banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 13:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 07:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Ko kaže da će se narod razroditi ako ne živi u jednoj državi nego u dvije susjedne usko povezane?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 08:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
_zoka je napisao:
Ko kaže da će se narod razroditi ako ne živi u jednoj državi nego u dvije susjedne usko povezane?



I ja sam da RS bude nezavisna. I od Srbije. Bolje imati svoju avliju nego da neko iz Beograda upravlja nama. Naročito ova sadašnja oligarhija. Ili ne daj Bože da dođe onaj narkoman liberal na vlast

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
_zoka je napisao:
Ko kaže da će se narod razroditi ako ne živi u jednoj državi nego u dvije susjedne usko povezane?


историја.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 10:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Ja mislim da neće....Možda upravo suprotno....Ako se ujedinimo,polako ćemo postati kivni na Beograd zbog odlaska novca tamo i zapostavljanja razvoja RS....Isto kao i vojvođani...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Пази, као што сам већ рекао, НАРАВНО да не бих пристао на уједињење са Борисом Тадићем на власти. Па знамо с колико партија тај Тадић држи власт и свима је јасно шта се догађа. Иако су законски сви услови испуњени он и даље неће да распише ванредне изборе.
Кад слушам људе из Србије звучи ми као да би се они радије припојили нама јер ето у Додику виде "доброг човјека".

Но заборавља се једна ствар. Уколико би некад дошло до уједињења, па брате, и ми би учествовали у изборима. Не може теби нико наметат власт ако ти не гласаш за њега.
Врло лако се ријеши и то питање.
Проблем је наравно политика, лоше људство на политичкој сцени.
Силвио Данте је то лијепо написао, да су сви дубоко заглибили и ако се нађе неки поштен и крене да се бори он једноставно одмах мора потпасти под њихов утицај и бити сјебан на самом почетку.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 11:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Lako je pljuvati po Tadiću.Znaš koga nećeš na vlasti.Znaš li koga hoćeš?Koji to lik je po tvojoj volji i tvoja vizija uspješnog političara koji treba da se nalazi na vlasti umjesto Borisa?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Тренутно га нема.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 12:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Jbg onda,najbolje da ukinu onda državnu upravu....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 12:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
не треба је укинут, него их треба све спалит на ломачи и кренут испочетка. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZxxpuVuoyiQ[/youtube]

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 12:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Pa povedi...Najlakše je kad ovako sjedimo u fotelji i lupamo po tastaruri.....Treba stisnut' petlju i izaći na barikade....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
АЛЕКСАНДАР je napisao:
не треба је укинут, него их треба све спалит на ломачи и кренут испочетка.


dobro mi zvuci ovaj dio "krenuti ispocetka", i dobro je tome stremiti

ali to je nemoguce, ne krece se ispocetka nego opet iz iste podloge, nase kolektivne dugo obrazovane svijesti, i od istih usvojenih i duboko ukorijenjenih obrazaca ponasanja i rezonovanja

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
skitnica je napisao:
АЛЕКСАНДАР je napisao:
кренут испочетка.


dobro mi zvuci ovaj dio "krenuti ispocetka", i dobro je tome stremiti

ali to je nemoguce, ne krece se ispocetka nego opet iz iste podloge,


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2GPhRSWSX70[/youtube]

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
nisam ni ja za ujedinjenje sa srbijom, pogotovo ne sa ovom bagrom na vlasti. moze neka veza, ali da bude sto labavija, tj. da mi budemo sto samostalniji. samo nezavisna RS. koliko nas braca preko drine vole, jedva cekaju da nam daju pasose u izuzetno kratkom roku i to besplatno.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 28 Jul 2010, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
процес добијања држављанства ни једне земље није бржи.
систем је мало сјебан, али функционише.
и ја ових дана планирам по српски пасош.

мени је то сасвим чудно што ви причате.
пола људи овдје има родбину у Србији.
велики број наших студената студира у Србији без икаквих проблема, као да су држављани исте.
исти је случај и са црногорцима.
ал` ето, опет би свак неку независност, лафо биће му боље.
биће ал` у љељама.
говна, браћо Срби, ми смо говна.

но додуше, нисмо само ми, то је слично код свих славенских народа.

ево нешто из "лијепе њихове" што се `ладно може примјенити и код нас.

Slika

Бруно Бушић, 1975.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 29 Jul 2010, 03:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
majlili je napisao:
Besparica je napisao:
majlili je napisao:
i ja se slazem, pa da ne ponavljam isto to
a sto se tice srbije, mi njima niti trebamo niti nas hoce.... srbijanci nas uvijek gledaju kao bosance, a i ja licno njima i ne letim.. sjecam se samo raznih ruznih komentara tokom rata kad god sam se zatekla tamo... pa kad pricas ijekavski gledaju te ispod oka, ili prevrcu ocima, kad hoces da kupis hlace, oni ti kazu da ne razumiju sta pricas, znaju samo sta su pantalone.... isto kao sto se ljudi zale da u HR nece da ti daju kafu ako ne narucis kavu... sve je to isto... zato cu ponoviti svoj stav iz posta koji sam citirala.. samo jaka RS unutar BiH, jer sami smo ama bas nista.. niti nas iko hoce, niti ista mozemo sami, nemamo ni privredne ni druge kapacitete za samoodrzivost u evropskom svijetu

Ovakvi komentari i stavovi o kojima pricas mogu biti samo posledica neobrazovanosti, neinformisanosti ili jednostavno gluposti. Cuj, gledaju nas kao Bosance. Pa tako moze razmisljati samo debil. Ne moze se na osnovu misljenja takvih individualaca formirati misljenje o odnosima unutar naseg naroda.
Srbi sa ove i one strane Drine nemaju nikavih sustinskih razmirica, i nemaju nikakvih realnih medjusobnih problema.


da naravno, i neinformisana i neobrazovana.... kao prvo nemas pravo nikoga da vredjas i nazivas debilom, jer ovde je rijec o raspravi i suprotstavljanju misljenja, tako da se pokusas malo nauciti kako se vodi civilizovana komunikacija..
srbi nemaju razmirice, ali srbi u srbiji nemaju nikakvu zelju da se RS pripoji srbiji... ljudi koji su izbjegli u srbiju razumljivo gaje emocije i ljubav prema ljudima ovde, ali srbijanci, pravi srbijanci ne... dragi smo im, vole nas, al dok smo mi u svojoj drzavi a oni u svojoj... to pokazuju i ankete provodjene prije par godina bas na tu temu...


obicna generalizacija,ja sam npr iz srbije,u srpskoj nikada u zivotu nisam bio,ali je volim kao nesto svoje. i judi iz moje generacije takodje. jos nisam cuo nekog da pljuje po Srpskoj. ne znam sta ocekujes od nas iz Srbije, da dozivimo orgazam cim spomenes tu rec mozda.dakle pravi srbi iz Srbije vole Srpsku, a sljam tipa cede, nvo debila i zena u crnom je druga prica

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 29 Jul 2010, 03:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2010, 10:39
Postovi: 396
Lokacija: Београд
eugene of savoy je napisao:
Alo šta pričaš? vi u srbij ste tek 2000 skinuli petokraku iz skupštine, a Tito vam i dalje ima veći i bolji mauzolej od i jednog srpskog patriote, većina u Srbiji i dalje čiča dražu smatra uzdajnikom itd. itd.
I da, koliko to ulica u BG nosi nazive po srpskim patriotama, a koliko imate naziva ulica po komunističkim izdajnicima?
Kad odem u BG jbt ko da sam u hrvatskoj ono ulice su dubrovačka, splitska itd. itd.


kad smo kod petokrake, raspitaj se koji su srbi bili udarna pesnica titovih komunjara, da nisu mozda ovi zapadno od drine slucajno? srbija je bila vecinski cetnicka dok braca preko drine nisu dovela copavog debila :lol: i dok nije likvidirano 80 000 srpskih domacina i inteligencije.tek onda je moglo da nastupi 40 godina ispiranja mozga,srpskog uglavnom.... :oops:

_________________
"I finally realized, that idiots rule the world". Leo Tolstoi.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 29 Jul 2010, 09:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2008, 15:42
Postovi: 1369
Lokacija: Republika Srpska
_zoka je napisao:
Ja mislim da neće....Možda upravo suprotno....Ako se ujedinimo,polako ćemo postati kivni na Beograd zbog odlaska novca tamo i zapostavljanja razvoja RS....Isto kao i vojvođani...
Vazda je neko nekome kivan Istočn dio RS-a je kivan na Banja Luku,Splitu je kivan na Zagreb,Zenica je kivna na Sarajevo...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JzvLxu-a ... re=related
NEKO U ŠEŠIRU NEKO NA PEHARU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 09 Avg 2010, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
live je napisao:
_zoka je napisao:
Ja mislim da neće....Možda upravo suprotno....Ako se ujedinimo,polako ćemo postati kivni na Beograd zbog odlaska novca tamo i zapostavljanja razvoja RS....Isto kao i vojvođani...
Vazda je neko nekome kivan Istočn dio RS-a je kivan na Banja Luku,Splitu je kivan na Zagreb,Zenica je kivna na Sarajevo...


Управо то. Зока се боји утицаја Београда, овома из Војводине не ваља Јужна Србија, Београђанима не ваљају Босанци, Крајшници и Срби са Косова, овима из Лопара не ваља Бања Лука тј. сви мисле да су нешто оштећени. Па ево и БЛ вада фама Гламоча. Као дошли ови из Гламоча и све заузели. Можда и јесу али што?
Па зато што када било где неко дође са стране он је свестан да је дошао на ништа и да мора да запне и више него што може да створи нешто. Док су староседеоци уљуљани. Они су ту одрасли, све знају, сви њих знају, ладе јаја под паролом лако ћемо и све тако док се не пробуде, погледају око себе и сконтају да имају 30 дина а немају ништа.
У свакој држави (!) богатије регије морају да дају више у односу на сиромашне и то је чињеница.
Код нас је посебно масни Чанак допринео томе да се та прича како је то нешто лоше и ненормално и нешто у "Западној Европи" не постоји а уствари Чанкова идеја је идеја високе аутономије јер би Чанак онда био велики шериф.Иначе ако погледате имовинску карту истог, приметићете да тамо нису наведене, фирме које поседује, земља коју поседује итд.

Прилично ми је смешна прича о неопходности останка у држави БиХ. Прво, БиХ није држава него протекторат а РС је дио тог протектората. Сви домаћи и страни стручњаци се слажу да држава БиХ не може да постоји, да је до сада тотално зарибала и да су препреке које деле народе у истој непремостиве на овај садашњи начин. И сада ви из таквог једног лошег стања очекујете да РС јача? Како? Ја још нисам видео случај да је неко ко је читав живот на дрогама постао јачи и бољи. Постајао је само слабији и све тако до смрти.

Нисам ни ја, тренутно, за некакво уједињене са Србијом, исључиво због садашње власти.
Тренутно заговарам само јаке и блиске везе. Србија мора да убрза процес добијања држављанства са Србе из РС. То је један битан корак али који је за садашњу власт табу јер им то западни ментори не дозвољавају.

Иначе, осврнуо бих се и на тврдљу Еугена фон Савојен-а, како је РС без "државе БиХ" неодржива јер ето он и његови земљаци у С. Сарајеву зависе од федералног Сарајева.
То је нормала да један мањи центар зависи од великог и има много примера где нпр. људи из суседних држава раде у "иностранству" јер се тамо налази први ближи велики центар.
Таквих примера има сијасет на нпр. немачко-аустријској граници или француско-швајцарској граници, итд. То је увек било тако и остаће тако.
Али није ми јасна твоја филозофија "Српско Сарејево зависи од федералног и због тога мора РС да остане у БиХ". То ме подсећа на ону Лемијеву причу Додик=РС јер и ти повлачиш паралелу С. Сарејево=РС.
Такође, кажеш како се нпр. Бањалучкој пивари не исплати да продаје пиво у источном делу РС због трошкова и сл.
Верујем да је тако али зар није основан идеја економије (западне) проширење капацитета производње и заузимање нових тржишта? Па зашто Бањалучка пивара, не би у неко догледно време и финансијски мало стабилније, направила један мањи погон у некој од општина у источној РС. Смањују се трошкови транспорта, увећава се производња, добија се на купцима, повећава се профит, итд.

Велики проблем, не само РС, него уопштено је код нас локална тј. комунална власт.
Наравно прво држава нема стратегију па не могу да је имају ни локалне самоуправе али основни модел функционисања друштва на западу је : политику праве велики (мисли се на владу и парламент) а спроводе је мали (мисли се на најнижи ниво управљања). Лоше је што доста људи овде труби о ЕУ, западном стандарду и сл. а у принципу немају појма о томе како функционише једно модерно друштво у западној Европи. Како ради западна демократија, капитална бирократија, бриселска технократија и мноштво других питања. Људима на томе не треба ни замерити, боре се за живот па немају времена али треба замерити овим политичким покретима типа "Европа нема алтернативу" јер о самој ЕУ појма немају изузев што су на рачун буџета својих држава и ЕУ отишли до Брисела и Стразбура у шопинг.

И могао бих сад и да пишем још доста, поготово о начину рада у малим средима и изради стратегија за мале средине јер све креће одатле, али ме мрзи. Мислим да је и ово доста.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 09 Avg 2010, 16:13 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Silvio Dante je napisao:
live je napisao:
_zoka je napisao:
Ja mislim da neće....Možda upravo suprotno....Ako se ujedinimo,polako ćemo postati kivni na Beograd zbog odlaska novca tamo i zapostavljanja razvoja RS....Isto kao i vojvođani...
Vazda je neko nekome kivan Istočn dio RS-a je kivan na Banja Luku,Splitu je kivan na Zagreb,Zenica je kivna na Sarajevo...


Управо то. Зока се боји утицаја Београда, овома из Војводине не ваља Јужна Србија, Београђанима не ваљају Босанци, Крајшници и Срби са Косова, овима из Лопара не ваља Бања Лука тј. сви мисле да су нешто оштећени. Па ево и БЛ вада фама Гламоча. Као дошли ови из Гламоча и све заузели. Можда и јесу али што?
Па зато што када било где неко дође са стране он је свестан да је дошао на ништа и да мора да запне и више него што може да створи нешто. Док су староседеоци уљуљани. Они су ту одрасли, све знају, сви њих знају, ладе јаја под паролом лако ћемо и све тако док се не пробуде, погледају око себе и сконтају да имају 30 дина а немају ништа.
.

Ako si pažljivo čitao ja nisam rekao ništa protiv priliva,ljudi kako i para.Meni ne smeta priliv,smeta mi odliv istih.Činjenica je da Srbija južno od Beograda odumire.Činjenica je da se to dešava i sa istokom RS.Ujedinjenjem to odumiranje ne bi stalo,samo bi im se pridružila i Krajina.Ovako barem ovde nije tako crno kao na istoku RS ili jugu Srbije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SRBIJA I SRPSKA
PostPoslato: 09 Avg 2010, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
_zoka je napisao:
Silvio Dante je napisao:
live je napisao:

Управо то. Зока се боји утицаја Београда, овома из Војводине не ваља Јужна Србија, Београђанима не ваљају Босанци, Крајшници и Срби са Косова, овима из Лопара не ваља Бања Лука тј. сви мисле да су нешто оштећени. Па ево и БЛ вада фама Гламоча. Као дошли ови из Гламоча и све заузели. Можда и јесу али што?
Па зато што када било где неко дође са стране он је свестан да је дошао на ништа и да мора да запне и више него што може да створи нешто. Док су староседеоци уљуљани. Они су ту одрасли, све знају, сви њих знају, ладе јаја под паролом лако ћемо и све тако док се не пробуде, погледају око себе и сконтају да имају 30 дина а немају ништа.
.

Ako si pažljivo čitao ja nisam rekao ništa protiv priliva,ljudi kako i para.Meni ne smeta priliv,smeta mi odliv istih.Činjenica je da Srbija južno od Beograda odumire.Činjenica je da se to dešava i sa istokom RS.Ujedinjenjem to odumiranje ne bi stalo,samo bi im se pridružila i Krajina.Ovako barem ovde nije tako crno kao na istoku RS ili jugu Srbije.


Али водећи се том филозофијом онда би исоток РС морао да одцепи или тако нешто па да се одливају људи.
Изумирање Србије нема само везе са одливом него са опасно ниским наталитетом. Одлив није проблем само у Србији. У читавој ЕУ постоји тенденција одлива са села и одлазак у веће градске центре, тако да и у ЕУ села остају пуста.
Наш проблем је пре свега низак наталитет (Србија спада у 5 најстаријих друшатава у Европи, тај податак имам ја) а још опаснији је став владе (и влада) која ништа не чини да уради некакву стратегију да се побољша и стимулише популациона политика.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs