali drugovi,to nije na dnevnom redu današnje sjednice :)


Ovaaaaaj, a sta su ucene glave rekle za intelektualni elitizam proistekao iz intelektualne raznolikosti? :-)

Et'


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Niko ti ne brani da budeš int. elita i da stvoriš višak vrijednosti ali te vrijednosti ne možeš naslediti.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 08:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36433
Spijo, razmisli malo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 08:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Razmislio

on topic: pravo lice državnog fašizma
http://www.kurir-info.rs/svajcarska-sko ... ak-1364127

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
spijo je napisao:
Razmislio

on topic: pravo lice državnog fašizma
http://www.kurir-info.rs/svajcarska-sko ... ak-1364127


Ништа ново за Швајцарску. Швајцарци се иначе према свима односе са висине, небитно ко одакле долази. Смрдљива земља прилично.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 13:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
spijo je napisao:
Još ćeš reći da je Hitler bio lijevičar :D
Rješenje problema,koga?Nacionalista i čistih "arijevaca"?Šta je sa ogromnom masom ostalih nearijevaca.
Mješaš Hitlerovu kvazilijevicu sa komunističkom idejom koja isključuje ugrožavanje drugih po rasnoj i nacionalnoj osnovi.
Ne možeš biti desničar a da na podržavaš rojalizam,buržoaziju,kapitalizam i monarhiju dok sa druge strane težiš ka slobodarskoj ideji i socijalnoj jednakosti.Potpuno kontradiktorno.Zbog takvih stvari današnja desnica je u istoj liniji fronta sa lijevicom protiv mondijalizma mada su im ideologije međusobno nespojive.


Мени није јасно како ти не увиђаш да између дисквалификације људи по националној, расној и класној основи нема разлике. Све дисквилификације воде ка угњетавању и терору према одређеној групи. Небитно је да ли је тај терор расно или класно мотивисан, јер је резултат исти.

Национал-социјализам заговара решење проблема аријевске расе стварањем "Лебенсраума" на рачун неаријеваца. Како? Етничким чишћењем и терором.

Комунизам заговара једнакост свих људи која би требала да буде остварена кроз диктатуру пролетаријата. Како? Класним чишћењем и терором.

Значи, то што комунизам у свом теоријском делу не помиње директно методе које ће да доведу до циља, а национал-социјализам помиње не значи да је комунизам бољи од нацизма, већ само да је около гладац а унутра јадац. Разлике нема. Ради се о две тоталитарне идеологије, које где год су практиковане оставиле су само милионе мртвих иза себе.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Silvio Dante je napisao:
spijo je napisao:
Još ćeš reći da je Hitler bio lijevičar :D
Rješenje problema,koga?Nacionalista i čistih "arijevaca"?Šta je sa ogromnom masom ostalih nearijevaca.
Mješaš Hitlerovu kvazilijevicu sa komunističkom idejom koja isključuje ugrožavanje drugih po rasnoj i nacionalnoj osnovi.
Ne možeš biti desničar a da na podržavaš rojalizam,buržoaziju,kapitalizam i monarhiju dok sa druge strane težiš ka slobodarskoj ideji i socijalnoj jednakosti.Potpuno kontradiktorno.Zbog takvih stvari današnja desnica je u istoj liniji fronta sa lijevicom protiv mondijalizma mada su im ideologije međusobno nespojive.


Мени није јасно како ти не увиђаш да између дисквалификације људи по националној, расној и класној основи нема разлике. Све дисквилификације воде ка угњетавању и терору према одређеној групи. Небитно је да ли је тај терор расно или класно мотивисан, јер је резултат исти.

Национал-социјализам заговара решење проблема аријевске расе стварањем "Лебенсраума" на рачун неаријеваца. Како? Етничким чишћењем и терором.

Комунизам заговара једнакост свих људи која би требала да буде остварена кроз диктатуру пролетаријата. Како? Класним чишћењем и терором.

Значи, то што комунизам у свом теоријском делу не помиње директно методе које ће да доведу до циља, а национал-социјализам помиње не значи да је комунизам бољи од нацизма, већ само да је около гладац а унутра јадац. Разлике нема. Ради се о две тоталитарне идеологије, које где год су практиковане оставиле су само милионе мртвих иза себе.


:D
Silvio, tvrdis da je pogresna nacionalna, rasna pa ubacujes tu i "klasnu diskvalifikaciju"
Tako uvlacis netacnu premisu u silogizam.Vjesto ali pogresno.

Klasna diskvalifikacija ne postoji.
Od kud ti to? Ne znam da li je neko drugi cuo za to ovdje?

Postoji klasna diskriminacijia kao termin kojim se sluze teoreticari i ima kompletno drugo znacenje.

Al brale, ne samo to da si pomjeso pojmove, vec ti pripisujes to losu osobinu tu "klasnu diskvalifikacij" proleterijatu jer logicno ako se odvija po tebi kroz diktaturu proleterijata i posto je sprovodi proleterijat onda mora da je proleterijat bad guy.

Ako izgleda kao siba ako se savija ako boli kad te peresvuce snjom onda mora da je siba. :)

Sve je ocito tako ocigledno nema sta. :D

Pa ti si jedinstven. :roll:
To tvoje argumentovanje me podsjeti na pricu o lopovu kojeg je policajac uhapsio na djelu kako krade.
Na sudu lopov kaze sudiji, gosn sudija mene je ovaj ovdje pokazuje prstom na policajca tako diskvalifikovao da to pas smaslom ne bi pojeo.

Zamislite kaze da sam ja lopov.Zato sto sam uzimao tudje!!! :lol:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2014, 15:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Silvio Dante je napisao:
Национал-социјализам заговара решење проблема аријевске расе стварањем "Лебенсраума" на рачун неаријеваца. Како? Етничким чишћењем и терором.

Комунизам заговара једнакост свих људи која би требала да буде остварена кроз диктатуру пролетаријата. Како? Класним чишћењем и терором.


Sve to se može primjeniti i danas, nemaš nacizam-komunizam ali imaš neolibaralizam koji isto zavodi reda po svijetu terorom i klasnim i etničkim sukobima....princip je isti sve su ostalo nijanse.

I šta ste više zapeli za komunizam tema je fašizam i nacizam u usponu danas.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 00:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Brale001 je napisao:
Silvio Dante je napisao:
spijo je napisao:
Još ćeš reći da je Hitler bio lijevičar :D
Rješenje problema,koga?Nacionalista i čistih "arijevaca"?Šta je sa ogromnom masom ostalih nearijevaca.
Mješaš Hitlerovu kvazilijevicu sa komunističkom idejom koja isključuje ugrožavanje drugih po rasnoj i nacionalnoj osnovi.
Ne možeš biti desničar a da na podržavaš rojalizam,buržoaziju,kapitalizam i monarhiju dok sa druge strane težiš ka slobodarskoj ideji i socijalnoj jednakosti.Potpuno kontradiktorno.Zbog takvih stvari današnja desnica je u istoj liniji fronta sa lijevicom protiv mondijalizma mada su im ideologije međusobno nespojive.


Мени није јасно како ти не увиђаш да између дисквалификације људи по националној, расној и класној основи нема разлике. Све дисквилификације воде ка угњетавању и терору према одређеној групи. Небитно је да ли је тај терор расно или класно мотивисан, јер је резултат исти.

Национал-социјализам заговара решење проблема аријевске расе стварањем "Лебенсраума" на рачун неаријеваца. Како? Етничким чишћењем и терором.

Комунизам заговара једнакост свих људи која би требала да буде остварена кроз диктатуру пролетаријата. Како? Класним чишћењем и терором.

Значи, то што комунизам у свом теоријском делу не помиње директно методе које ће да доведу до циља, а национал-социјализам помиње не значи да је комунизам бољи од нацизма, већ само да је около гладац а унутра јадац. Разлике нема. Ради се о две тоталитарне идеологије, које где год су практиковане оставиле су само милионе мртвих иза себе.


:D
Silvio, tvrdis da je pogresna nacionalna, rasna pa ubacujes tu i "klasnu diskvalifikaciju"
Tako uvlacis netacnu premisu u silogizam.Vjesto ali pogresno.

Klasna diskvalifikacija ne postoji.
Od kud ti to? Ne znam da li je neko drugi cuo za to ovdje?

Postoji klasna diskriminacijia kao termin kojim se sluze teoreticari i ima kompletno drugo znacenje.

Al brale, ne samo to da si pomjeso pojmove, vec ti pripisujes to losu osobinu tu "klasnu diskvalifikacij" proleterijatu jer logicno ako se odvija po tebi kroz diktaturu proleterijata i posto je sprovodi proleterijat onda mora da je proleterijat bad guy.

Ako izgleda kao siba ako se savija ako boli kad te peresvuce snjom onda mora da je siba. :)

Sve je ocito tako ocigledno nema sta. :D

Pa ti si jedinstven. :roll:
To tvoje argumentovanje me podsjeti na pricu o lopovu kojeg je policajac uhapsio na djelu kako krade.
Na sudu lopov kaze sudiji, gosn sudija mene je ovaj ovdje pokazuje prstom na policajca tako diskvalifikovao da to pas smaslom ne bi pojeo.

Zamislite kaze da sam ja lopov.Zato sto sam uzimao tudje!!! :lol:


Не постоји класна дисквалификација? Можемо да питамо оних 7 милиона кулака у Украјини који су истребљени вештачким изазивањем глади у том делу СССР ако их некад сретнемо у загробном животу.
Дискриминација је када ти се не дозвољава да будеш део нечега, а дисквалификација је када си искључен да будеш део ичега.

Сине, оно што је национал-социјализам рекао отворено да се спрема свим неаријевцима, комунизам је сакрио у лепе речи.
Да упростим: Нека риба може да каже јебала сам се синоћ са дечком што звучи прилично вулгарно и безобразно, а може и да каже водила сам љубав синоћ са дечком, што звучи онако фино и романтично. Чињеница ипак остаје да је у оба случаја она добила исто тј. рацку. Тако је и са том "разликом" између национал-социјализма и комунизма. Они се различито изражавају, али резултат је исти.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 06:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4117
Silvio,brale toliko si nejasan,netacan i nepovezan jbg. ti si i mene nadmasio.Ja odustajem.
Pozdrav a ti ne predavaj se. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 07:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Valjda Silvio misli da komunizam svijetom može zavladati demokratskim izborima.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2014, 13:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
spijo je napisao:
Valjda Silvio misli da komunizam svijetom može zavladati demokratskim izborima.


Силвио мисли да комунизам уопште не треба, нити је икада требао да завлада светом.
Комунизам је као и национал-социјализам једна утопија који људе води само ка самоуништењу.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2014, 12:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 10:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Slika

Slika

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YUW-PX1Pgls[/youtube]

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Nacizam nikada i nije iskorijenjen u Evropi. Samo je bio prikriven dok se bolje živjelo! Sada u vrijeme krize ponovo je isplivao na površinu i opet je našao krivca za loše ekonomsko stanje. Najčešće su krivci migranti iz drugih zemalja koji "otimaju" posao domicilnom stanovništvu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 10:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16784
Slika

živa istina ova druga slika.
Eu = fašistička ideologija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Bilo bi isuviše jednostavno da je baš sve tako.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Nepokoreni, kad su neonacisti u Britaniji dobili 22%? Koja je to stranka?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 14:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Timotic je napisao:
Nepokoreni, kad su neonacisti u Britaniji dobili 22%? Koja je to stranka?


British National Party http://www.bnp.org.uk/

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2014, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
nepokoreni je napisao:
Timotic je napisao:
Nepokoreni, kad su neonacisti u Britaniji dobili 22%? Koja je to stranka?


British National Party http://www.bnp.org.uk/


Na poslednjim EU izborima dobili 1.09%.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs